مقالاتموفقیت / انگیزشی

3 نشانه که باید در زندگی تان تغییری ایجاد کنید

می توان گفت تمامی انسان ها آمادگی تغییر کردن را دارند. آیا شما نیز این موضوع را در خود احساس می کنید؟ مقاله زیر به شما کمک می کند تا موقعیت فعلیتان را بهتر بسنجید. اگر از روند روزمرگی و عدم رضایت از زندگی خود خسته شده اید و خلا احساس شادی و رضایت را در خود احساس می کنید، قطعا نیاز به ایجاد تغییر در ساختار زندگی فردی و اجتماعی خود دارید.

انسان ها به یکباره دچار افسردگی نمی شوند. افسردگی با روندی آهسته و نامحسوس وارد زندگیتان شده و کم کم تمام جنبه های آن را فرا می گیرد. شما در ابتدا متوجه آن نمی شوید و زمانی به خود می آیید که تمام وجود شما را فرا گرفته و با خود می گویید چگونه می توانم با فردا رو به رو شوم؟ آیا این واقعا من هستم؟

این سه نشانه ی زیر به شما می گویند که آیا در زندگیتان نیازمند تغییر هستید یا خیر.

استاد احمد محمدی

  • احساس می کنید دلتان می خواهد در هر موقعیت دیگری باشید به غیر از موقعیت فعلیتان

اگر در روابطتان با مشکل رو به رو شده اید و یا از شغل خود ناراضی هستید، دچار یک حس فرسایشی شده اید و فکر می کنید در هر موقعیت دیگری به غیر موقعیت فعلیتان احساس رضایت بیشتری می کنید.

  • موقعیت فعلیتان با رویاهای شما مغایرت دارد

اگر رویایی دارید آن را دنبال کنید. اکثر مردم از این مسئله که نمی دانند واقعا چه می خواهند ناامید و ناراضی اند. آنها تنها این را می دانند که چه چیزی را نمی خواهند و ترجیح می دهند در هر موقعیت دیگری باشند غیر از موقعیت فعلی شان. اما زمانی که موضوع به مرحله عمل می رسد نمی دانند باید چه کار کنند. زیرا رویایی در سر ندارند. اگر تصویر واضحی از آنچه با تمام وجود خواهان آن هستید دارید، زمان آن فرارسیده که دست بجنبانید.

  • تعداد زیادی دوست نما اطرافتان را فرا گرفته اند

برت اوچینو پزشک روانشناس می گوید اگر تعداد دوست نماها در اطرافتان زیاد است، احتمال ابتلا به افسرگی، استرس و تمامی احساسات ناشی از نارضایتی از زندگی نیز در شما افزایش می یابد.

اگر هر کدام از موارد بالا را در خود احساس می کنید زمان آن فرا رسیده است تا تغییری در خود یا زندگی تان ایجاد کنید. این را درک می کنیم که تغییر کردن مسئله ترسناکی است. اما  تنها فاکتور مهم و حیاتی در زندگی هر فردی، شادی است. بنابراین حتی اگر دلتان می خواهد زندگی ابدی داشته باشید، فایده آن چیست وقتی افسرده و نا امید هستید. زمانی متوجه خواهید شد که آنچه واقعا اهمیت دارد موفقیت و ثروت نیست بلکه این است که شما چه احساسی در این لحظه یا در زندگی خود دارید. پس باید هرچه سریع تر این احساس ترس را در خود ریشه کن کنید.

به چند راهکار متفاوت زیر توجه کنید. این راهکارها به شما در ایجاد تغییر  و افزایش رضایت از زندگی کمک می کنند:

1.      حقوق شش ماهتان را پس انداز کنید

زمانی که پولی برابر با شش ماه کارکرد خود را در بانک دارید، احساس حق انتخاب بیشتری می کنید و توانایی ریسک در شما بالاتر می رود. در نتیجه احساس آرامش بیشتری می کنید و ذهنتان به فراخور این موضوع برای انجام فعالیت های جدید گسترده تر می شود.

2.      یک هدف والا و خاص را برای خود معین کنید

این موضوعی است که متاسفانه اکثر افراد از آن غافل اند. آنها نمی دانند که چه می خواهند. آنها در زندگی هدفی برای دنبال کردن ندارند. باید روی این نکته بسیار کار کرده و وقت بگذارید. اگر در ابتدا نمی دانید که چه می خواهید، با طرح این سوال شروع کنید که چه کسی زندگی ایده آلی که شما در سر می پرورانید را دارد. سپس ببینید که برای رسیدن به موقعیت آن فرد باید چه کاری انجام دهید.

3.    هر چه زودتر دست به کار شوید

شما می توانید تمام طول روز گوشه ای بنشینید و به موضوعات مختلف فکر کنید. ولی این موضوع چیزی را تغییر نمی دهد. باید از خودتان بخواهید که کاری انجام دهید. به جای تمرکز بر روی رفتار های خود بر روی هویت خود تمرکز کنید. به خودتان یاد آور شوید که شما تصمیم گرفته اید که فردی باشید که نپذیرفته است که یک زندگی سرتاسر غمناک و بی هدف داشته باشد.

تنها با ایجاد تغییرات ساده می توان زندگی را از یکنواختی در آورد و به یک ماجراجویی هیجان انگیز تبدیل کرد. فقط باید ترس را از خود دور نمایید و کمی شجاعت به خرج دهید و سعی نمایید چیزها و چالش های جدید را امتحان کنید، که نتیجه ی آن بازیابی روحیه تان و شادی بیشتر در زندگی است. بنابراین باید برای دستیابی به اهداف و محقق ساختن رویاهایتان این واقعیت را بپذیرید که نیازمند ایجاد تغییراتی در افکار و زندگی خود و همچنین ایجاد عادت های جدید و مثبت و به طور کلی خروج از منطقه ی امن خود هستید.

آکادمی بازار سمیناری به نام موفقیت، برگزار می نماید که در آن استاد احمد محمدی از قدرت واقعی و شگفت انگیز ذهن به شما خواهند گفت و به شما یاد خواهند داد که چگونه با ترس های زندگی خود کنار بیایید و با شجاعت و ریسک پذیری و ایجاد عادات جدید زندگی شاد و موفقی را برای خود فراهم آورید. برای شرکت در این سمینار شاد و انگیزشی، کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

مطالب مرتبط

افسردگی چیست؟ 8 راهکار درمان افسردگی
قانون جذب راهی برای غلبه بر افسردگی
6 راهکار عملی برای مبارزه با افسردگی و داشتن احساسی بهتر
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن