مقالاتموفقیت / انگیزشی

6 استراتژی طلائی برای حفظ انگیزه در همه شرایط

همه ی ما گاهی اوقات با ترس، تردید و بی انگیزگی مواجه می شویم. اما خوب، آن چیزی که در نهایت موفقیت یا شکست شما را رقم می زند، تواناییتان در حفظ انگیزه و اشتیاقتان در چنین زمان هایی است. در ادامه، به 6 راه جهت حفظ انگیزه اشاره خواهیم کرد:

1- افکارتان را ثبت کنید

آنتونی رابینز می گوید حرف هایی که به خودتان می زنید، تفاوت میان پیروزی و شکست شما را رقم می زنند. شما می توانید با مکتوب کردن آنها، بر آنها تسلط یابید. مطالعات نشان می دهند آن دسته از افرادی که به مدت 8 هفته افکارشان را ثبت کرده اند، توانسته اند تا حد زیادی بر تردید هایشان غلبه کرده و انگیزه شان رابهبود بخشند.

2- موانع موجود در مسیر پیشرفتتان را از میان بردارد

تیم فریز تکنیک ساده اما موثری در یادگیری دارد که فوق العاده است. هر گاه خواستید مهارت یا کار جدیدی یاد بگیرید، بنشینید و قبل از انجام آن، تمامی دلایلی که ممکن است در آینده منجر به نیمه کاره رها کردن آن کار شود، را یادداشت کنید. بعد از مشخص کردن این موانع یا بهتر بگوییم، بهانه ها، خودتان را مجاب کنید و به مدت 5 جلسه، آن کار را انجام دهید. چرا 5 جلسه؟

“5 جلسه، زمانی است که مغز شما برای ایجاد عادات جدید به آن نیاز دارد.”

در سمینار موفقیت اهمیت عادت سازی و جایگزینی عادات بد با عادات خوب را خواهید آموخت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

3- کارهایی که با اهدافتان همخوانی ندارند را کمتر انجام دهید

یک بار، گرنت کاردون، اسطوره ی فروش، داستانی را درباره ی فردی که با وی در مک دونالد همکار بود، بیان کرد. درست عکس کاردون که هدفش فقط کسب پول بود، این فرد، واقعا کارش را دوست داشت و با اشتیاق آن را انجام می داد. می پرسید چرا؟ چون هدف وی، یاد گرفتن زیر و بم این حرفه و در نهایت، باز کردن شعبه ی جدید مک دونالد با مدیریت خودش بود. در نهایت، کاردون از آنجا اخراج شد و آن فرد، هم توانست به هدفش برسد.

راهکار های حفظ انگیزه

4- ضرورت ایجاد کنید

یک بار برندن بوکارد از یک مشتری پرسید که به نظر او، چه کسی قهرمان دوی سرعت المپیک می شود؟ و او گفت برنده آن کسی است که وقتی به زمین افتاد، بر می خیزد، نگاهی به خط پایان می اندازد و می گوید من به خاطر مادرم این مسابقه را می برم.

7 وسواس فکری که می توانند باعث پیشرفت شما شوند(2)
بخوانید

این قدرت “چرا” است. هر وقت احساس کردید انگیزه تان کاهش یافته است، از خودتان بپرسید چرا؟ و برای خاطر چه کسی؟ دارید این کار را انجام می دهید؟ اگر این سوال را به اندازه کافی از خود بپرسید، همیشه، دلیلی برای ادامه دادن و سخت تلاش کردن خواهید داشت.

5- درست مثل حمام رفتن

زیگ زیگلار می گوید مردم همیشه گله می کنند که انگیزه هایشان زود بی فروغ می شوند و رنگ می بازند. خوب، حمام رفتن هم همین طور است؛ اصلا به همین دلیل است که شما باید هر روز دوش بگیرید. شما مدام می شنوید که مردم می گویند من انگیزه ی کافی برای دنبال کردن هدفم را ندارم. خوب، اگر شما به نوشتن و بیان دلایل و ضرورت انجام آنها به اندازه ی کافی ادامه دهید، شاید بتوانید انرژی لازم را برای دنبال کردنشان هم به دست آورید.

شما باید دست کم یک بار در روز، صرف نظر از اینکه چه احساسی در پایان روز دارید، اهدافتان را روی کاغذ بنویسید. در واقع، هر چه که توجهتان را به آن معطوف کنید، اثر مستقیمی بر کیفیت زندگی تان خواهد گذاشت؛ پس بهتر است توجه و انرژیتان را صرف آن چه که برایتان ارزشمند است بکنید.

وقتی که فهرست اهدافتان را آماده می کنید، بنویسید که چه چیزهایی به شما انرژی و انگیزه ی پیگیری آنها را می دهند. اگر “من می خواهم اولین یک میلیون دلارم را قبل از 25 سالگی ام به دست بیاورم” شما را هیجان زده نمی کند، فهرستی از چیزهایی که می توانید با آن یک میلیون دلار بخرید یا تجربه کنید را روی کاغذ بیاورید؛ مثلا، سفر به ایتالیا، حضور در استادیوم و تماشای زنده مسابقات تیم های مورد علاقه تان در مکان های مختلف و…

تا زمانی که اهداف انتخابیتان به شما انرژی و توان به پیش رفتن را می دهند، به دیگرانی که سعی می کنند به جای شما، برایتان هدف تعریف کنند، اهمیتی ندهید.

6- سعی کنید در همان ابتدای روز، موفقیتی هر چند کوچک برای خودتان دست و پا کنید

ویلیام جیمز، روانشناس معروف می گوید شما می توانید با انجام برخی کارها، احساستان را تغییر دهید. همیشه به خاطر داشته باشید که شما باید روزتان را صرف نظر از هر احساسی که دارید، با انرژی آغاز کنید و با اقدام و عملتان، انگیزه ی ادامه ی کارتان را برای خودتان فراهم کنید. اولین کار نتیجه بخش و مثبتی که در روز انجام دهید، شما را در تمام روز سر حال و پر انرژی نگه می دارد. در نتیجه، فیسبوک، بیش از حد پیام دادن و تلویزیون نگاه کردن را کنار بگذارید و تمام توان و تلاشتان را بر به نتیجه رساندن کارتان متمرکز کنید.

قانون جذب راهی برای غلبه بر افسردگی
بخوانید

مهم نیست این موفقیت تا چه حد بزرگ یا کوچک است. یادتان باشد به محض اینکه کار را شروع کنید و نتایج کوچک را ببینید، انگیزه ی کافی برای ادامه ی مسیر خواهید داشت.

معنای عمده ی حفظ انگیزه، دانستن چرایی اهداف و ارزش آن ها برای شماست. حفظ انگیزه به هنگام طی نمودن مسیر دستیابی به اهداف، یکی از مواردی است که سبب تمایز افراد موفق و ناموفق از هم گردیده است. افراد موفق با راه هایی همانند مواردی که مقاله فوق نیز ذکر شد، به صورت مستمر انگیزه خود را حفظ می نمایند. به همین خاطر آنان تا زمان رسیدن به هدف خود و موفقیت، بی وقفه و امیداوارنه به تلاش خود ادامه می دهند. 

 در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت و دستیابی به اهداف، از جمله تکنیک های خود انگیزشی و حفظ انگیزه و همچنین ویژگی های منحصر به فرد انسان های موفق را به شما خواهند آموخت. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ی ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

راه‌هایی ساده و کارآمد برای ایجاد انگیزه در زندگی
اتمام کارها انگیزه شما را برای انجام کارهای بعدی افزایش می دهد
ترفند هایی موثر برای ایجاد و حفظ انگیزه در خود
7 روش برای تداوم انگیزه در نوشتن پست های وبلاگی
4 تمرین شگفت انگیز برای افزایش انگیزه در مسیر اهداف
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن