مقالاتموفقیت / انگیزشی

۴ دلیل مهم برای اینکه همیشه خودتان را در زندگی همچون یک فرد مبتدی ببینید

متاسفانه در دنیای امروز، تازه کار ها را دست کم می گیرند و بهای لازم را به آنها نمی دهند. حتی در بیانیه های جذب نیرو هم داشتن 3 تا 4 سال سابقه کار یکی از ملزومات اصلی و اولیه است. هیچ کس دوست ندارد در تیم تازه کارها بازی کند چرا که معتقدند آنها چیزی بلد نیستند و نتیجه نهایی، چیزی جز شکست نخواهد بود. مخلص کلام اینکه تازه کارها هیچ وقت محبوب قلب ها نیستند و این مساله، مانع بزرگی در راه همکاری افراد زیادی با آنها می شود.

حتی وقتی مساله بعد درونی دارد هم، این امر صادق است؛ ما وقتی نمی توانیم در کار جدیدی به خوبی ظاهر شویم هم خودمان را سرزنش می کنیم. با خودمان می گوییم: این کار احمقانه است… اصلا من چرا دارم این کار را انجام می دهم؟… سپس، قبل از اینکه به خودمان زمان کافی برای یادگیری و پیشرفت در آن کار بدهیم، از ادامه کار سرباز می زنیم.

من در این مقاله می خواهم به شما بگویم که برای رفع این مساله، راه حلی دارم. بیایید مبتدی بودن در زندگی را با آغوش باز بپذیریم. ذهن مبتدی پر از احتمالات و ایده های ناب است؛ در حالی که تعداد آنها در ذهن پخته، کمتر است.

در فرهنگ ذن مفهومی بنام ذهن مبتدی وجود دارد؛ این مفهوم یعنی منیت خود را دم در بگذاریم و بدون آن، وارد شویم. این مفهوم به معنای کنار گذاشتن باور ها و اعتقادات و برداشت هایمان درباره ی موضوعی خاص و نزدیک شدن به آن با یک ذهن باز و شوق یادگیری و پیدا کردن درک جدیدی از آن موضوع می باشد.

این مفهوم، مختص یادگیری موضوعات و مسائل جدید نیست و می توان آن را به امور روزمره زندگی وارد کرد. این مفهوم به معنای آگاه تر شدن از اقداماتتان است؛ صرفا به انجام صحیح کارها نمی پزدارد بلکه به دنبال اینست که شما از انجام آنها لذت ببرید و به گونه ای با موضوع برخورد کنید که انگار بار اولتان است. اگر ما می توانستیم مفهوم ذهن مبتدی را کاملا درک کنیم، می توانستیم مانع از بروز درد، نگرانی و ناراحتی های زیادی شویم.

7 عامل انگیزشی که باعث تشویق دانش‌آموزان برای مطالعه بهتر می‌شود
بخوانید

1. اضطراب کمتر

همه ما اضطراب را تجربه می کنیم. با اینکه در گذشته همیشه از این تجربه نالان بودم، امروز به این نتیجه رسیده ام که اضطراب به نوبه خود اصلا بد نیست؛ هدف آن محافظت از ما دربرابر خطرات قریب الوقوع است. تنها مشکل قضیه اینست که ما، همانند نیاکانمان، امروزه دیگر با اکثر آن خطرات مواجه نمی شویم.

4 Amazing Reasons to Live Life like a Beginner

2. لذت و خوشی بیشتر

هر بار که با ذهنی باز همانند یک مبتدی سراغ انجام کاری بروید، خوشی بیشتری عاید خودتان خواهید کرد. فرض کنیم که شما اخیرا بازی شطرنج را یاد گرفته اید. شما در ابتدا برای یادگیری یک نکته یا تاکتیک جدید شوق و هیجان دارید. حتی اگر هم فردی خبره باشید، وقتی که با این نگرش و ذهنی باز بازی می کنید، پیدا کردن یک مساله/بینش جدید نیز برایتان بسیار جذاب خواهد بود.

3. قدرت بیشتر جهت ادامه و حفظ عادات خوب

سخت ترین بخش ایجاد عادات جدید کدام است؟ چسبیدن و تکرار آن عادت ها تا زمانی که به صورت خودکار انجام شوند. اما وقتی کاری به عادت بدل می شود، حالت روتین و خسته کننده هم می تواند به خود بگیرد. اما افرادی که با مقوله ذهن مبتدی آشنا هستند، می توانند این روتین را جذاب و هیجان انگیز کنند که خود به خود، اشتیاق بیشتری را در آنها به منظور ادامه موثر تلاش هایشان ایجاد می کند. به علاوه، ذهن مبتدی به شما کمک می کند بهتر با احساس دست و پا چلفتی بودن در ابتدای امر کنار بیایید و لذت را در طی فرایند پیدا کنید.

4. دوستی هایی واقعی تر

انسان ها موجوداتی پیچیده اند و هر کدام با دیگری متفاوتند. ما بیشتر به سمت افرادی که عقاید و ارزش های مشترکی با ما دارند گرایش داریم؛ اما این مساله، تعداد دوستی های ما را محدود می کند. اگر در مکالماتتان با فردی احساس کردید که در ایجاد ارتباطات سازنده موفق نبوده اید، لحظه ای درنگ کنید و دیدگاهتان را تغییر دهید. سعی کنید اوضاع و مساله را از نقطه نظر وی ببینید. به جای حذف هر آنچه که با عقاید و باور های شما همخوانی ندارد، ذهنتان را باز نگه دارید و برای یادگیری مسائل جدید و نحوه تفکرات آنها کنجکاو باشید.

7 عادت کوچکی که برای دستیابی به موفقیت بسیار موثر هستند
بخوانید

قرار نیست خودتان را عوض کنید یا باورهایتان را به کل کنار بگذارید؛ اما با گوش دادن به دیگران و پذیرش آنها به همان شکلی که هستند، می توانید دوستان بیشتری پیدا کنید. امیدوارم برای پیاده کردن ایده ذهن مبتدی انگیزه و اشتیاق کافی را در شما ایجاد کرده باشم. تجاربتان را با ما در میان بگذارید.

در این مقاله با مفهومی به نام ذهن مبتدی آشنا شدید، ذهنی باز که با اشتیاق و با کنارگذاشتن اطلاعات قبلی و قدیمی، آمادگی یادگیری اطلاعات جدید بسیاری را دارد. فردی که یک ذهن مبتدی دارد همچون افراد موفق جهان، همواره در حال یادگیری خواهد بود. نتیجه این کار چیزی جز اندوختن اطلاعات مفید در ذهن، کاهش اضطراب، احساس لذت و خوشی بیشتر، قدرت و اراده بیشتر جهت ایجاد عادات مثبت و سازنده و همچنین ایجاد دوستی های واقعی بیشتر، می باشد. بی شک چنین مزایایی سبب می گردد که درصد قرار گیری شما در بین سه درصد افراد موفق، افزایش یابد. 

برای قرارگیری در بین سه درصد افراد موفق، نیازمند تعدادی مهارت دیگر هم هستید که می توانید با شرکت در سمینار موفقیت از استاد احمد محمدی تمام ابزارها و مهارت های مورد نیاز موفقیت و نحوه عادت سازی و داشتن یک ذهن مبتدی را یاد بگیرید. جهت شرکت در این سمینار شاد و انگیزشی، کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن