تغییر در سبک زندگی با داشتن چند نشانه ساده در زندگی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

چند نشانه ساده برای تغییر در سبک زندگی:

تغییر در سبک زندگی چه زمانی نیاز است؟ آیا شما هم نیاز به تغییر در زندگی خود را  احساس کرده‌اید؟ یا تغییر در سبک زندگی را پوچ و بی فایده می‌دانید؟ آیا تاکنون به توسعه‌ فردی خود فکر کرده‌اید؟ انسان‌ها به یکباره دچار افسردگی نمی‌شوند. افسردگی با روندی آهسته و نامحسوس وارد زندگی‌تان می‌شود.

دکتر احمد محمدی
انتخاب با توست: لذت‌های آنی = افسوس دائمی و رنج‌های مفید = لذت دائمی
دکتر احمد محمدی

افسردگی کم کم تمام جنبه‌های زندگی را فرا می‌گیرد. شما در ابتدا متوجه آن نمی‌شوید. دقیقا زمانی به خود می‌آیید که تمام وجود شما را فرا گرفته است. در این حالت با خود می‌گویید چگونه می‌توانم با فردا رو به رو شوم؟ آیا این واقعا من هستم؟

سه نشانه زیر به شما می‌گویند که آیا به تغییر در سبک زندگی نیاز دارید یا خیر؟

احساس می‌کنید دل‌تان می‌خواهد در هر موقعیت دیگری باشید به غیر از موقعیت فعلی‌تان

اگر در روابط‌تان با مشکل رو‌به‎رو شده‌‌اید، به تغییر در سبک زندگی نیاز دارید. اگر از شغل خود ناراضی هستید، دچار یک حس فرسایشی شده‌اید. اگر فکر می‌کنید در هر موقعیت دیگری به غیر موقعیت فعلی‌تان احساس رضایت بیشتری می‌کنید، یعنی باید تغییر در زندگی ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: مارک زاکربرگ در این فیلم انگیزشی از محقق شدن هدف می‌گوید

اگر موقعیت فعلی‌تان با رویاهای شما مغایرت دارد، به تغییر در سبک زندگی نیاز است

اگر رویایی دارید آن را دنبال کنید. اکثر مردم از این مسئله که نمی‌دانند واقعا چه می‌خواهند ناامید و ناراضی هستند. آن‌ها فقط می‌دانند که چه چیزی را نمی‌خواهند. انسانه‌ای ناامید و ناراضی ترجیح می‌دهند در هر موقعیت دیگری باشند غیر از موقعیت فعلی خود.

اما زمانی که موضوع به مرحله عمل می‌رسد نمی‌دانند باید چکار کنند. افراد نا امید رویایی در سر ندارند. اگر تصویر واضحی از آنچه خواهان آن هستید دارید، زمان آن فرا رسیده که دست بجنبانید. هرچه زودتر به تغییر در سبک زندگی خود بپردازید.

تعداد زیادی دوست نما اطراف‌تان را فرا گرفته‌اند

تعداد زیادی دوست نما اطراف‌تان را فرا گرفته‌اند

برت اوچینو پزشک روانشناس است. این پزشک اعتقاد دارد که تعداد زیاد دوست نماها در اطراف‌تان نشانه خوبی نیست.

این دوست نماها احتمال ابتلا به افسردگی، استرس و تمامی احساسات ناشی از نارضایتی از زندگی را در شما افزایش می‌دهند. پس هرچه سریع‌تر تغییر در سبک زندگی خود ایجاد کنید. افراد اضافه و مضر را از زندگی خود حذف کنید.

تغییر در سبک زندگی

اگر هر کدام از موارد بالا را در خود احساس می‌کنید زمان آن فرا رسیده است که تغییر در زندگی و حتی خودتان ایجاد کنید. این را درک می‌کنیم که تغییر کردن مسئله ترسناکی است.

اما تنها فاکتور مهم و حیاتی در زندگی هر فردی، شادی است. بنابراین حتی اگر دل‌تان می‌خواهد زندگی ابدی داشته باشید، فایده آن چیست وقتی افسرده و نا امید هستید.

زمانی متوجه خواهید شد که آنچه واقعا اهمیت دارد موفقیت و ثروت نیست بلکه این است که شما چه احساسی در این لحظه یا در زندگی خود دارید. پس باید هرچه سریع‌تر این احساس ترس را در خود ریشه‌کن کنید و در زندگی خود تغییر ایجاد کنید. به چند راهکار متفاوت زیر توجه کنید.

این راهکارها به شما در افزایش رضایت کمک می‌کنند:

حقوق شش ماه‌تان را پس انداز کنید

زمانی که پولی برابر با شش ماه کارکرد خود را در بانک دارید، احساس حق انتخاب بیشتری می‌کنید و توانایی ریسک در شما بالاتر می‌رود.

در نتیجه احساس آرامش بیشتری می‌کنید و ذهن‌تان به فراخور این موضوع برای انجام فعالیت‌های جدید گسترده‌تر می‌شود.

بیشتر بخوانید: احساس ارزشمندی ما چگونه تقویت یا تخریب می شود؟

یک هدف والا و خاص را برای خود معین کنید

این موضوعی است که متاسفانه اکثر افراد از آن غافل‌اند. آن‌ها نمی‌دانند که چه می‌خواهند. آنها در زندگی هدفی برای دنبال کردن ندارند. باید روی این نکته بسیار کار کرده و وقت بگذارید.

اگر در ابتدا نمی‌دانید که چه می‌خواهید، با طرح این سوال شروع کنید که چه کسی زندگی ایده‌آلی که شما در سر می‌پرورانید را دارد. سپس ببینید که برای رسیدن به موقعیت آن فرد باید چه کاری انجام دهید.

هر چه زودتر دست به کار شوید

هر چه زودتر دست به کار شوید

شما می‌توانید تمام طول روز گوشه‌ای بنشینید و به موضوعات مختلف فکر کنید. ولی این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد. باید از خودتان بخواهید که کاری انجام دهید.

به جای تمرکز بر روی رفتارهای خود بر روی هویت خود تمرکز کنید. به خودتان یادآور شوید که شما تصمیم گرفته‌اید که فردی باشید که نپذیرفته است که یک زندگی سرتاسر غمناک و بی‌هدف داشته باشد.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
تغییر باورهای ذهنی و در دست گرفتن سرنوشت خودمان

سخن پایانی: 

تنها با ایجاد تغییرات ساده می توان زندگی را از یکنواختی درآورد و به یک ماجراجویی هیجان انگیز تبدیل کرد. فقط باید ترس را از خود دور نمایید و کمی شجاعت به خرج دهید.

سعی کنید چیزها و چالش‌های جدید را امتحان کنید. نتیجه‌ آن بازیابی روحیه‌تان و شادی بیشتر در زندگی است. بنابراین باید برای دستیابی به اهداف و محقق ساختن رویاهایتان این واقعیت را بپذیرید که نیازمند ایجاد تغییراتی در افکار و زندگی خود و همچنین ایجاد عادت‌های جدید و مثبت و به طور کلی خروج از منطقه‌ی امن خود هستید.

همچنین با مروری بر سرفصل های آموزشی و خدمات مشاوره ای آکادمی بازار به پیشرفت زندگی خود کمک کنید.

آکادمی بازار در کنار شما است. با تهیه‌ی دوره ثروت می‌توانید به خواسته‌ها و آرزوهای خودتان قدم به قدم نزدیک‌تر شوید. هم چنین می‌توانید صفحه اینستاگرام دکتر احمد محمدی را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *