مقالاتموفقیت / انگیزشی

۶ راهکار برای دستیابی به اهداف شغلی در کمترین زمان

ما همگی دوست داریم که تلاش‌هایمان به موفقیت برسد به ویژه وقتی‌که نوبت به زندگی شغلی‌مان می‌رسد. در این مقاله به اهداف شغلی و بهترین شیوه برای رسیدن به آنها می پردازیم. رسیدن به موفقیت شغلی‌مان منوط به برخی راهکارهای اساسی است که همه باید در نظر داشته باشیم. فهرستی از این راهکارها در زیر آمده است:

1. ذهنیت مثبتی داشته باشید

قدرت تجسم خلاق یا مثبت، کلیدی به سوی دست یافتن به اهداف شغلی است. رِمِز ساسون می‌گوید که مردم با مثبت‌اندیشی می‌توانند زندگی‌شان را تغییر دهند و آنچه را که دوست دارند جذب زندگی‌شان کنند. دور بودن از منفی‌گرایی به رشد شما به عنوان فردی موفق کمک خواهد کرد. به توانایی‌ها و مهارت‌هایتان شک نکنید چرا که شک زمان و انرژی شما را هدر می‌دهد. درعوض سعی کنید انتقادهای مثبت را بپذیرید و بازخورد آن را برای زندگی بهتر به کار گیرید. به علاوه همیشه سعی کنید خود را درجایی که دلتان می‌خواهد برسید، مجسم کنید و فکر کنید که کدام شیوه بهترین راهی است که می‌توان به آنجا رسید.

2. رزومه کامل داشته باشید

برای رسیدن به شغل ایده‌آل داشتن رزومه که خواندنش راحت است ضروری است. یک رزومه به سندی اطلاق می‌شود که توسط جستجوگران شغل جهت کمک به ارزیابی توانایی‌ها، دستاوردها و مهارت‌هایشان به کار گرفته می‌شود. همچنین این روشی سریع برای جستجوگران شغل هست تا خودشان را به کارفرماها معرفی کنند. از آنجایی‌که کارفرماها روزانه تعداد زیادی رزومه دریافت می‌‌کنند، رزومه‌های متقاضیان وقتی خوانده می‌شوند تا حد ممکن باید روان و جذاب باشند. یک رزومه ادراک اولیه‌ای از متقاضی را ارائه می‌دهد بنابراین باید آن یک چیز مرتب و خوبی باشد که اولین ادراک مثبت را ارائه دهد.

استاد احمد محمدی

3. هشیارانه‌تر کار کنید

اگر شما به طرز صحیحی بر دستیابی موفقیت شخصی تمرکز کرده‌اید، سخت کوشی کافی نیست. به همان اندازه‌ای که سختکوش هستید باید هوشمندانه کار کنید. شیوه کار خود را ارزیابی کنید و راه‌های مؤثرتر شدن در مسیر شغلی‌تان را بیابید. این راهکار به شما کمک خواهد کرد تا هوشمندانه‌تر عمل کنید و در دراز مدت نسبت به همکارانتان در نزد رئیستان امتیاز به دست آورید.

چگونه بر ترس از شکست غلبه کنیم؟
بخوانید

4. هوش هیجانی داشته باشید

هوش هیجانی به توانایی فرد برای تعیین و مدیریت هیجانات خود و دیگران اطلاق می‌شود. این روزها مدیران به هوش هیجانی بیش از آی کیو بها می‌دهند  شما باید هیجانات خود را به کنترل درآورید و برای کارآمدتر ساختن محل کارتان آنها را به کار گیرید. علاوه بر این اگر متوجه هیجانات دیگران شدید، می‌توانید سطح تنش را در اداره کاهش دهید و فرآیند رسیدن به اهداف شغلی تان را سریع‌تر و بهتر سازید.

5. شخصیت خود را برجسته سازید

هرکسی قدرتی دارد که او را در میان دیگران برجسته‌تر می‌سازد. وضعیت خوب و منحصر به فرد خود را شناسایی کنید و آن را عملکردی از هویتتان سازید. این کار شما را از دیگران متمایز می‌سازد. هویت شغلی قوی به افراد این امکان را می‌دهد که چه چیزی باید ارائه دهند و در آینده به چه فرصت‌های شغلی برسند. علاوه بر این تمرکز بر شخصیتتان، اعتماد به نفس شما را که یکی از ضروری‌‌ترین ابزارها برای به دست آوردن فرصت‌های شغلی است، افزایش می‌دهد.

6. خواستار حکمت و راهنمایی باشید

از بالادست‌های خود کمک و نصیحت بگیرید. یک مربی مشخص کنید که بتواند به شما در یادگیری چیزهای جدید کمک کند و شیوه‌های سریع‌تر برای کسب موفقیت را به شما بیاموزد. این کار باعث می‌شود که جلوی بسیاری از اشتباهات گرفته شود و درنتیجه سریع‌تر به موفقیت‌های شغلی برسید. با این حال، از طریق پیشرفت مهارت‌هایتان به صورت روزانه تمایل داشته باشید که بیاموزید. در هر حرفه‌ای پیشرفت‌های جدیدی وجود دارد و عدم موفقیت در یادگیری، سرانجام مهارت‌های شما را منسوخ می‌کند. شما می‌توانید با حفظ یادگیری  از منسوخ شدن جلوگیری کنید.

غلبه بر سندرم شیء درخشان و پایبندی به اهداف
بخوانید

برخی از راهکارهای ارائه شده به منظور دستیابی به اهداف شغلی در بالا ضروری‌اند. مربیان واقعی را مشخص کنید، احساسات خود را درک کنید و توانایی‌هایتان را بهتر سازید.

همه ما اهدافی را در سر  می پرورانیم. هرکدام از ما در ذهن خود آینده ای باب میل خودش را تجسم می کند. مهمترین عامل مشترک رویاهای همه ما یک شغل ایده آل است. شغلی که هم عاشق آن هستیم و هم در آن موفق هستیم. بعضی ها موفقیت در شغل را پایه رسیدن به اهداف بزرگتر خود می دانند و بیشتر برای پیشرفت در کاری که انجام می دهند تلاش می کنند. نتیجه اینکه برای همه ما موفقیت شغلی بسیار حائز اهمیت است؛ به طوری که برخی ریسک های زیادی را به جان می خرند تا به آن دست یابند. اما راه رسیدن به موفقیت شغلی چیست؟ چه کار هایی را باید انجام داد؟ مهارت های مورد نیاز ما کدامند؟ از همه مهمتر در چه زمینه ای باید فعالیت و سرمایه گذاری کنم؟  آکادمی بازار تلاش می کند تا با ارائه راه حل ها و راهکار های مناسب و مطمئن  به رفع ابهامات شما کمک کند. با یادگیری مهارت های مورد نیازتان و شناخت ترفند های مختلف می توانید راه را برای خودتان هموار تر کنید. برای شروع می توایند بر لینک زیر کلیک کرده در سمینار بزرگ موفقیت شرکت کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

موفقیت شغلی را با این راه های ساده در آغوش بگیرید – قسمت اول
غلبه بر سندرم شیء درخشان و پایبندی به اهداف
با نه گفتن به دیگران، به فرصت های عالی پیشروی خود بله بگویید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن