مقالاتموفقیت / انگیزشی

5 روشی که زندگیتان را برای همیشه متحول می کند

هویت ما نشان از جایگاه ما در زندگی دارد. عقاید و باورهای ما نیز بر اساس آن هویت، شکل گرفته اند؛ ارزش آتیمان نیز به آن هویت بستگی دارد. افراد زیادی فکر می کنند اگر بتوانند شرایطشان را تغییر دهند، می توانند هویتشان را هم تغییر دهند. اما آنها اشتباه می کنند. در واقعیت، برای تغییر هویتتان باید درونتان را تغییر دهید و پس از آن، شرایط بیرونی خود به خود تغییر خواهند کرد.  در ادامه ۵ کاری را که به شما کمک می کنند از همین امروز هویتتان را دگرگون کرده و زندگی تان را تغییر دهید، با شما در میان خواهم گذاشت.

۱. افرادی که با آنها معاشرت می کنید را تغییر دهید

همنشینان شما، هم می توانند منجر به رشد شما شوند و هم اینکه شما را از حرکت باز دارند. ما شبیه آنهایی می شویم که با آنها معاشرت داریم. به همین دلیل، در انتخاب دوستانتان دقت کنید. دوستانی انتخاب کنید که تاثیر مثبتی روی شما می گذارند؛ دوستانی که می توانید آنها را الگوی خود قرار دهید، شما را به چالش می کشند، به شما انگیزه می دهند و شما را مسئول می دانند.

۲. بیشتر مطالعه کنید

مطالعه به شما کمک می کند بدون توجه به شرایط فعلی تان، هویتتان را تغییر دهید. شما با مطالعه، خرد و اندیشه نهفته در آن متون را در وجودتان نهادینه می کنید. ما از دو نوع تجربه می توانیم درس بیاموزیم: تجربه فردی و تجربه دیگران. مطالعه به شما کمک می کند تا از مربیان و اساتیدی بیاموزید که در شرایط فعلیتان امکان دسترسی به آنها را ندارید. ضمن اینکه درس گرفتن از چالش ها، موفقیت ها و شکست های دیگران هزینه کمتری خواهد داشت و زمان و وقت کمتری نیز از شما خواهد گرفت. دقیقا به همین دلیل است که رهبران بزرگ، اهل مطالعه اند.

۳. به قولتان وفا کنید

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که سر قولی که به دیگران می دهند می مانند؟ روی قولتان به خودتان چطور؟ اگر بتوانید همیشه به وعده ها و قول هایتان عمل کنید، منظورم هم قول هایی است که به دیگران داده اید و هم آنهایی که به خودتان وعده می دهید، آن وقت می توانید هویتتان را تغییر دهید. برای تبدیل شدن به چنین فردی، با قدم های کوچک شروع کنید؛ مثلا اگر به کسی می گویید به تو زنگ می زنم، حتما این کار را انجام  دهید یا اگر قول می دهید که سر ساعت جایی باشید، حتما آن را رعایت کنید. وقتی که دیگران شما را به عنوان فردی بشناسند که سر حرفش می ایستد، کم کم خودتان را هم به همین چشم خواهید دید. آن وقت اگر به خودتان قول انجام کاری را بدهید، تعهد بیشتری برای انجام آن احساس خواهید کرد.

7 وسواس فکری که می توانند باعث پیشرفت شما شوند(2)
بخوانید

4. خودتان را به چالش بکشید

ما هم مانند قهرمانان ورزشی که مدام خودشان را به سمت وزنه های سنگین تر و اهداف بزرگ تر هل می دهند، باید خودمان را به چالش بکشیم و به بیرون از منطقه امن مان هدایت کنیم. اگر احساس می کنید که زندگی تان به صورت خودکار به پیش می رود و هیچ پستی و بلندی ای در مسیر مشاهده نمی کنید، به احتمال قوی، تا ۵ سال آینده هم در همین وضع خواهید بود. چالش ها ما را هوشیار نگه می دارند، به ما انرژی می دهند، و مهم تر از همه اینکه ما را به انسانی قوی تر که قابلیت های بیشتری نسبت به گذشته دارد، تبدیل می کنند.

۵. دلیل کارتان را برای خودتان روشن کنید

من همیشه گفته ام که انسان تنبل است و تا زمانی که هدفی، قلب و روحش را تسخیر نکند، انگیزه ای برای پیش رفتن نخواهد داشت. چرایی و دلیل کارهایتان، سوخت موتور زندگی شماست. اگر دقیقا ندانید که دلیل نهانی کارهایتان چیست، هیچ وقت نمی توانید انگیزه تان را در مسیر حفظ کنید، خصوصا در مواقعی که به چالش بر می خورید. انسان به صورت طبیعی، تمایل به راحتی و قدم گذاشتن در مسیری که کمترین میزان مقاومت را برایش به همراه داشته باشد، دارد؛ تنها چیزی که انسان را به مسیر سنگلاخی هدایت می کند، انگیزه ایست که از احساسات قلبی اش نشات می گیرد. چرا می خواهید به این هدف برسید؟ خوب فکر کنید. هرچه به ذهنتان می رسد را روی کاغذ بنویسید. هر از چند گاهی آنها را بخوانید. شما خواهید دید که انرژی و هیجان و علاقه بیشتری برای ادامه خواهید داشت. دلیل شما، می تواند همه چیز را دگرگون کند.

در مقاله فوق پنج روشی که سبب موفقیت می گردند، به وضوح توضیح داده شد. با این روش ها می توانید درون خود را تغییر دهید که نتیجه آن تغییر بیرون شما در جهت دلخواه و موفقیت شما خواهد بود. در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی از روش ها و مهارت هایی که افراد موفق با بهره گیری از آنان به رویاهای خود دست یافته اند، و همچنین شیوه تفکر و الگوهای رفتاری آنان برای شما خواهند گفت. شما نیز می توانید ویژگی ها و عادت های انسان های موفق را الگو برداری نمایید و ساده تر و سریع تر به موفقیت و اهداف خود دست یابید. برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن، می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

با کمک قانون پارتو کمتر کار کنید و به افزایش درآمد برسید
بخوانید

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن