۵ اصل مثبت که نگرش پیروزمندانه را برای‌تان به ارمغان می‌آورند

نگرش پیروزمندانه
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

تغییر نگرش

رایان سی لو  (Ryan C. Lowe) سخنران، مربی و نویسنده است. رایان بنیان‌گذار سمینارها و محصولات “دیدگاه‌تان را رها کنید” (Get off Your Attitude) می‌باشد. او با سازمان‌های مختلف برای کمک به تغییر نگرش و ایجاد موفقیت از طریق نگرش روحی مثبت همکاری می‌کند. مهم‌ترین تغییرات زندگی با تغییر نگاه امکان پذیر است.

مدتی پیش، متنی بسیار جالب و عجیب و غریب شنیدم که واقعا من را به فکر فرو برد، و حتی مدتی است که ذهنم را درگیر کرده است. شخصی که بیانیه را مطرح کرده است، می‌گوید که شما می‌توانید قد یک فرد را اندازه‌گیری کنید، می‌توانید ارتفاع پرش او را نیز اندازه گیری کنید.

حتی می‌توانید سرعت دویدنش را هم اندازه بگیرید، اما شما هرگز نمی‌توانید اندازه‌ قلب یک شخص را در یک عدد بگنجانید. آنچه این شخص به آن اشاره کرد و آنچه که من از این متن متوجه شدم، این است که شما هرگز نمی‌دانید که در قلب یک فرد چه می‌گذرد و  چقدر یک شخص ممکن است برای رسیدن به چیزی زحمت بکشد.

بیشتر بخوانید: ۱۰۰ جمله انگیزشی که زندگی شما را متحول می‌کند

شناخت افراد

این متن در ذهن من ماند، چون هرچه بیشتر در موردش فکر کردم، بیشتر متوجه حقیقتی شدم که در آن نهفته بود. شما هرگز نمی‌فهمید که یک نفر چقدر چیزی را در زندگی می‌خواهد و تا چه حد برای رسیدن به آن تلاش می‌کند. شناخت و بهره برداری درست از تفاوت‌های فردی مشکل است.

چرا نمی‌توانیم به آرزو و خواسته‌های‌مان برسیم؟ هر روز می‌شنویم که مردم به اهداف شگفت‌انگیزشان می‌رسند و قله‌های بلند را فتح می‌کنند؛ از سختکوشی‌شان می‌شنویم، و اینکه در برابر مشکلات تسلیم نمی‌شوند.

چیز شگفت‌انگیزی که بیشتر مردم متوجه نمی‌شوند، این است که آن‌ها هیچ تفاوتی با ما ندارند. تنها تفاوت بین آن‌ها و افرادی که به اهداف و رویاهای خود در زندگی دست نمی‌یابند، یک چیز است و آن چیز، نگرش پیروزمندانه است!

در رویکرد افراد موفق، ترس جایگاهی ندارد و عزم‌شان را جزم کرده‌اند که پیروز شوند، و با قلب‌شان عهد بسته‌اند که باید به هر نحوی، راه پیروزی را پیدا کنند. با عادت‌‌های خوب افراد موفق آشنا شوید.

استفاده از ترس

متاسفانه بسیاری از ما اجازه می‌دهیم که شرایط زندگی و دیگران، بر روی تلاش‌مان برای پیشبرد و بنا کردن زندگی تاثیر بگذارند. هم‌چنین اجازه می‌دهیم ترس بر ما غلبه کند. ترس، حقیقت دارد. اگر کسی خلاف این را می‌گوید، حرفش را باور نکنید.

ما باید یاد بگیریم که چگونه از ترس، به نفع خودمان استفاده کنیم. ترس ‌های درون‌تان را کنار گذاشته و از بند متوسط بودن رها شوید. اگر اجازه بدهیم که ترس بر ما غلبه کند، به هیچ‌ یک از اهداف‌مان نمی‌رسیم و در عوض، محدودیت‌هایی غیرواقعی برای خود تعریف می‌کنیم.

ما به ذهن خودمان اجازه می‌دهیم به ما بگوید که چه کاری را می‌توانیم انجام دهیم و چه کاری را نمی‌توانیم، حتی قبل از این‌که برای انجام کاری که در پیش رو داریم، اقدام یا تلاشی کنیم. ترس را از وجودتان پاک کنید، فرصتی نمانده است.

نگرش مثبت

موفقیت و نگرش مثبت

اخیرا از من خواسته شد تا با یک تیم فوتبال، درباره‌ نگرش مثبت و چگونگی ایجاد و پرورش یک دیدگاه پیروزمندانه صحبت کنم. این تیمی است که هم در درون خود و در زمین فوتبال، با پیروزی دست و پنجه نرم می‌کند.

من داستان‌هایی از کشمکش‌های شخصی خودم در برخورد با شکست و پیروزی در زندگی، و همچنین اصولی که به کارشناسان حرفه‌ای در سمینار دیدگاه‌تان را رها کنید آموزش دادم را با آن‌ها به اشتراک گذاشتم. تاثیر نگرش مثبت و نگاه خوب در زندگی را دست کم نگیرید.

من می‌خواهم اصولی را که با تیم مطرح کردم را با شما هم به اشتراک بگذارم، که فکر می‌کنم این موارد می‌تواند به هر کسی در ایجاد و پرورش نگرش پیروزمندانه کمک کند.

اصل اول مثبت بودن

اولین اصل این است که ابتدا باید مثبت بودن را انتخاب کنید. خودتان باشید و تصور مثبت از خود را گسترش دهید. شما باید عادت‌های تفکر مثبت ، گفتار مثبت و رفتار مثبت را پرورش دهید. مثبت اندیشی مهارتی که یادگیری آن کلید طلایی خوشبختی است.

همه‌ ما حق انتخاب داریم که چطور روز خود را بگذرانیم یا چطور شرایطی که با آن روبرو می‌شویم را کنترل کنیم. این یک انتخاب بسیار ساده است. می‌خواهید مثبت باشید، یا منفی؟

چارلز سویندال  (Charles Swindoll) در یکی از نقل قول‌هایش، این موضوع را به این شکل بیان می‌کند که زندگی را می‌توان این‌گونه تعبیر کرد؛ ۱۰ درصد آن پیشامدهایی است که برای ما رخ می‌دهد، و ۹۰ درصد دیگر، چگونگی واکنش ما به آن پیشامدها است.

بنابراین، اگر به آنچه که در زندگی شما اتفاق می‌افتد، به روش مثبتی پاسخ دهید، اولین گام را به سمت پیروزمندی و موفقیت برداشته‌اید. داشتن یک زندگی سرشار از انرژی مثبت غیرممکن نیست.

اصل دوم صادق بودن

اصل دوم، صادق بودن است. ابتدا باید با خودتان روراست باشید. هنگامی که یک کار عالی انجام می‌دهید و می‌دانید که تمام تلاش‌تان را برای آن انجام داده‌اید، آن را بپذیرید. فقط خودتان در اعماق قلب‌تان می‌دانید که چقدر با خود و دیگران صادق بوده‌اید.

شما باید حس صداقت و درستکاری را در خودتان پرورش دهید تا به ارتفاعات زندگی صعود کنید. صداقت برای رشد و ترقی در مسیر کمال، نقش مهمی دارد. تو نامحدودی، تلاش کن و زندگیت را از نو بساز.

اصل سوم، تعهد

اصل سوم، تعهد است. هنگامی که تصمیم می‌گیرید پروژه‌ای را قبول کنید یا در چیزی مشارکت داشته باشید، باید تا زمانی که به پایان برسد، متعهد بمانید. تعهد شما به هر چیزی، ابتدا با برنامه‌ریزی و آماده‌سازی شروع می‌شود و باید در تمام شرایط و علی‌رغم تمام اتفاقات پیش رو، به آن پایبند بمانید.

هنگامی که آماده شدید، از هیچ تلاشی فروگذار نباشید و در راستای آن کار و وظیفه، اهتمام بورزید؛ شما باید همواره مثبت بیاندیشید و هرگز به رها کردن و ترک کردن فکر نکنید. این درست جایی است که موفقیت واقعی نمایان می‌شود. مسئولیت‌پذیری و قبول مسئولیت بیشتر در خانه و در محل کار را یاد بگیرید.

اصل چهارم ایمان داشتن

موفقیت و ایمان

اصل چهارم ایمان است. شما باید به خدا، خودتان و دیگران برای رسیدن به موفقیت در زندگی ایمان داشته باشید. خولیو ملارا (Julio Melara) اظهار می‌دارد که هنگامی که شما کاری را که از دست‌تان بر می‌آید انجام می‌دهید، خدا آنچه از شما بر نمی‌آید را انجام می‌دهد! ایمان همین است.

شما باید به این که ایمان و اعتماد برای موفقیت لازم است، اعتقاد داشته باشید. ایمان داشته باشید، روزهای سخت می‌گذرد و به خواسته‌تان می‌رسید.

اصل آخر، باور داشتن

تا چه اندازه از قدرت درونی خود آگاه هستید و خود را باور دارید؟ اصل آخر، باور داشتن است. شما باید به این باور داشته باشید که در هر چیزی پیروز خواهید بود، حتی قبل از این‌که آن را امتحان کنید.

سان تزو  (Sun Tzu) در کتاب “هنر جنگ” (The Art of War ) می‌نویسد: “جنگجویان موفق پیش از آنکه به جنگ بروند، پیروزی را یافته‌اند. جنگجویان شکست خورده ابتدا به جنگ می‌روند و سپس به دنبال پیروزی می‌گردند.”

استاد احمد محمدی

باورهای ما مانند عینکی هستند که دنیا را از طریق آن می‌بینیم. مراقب باش دنیا را با رنگ‌های زیبا ببینی.

استاد احمد محمدی

من شخصا فکر می‌کنم که اکثر ما سعی می‌کنیم با ذهنیت و نگرش غلط در زندگی پیروز شویم. تغییر نگرش راحت‌تر از تغییر شرایط و وضعیت بیرونی است. ما باید مثبت فکر کنیم و خودمان را از تفکر ناخوشایند خلاص کنیم.

باید تمرکز روی افکار مثبت را بیاموزیم و در قلب و ذهن‌مان بدانیم استعدادها و موهبت‌هایی به ما داده شده که می‌توانیم به هر آنچه که ذهن‌مان را روی آن متمرکز می‌کنیم، دست یابیم.

نکته آخر

به یاد داشته باشید، همیشه در اقدامات خود مثبت، و با خود و دیگران صادق باشید، در هر کاری که انجام می‌دهید، ۱۱۰ درصد باشید؛ با ایمان به خدا و با تمام وجود باور داشتن به خودتان و پیروز بودن‌تان، شما یک نگرش پیروزمندانه را پرورش می‌دهید که موجب موفقیت شما در زندگی می‌شود.

برای تغییر زندگی‌تان نگرش خود را تغییر دهید. اگر بخواهم جمله‌ای به شما بگویم که تمام عمرتان آن را به یاد داشته باشید، آن یک نقل قول از وینستون چرچیل است که می‌گوید هرگز، هرگز، هرگز، تسلیم نشو!

نگرش مثبت را باید یاد گرفت و مهارتی است که همه افراد موفق آن را در خود تقویت نموده‌اند. آکادمی بازار با بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» به شما می‌آموزد که افراد موفق و دارای نگرش مثبت، چه طرز تفکر و رفتاری دارند. بنابراین اگر می‌خواهید هم‌چون افراد موفق مثبت بیاندیشید، رفتار نمایید و فردی تسلیم ناپذیر باشید تا به موفقیت برسید، می‌توانید از این بسته استفاده کنید.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments