مقالاتموفقیت / انگیزشی

5 راهکار مهم که شما را به فردی سخت‌کوش تبدیل می کند

سخت‌کوشی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که یک فرد از طریق سخت‌کوشی می‌تواند به سطوح بالایی از موفقیت دست پیدا کند و به جایگاهی برسد که هرگز تصورش را نداشته است. همگی به شدت قبول داریم که سخت‌کوشی کلیدِ موفقیت است و علیرغم این آگاهی، بسیار برایمان دشوار است که خودمان را به زحمت بیندازیم. وقتی کاری را شروع می‌کنیم در ابتدا بسیار مشتاقانه به آن مشغول می‌شویم و سخت کار می‌کنیم تا به هدفمان برسیم اما بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه اشتیاقمان را از دست می‌دهیم و دلسرد می‌شویم.

ما معتقدیم به علت اینکه روح سخت‌کوشی در ما وجود ندارد، به موفقیت نمی‌رسیم. اما آنچه که من متوجه شده‌ام این است که تنبلی در افراد موفق هم وجود داشته است زیرا کسی نیست که ذاتاً سخت‌کوش باشد. افراد سخت‌کوش راه‌های سخت‌کوشی را پیدا کرده‌اند. من سخت‌کوشم و متوجه شده‌ام که از طریق 5 شیوه می‌توان سخت‌کوش شد. با استفاده از این 5 راه شما می‌توانید نهایت تلاش خود را به کار گیرید. این 5 راه در ادامه آمده است:

1. سخت‌کوشی را تمرین کنید

سخت‌کوشی یک مهارت شبیه مهارت‌های دیگر است. هر کس باید آن را تمرین کند تا کاملاً آن را یاد بگیرد. بنابراین اگر می‌خواهید به فردی سخت‌کوش تبدیل شوید، باید سخت‌کوشی را تمرین کنید. تمرین کنید که صبح زود از خواب برخیزید و ساعت‌های زیادی را به کار اختصاص دهید. هرچیزی را که با سخت‌کوشی مرتبط است، انجام دهید. اگر این شیوه را ادامه دهید حتماً سخت‌کوش خواهید شد.

2. هدفی محکم و قوی داشته باشید

اگر هدف محکمی نداشته باشید، نمی‌توانید به راحتی دست به تلاش سخت بزنید چرا که با خود می‌گویید برای چه باید سخت‌کوش باشم؟ بسیاری از افراد سخت‌کوش همیشه هدفی بزرگ دارند که فکر کردن به آن، آنها را مجبور به کار کردن می‌کند. سخت کار کردن به خاطر خرید خانه بزرگ یا ماشین نمی‌تواند هدف کافی برای پیشرفت تان باشد. یک نمونه از هدف بزرگ این است که تصمیم بگیرید تا در زندگی دوستان، خانواده و همسایه‌تان تغییر ایجاد کنید یا تلاش کنید تا فقر را در جامعه کاهش دهید. یک هدف قوی همیشه شامل یک تغییر بزرگ مثبت در وضعیتی خاص است. مخترعانی چون آلبرت انیشتین، توماس اِدیسون و برادران رایت سخت‌کوش بودند چراکه هدفی بزرگ داشتند.

ترس های درونتان را کنار گذاشته و از بند متوسط بودن رها شوید
بخوانید

5 important solution that makes you a hardworking person

3. با افراد سخت‌کوش در ارتباط باشید

اگر اطراف شما را انسان‌های تنبل احاطه کرده است، شما هم تنبل می‌شوید. اما اگر اطرافتان انسان‌های سخت‌کوش جمع شده‌اند برای رسیدن به هدفتان سخت‌کوش خواهید شد. از افرادی که همیشه دوست دارند خوش‌گذرانی کنند، دوری کنید. هر زمان که شما سخت تلاش می‌کنید، اینها شما را دلسرد می‌کنند. بنابراین همیشه با افراد فعال و پویا در ارتباط باشید زیرا اگر:

دوستانتان سخت‌کوش باشند به شما هم انگیزه می‌دهند که تلاشتان را زیاد کنید و چه بسا هنگام تنبلی هم به شما تذکر بدهند. در سمینار موفقیت یاد می گیرید مزیت معاشرت با افراد درجه یک چیست!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

4. هرآنچه را که الهام‌بخش است، بخوانید و ببینید

از طریق خواندن و دیدن چیزهای الهام‌بخش می‌توانید سخت‌کوش‌تر شوید. اینها ما را سخت‌کوش‌تر می‌سازد چراکه این امور به ما انگیزه می‌دهد و ما را مطمئن می‌سازد که اگر نهایت تلاش خود را بکنیم هرگز شکست نمی‌خوریم. کتاب «علمِ ثروتمند شدن» اثر والاس دی. واتلس و کتاب «موفقیت با ذهن مثبت» نوشته ناپلئون هیل و کلِمِنت اِستون به شما می‌گوید که با سخت‌کوشی می‌توانید به هرآنچه که می‌خواهید برسید.

وقتی که خود را باور ندارید یا بدبین هستید سخت‌کوش بودن دشوار می‌شود. اما نوشته‌ها یا فیلم‌های الهام‌بخش باعث می‌شوند شما برای رسیدن به اهدافتان سخت‌کوش‌ باشید. آنها به شما تلقین می‌کنند که به خودتان ایمان داشته باشید و بدانید تا زمانی‌که سخت تلاش می‌کنید و تسلیم نمی‌شوید، زحماتتان به هدر نمی‌رود.

5. تصویرسازی کنید که هنگام شکست چه اتفاقاتی رخ می‌دهد

من معتقدم همانقدر که تصویرسازی از موفقیت برای ما در سخت‌کوشی‌مان مؤثر است، تصویرسازی از شکست هم نقش بسزایی در نحوه زندگی‌ و تلاش ما دارد. تصور کنید که همانطور که مردم به فرد شکست‌خورده اهمیتی نمی‌دهند، در صورت شکستتان به شما هم توجهی ندارند یا بچه‌هایتان را تصور کنید که به خاطر اینکه شما به اندازه کافی پول نداشته‌اید، چطور درحال تلاش و تقلّا هستند. به عبارتی بنشینید و تصور کنید انواع اتفاقاتی که هنگام تلاش نکردن و نرسیدن به آرزوهایتان امکان دارد پیش بیاید.

سرسخت باشید و هرگز در راه رسیدن به اهدافتان تسلیم نشوید
بخوانید

من هر وقت احساس تنبلی و کسلی دارم، همیشه این نوع از تصویرسازی را در ذهنم انجام می‌دهم زیرا این تصویرسازی به من یادآوری می‌کند که تنها زمانی‌که برای رسیدن به اهدافم سخت‌ تلاش ‌کنم، می‌توانم از شیوه‌ی زندگی که دوست ندارم، جلوگیری کنم.

طبق مقاله ی فوق آموختید که سخت کوشی هم یک مهارت اکتسابی است و شخصی وجود ندارد که ذاتاً سخت کوش باشد، بلکه برای سخت کوش بودن باید روش هایی را در پیش گرفت که در مقاله هم به تعدادی از آنان اشاره گردید. بنابراین افراد موفق مهارت هایی را در خود تقویت نموده اند که کاملاً اکتسابی است. باید دید که این افراد چه کارهایی انجام داده اند که دریافته اند چگونه مهارت های خود را بهبود و موفقیت خود را تسهیل ببخشند. یکی از منابع یادگیری کسب و بهبود این مهارت ها شرکت در سمینارهایی چون سمینار موفقیت می باشد.

در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی، مدرس و سخنران انگیزشی در زمینه موفقیت، به شما خواهند گفت که این افراد موفق چه مهارت هایی دارند و چگونه توانسته اند به این مهارت ها دست یابند. بنابراین با شرکت در این سمینار شاد و انگیزشی به فردی پرانگیزه، که می داند برای رسیدن به اهداف خود چه باید انجام دهد و چه راه هایی را باید طی نماید، تبدیل خواهید گشت. تعلل جایز نیست! کافی است به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید. 

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

سرسخت باشید و هرگز در راه رسیدن به اهدافتان تسلیم نشوید
6 عاملی که باعث می‌شود هنگام تلاش برای رسیدن به اهدافتان، پشتکار داشته باشید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن