مقالاتموفقیت / انگیزشی

6 استراتژی افراد با انگیزه که باعث تفاوت آنها با دیگران می‌شود

وقتی که از خواب صبحگاهی بیدار می‌شوید اولین چیزی که به ذهنتان می‌آید، چیست؟ آیا به فکر املت درست کردن برای صبحانه هستید؟ یا به این فکر می‌کنید که در جلسه سه ساعته چه چیزی بگویید؟ شاید هم دراز کشیده باشید و به سقف زل زده اید و چیزی در ذهنتان نباشد.

انگیزه شاه‌کلید هستی و زندگی ماست و ما را به حرکت وامی‌دارد. بدون انگیزه همانند فردی گمشده، سرگردان و حیران هستیم. هرچند اغلبِ ما برای ادامه زندگی دارای انگیزه هستیم، همیشه افرادی هستند که یک قدم از ما جلوتر بوده و براساس انگیزه خود حرکت می‌کنند.

افراد دارای انگیزه بالا از هر نظر با دیگران متفاوت هستند. اگر چه در حال حاضر دارای انگیزه پایینی هستید، اما هیچوقت برای شروع کاری دیر نیست. فرقی ندارد که کی هستید و در چه جایگاهی قرار دارید، شما می‌توانید یک فرد باانگیزه شوید. اولین قدم برای باانگیزه شدن می تواند شرکت در سمینار موفقیت باشد.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

شش روش وجود دارد که شما می‌توانید با کمک آنها خود را به فردی با انگیزه‌ی بالا تبدیل کنید و زمانی که باانگیزه شدید مطمئنم که متفاوت بودن را احساس می‌کنید.

1. از همین حالا برنامه‌ریزی کنید

اگر می‌خواهید که فردی باانگیزه باشید لازم است که مطابق با خواسته‌ها و نیازهایتان برنامه‌ریزی کنید و همت کنید هر روز تعدادی از آن‌ها را انجام دهید. شیوه کار بدین صورت است که هر شب قبل از خواب کارهایی را که قرار است روز بعد انجام دهید، فهرست‌بندی کنید و کارهایی را که امروز انجام داده‌اید، از لیست خط بزنید. این شیوه کار شما را آسان‌تر می‌کند.  نه تنها تعداد دقیق فعالیت‌های خود را مدنظر داشته باشید، بلکه تمام برنامه‌تان را پیاده کنید.   مثلاً اگر شما مشتاق کاهش وزن هستید، می‌توانید دفترچه‌ای که رژیم غذایی خود را در آن می‌نویسید، نگه دارید و هر روز مطابق برنامه پیش بروید. هر شب می‌توانید برنامه‌ای بریزید که کدام رژیم غذایی را برای روز بعد استفاده کنید. با دنبال کردن برنامه روزانه، سرانجام به اهداف نهایی خود خواهید رسید.

شخصی به اسم فرانک را می‌شناسم که عادت داشت صبح دیر از خواب بیدار شود و زندگی عادی را بگذراند. او برای حل مشکلات انگیزه داشت. از طرفی شخصی به نام جِرِمی هم بود که عادت داشت از قبل برنامه روزانه خود را بریزد، موانع پیش‌رو را پیش‌بینی کند و در پیدا کردن راهکارهای لازم برای مقابله با آن ماهر شود. فرانک و جرمی هم‌سن هستند و سطح تحصیلات این دو یکسان است. پس تفاوت آنها چیست؟ جرمی بیش از 200,000 دلار در سال به دست می‌آورد و یک مرسدس بنز را در اختیار دارد و فرانک 60,000 دلار و یک ولوو دارد.

2. هرگز تسلیم نشوید

شیوه دیگر برای به دست آوردن انگیزه، استقامت و پایداری است. در صحبت‌هایتان نباید واژه‌ی «غیرممکن» بیاورید. مهم نیست که اهدافتان چقدر بعید به نظر برسند، شما تلاش و کوشش کنید تا سرانجام به هدف خود برسید. حتی اگر مشکلی هم برایتان رخ دهد، از تلاش دست نکشید. به هدف خود متعهد باشید و تا زمانی که به آن نرسیده‌اید، به سعی و کوشش ادامه دهید.

هر جایی که جلو دید است مثل آینه حمام یا بدنه یخچال نوشته‌های تشویق کننده مثل “ تو می‌توانی این کار را انجام دهی“، “ باورهایت را متوقف نکن” قرار دهید. زمانی که در موقعیتی بسیار دشوار قرار گرفتید و احساس کردید که هیچ راه برون رفتی از آن ندارید، به شادی و خوشی پس از رسیدن به موفقیت فکر کنید. موسیقی گوش کنید که به شما روحیه می‌دهد و با خود بگویید “من می‌توانم و اینچنین خواهد شد”. به یاد داشته باشید که هیچ کسی جزخود شما نمی‌تواند مانع حرکت شما شود.

3. طفره نروید و به اصل موضوع بپردازید

زمانی‌که من می‌گویم ” در اولین هفته ماه اکتبر باید دو کیلو وزن کم کنم” هدفم مشخص‌تر است نسبت به وقتی که می‌گویم” باید طی چند ماه وزن کم کنم”. هنگامی که می‌گویم اهداف من یک یا بیست عدد است، تعداد آنها را مشخص کرده‌ام پس از آن باید آنها را براساس اهمیتشان سازمان‌دهی کنم. زمانی که به یک هدفی می‌رسید، به راحتی آن را از لیست خط می‌زنید و به سراغ هدف بعدی می‌روید. این ترفندهای ساده می‌تواند به شما کمک کند تا پیوسته و آرام به اهدافتان برسید و دقیقاً بدانید که چه مقدار دیگر باید تلاش کنید. چه تعداد هدف دارید؟ پنج تا! ده تا! یا بیشتر. اهمیتی ندارد. فقط زمان رسیدن به اهداف خود را مشخص سازید. در صورت لزوم، از یک دوست بخواهید که زمان مقرر رسیدن به اهدافتان را به شما یادآوری کند. اگر می‌خواهید چیزی به دست بیاورید، باید آن را در مدت زمان محدودی انجام دهید.

4. باور خود را از دست ندهید

شما نباید باور خود را از دست بدهید. انجام چنین کاری اعتماد به نفس و میزان انگیزه شما را کم می‌کند. هر زمان که موفق هستید، به خاطر آن خوشحال باشید و با انجام کاری که دوست دارید مثل تماشای فیلم مورد علاقه‌تان خودتان را شاد کنید. پاداش دادن باعث می‌شود که به خودتان باور داشته باشید. اگر شما باور داشته باشید که می‌توانید آن کارهایی را انجام دهید که شما را به اهدافتان نزدیکتر می‌سازد، هیچ چیز نمی‌تواند شما را در مسیر رسیدن به موفقیت بازدارد.

5. سخت‌کوش باشید

صرف اینکه آرزوی چیزی را در سر داشته باشید و هیچ تلاشی نکنید، شما را به جایی نمی‌رساند. شما می‌خواهید که پیشرفت داشته باشید؟ پس باید تمام طول روز و با تمام توان کار کنید. در پایان روز زمانی‌که تمام کارهای معین شده برای آن روز را انجام دادید، به این نتیجه می‌رسید که واقعاً این همه تلاش ارزشش را داشت.

6. لبخند بزنید

مهم نیست که در مسیر زندگی‌تان چه مشکلاتی وجود دارد، همیشه لبخند بزنید و اهداف خود را دنبال کنید. در غیر اینصورت زندگی شما را از پای درمی‌آورد و آرزوهایتان نیز بر باد فنا خواهد رفت. برای رسیدن به آن چیزی که دوست دارید، باید مثبت‌اندیش باشید و جنبه‌ی روشن زندگی خود را در نظر داشته باشید. سعی کنید با افرادی سر و کار داشته باشید که به شما انگیزه می‌دهند. از خانه بیرون بروید و شاهد زیبایی طبیعت باشید. مهمتر از همه اینکه بتوانید به جای منفی دیدن، ویژگی‌های خوب هر فرد یا چیزی را ببینید. به شما اطمینان می‌دهم که اگر اینگونه رفتار کنید احساس شادی و سبکبالی بیشتری می‌کنید. انجام این شش راهکار باعث می‌شود که شما با اهدافی واضح و مشخص در ذهن، برنامه‌ای آماده و لبخند بر لب از خواب صبحگاهی بیدار شوید و زمانی فرا می‌رسد که شما فردی باانگیزه می‌شود.

افراد موفق، افراد با انگیزه ای هستند. در واقع انسان های موفق همواره در طی مسیر دستیابی به اهداف خود، انگیزه خود را در طی مسیر از روش های مختلفی حفظ می کنند و همین عامل سبب می شود تا ناامید نشوند و تا رسیدن به هدف خود و موفقیت، دست از تلاش بر ندارند. در صورتی که بسیاری از افراد کمی بعد از شروع تلاش به سوی هدف خود یا در میانه ی مسیر و گاهی حتی در نزدیکی هدف بی انگیزه و ناامید می شوند.

در مقاله ی فوق تعدادی از روش هایی که سبب می شوند تبدیل به فردی باانگیزه گردید، آورده شده است. پیشنهاد می کنم برای روشن شدن بیشتر اهمیت انگیزه و شناخت افراد با انگیزه، در سمینار موفقیت شرکت نمایید. زیرا در آن استاد احمد محمدی ویژگی های افراد باانگیزه و موفق و همچنین سایر ابزارهای موفقیت را به شما تدریس خواهند نمود. کافی است برای اطلاع از نحوه ی ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

اتمام کارها انگیزه شما را برای انجام کارهای بعدی افزایش می دهد
ترفند هایی موثر برای ایجاد و حفظ انگیزه در خود
7 روش برای تداوم انگیزه در نوشتن پست های وبلاگی
4 تمرین شگفت انگیز برای افزایش انگیزه در مسیر اهداف
خود انگیزشی چیست و چرا بدون آن موفق نمی شویم؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن