مقالاتموفقیت / انگیزشی

یک تجربه جالب از کتابفروشی واتکینز بوک(Watkins Books) لندن

سال‌ها قبل هر وقت به لندن می‌رفتم عادت داشتم که سری به واتکینز بوک(Watkins Books) در آنجا بزنم. هنوز هم آنجا را دوست دارم چون کتاب‌ های بسیاری در رابطه با موضوعات موردعلاقۀ من در آنجا یافت می‌شود. من از بازدید آنجا لذت می‌بردم و گاهی چند کتاب هم از آنجا می‌خریدم. کتاب‌ های موجود در آنجا دربردارندۀ موضوعاتی چون معنویت، مدیتیشن، فلسفۀ هندی، استادان معنوی، عرفان، طالع‌بینی، شیوه‌های مختلف پیشگویی کردن، سِحر و جادو و تزکیۀ نفس بود. واتکینز بوک(Watkins Books) احتمالاً قدیمی‌ترین فروشگاه کتاب درمورد چنین موضوعاتی بود و بیش از ۱۰۰ سال پیش تأسیس شده بود.

تجربه بی‌نظیر از واتکینز بوک(Watkins Books)

در یکی از بازدیدهایم به واتکینز بوک(Watkins Books) در چند سال پیش کتابی را دیدم که بسیار آن را دوست می‌داشتم. نوشته‌های این کتاب مستقیماً با آگاهی درونی من سخن می‌گفت و آرامش و شادی درونی به من منتقل می‌کرد. کتاب جلد ضخیمی داشت و تعداد صفحاتش هم زیاد بود. می‌خواستم آن را بخرم اما کمی گران بود. چند کتاب و چیزهای دیگری خریده بودم و نمی‌خواستم که هنگام بازگشت به خانه بارم سنگین باشد. از آنجایی‌که این کتاب جذاب بود. به خودم گفتم که در روز آخر اقامتم در لندن دوباره به این فروشگاه سر می‌زنم. روز آخر اتفاقاً از نزدیک آنجا می‌گذشتم ولی چون با دوستانم بودم و چند ساعت دیگر هم تا پروازم باقی نمانده بود به فروشگاه کتاب نرفتم.

پس از پرواز و رسیدن به منزل درمورد آن کتاب به فکر فرو رفتم. در آن کتاب چیزی بود که درست با روح و روان من حرف می‌زد. بنابراین تصمیم گرفتم که نامه‌ای به ‌واتکینز بوک(Watkins Books) بنویسم. نام کتاب و نویسنده را به یاد نمی‌آوردم. اما جای کتاب، قفسه و رنگ جلدش را به خاطر داشتم. آن را در نامه توضیح دادم و نوشتم که عنوان کتاب با کلمۀ «من» شروع می‌شد.

ارتقای اهداف تان را بیاموزید و به خودتان باور داشته باشید
بخوانید

این موضوع به زمانی برمی‌گردد که هنوز اینترنت و ایمیل جا نیفتاده بود و ما عادت داشتیم تا نامه‌ها را از طریق پست ارسال کنیم و گاهی ارسال و دریافت نامه‌ها هفته‌ها طول می‌کشید. چند هفته بعد نامه ای از واتکینز بوک(Watkins Books) به دستم رسید. با هیجان آن را باز کردم در آن نوشته شده بود که کتاب مورد نظر مرا پیدا کرده‌اند و عنوان کتاب هست « من آن هستم». کتاب درمورد تعلیمات معلم معنوی هند «شری نیسارگاداتا مهاراج» بود. من تا قبل از این هیچ آشنایی با ایشان نداشتم. کتاب شامل سخنان منقول از سوی ایشان بود. این کتاب دقیقاً‌ همان کتابی بود که من به دنبالش بودم. فوراً مبلغ لازم برای خرید این کتاب را به فروشگاه کتاب ارسال کردم.

خواندن کتاب «من آن هستم»

پس از چند هفته که کتاب به دستم رسید بسیار هیجان‌زده بودم. چون این کتاب شامل مقدار زیادی حکمت و بینش بود و من در رابطه با این موضوع کتاب‌های بسیاری را مطالعه کرده بودم، چند مرتبه این کتاب را خواندم. نام کتاب « من آن هستم» بود که حاوی سخنانی از شری نیسرگاداتا مهاراج بود. این کتاب هنوز در فروشگاه‌های کتاب پیدا می‌شود. خواندن تنها چند خط از این کتاب حس عالی از  آرامش به من می‌داد درست مثل اینکه در یک مدیتیشن عمیق به سر می‌برم. تا چند وقت قبل از شروع روز و رفتن به سر کار چند خط از کتاب را می‌خواندم. این کار باعث می‌شد کل روز را شاد و آرام باشم.

چه چیزی باعث می شود تا سلبریتی‌ها را ستایش و تحسین کنیم؟
بخوانید

بعدها کتاب‌های دیگری از شری نیسرگاداتا مهاراج را خواندم و از گفته‌هایش نسخه‌برداری کردم. او متولد ۱۸۹۷ در هند و معلم معنوی بود. تعلیمات او درمورد هدف از بیداری درونی مشابه تعلیمات سری رامانا ماهارشی بود. من به هرکسی که در جستجوی رشد معنوی و روشنگری هست مطالعۀ تعالیم شری نیسرگاداتا مهاراج را به شدت توصیه می‌کنم.

در ادامه دو نقل‌قول از این کتاب آمده است:

”  یک ذهن آرام تمام چیزی است که شما به آن نیاز دارید. وقتی ذهنتان در آرامش است تمام چیزهای دیگر به درستی اتفاق می‌افتد. همانگونه که خورشید در حال طلوع جهان را به جنبش وامی‌دارد، خود-آگاهی تغییرات در ذهن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در فروغ خود-آگاهیِ آرام و ثابت، انرژی درونی بیدار می‌شود و بدون هیچ تلاشی از سوی شما معجزات به کار می‌افتند.”

“بگذارید که آگاهی‌تان کار کند نه ذهن تان. ذهن ابزار مناسبی برای این کار نیست. بی‌زمانی از طریق بی‌زمانی فرا می‌رسد. از بدن و ذهن شما موضوع زمان برمی‌خیزد. تنها آگاهی بی‌زمانی است حتی در حال.”

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

نگاهی بر کتاب استیو چندلر” خودتان را دوباره بسازید”
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن