5 اصل پایه و اساسی برای عملکرد بهتر از نگاه زیگ زیگلار

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
زیگ زیگلار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

زیگ زیگلار یک معلم و سخنران انگیزشی است. او صاحب یک خبرنامه مملو از داستان‌های الهام بخش و همچنین ایده های عملی برای کمک به افراد در زمینه فروش، بازاریابی، خدمات مشتری، و موضوعات مرتبط دیگر است.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

مقاله زیر گزیده ای از کتاب “پیروزی ذاتی” نوشته این نویسنده است.

بیشترین درصد موفقیت، بستگی به نحوه‌ی عملکرد دارد. منظور از عملکرد در اینجا یعنی چیزهایی که انجام می‌دهیم و آنچه که می‌توانیم با انجامش، منبع الهامی برای دیگران باشیم. من در این مقاله می خواهم برخی از اصول عملکرد ساده‌ای که در زندگی یاد گرفته‌ام را با شما به اشتراک بگذارم. این اصول، موفقیت را به همراه می آورند و همچنین، بر عواملی که باعث موفقیت می شوند تاکید دارند؛ و زمینه ساز برای پرورش و حفظ انتظاراتی که از یک موفقیت می رود هستند.

1. ما عموما چیزهایی را که از خود و اطرافیان انتظار داریم دریافت می کنیم

این حقیقت بزرگی است که شما برمبنای انتظارات خودتان زندگی می کنید، اگر انتظار باخت داشته باشید، می بازید، اگر انتظار متوسط بودن داشته باشید، متوسط خواهید بود. اگر انتظار حس بد داشته باشید، احتمالا این اتفاق می افتد، اگر انتظار حال خوب داشته باشید، هیچ چیز جلودارتان نخواهد بود. حقیقت شما، حقیقت دیگران هم هست. اطرافیان شما همان چیزی را به شما ارائه خواهند داد که شما از آنها انتظار دارید. همانطور که گاندی می گوید:

“تغییری باشید که می خواهید در دنیا ببینید.”

سمینار موفقیت، فرصتی مناسب جهت شروع تغییرات در افکار و زندگی خود!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

2. تفاوت شرکتهای خوب و شرکت های عالی، در آموزش است

بدتر از آموزش دادن کارمندان و از دست دادن آنها، آموزش ندادن و نگه داشتن آنهاست. یک تیم فوتبال که اعضای آن برای رویارویی با حریف تمرین نکنند و آمادگی نداشته باشند، موفق نخواهند بود. وقتی به آموزش یا کارورزی به چشم یک مرحله تمرین و آمادگی نگاه کنید، از اینکه چگونه برخی شرکت ها برای کارکنانشان آموزش دقیقی در نظر نمی گیرند و همچنان در زمینه ی کسب و کار فعالیت دارند متعجب خواهید شد.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

درواقع، شرکت های این چنینی، دوام زیادی ندارند، آنها از ضعف رقابتی شرکت های دیگر بهره می گیرند و وارد بازار آزاد می شوند اما در نهایت شکست می خورند. اگر شما می خواهید پیشرفت کنید و از خوب به عالی تبدیل شوید، یک استراتژی آموزشی خوب می تواند راه حل مناسبی باشد.

3. چیزی را که در زندگی به دنبالش هستید، بشناسید

اگر در زندگی به دنبال خوبی ها باشید، اگر به دنبال فرصتی برای رشد و کامیابی باشید، اگر در پی دوستان مثبت اندیش و پر شور و شوق  هستید که از همکاری و معاشرت و حمایتشان برخوردار شوید؛ و از آن سو، اگر به دنبال راه هایی برای فریب کاری بگردید، اگر همیشه به دنبال راهی برای توجیه ترک همسرتان باشید، اگر به دنبال توجیه هایی برای لجبازی با شخصی باشید، همه را خواهید یافت. این یک گرایش طبیعی است که همواره به دنبال توجیهاتی برای خواسته ها و کارهایی که میکنیم و بگردیم.اگر شما زندگی تان را بر پایه ی صداقت، اخلاق، درستکاری، ایمان، عشق، و وفاداری بنا نکنید، برای توجیه رفتار های اشتباه خود به دره ی بدبختی و آرزوهای دست نیافته سقوط می کنید. چیزهایی که دارید هرگز کافی نیستند، همیشه به دنبال خوبی و نیکی، و یافتن راه هایی برای کمک به دیگران باشید.

The Five Principles of Performance By Zig Ziglar

4. از دادن وعده های پوچ خودداری کنید

بسیاری از مردم، وعده هایی می دهند که به آنها پایبند نمی مانند. حتی ممکن است وقتی که به طور کامل قصد براورده کردنش را هم دارند ، نتوانند تعهد خود را حفظ کنند؛ چون برای آن برنامه ریزی قبلی نداشته اند. مدیرانی که بدون در نظر داشتن برنامه، به کارمندانشان قولی می دهند، احترام آنها را زیر سوال می برند.

اگر در نظر دارید که در آینده قولی بدهید یا تعهدی ایجاد کنید، باید واقعا بخواهید که به هر طریق ممکن، به آن جامعه ی عمل بپوشانید و به عهدتان وفا کنید.

یکی از دلایلی که عموما باعث ناموفق بودن ازدواج می شود، این است که زن و شوهر، اغلب متوجه عواملی که یک ازدواج موفق می سازد نیستند. آنها هیچ برنامه ای برای درک و دانستن فداکاری هایی که برای دوام یک رابطه ی طولانی مدت نیاز است ندارند.

5. شادی، نشاط، و سپاس‌گذاری برای همه است، ما باید بدانیم به دنبال چه هستیم

من معتقدم اگر ما به دیگران در رسیدن به خواسته هایشان کمک کنیم، هر آنچه که در زندگی می‌خواهیم را به دست می آوریم. تمام مردم شادی و نشاط را در زندگی شان می خواهند، اما شما باید بدانید که چه عاملی شادی واقعی و عمیق را می سازد و باید چه کارهایی برای ایجاد آن انجام داد. زمانی که شما نگران خواسته ها یا نداشته ها یا اهدافی که هنوز به آن ها نرسیده اید ، هستید، قدر نعمت هایی که  در زندگی دارید را نمی دانید. اگر ناسپاس باشید، هرگز به شادی و رضایت درونی دست نخواهید یافت. بزرگترین منبع شادی و خوشبختی در تمام عمر، حق‌شناسی است.

نگرش درست

بدیهی است که انتظار دستیابی به بهترین ها در زندگی، نگرش مثبتی است؛ اما می خواهم به طور دقیق بگویم نگرش مثبتی که مد نظر من است، وانمود کردن و تظاهر برای فریب یا تحت تاثیر قرار دادن دیگران نیست. این نگرش مثبت، چیزی است که شما را در بر می گیرد و وجودتان را پر می کند. حرفم این است که نگرش مثبت حقیقی، باید به جزئی از شما تبدیل شده باشد و در وجودتان نهادینه شود. نگرش نادرست در واقع بازتاب چیزی است که هستیم و در درون ماست. ما باید از درون خودمان تغییر را آغاز کنیم. چیز مهمی که می خواهم به شما بگویم این است، که خدا بزرگترین و شگفت انگیزترین جراح قلبی است که برای همه ی ما وجود دارد. او فقط یک قلب خسته و مریض را درمان نمی کند، بلکه یک قلب جدید جایگزین آن می کند که توسط بدنتان هم پس زده نمی شود. قلب جدیدی که او به شما اعطا می کند، عشق، شادی، آرامش، صبر، خوبی، مهربانی، وفا، لطافت، عطوفت و خویشتنداری را به زندگی تان می آورد. وقتی شما این مواهب را داشته باشید، حتی در میان تاریک ترین سایه های شک، جایگاه خود را در زندگی پیدا خواهید کرد و به موفقیتی که استحقاقش را دارید، خواهید رسید.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
تغییر نگاه به زندگی

مثبت اندیشی و داشتن نگرش مثبت و اعتقاد به این موضوع که خود ما عامل تغییر هستیم، از افکار و عقاید انسان های موفق به حساب می آید. انسان های موفق نگرش مثبتی به زندگی دارند و معتقدند که هر چیزی در دنیا ممکن است، تنها کافی است افکار خود را تغییر دهند و به تعدادی اصول پایبند باشند. آقای زیگ زیگلار هم در مقاله ی فوق تعدادی از این اصول، تفکرات و اعتقادات که لازمه ی موفقیت هستند را بیان نمودند. اگر می خواهید نکات و خصوصیات منحصر به فرد بیشتری از افراد موفق بدانید، پیشنهاد می کنم با کلیک بر روی لینک زیر، در سمینار موفقیت شرکت نمایید؛ تا از استاد احمد محمدی، در مورد افراد موفق بیشتر بشنوید و بیاموزید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استیو جابز چگونه میلیارد شد ؟
50,000 تومان
رایگان
small_c_popup.png
کمتر از 30 ثانیه
اطلاعات خود را تکمیل و محصول را دریافت کنید