5 عادتی که افراد موفق در خود تثبیت نموده اند(1)

افراد موفق
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

شما عادت را چطور تعریف می کنید؟ طبق تعاریف موجود در فرهنگ لغت، عادت یعنی الگوی رفتاری اکتسابی که به طور منظم تکرار شده و پس از مدتی، به صورت غیرارادی پیاده می شود. به عبارت دیگر، در ابتدای امر، شما به صورت آگاهانه عادتی را انتخاب می کنید و با صرف تلاش و انرژی، آن را اجرا می کنید تا زمانی که انجام آن دیگر به هیچ تلاش آگاهانه ای از سوی شما نیاز نداشته باشد. شاید این جمله را شنیده باشید: ابتدا، ما عادت هایمان را می سازیم و سپس، عادت هایمان ما را می سازند و آینده مان را رقم می زنند. ما در حقیقت، محصول عاداتمان هستیم.

آیا تا به حال به یک فرد سیگاری با دقت نگاه کرده اید؟ وی، ابتدا تصمیم به سیگار کشیدن می گیرد، نوع سیگارش را انتخاب می کند، سپس، بعد از اینکه این رفتار ها  را برای مدتی انجام می دهد، سیگار کشیدن بخشی از زندگی اش می شود به طوری که ترک آن، برایش بسیار دشوار، البته اگر نگوییم غیر ممکن، می شود.

من در این مقاله دو قسمتی، قصد دارم تا ۵ عادت موثر در میان افراد موفق و ثروتمند را با شما در میان بگذارم که می توانید از آنها در زندگیتان بهره ها ببرید.

۱. آنها حریص نیستند

آیا شما هم می خواهید ثروتمند باشید و در رفاه زندگی کنید؟ در این صورت، باید طمع را از خودتان دور کنید. حرص و آز باعث می شوند از مسیر درست دور شویم؛ برخی افراد هرچه که می خوانند و می بینند را باور می کنند و مایلند با امید یک شبه پولدار شدن، روی هرچه که دارند قمار کنند. شاید هم با تبلیغاتی از این دست مواجه شده اید: با سرمایه گذاری ۱۰۰ دلار، می توانید ظرف دو روز، ۱۰۰۰۰ دلار به دست آورید.  نکته خنده دار و شاید هم ناراحت کننده ماجرا اینجاست که هنوز هم هستند افرادی که این گونه، در دام حرص و آز خود می افتند. باید بتوانید این احساس را در خود کنترل کنید. پس هر ایده و پیشنهاد تجاری را با دقت خاصی تحلیل کنید و نکات منفی را هم در کنار نکات مثبت آن ها در نظر داشته باشید.

سقراط در نفی آز و طمع می گوید: انسانی که از داشته هایش راضی نیست، از داشتن آنچه که مایل است در آینده به دست آورد هم رضایت نخواهد داشت.

2. برای آنها، موفقیت، به معنی ثروتمند شدن نیست

همه انسان ها می توانند پول در بیاورند. آیا کسی که با حقه و فریب دادن افراد دیگر، میلیون ها دلار به جیب می زند و هیچ وقت هم گیر نمی افتد‌، خودش را موفق می داند؟‌ کسی که میلیون ها دلار در لاتاری برنده می شود اما نمی داند با آن پول چه کار می تواند بکند و سرانجام آن را حیف و میل می کند چطور؟ آیا وی را موفق می دانید؟ آیا می توان آن ها را انسان های بزرگ و فوق العاده خطاب کرد؟ البته که نه.

 

۵ عادت مردمان موفق (1)

انسان های بزرگ، همیشه موفقیت را قبل از به پول رسیدن قرار می دهند. یادتان باشد که در پایان روز، مهم نیست که چقدر پول به دست آوریده اید بلکه میزان تاثیرگذاری تان بر دیگران اهمیت می یابد.

3. آنها بر خودشان کنترل دارند و منظم اند.

محمد علی کلی می گوید: من از تک تک دقایقی که تمرین می کردم، بدم می آمد اما به خودم می گفتم اکنون زحمت و سختی می کشم اما بقیه عمرم را همانند یک قهرمان زندگی خواهم کرد. نظرتان در این باره چیست؟ آیا این جمله به شما هم انگیزه تلاش می دهد؟ برای من که دقیقا همین طور است. این، یکی از حقه هاییست که افراد موفق در مورد خودشان به کار می برند و خودشان را متقاعد می کنند که به صورت مستمر، روی خودشان کار کنند و قوی و قوی تر شوند.

در همین جا باید به شما بگویم نوشتن این مقاله هم برای من از سر خوشی نبود، بلکه من با خودم قول و قرار های گذاشته بودم و سعی کردم با استفاده از این حقه افراد موفق، خودم را به ادامه کار وادارم. در حقیقت، من دیروز، ۱۴ ساعت بی وقفه کار کردم و امروز صبح با خستگی بیش از حدی بیدار شدم. می توانستم امروز را به عنوان جایزه تلاش های دیروزم، استراحت دهم و کار نکنم؛ اما تعهدم به شخص خودم، مانع از این کار شد

ادامه دارد…

وجه تمایز افراد موفق و ناموفق عادت های آن هاست. انسان های موفق عادت های مثبت و سازنده را به تدریج در خود ایجاد نموده اند. از آنجا که بهترین راه جهت موفقیت ساده و سریع، و با جلوگیری از اتلاف زمان و انرژی، الگوبرداری از افراد موفق می باشد، در آینده ای نزدیک آکادمی بازار با هدف معرفی و شناساندن افراد موفق به افراد علاقمند، علاوه بر انتشار مطالبی در این خصوص همچون مقاله فوق، و برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید. در این سمینار استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی طرز تفکر، الگوهای رفتاری و عادت های مثبت و سازنده انسان های موفق را به شما تدریس خواهند نمود. اگر خواهان شناخت افراد موفق و ثروتمند جهان هستید، کافی است با کلیک بر روی لینک زیر در محیط مثبت و پرنشاط این سمینار حضور یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments