مقالاتموفقیت / انگیزشی

۷ روش تضمینی برای دستیابی به موفقیت(2)

در مقاله قبلی، سعی کردیم برخی نکاتی را با شما در میان بگذاریم که بتوانید به طرز موثرتری به اهدافتان برسید. با ما در ادامه همراه باشید.

4. از بدنتان مراقبت کنید

بیش از حد به خودتان فشار نیاورید. برای اینکه بتوانید به لحاظ ذهنی در بهترین شرایط باشید، باید به لحاظ فیزیکی هم در حالت نسبتا ایده آلی قرار داشته باشید و این، چیزی نیست به جز مصرف غذاهای سالمی که انرژی پایداری را برایتان فراهم می کنند در کنار ورزش منظم. البته، همیشه این وسوسه وجود دارد که از میزان خوابتان بکاهید تا بیشتر روی اهدافتان کار کنید؛ اما باید سعی کنید بر این وسوسه غلبه کنید: شما با این کار، سلامتی تان را در خطر می اندازید و به احتمال زیاد، در آن زمان اضافه هم کارایی چندانی نخواهید داشت و سرعت عملتان صرفا به دلیل خستگی تان پایین می آید.

5. اهدافتان را روی یک برگه کاغذ بنویسید

هدفتان هرچه که هست، آن ها را روی کاغذ بنویسید و آن را جایی قرار دهید که بتوانید به صورت منظم آنها را ببینید: مثلا روی تکه کاغذی که در کیف پولتان، روی آینه میز آرایش، یا روی میز کامپیوترتان قرار دهید. این که روزها را بدون صرف هیچ تلاشی روی اهداف و آرزوهایمان صرف کنیم، کار بسیار راحتی است اما قرار دادن یک یادآور کتبی، می تواند همانند تلنگری ما را به سوی مسیر درست هدایت کند. بسیاری از بزرگان گفته اند هدفی که روی کاغذ نوشته نشود، صرفا یک آرزوست؛ به محض اینکه قلم و کاغذ را به دست می گیرید و آن ها را مکتوب می کنید، تمامی نیروهای عالم دست به کار می شوند تا ما را به آن اهداف برسانند.

۷ روش تضمینی برای موفقیت(2)

در واقع، از طریق نوشتن و مکتوب کردن اهداف می توانید به طرز فوق العاده ای خودتان را به انجام و تحقق آن اهداف متعهد سازید. گفتن اینکه «می خواهم وزن کم کنم» «می خواهم یک روزی کتابم را بنویسم» یا «بالاخره بیزنسم را راه اندازی می کنم» خیلی آسان است اما قدم برداشتن به سوی آن هدف، به مراتب دشوار تر است. برای اینکه احتمال موفقیتتان را بالا ببرید، تاریخی را در جلوی اهدافتان قید کنید و به خودتان قول دهید که تا این تاریخ به هدف می رسید؛ به این ترتیب، تمرکزتان را روی هدفتان حفظ می کنید؛ به عنوان مثال، با خودتان قرار بگذارید که قبل از تولد سال آینده تان، اولین پیش نویس کتابتان را آماده کرده باشید یا قبل از شروع سال جدید، ۱۰ کیلوگرم از وزنتان را کم کنید.

کتاب " 120 قانون جهانی موفقیت" نوشته برایان تریسی
بخوانید

۶. پروژه های بزرگ را به مراحل کوچک تر تقسیم کنید

ممکن است اهدافتان خیلی بزرگ باشند و نتوان آنها را در یک روز یا حتی یک هفته عملی ساخت؛ شاید تحقق آنها به چندین ماه و حتی سال زمان نیاز داشته باشد. برای اینکه تمرکز و انگیزه تان را در این مسیر از دست ندهید، باید هر کدام از آن اهداف یا پروژه ها را به بخش های کوچکی تقسیم کنید. به عنوان مثال، اگر هدفتان راه اندازی و اداره بیزنستان به صورت تمام وقت است، در مرحله اول باید بیزنس پلنتان را آماده کنید؛ مرحله بعدی، شامل راه اندازی وبسایتتان می شود؛ سپس، می بایست تلاشتان روی یافتن اولین مشتری و مشتری های بعدی متمرکز کنید و به همین ترتیب ادامه دهید. با این کار، هم مسیرتان را قدم به قدم مشخص می سازید و هم اینکه ترس ناشی از بزرگ بودن هدف را از بین خواهید برد.

۷. با یک دست چندین هندوانه برندارید

ما همیشه اهداف زیادی برای رسیدن به آنها در ذهنمان داریم و گاهی وسوسه می شویم که در یک زمان، روی اهداف زیادی، عملا بیش از توان و تحملمان، کار کنیم: همزمان می خواهیم وزن کم کنیم، کتابمان را بنویسیم، دکوراسیون منزلمان را تغییر دهیم و زمانی را هم برای گذراندن با دوستان قدیمی مان پیدا کنیم. با اینکه شاید موفق شوید یکی دو هفته اول، انرژی و شور و هیجانتان را حفظ کنید، به احتمال قوی، خیلی زود از پا در می آیید و شاید هم نتوانید هیچ کدام از آن اهداف را عملی کنید.

تکنیک هایی که به شما زندگی کردن در لحظه حال را یاد می دهند
بخوانید

به جای اینکه بیهوده تلاش کنید تا 10 هدف را با هم به سرانجام برسانید، که البته به نظر من، در این شرایط شاید حتی نتوانید یک مورد را هم عملیاتی کنید، روی یک یا دو هدف بزرگ تر وقت بگذارید. به این ترتیب، شما تمرکزتان را از دست نمی دهید و مدام تحت استرس کم آوردن زمان و انرژی هم نخواهید بود. اهداف یک ساله تان را روی کاغذ بنویسید و آنها را اولویت بندی کنید؛ دو مورد اول را انتخاب کرده و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید.

امیدوارم این نکات، شما را در تحقق اهدافتان یاری دهد.

برای یافتن تعریف خود از موفقیت و خوشبختی و هدف خود از زندگی، باید از خود بپرسیم که چه چیزی را بیشتر از بقیه چیزها واقعاً می خواهیم، سپس برای رسیدن به آن برنامه ریزی و مهارت های مورد نیاز را کسب نماییم. اما برای اینکه موفقیت خود را تضمین کنیم، بهتر است روش های آورده شده در مقاله فوق که توسط افراد موفق از قبل، تست و تأیید شده است، را انجام تا درصد موفقیت خود را افزایش دهیم.

آکادمی بازار به منظور ارائه تضمین شده ترین شیوه های موفقیت، به زودی سمیناری به نام موفقیت برگزار می کند، که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی ابزارها و مهارت های مورد نیاز جهت موفقیت و همچنین رازهای موفقیت افراد موفق و ثروتمند جهان را به شما آموزش خواهند داد. کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید تا در محیط مثبت و پر نشاط این سمینار حضور یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

باور نمی‌کنید که شگفت انگیز هستید؟!
وقتی تمام امیدتان را از دست می دهید این 3 کار را انجام دهید
راهکار هایی برای دستیابی به اهداف غیر ممکن
6 راهی که به شما کمک می کنند تا بر تردید خود غلبه نموده و فردی عملگرا شوید (1)
سه راهکار عملی برای داشتن اراده ای پولادین
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + ده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن