کارآفرینی / کسب و کارمقالات

10 نوآوری موثر که آینده‌ اقتصاد جهانی را متحول می سازند

نوآوری‌هایی مانند اینترنت، خودروهای برقی و… در زمان خود موضوعاتی انقلابی محسوب می شدند و در حال حاضر نیز در حال ایجاد بازارهای خود هستند. ولی بعد از این قرار است چه چیزهای جدید دیگری به وجود بیایند؟

بخش دیدگاه‌ها و راه‌حل‌های جهانی موسسه‌ی سیتی فهرستی از ۱۰ نوآوری را جمع‌آوری کرده است که احتمال دارد طرز فکرمان را راجع به اقتصاد تغییر دهند. از زیست‌فناوری (بیوتِک) گرفته تا انرژی های نوین. این ۱۰ نوآوری بهترین فرصت‌هایی هستند که می‌توانیم از طریق آنها در آینده چیزهای بزرگی به‌دست بیاوریم. ادامه‌ی این مطلب را مطالعه کنید تا از این نوآوری‌ها آگاه شوید:

۱. کلان‌داده‌ در انرژی

کلان‌داده در اصل یک اصطلاح تخصصی در زمینه‌ی تحلیل داده‌ها است. کلان‌داده می‌تواند مدل‌های کسب‌وکار را در زمینه‌ی انرژی و شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی نیرو به کلی تغییر دهد. شرکت‌های نظیر سولارسیتی، و تسلا در نظر دارند راهکاری به افراد ارائه دهند که بتوانند نیازشان را به برق از طریق آن برطرف کنند. اگر این روند ادامه یابد، دیگر نیروگاه‌های عظیم تنها منبع اصلی نیرو نخواهند بود، بلکه می‌توانیم صفحات خورشیدی را در همسایگی‌مان داشته باشیم.

شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی برق می‌توانند با استفاده از فناوری کلان‌داده فراتر از یک واسطه‌ میان خانه‌ها عمل کنند، و به صورت یکپارچه منبع برق را برای هر خانه تامین نمایند، خواه با استفاده از صفحات خورشیدی در همسایگی‌شان یا نیروگاه‌های هسته‌ای تولید برق شهر. به گفته‌ی آنتونی یوئِن، تحلیل‌گر موسسه‌ی سیتی، این نوآوری می‌تواند انرژی را از حالت محصول مستقیم نیروگاه‌ها خارج کند.

۲. تجارت متنی

فرض کنید توصیه‌های آمازون را در مورد “‌پیشنهادهای ویژه‌ی شما برای هر محصول‌” روی یخچال، داشبورد خودرو، و صفحه نمایش گوشی‌تان ببینید؛ به این صورت می‌توانید به مفهوم تجارت متنی پی ببرید. تجارت متنی به مشتری این امکان را می‌دهد محصولات مورد نیازش را در هر زمان و در هر مکان خریداری کند. مثلا یخچال‌تان متوجه می‌شود ماست یا پنیر ندارید، بنابراین توصیه می‌کند آنها را خریداری کنید.

یا این‌که مثلا در برنامه‌ی پیام‌رسان فیس‌بوک در مورد یک مهمانی در حال گفت‌وگو با دوست‌تان هستید، و این برنامه به شکل خودکار به شما توصیه می‌کند برای رفتن به مهمانی از فلان آژانس استفاده کنید. این گونه توصیه‌های تجاری هوشمند به زودی از راه می‌رسند و فرصت‌های عظیمی را برای شرکت‌هایی فراهم می‌کنند که همواره در مناسب‌ترین موقعیت‌ها به دنبال دسترسی به مشتریان هستند.

۳. بازار مستقیمِ تولید به مصرف

اِتسی به تولیدکنندگان خرد این امکان را می‌دهد که مستقیما محصولات‌شان را به مشتریان عرضه کنند، و وب‌گاه‌هایی نظیر اسکوئراِسپِیس به کسب‌وکارهای کوچک امکان می‌دهد تا برای محصولات‌شان فروشگاه‌های برخط (آنلاین) درست کنند. با گسترش اینترنت به‌تدریج بازارهای مستقیم تولید به مصرف در همه‌ جا تاسیس می‌شوند، و این قبیل بازارها فرصت بزرگی برای صنایع مختلفی فراهم می‌کنند که سال‌ها است در محدودیت‌های خرده‌فروشی‌ها و واسطه‌های سنتی گرفتار شده‌اند.

موفقیت در بازاریابی تلفنی با بکارگیری ۱۴ تکنیک طلایی
بخوانید

۴. وراژنتیک

درمان بیماری‌های ژنتیکی بسیار سخت است، و ژن‌های معیوب عامل بسیاری از سرطان‌ها هستند. وراژنتیک دسته‌ای از داروها هستند که ژن‌های هدف را فعال یا غیرفعال می‌کنند، و از این طریق سرطان را متوقف می‌نمایند و به روش‌های درمانی دیگر نظیر ایمونوتراپی امکان می‌دهد تا سلول‌های سرطانی را از بین ببرند.

۵. دستگاه‌های الکترونیکی

نمایش‌گرهای خم‌شو، مواد جدید، و واقعیت افزوده و همه و همه ممکن است در موج جدید طراحی‌ سخت‌افزارهای فناوری جزء عوامل موثر باشند. گوشی‌ها با نمایش‌گرهای خم‌شو به شکل کیف‌های جیبی در می‌آیند، و شاید تلویزیون‌ها به نازکی کاغذ شوند و بتوانید به راحتی لوله‌شان کنید و همراه خود ببرید. به گفته‌ی آرتور لای، تحلیل‌گر موسسه‌ی سیتی، حتی ممکن است این موج جدید از محصولات را به همین زودی، یعنی تا 2018 مشاهده کنیم.

۱۰ نوآوری موثر بر آینده‌ اقتصاد جهانی

۶. جعبه‌ی هوشمند

وقتی همه‌ی وسایل خانه‌تان به اینترنت متصل باشند، شاید بخواهید دنبال راهی بشد که این وسایل بتوانند با یکدیگر صحبت هم کنند! اینترنت امروزه به بیش‌تر فناوری‌ها قابلیت هوشمندی می‌بخشد، ولی جعبه‌ای که بتواند همه‌ی این وسایل هوشمند را به یکدیگر متصل کند واقعا نوبر است. اگر یک شرکت نظیر گوگل یا اپل بتواند استانداردی برای تعامل این دستگاه‌ها ایجاد کند، شاید برای جعبه‌ای که بتواند تمام دستگاه‌های هوشمندتان را به هم متصل کند بازار بسیار خوبی ایجاد شود.

۷. روش جدید دارو رسانی به چشم

به گفته‌ی ییگال نوکوموویتز، تحلیل‌گر موسسه‌ی سیتی، آمار آدم‌هایی که در ایالات متحده از بیماری‌های چشمی رنج می‌برند تا سال ۲۰۲۰ به حدود ۲۱ میلیون نفر خواهد رسید. اگر روش جدیدی برای درمان‌های پایدار ایجاد شود، قطعا به سرعت جایگزین قطره‌ها و داروهای فعلی خواهد شد. به گفته‌ی نوکوموویتز، روش کاشت مصنوعی ( یا ایمپلنت) می‌تواند داروهای لازم را برای مدت زمان مشخص و طولانی به چشم بیماران برساند و به این ترتیب، تا ۱۵سال بعد در بازار تا ۱۳ میلیارد دلار فروش کند.

۸. ربات‌های منبع باز

ربات‌های سنتی همیشه فقط می‌توانند کارهای تکراری را که برای‌شان برنامه‌ریزی کرده‌ایم، انجام دهند. با پیشرفت‌های جدید در عرصه‌ی ربات‌ها در زمینه‌های مختلف، ربات‌های صنعتی پایه‌های فناوری بزرگ‌تری برای پیشرفت به‌دست خواهند آورد، و می‌توانند کارهایی را انجام دهند که به تعامل و ارتباط بیش‌تری نیاز دارند. به گفته‌ی مارتین ویلکی، تحلیل‌گر موسسه‌ی سیتی، این قبیل نوآوری‌ها می‌توانند تا ۲۰۲۰ تقاضای بازار را برای ربات‌های صنعتی به دو برابر برسانند.

کارآفرینی چیست و کارآفرینان چه کسانی هستند؟
بخوانید

۹. لوله‌های ترموپلاستیک برای زیر دریا

انتقال نفت از اعماق دریا می‌تواند رشد عظیمی در زمینه‌ی صنعت نفت تلقی شود، ولی هزینه‌ی این کار بسیار بالا است. لوله‌های پلاستیکی پیشرفته عمر طولانی‌تری دارند، ارزان‌تر هستند، و مراحل نصب آنها نسبت به لوله‌های قدیمی بسیار آسان‌تر است؛ که همه‌ی این‌ها می‌توانند به شکلی چشم‌گیر هزینه‌های صنعت نفت را کاهش دهند.

۱۰. نیمه‌رساناها با شکاف باند گسترده

سیلیکون ماده‌ی اولیه‌ی نیمه‌رساناهایی است که تقریبا در همه‌ی لوازم الکترونیکی جدید یافت می‌شوند. ولی وقتی صحبت به سرعت و حجم می‌رسد، فناوری‌ بر پایه‌ی سیلیکون از لحاظ فیزیکی دیگر راه به جایی نمی‌برد. نوآوری‌های جدید در نیمه‌رساناها با شکاف انرژی گسترده باعث می‌شوند در آینده بتوانیم تراشه‌های (چیپ) کوچک‌تر و قدرتمندتری بسازیم.

نوآوری و کارآفرینی از جمله موارد مهمی هستند که می توانیم با آن ها کسب و کاری راه بیاندازیم که نظیر ندارند و با بازاریابی صحیح و ایجاد نیاز در مصرف کنندگان، بسیار سودآور باشد. در مقاله فوق نمونه هایی از نوآوری هایی که پتانسیل بالایی جهت ایجاد یک کسب و کار موفق و پیشرو در بازار جهانی را دارند، آورده شده است. بنابراین با تفکر در مورد این نوآوری ها و ایجاد یک برنامه تجاری مناسب می توانید یک کسب و کار نو و موفق برای خود راه بیاندازید و به رویای داشتن یک شرکت مستقل و رئیس خود بودن دست یابید!

استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت پیش رو که توسط تیم آکادمی بازار برگزار خواهد شد، سعی خواهند کرد ابزارها و مهارت های مورد نیاز جهت ایجاد یک کسب و کار موفق و ویژگی های منحصر به فرد کارآفرینان موفق جهانی، را به شما آموزش دهند. جهت شناخت این کارآفرینان موفق و دانستن عادت هایی که سبب موفقیت آنان گشته است، می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید تا در محیط مثبت و پرنشاط این سمینار حضور یابید و از آموزه های مفید و کاربردی استاد احمد محمدی بهره مند گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + دو =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن