4 نکته که به شما کمک میکنند تا سریعتر به اهدافتان برسید

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
اهداف
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا رسیدن به اهدافتان بیشتر از آن چه که تصورش را می کردید، طول می کشد؟ آیا نگران هستید و فکر می کنید هر لحظه بی خیال همه چیز می شوید و دست از تلاش می کشید؟ اگر این طور است، به خواندن ادامه دهید. من در این مقاله قصد دارم تا 4 نکته را با شما در میان بگذارم که به شما کمک می کنند سریع تر به اهدافتان برسید. آماده اید؟

1. ببینید که چه کسی به آن چه که شما می خواهید، رسیده است

البته که شما می توانید با تکیه بر تلاش و آزمون و خطای خودتان به مقصود برسید اما فکر می کنید این کار چقدر زمان ببرد؟ ۶ ماه؟ ۱ سال؟ ۵ سال؟ افرادی هستند که قبل از شما، به اهداف مشابهی رسیده اند. آنها مسیر را طی کرده اند و با فرآیند آشنایی دارند؛ آیا می خواهید ماشین را مجددا از نو اختراع کنید؟ چرا از نقشه و تجربه دیگران استفاده نکنید؟

افرادی را بیابید که به اهداف مد نظر شما رسیده اند و همه چیز را از آنها بیاموزید. به طرز فکر آنها، عقاید و عاداتشان نگاه کنید. آنتونی رابینز می گوید اگر می خواهید موفق شوید، فردی را بیابید که قبلا به نتایج مد نظر شما رسیده است و رفتارها و اقدامات وی را انجام دهید تا شما هم به همان نتایج برسید.

2. هویت جدیدی برای خودتان بسازید تا با هدفتان همخوانی داشته باشد

هدفتان هر چه که باشد، شما باید یک هویت جدید ایجاد کنید که با آن هدف همراستا باشد. شما باید شبیه آن فردی که به چنین هدفی دست یافته است فکر و رفتار کنید. فرض کنیم که شما می خواهید وزن کم کنید تا سلامتی تان را بهبود بخشید. پس، شما باید خودتان را همچون فردی سالم و سلامت ببینید و انتخاب هایتان از من بعد، مطابق با این فرد جدید، انجام دهید: این فرد چه کارهایی انجام می دهد؟ در رابطه با ورزش، سالم غذا خوردن و تحرک چه تفکری دارد و چه انتخاب هایی می کند؟ تا حد امکان خودتان را به این فرد نزدیک سازید.

3. به پیش بروید و دست به کار شوید

همچنان که شما با گذر زمان هویت جدید مطابق با هدفتان را در خودتان تقویت می کنید، کم کم باور به خودتان را در خود تقویت می کنید و می توانید اقدامات صحیحی را به صورت مداوم انجام دهید تا به هدف نهایی برسید. با این وجود، در اغلب موارد، شما احساس خواهید کرد که آماده نیستید. در این شرایط، یکی از کلید های سریع تر رسیدن به اهدافتان،  میل و رغبت شما به شروع و انجام کار قبل از رسیدن به آمادگی ۱۰۰٪ می باشد.

4 Tips to Achieve Your Goals Faster

به عنوان مثال، من در چند سال گذشته، کارهایی را انجام داده ام که واقعا برای انجامشان کاملا آماده نبودم. من یک وبلاگ راه اندازی کردم، ویدئو هایی را برای سایت یوتیوب آماده کردم، از پخش مستقیم فیسبوک استفاده کردم و حتی کارم را ترک کردم. تمامی این کارها خارج از منطقه امن من بودند اما به هر صورتی که بود، من آنها را انجام دادم چزا که می دانستم من نمی توانم منتظر بمانم تا به آمادگی ۱۰۰٪ برسم. من باید دست به کار می شدم.

بیایید واقع بین باشیم. زمان مثل برق و باد می گذرد. اگر بخواهید تا آماده شدن صبر کنید، شاید بعد ها پشیمان شوید و افسوس بخورید که چرا این قدر تعلل کردید.

 4. این عادت را در خودتان ایجاد کنید: درخواست کنید

متاسفانه بیشتر افراد از درخواست کردن می ترسند چون بیم آن را دارند که جواب رد بشنوند. آنها نمی خواهند که احساس بد و ناراحتی بکنند. دوست ندارند که غرورشان خدشه دار شود. متاسفانه، اگر درخواست نکنید، جواب همیشه نه است.

افراد زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند و خالصانه و مشتاقانه هم این کار را انجام می دهند. ممکن است به زمان کافی، پول کافی یا ارتباطات مورد نیاز شما دسترسی داشته باشند. با این وجود، اگر شما از آنها در خواست نکنید، آنها از کجا باید بدانند که شما به کمکشان نیاز دارید؟ پس اولین قدم، درخواست کردن است.

ضمنا، به خاطر داشته باشید که با وجود اینترنت، برقراری ارتباط با افراد مختلف در گوشه گوشه دنیا هیچ گاه به این اندازه راحت و آسان نبوده است. افرادی که می توانند به شما کمک کنند را بیابید و بر غرورتان غلبه کنید و درخواست کمک کنید.

خب؛ از میان این ۴ نکته، کدام یک را از همین امروز می توانید استفاده کنید تا سریع تر به اهدافتان برسید؟

هدفگذاری و تعیین هدف در زندگی

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

همیشه رؤیای بزرگ داشته باشید، بر کار خود مداومت داشته باشید، تسلیم نگردید، مثبت بیاندیشید و خود و رؤیاهایتان را باور داشته باشید. اگر شما در رسیدن به موفقیت جدی می باشید، زندگی افراد موفق را بخوانید و از شکست و موفقیت‌هایشان درس بگیرید. اشتباهات آنها را تکرار نکنید و هر آنچه را که باعث گردیده آنان به موفقیت نزدیک گردند، انجام دهید. تا زمانی که به اهداف خود نرسیده اید تسلیم نشوید و به تلاش خود ادامه دهید. نکاتی که در مقاله فوق آورده شده است، حاصل از الگوبرداری و بررسی زندگی و عادت های افراد موفق می باشد، با استفاده از این راهکارها می توانید درصد موفقیت خود را چندین برابر افزایش دهید و سریعتر به موفقیت دست یابید.

استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی، در «سمینار موفقیت» پیش رو، شما را با شیوه ی تفکر، نگرش و الگوهای رفتاری و همچنین ویژگی های خاص افراد موفق آشنا خواهند ساخت. می توانید جهت ثبت نام در این سمینار پر نشاط روی لینک زیر کلیک نمایید، تا اولین قدم را برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی تان، آگاهانه و هوشمندانه بردارید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استیو جابز چگونه میلیارد شد ؟
50,000 تومان
رایگان
small_c_popup.png
کمتر از 30 ثانیه
اطلاعات خود را تکمیل و محصول را دریافت کنید