10 دلیلی که نشان می‌دهد خواندن نقل‌قول‌های انگیزشی مفید است

نقل‌قول‌های انگیزشی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا نقل‌قول انگیزشی می‌خوانید؟ اکثر مردم نقل‌قول‌های انگیزشی می‌خوانند. دلیل چنین کاری چیست؟ از آنجایی‌که نقل‌قول‌ها عباراتی کوتاه‌ و بیانگر حکمت، انگیزه، الهام‌بخش و شادی‌ هستند برای مردم جذابند. خواندن این نقل‌قول‌ها مشابه خوردن یک تکه شکلات یا تکه‌ای از کیک خوشمزه است.

چرا باید نقل‌قول‌های انگیزشی را بخوانید؟

  • نقل‌قول‌ها قدرت انگیزه و الهام بخشی و تشویق دارند

هر وقت که شما احساس غم یا فقدان انگیزه داشتید، چند نقل‌قول را با توجه بخوانید. پس از خواندن می‌فهمید که چطور روحیه شما بهتر می‌شود.

  • نقل‌قول‌های انگیزشی انرژی‌بخش‌اند

 زمانی که نیاز به محرک و انرژی لازم برای حرکت دارید نقل‌قول‌های انگیزشی می‌توانند کمک فراوانی به شما کنند. در چنین مواقعی خواندن سخنان افرادی که در زندگی خود موفق بوده‌اند، بیشترین کمک را به شما می‌کند. جملات انگیزه‌بخش را بخوانید و آنها را در ذهن خود نگه دارید.

  • نقل‌قول‌های انگیزشی به شما بینش و حکمت می‌دهد

 بسیاری از نقل‌قول‌های دربردارنده حکمت و بینش‌اند که در قالب جملات قصار بیان شده‌اند. اگر شما نقل‌قول‌ها را چند بار بخوانید و بر کلمات آن تمرکز کنید معمولاً حکمت و بینشی را کشف خواهید کرد که در زندگی‌تان بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

  • نقل‌قول‌های انگیزشی به انسان امید می‌دهند

مزیت دیگری که شما می‌توانید با خواندن نقل‌قول‌های انگیزشی به دست آورید امیدواری است. زمانی‌که بلاتکلیف یا ناامید هستید، نقل‌قول‌ها شبیه پرتوهای نوری هستند که وارد زندگی‌تان می‌شوند و تاریکی را از بین می‌برند. مقصود من این نیست که هر نقل‌قولی به شما امید می‌دهد بلکه برخی از آنها در حقیقت شعاعی از نور هستند.

  • آنها نور و شادی را به زندگی وارد می‌کنند

یک نقل‌قول انگیزشی قدرتی دارد تا شادی را به شما بدهد و به زندگی‌تان روشنی بخشد.  اینکه پس از بیدار شدن از خواب صبحگاهی و قبل از رفتن به محل کار تعدادی نقل‌قول بخوانید، ایده‌ی خوبی است.  عباراتی که شما می‌ خوانید برای مدت طولانی در ذهن شما باقی ‌می‌ماند و در نحوه تفکر و عملکرد شما مؤثر است.

Motivational quotes

  • نقل‌قول‌های انگیزشی به انسان تعلیم می‌دهند

اگر حین خواندن یک نقل‌ قول به کلمات آن توجه کنید، برداشت خوبی از آن خواهید داشت و آنگاه آن را در زندگی اجرا می‌کنید.

  • آنها ذهن شما را برای دیدن زندگی در چشم‌اندازی وسیع‌تر آماده می‌سازند

نقل‌قول‌ها اغلب چشم و ذهن را باز می‌کنند تا حقیقت را درک کنید و آنچه را که از دست داده‌اید، بپذیرید. آنها اجازه می‌دهند که زندگی را از چشم‌اندازی دیگر ببینید و این باعث می‌شود که ذهن و آگاهی‌ تان افزایش یابد.

  • نقل‌قول‌های انگیزشی تغییردهنده وضعیت روحی- روانی هستند

خواندن نقل‌قول‌ها می‌توانند احساس شما را بهتر کنند و حال و احوال شما را بهبود بخشند. این شبیه نوشیدن چیزی است که روحتان را تعالی می‌دهد. علت این که باید نقل‌قول‌های مثبت را دم دست داشته باشید همین است. بنابراین شما می‌توانید هر زمانی که بخواهید روحیه خود را بهتر کنید به خواندن این جملات مشغول شوید.

  • نقل‌قول‌ها افکار مثبت را القاء می‌کند و باعث عملکرد خوب می‌شود

نقل‌قول‌های خوب باعث می‌شوند که شما احساس مثبت، خوش بینی داشته باشید تا اهداف خود را تعیین کرده و وارد عمل شوید. امکان دارد که تا مدت زمان کوتاه یا طولانی تأثیرشان باقی بماند. با این نگرش مثل یک عادت همیشگی باید نقل‌قول‌ها را اغلب و هر روز بخوانید.

  • خواندن نقل‌قول‌های انگیزشی به تلاش زیادی نیاز ندارد.

خواندن نقل‌قول جذاب و شیرین است و به تلاش چندانی نیاز ندارد و وقت‌گیر هم نیست. پیشنهاد من این است که شما پس از بیدار شدن از خواب صبحگاهی و درست قبل از رفتن سرکار چند نقل‌قول بخوانید. شاید هم شما ترجیح بدهید که آنها را شب قبل از خواب بخوانید. در هرصورت هر زمان که آنها را بخوانید فرقی ندارد و حتماً نباید زمان خاصی را به آن اختصاص دهید. اگر دفترچه یادداشت کوچکی همراه خود داشته باشید می‌توانید نقل‌قول‌هایی را بنویسید که بیشتر دوست دارید و تأثیر مثبت و قوی بر شما دارد. شاید نقل‌قول‌هایی را نیز در تلفن همراه خود ذخیره کنید که در اینصورت همیشه در دسترس شماست و به راحتی می‌توانید آنها را بخوانید. امروزه وبسایت‌های بسیاری در اینترنت موجودند که با سرچ کردن می‌توان به تعداد زیادی از نقل‌قول‌ها دسترسی پیدا کرد. شما می‌توانید در اینترنت عباراتی از افراد مشهور را از قدیم تا الان پیدا کنید. می‌توانید نقل‌قول‌هایی را درمورد موفقیت، پول و خوش‌بینی از بودا، کنفوسیوس، دالایی لاما و افراد دیگر در اینترنت ببینید.

نقل‌قول‌های انگیزشی

1. “برنامه مشخصی برای رسیدن به خواسته‌های خود بنویس. آماده باشی یا نه! وارد عمل شو.”          «ناپلئون هیل»

2. ” همه رؤیاهای ما می‌توانند به حقیقت بپیوندند اگر انگیزه‌ای برای دنبال کردن آنها داشته باشیم.”          «والت دیزنی»

3. ” امید چونان پرنده‌ای است که در روح آشیان دارد و آواز سر می‌دهد با نغمه‌ای بی‌کلام و هرگز خاموشی نمی‌‎گزیند و شیرین‌ترین آوایی است که در تندباد حوادث به گوش می‌رسد.”         «اِمیلی دیکنسون»

4. ” ماه را نشانه بگیر حتی اگر به هدف نزدی در میان ستاره‌ها پایین می‌آید.”    « ویلیام کلِمنت ِاستون»

5. ” مهم نیست که چقدر آهسته حرکت کنی تا زمانی که متوقف نشوی.”          «کنفوسیوس»

6. ” به نظرم هرچه سخت‌تر کار کنم شانس بیشتری به سراغم می‌آید.”            «توماس جِفِرسون»

7. ” امروز کارهایی را انجام می‌دهم که دیگران دوست ندارند، انجام دهند تا فردا کارهایی را انجام دهم که دیگران نمی‌توانند انجام دهند.”      «جِری رایس»

8. ” منتظر رویدادهای بزرگ نباش. هرجایی که هستی با هرچه که داری، شروع کن. آن تو را به سوی چیزی بزرگتر هدایت می‌کند.”                  «ماری نینین موریسی»

9. ” دور شو از افرادی که قصد دارند بلند همتی‌ات را کوچک بشمرند. افراد کوچک همیشه چنین کاری می‌کنند اما در واقعیت افراد بزرگ باعث می‌شوند که شما احساس بزرگی کنید.”       «مارک تواین»

10. ” مردمی که در این جهان موفق می‌شوند افرادی هستند که برمی‌خیزند و به دنبال خواسته خود حرکت می‌کنند و اگر آن را نیافتند با تلاش و کوشش آن را به وجود می‌آورند.”          « جورج برنارد شاو»

11. ” با اعتماد به نفس در مسیر رؤیاهایت قدم بردار. زندگی را آنگونه که خود دوست داری زندگی کن.”  «ثورو»

12. ” من شکست نخورده‌ام فقط 10000 روش پیدا کرده‌ام که درست عمل نمی‌کند.”        «ادیسون»

13. ” هیچوقت برای هدفی دیگر و رؤیاپردازی جدید دیر نیست.”          « لِس براون»

14.  ” ممکن است با شکست‌ های بسیاری روبرو شویم اما نباید مغلوب شویم.”               «مایا آنجلو»

15. ” آنچه را که امروز انجام می‌دهی تمام روزهای آینده‌ات را بهتر می‌کند.”              « رالف مارستون»

به طور کلی می توان گفت که نقل قول های موفقیت، و خواندن و دنبال کردن آن ها در واقع راهی است برای ایجاد و حفظ انگیزه. حفظ انگیزه و خودانگیزشی طی مسیر به سوی اهداف نکته ی بسیار مهمی است که برای آن از هر فرصتی باید استفاده نمود. سمینار موفقیت یکی از همین فرصت های خوب و استثنایی است که با حضور در آن و بهره گیری از سخنان انگیزه بخش استاد احمد محمدی، می توانید در خود ایجاد انگیزه  نمایید و بیاموزید که خود انگیزشی از چه راه هایی ممکن است. کافی است برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments