شش راهکار ساده برای خلق شادی و آرامش در زندگی

شادی و آرامش
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

شادی و آرامش

چطور می‌توانیم شادی را در زندگی تجربه کنیم؟ آیا می‌خواهید زندگی سرشار از شادی و آرامش درونی داشته باشید؟ مطمئنا همین‌‌طور است. شاید فکر کنید که این کار سخت و غیرممکن است و یک زندگی شاد و آرام مستلزم شرایط خاصی است. این‌چنین نیست. زمان خاصی برای این کار وجود ندارد. هر روز زمان مناسبی است.

برای شادی و آ‌رامش در زندگی‌تان باید اقدام کنید، نه این‌که فقط رویاپردازی کنید. همچنین شما باید برخی تغییرات در درون خود ایجاد کنید و اثرات منفی را از زندگی‌تان حذف کنید. با تغییرات ساده زندگی را به یک ماجراجویی تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: خلاصه کتاب ” مزیت شادی ” نوشته شان اکر

۱. داشتن‌ شادی و آرامش به موقعیت و دارایی ربطی ندارد

دارایی‌های مادی، پول و شهرت امکان دارد آرامش درونی و شادی موقتی را به ارمغان آورد اما شادی و ‌آرامش واقعی از درون شما نشات می‌گیرد.  این‌ها ربطی به شرایط مالی و موقعیت شما ندارد.

شادی و آرامش صرفا علایق شما هستند مثل خواندن یک کتاب خوب، معاشرت با دوستانی که دوست‌شان دارید، مسافرت رفتن یا حتی رفتن به تفریح. وقتی مشغول انجام کارهای کوچک و ساده‌ای هستید که دوست دارید، درواقع از بسیاری از لحظات آرامش‌بخش لذت می‌برید.

۲. یک نگرش مثبت نسبت به زندگی داشته باشید

به جای فکر کردن به مشکلات به راه‌حل‌ها فکر کنید و کلید حل مشکلات را در دست بگیرید. شما حق انتخاب دارید که مشکلات را ببینید یا این‌که به راه‌حل‌ها بیندیشید. می‌توانید منتظر شکست یا موفقیت باشید.

استاد احمد محمدی

برای تغییر باورهای ناتوان‌کننده و منفی، در افکار مثبت و توانمند ساز غوطه‌ور شو.

استاد احمد محمدی

گذشته را از یاد ببرید و به زمان حال متمرکز شوید. نگرش مثبت باعث آرامش، شادی و احساس سبک شدن می‌شود.  رسیدن و یا عدم رسیدن به موفقیت از نگرش شما نشات می گیرد.

۳. نگذارید ترس‌‌ها ذهن‌تان را درگیر کنند

آیا ترس این را دارید که شغلی پیدا نکنید یا شغل‌تان را از دست بدهید؟ آیا نگران این هستید که پول کافی برای رهن منزل نداشته باشید؟ آیا نگران این هستید که نتوانید دل کسی را که دوست دارید، به دست بیاورید؟ ترس را از وجودتان پاک کنید، فرصتی نمانده است. چ

ترس و نگرانی‌ها استرس‌زا هستند و حال‌مان را بد می‌کنند. حتی اگر ترس و استرس‌تان واقعی باشند، با تمرکز کردن بر آن‌ها تنها شادی و آرامش خود را از بین می‌برید و چیز دیگری عایدتان نمی‌شود. کنترل استرس و راهکارهایی برای مدیریت و درمان آن را یاد بگیرید.

۴. فعال باشید

منفعل نباشید و دست به کار شوید. از چالش و اقدام کردن نترسید.. احتمالا کاری هست که می‌خواهید انجام دهید، اما پول و وقتی برای انجام آن ندارید.

آیا کاری هست که دل‌تان بخواهد انجام دهید و دل و جرات آن را نداشته باشید؟ حال وقت آن است که تغییر کنید. وقتی کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید، زندگی‌تان سرشار از شادی و آرامش خواهد شد. بهترین بودن به معنای واقعی را تمرین کنید.

۵. آنچه را که دوست ندارید و منفعتی هم برای شما ندارد، تغییر دهید

به طور آگاهانه تصمیم بگیرید چیزهایی را که دوست ندارید یا نفعی برای شما ندارند، تغییر دهید. شاید قادر به تغییر هر چیزی نباشید اما در زندگی‌تان چیزهایی وجود دارند که می‌توانید تغییرات دهید.

  • آیا می‌خواهید به کشور خاصی سفر کنید؟
  • آیا قرار است به خانه یا آپارتمان جدیدی نقل مکان کنید؟
  • آیا شغل‎تان دست و پای‌تان را بسته و آرزو می‌کنید که آن را عوض کنید؟
  • آیا در روابط‌تان مشکل دارید؟

این تغییرات را به عنوان پروژه‌ای برای بهبود زندگی‌تان در نظر داشته باشید. درمورد این پروژه فکر کنید، برنامه‌ریزی کنید و شروع به تلاش برای آن کنید. تلاش همیشه به موفقیت می‌رسد اگر از آن خسته نشوید. وقتی شما آنچه را که دل‌تان می‌خواهد انجام می‌دهید، شما راضی‌تر و شادتر خواهید بود.

۶. اوقاتی را به خانواده‌تان اختصاص دهید

تغییرات و آرامش - اوقاتی را به خانواده‌تان اختصاص دهید

زمانی را برای بودن در کنار خانواده اختصاص دهید و با آن‌ها گفتگو کنید، بازی کنید و خوش بگذرانید. دست کم یکبار در هفته یک وعده غذایی با خانواده‌تان بخورید و به دنبال فرصتی باشید تا با آن‌ها به مسافرت بروید.

5 تکنیک شادی

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

رسیدن به موفقیت در زندگی باعث به وجود آمدن حس آرامش و شادی می‌شود. به همین دلیل آکادمی بازار بسته آموزشی: «موفقیت دست یافتنی است» برای شما فراهم کرده است تا هرچه زودتر در راه موفقیت و آرامش درونی قدم بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *