کارآفرینی / کسب و کارمقالاتموفقیت / انگیزشی

5 دشمن رویاهایتان را بشناسید

آیا واقعا می خواهید که رویاهایتان را به واقعیت بدل کنید؟ به چه دلیل تا به حال به آنها نرسیده اید؟

آیا می خواهید یک تجارت بزرگ راه بیندازید؟

آیا می خواهید ازدواجی رویایی داشته باشید؟

آیا دوست دارید به طور حرفه ای آشپزی کنید؟

آیا می خواهید 20 کیلو از وزنتان را کم کنید؟ (البته اگر اینطور است، با کسی که می خواهد آشپزحرفه ای شود، معاشرت نکنید)

هدف از پرسیدن این سوال این است که دریابیم با حل چه مسائلی احساس بهتری نسبت به زمان حال خواهید داشت. مشکلتان، هر چه که هست، را نقطه A فرض کنید و می دانید که با دست یافتن به آرزویتان، به نقطه ی B می رسید. برای این کار باید از خودتان خلاقیت و ابتکار عمل به خرج دهید.

خلاقیت یعنی چه؟ ساده ترین تعریف خلاقیت، یعنی در عمل کاری انجام دهیم و چیزی را عملی کنیم که در حال حاضر وجود ندارد؛ یعنی واقعیت بخشیدن به چیزی که در حال حاضر وجود ندارد. بدون انجام این کار، منظورم استفاده از خلاقیتتان است، نمی توانید به خواسته تان برسید که خود، باعث می شود شما بیشتر و بیشتر در دام ناامیدی بیفتید. در واقع، خلاق بودن و ابتکار عمل را در دست گرفتن برای حل مساله، که در اینجا رسیدن به اهداف و آرزوهایتان است، ضروری است.

 در این حین، 5 دشمن بزرگ خلاقیت را شناسایی کرده ایم که با شما در میان خواهیم گذاشت.

    1.  انتظارات تخریب کننده شخصیت

شهر رم یک شبه ساخته نشده است. حل مساله، و دست یابی به رویایتان، فرایندی زمان بر است. هرچه مشکلتان بزرگ تر و آرزویتان مهم تر باشد، زمان بیشتری هم نیاز خواهید داشت.

اما متاسفانه، اکثر افراد دنبال موفقیت های سریع و یک شبه هستند. متاسفانه فرهنگ “همین الان” که در جامعه ما غالب شده است، به تخریب ما می انجامد؛ در نتیجه، وقتی که نمی توانیم رم خودمان را یک روزه یا حتی یک ساله بسازیم، خودمان را شکست خورده می پنداریم.

درست است، شما باید جاه طلب باشید و از خودتان انتظار پیشرفت و رشد داشته باشید، اما در عین حال، معقول باشید. یادتان باشد که فرآیند رسیدن به هدف، مستلزم صرف زمان کافی است.

    2. رویاپردازی صرف بدون انجام کار

ادیسون می گوید نبوغ یعنی 1% الهام و 99% تلاش. تحقق رویاهایتان هم از همین قانون پیروی می کند. شما باید برای آن زحمت بکشید؛ به همین سادگی (و در عین حال، پیچیدگی). ایده ها و نظریات زیبا هستند؛ خلق ایده ها، حتی بهترینشان، بخش آسان ماجراست. اما اجرای آن ایده ها می تواند شما را به جلو براند و مساله را حل کند.

 5 دشمن رویاهایتان را بشناسید

خیلی از افراد، خیلی خوب کار را شروع می کنند و مدتی، یعنی تا زمانی که فاکتور هیجان وجود دارد، به تلاششان ادامه می دهند. اما به محض فروخوابیدن هیجان و سخت شدن شرایط، بی خیال می شوند. اما آنهایی که تحت این شرایط، کماکان به راهشان ادامه می دهند، همان هایی هستند که موفق می شوند.

طبق بررسی ها، 9 نفر از هر 10 نفر، در مسیرشان، به این مرحله می رسند و احساس می کنند هیچ چیزی درست پیش نمی رود، هیچ کسی توجه کافی به آنها نمی کند و … اما دانستن و آگاه بودن از وقوع چنین لحظه ای، می تواند به شما کمک کند. وقتی به این نقطه می رسید، دیگر غافلگیر نخواهید شد  و می توانید با یادآوری تعهد و تصمیمتان، بر آن ناامیدی لحظه ای غلبه کنید.

    3. منتظر الهامات ماندن

شاید سرعت حرکت شما در مسیر و دستیابی به هدفتان، خیلی کند باشد و شما انتظار دارید تا راه و مسیر به شما وحی شود. با اینکه نمی توان قدرت الهام و شهود را نادیده گرفت، اما نباید به آن دلخوش کنیم؛ هیچ کس نمی داند چه وقت چنین تجربه ای خواهد داشت و شاید تا آخر عمرمان هم چنین اتفاقی روی ندهد. آیا باز هم میخواهید دست روی دست بگذارید؟

به جای انتظار، دست به کار شوید. طبق برنامه، به طور منظم هدفتان را جلو ببرید. تجربه نشان داده هرچه بیشتر و بیشتر تلاش کنید، احتمال تجربه ی الهام و شهود را هم افزایش می دهید.

    4. منفی گرایی

تو نمی توانی؛ تو نباید..؛ تو هیچ وقت نخواهی توانست.. و تو به اندازه کافی خوب نیستی…

با قرار گیری در محیط مثبت و پر نشاط سمینار موفقیت، دیگر چنین افکار منفی  در ذهن شما جایی نخواهند داشت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

شما نباید به این حرف ها گوش دهید.گاهی اوقات، منفی گرایی از طریق دیگران، مثل اقوام، رییس، همکاران یا دوستان، صدایش را به گوش شما می رساند. بعضی اوقات هم با تکیه بر گذشته و تجاربتان، به شما یادآوری می کند که شما نمی توانید کاری از پیش ببرید.

بله؛  این افکار منفی سعی می کنند شما را متقاعد سازند که نمی توانید؛ که آرزویتان را فراموش کنید…

اما شما در این مواقع، نباید با این افکار بجنگید. در عوض، قدمی به عقب بردارید، از وجودشان آگاه باشید و اجازه دهید بیایند و بروند و سپس، دوباره به تلاشتان ادامه دهید. منفی گرایی همچون یک طوفان شدید است و می گذرد؛ در حین طوفان، در جایی پناه بگیرید تا به پایان برسد.

    5. ذهن کارشناس

ذهن کارشناس، یک دشمن قدرتمند است و بیشتر به سراغ کسانی می رود که در گذشته، به موفقیت رسیده اند. تفکراتی مانند:

  • من از همه ی افرادی که در اینجا هستند، بهترم؛
  • اصلا تو مگر چیزی هم می دانی؟
  • من خودم می دانم چه کار می کنم.
  • من 20 سال است که در این کار هستم و امکان ندارد شکست بخورم
  • من استاد این کارم

این تفکر، کشنده است؛ خلاقیت را خاموش ساخته و مانع از نوآوری می شود. ادیسون می گوید: ما حتی به اندازه یک میلیونیوم یک درصد هم چیزی نمی دانیم. با اینکه یادآوری موفقیت های گذشته مان باعث می شود خودمان را یک کارشناس خبره بپنداریم، هیچ گاه نباید خودمان را بی نیاز از آموزش بدانیم. برای غلبه بر این دشمن، باید تواضع به خرج دهیم؛ باید همیشه خودمان را دانشجو بدانیم و آگاه باشیم که صرف نظر از دانش و تواناییمان، هنوز راه درازی در پیش داریم.

سعی کنید با آگاه بودن از این 5 دشمن در راه فعال سازی خلاقیتتان، رویاهایتان را تحقق بخشید.

برای انجام هر کاری نیازمند دانستن علم و دانش مربوط به آن هستیم. حتی تلاش جهت تحقق بخشیدن به رویاها و دستیابی به اهدافمان هم نیازمند آگاهی از اطلاعاتی همچون دشمنان رویاهایمان که در مقاله فوق به وضوح اشاره گشته اند، است. بنابراین تحقیق و مطالعه قبل از انجام هر کاری الزامی و تضمینی برای موفقیت در آن است.

از این رو، آکادمی بازار با آگاهی از این نیاز افراد، روزانه مطالبی مفید و کاربردی در مورد خودسازی و خودانگیزشی در سایت خود منتشر و همچنین کلاس ها و کارگاههای آموزشی را برگزار می نماید. آکادمی بازار علاوه بر تأمین این منابع با ارزش، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید، که در آن استاد احمد محمدی با سال ها تجربه تدریس و مشاوره در زمینه فروش، بازاریابی و کسب و کار، سخنرانی انگیزشی را در خصوص چگونگی برنامه ریزی و هدفگذاری جهت داشتن یک زندگی شاد و موفق، برای شما خواهند داشت. اگر می خواهید ابزارها و مهارت های مورد نیاز موفقیت در هر کاری را بیاموزید، کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا در محیط مثبت و پرنشاط این سمینار حضور یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

مطالب مرتبط

من می توانم – قسمت دوم
به متوسط بودن آلرژی ندارید؟!
۷ روش برای خلق زندگی رویایی
5 عامل بازدارنده از ثروتمند شدن – قسمت دوم
تمرینات قانون جذب و نحوه انجام دادن آنها (2)
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن