کارآفرینی / کسب و کارمقالاتموفقیت / انگیزشی

3 راهکار افزایش و تقویت تمرکز برای دستیابی به اهداف

در عصر پرشتاب امروزی، علی رغم هزینه های فراوانی که صرف سلامتی و رفاه خود می کنیم، کماکان تحت استرس زیادی قرار داریم، از افسردگی رنج می بریم و اضطراب هم امانمان نمی دهد. افراد زیادی، خصوصا در سطح مدیران اجرایی و کارآفرینان و علی الخصوص خانم ها، دوست دارند بدانند چطور می توانند در عین حال که کسب و کارشان را رونق می بخشند، کیفیت مطلوب زندگی خانوادگی شان را هم حفظ کنند و زمان کافی با فرزندان و همسرانشان صرف کنند؛ در واقع، به دنبال برقراری تعادل در زندگی کاری و شخصیشان هستند.

خوب، متاسفانه باید بگویم که در کوتاه مدت، نمی توانید هم زمان با یک تیر دو نشان بزنید. شما باید به خودتان زمان بدهید. شما نمی توانید در یک آن و با دو دست، چندین هندوانه بردارید. باید ببنیید مهم ترین اولویت شما چیست و چطور می توانید به صورت مستمر، به آن بپردازید.

به عنوان مثال، من دوست دارم هر روز بتوانم زمانی را به بازی با دختر کوچکم اختصاص دهم. دیروز با هم نقاشی کشیدیم، امروز با هم موشک بازی کردیم. همین لحظه های ساده و اندک به دخترم نشان می دهد که در زندگی من اولویت دارد. یک نکته را هم به شما بگویم، من در زمانی که به فرزندم اختصاص می دهم، حواسم به گوشی ام نیست و تمام توجهم معطوف به اوست و دخترم هم این مساله را احساس می کند. من همین روش ساده را در مورد تمامی مسائلی که در زندگی شخصی و کاری ام برایم اولویت دارند، پیاده می کنم. تاثیر مرکب همین کارهای کوچک اما مستمر، کم کم خودش را در کیفیت زندگی ام نشان خواهد داد.

در ادامه به چند استراتژی ساده که می تواند منجر به بهبود زندگیتان شود اشاره می کنیم:

استراتژی اول تمرکز

برای موفقیت باید تمام توجهتان را به یک هدف معطوف کنید. ممکن است فکر کنید با انجام چند کار به صورت همزمان و مالتی تسکینگ، تاثیر خودتان را چند برابر ساخته اید؛ اما این مساله آن قدر ها هم که فکر می کنید، صحت ندارد. موفقیت نیازمند توجه و تمرکز شما روی هدفتان است. نتایج برخی بررسی های علمی حاکی از عدم توانایی مالتی تسکینگ در انسان هاست؛ در این صورت، باید ببینید در لحظه ی فعلی، چه چیزی برایتان از همه مهم تر است؟ شاید دوست داشته باشید زمانی را با دخترتان بگذرانید یا اینکه کاری شخصی را که همیشه آن را به فردا موکول می کردید، به اتمام برسانید. هر چه که باشد، الان وقتش است. نگذارید خیل عظیم کارهایی که در پیش رو دارید، شما را از انتخاب و سپس انجام مهم ترین کار، باز دارند. وقتی که خودتان را به انجام یک کار واحد متقاعد کنید، نتایج بهتری کسب کرده، استرس کمتری تجربه می کنید و به رضایت بیشتری خواهید رسید.

برای افزایش تمرکز بر روی اهداف چه کنیم؟
بخوانید

استراتژی دوم اقدام

ناپلئون هیل، نویسنده سرشناس کتاب های الهام بخش و انگیزشی می گوید: دانش، قدرت نیست؛ بلکه قدرت نهفته است. دانش بدون اقدام و عمل، کاملا بی فایده است. خب؛ با این تفاسیر، به نظرتان، امروز، با انجام چه کارهایی می توانید به سمت هدفتان، که رویش تمرکز کرده اید، قدم بردارید؟ چه چیزی می توانید ایجاد کنید؟ من وقتی که به صورت تمام وقت مشغول کارم  بودم، خیلی دوست داشتم یک وبلاگ راه اندازی کنم. البته، آن موقع اصلا نمی دانستم که وبلاگ چیست؛ اما توانستم با استفاده از ساعت ناهار و غروب ها بعد از کار، بفهمم که برای شروع باید چه کاری بکنم. شما چه کاری را می توانید در طول روز به انجام برسانید تا شما را یک قدم به سوی رویا و آرزویتان نزدیک تر کند. کارهای کوچک اما پیوسته، نتایج بزرگ و خارق العاده ای برایتان به ارمغان خواهند اورد.

استراتژی سوم ارتباط با دیگران

چه کسی می تواند در راه رسیدن به هدفتان به شما کمک کند؟ وقتی که با خودتان خلوت می کنید و به عمیق ترین آرزوهایتان می اندیشید، در واقع افراد و شرایط مرتبط با آن ها را هم به زندگیتان می کشانید. ضمن اینکه در عصر ارتباطات امروزی، شما می توانید به راحتی با هرکسی که بخواهید ارتباط برقرار کنید. چه کسانی توانسته اند در زمینه ای که شما آرزویش را دارید به موفقیت برسند؟ آنها را پیدا کنید و راه و روشی را که در پیش گرفتند بررسی کنید. چه کارهایی را متفاوت از شما انجام می دهند؟ هر روز، یا با مطالعه یا گوش دادن به آنها، یک کار یا نکته ی جدید از آنها بیاموزید. خلاصه کلام اینکه سعی کنید مستقیم یا غیر مستقیم با آنها در ارتباط باشید.

طبق مقاله فوق، با تعیین هدفی مشخص و به کار گیری سه استراتژی تمرکز، اقدام و ارتباط با دیگران می توانیم زندگی خود را به نحو احسن بهبود ببخشیم. همچنین می توانید جهت بهبود زندگی خود در «سمینار موفقیت» که به زودی توسط آکادمی بازار برگزار می گردد، شرکت نمایید. چر که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی، مطالب و نکات بیشتری در رابطه با مهارت های مورد نیاز جهت بهبود زندگی و دستیابی به موفقیت های بزرگ را به شما آموزش خواهند داد. کافی است روی لینک زیر کلیک تا در این سمینار ثبت نام نمایید و با محتوای آموزشی آن آشنا گردید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
چگونه یک کتابخوان حرفه‌ای شویم؟
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

تمرین سلامتی، قدرت و آرام‌سازی جسم و ذهن از طریق ورزش
4 روشی که می توانید برای افزایش تمرکز از آن بهره ببرید
گل یا ماری جوانا و تاثیر آن در افزایش تمرکز و هوشیاری – قسمت دوم
گل یا همان ماری جوانا باعث افزایش تمرکز و هوشیاری می گردد؟! – قسمت اول
آیا دچار حواس پرتی هستید؟ این مقاله را بخوانید
برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن