پادکست ها

کلمات مثبت ـ برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

جملات و کلمات مثبت در زندگی را ما نقش موثری دارند. تاثیر آنها را دست کم نگیرید.

هرروز و هر لحظه ما با کمک کلمات با دیگران و حتی با خود صحبت می کنیم. کلمات از خلایق  شگفت انگیز آفریدگار هستند و مانند موجوداتی زنده از خود انرژی منعکس می کنند. این کلمات چه حقیقی باشند چه خیالی، بر زندگی انسان ها تأثیر شگفت آوری دارند. هر آنچه آدمی به ضمیر ناخودآگاه خود بسپارد، بدان معناست که آن را پذیرفته است و در ذهن خویش به ثبت رسانده است.

آن گاه همان امر، در زندگی شخصی ما تجلی پیدا می نماید. به همین خاطر ، باید بدانیم که کلمات مثبت معجزه می کنند؛ در عین حال، کلمات منفی می توانند زیباترین رؤیاها را نابود کرده و حرکت ما را متوقف سازند؛ بنابراین اگر از افکار و کلمات صحیح و مثبت استفاده کنیم، نیرویی عظیم در اختیارمان قرار می گیرد و زمان رسیدن به آرزوهایمان کوتاه و کوتاه تر می شود. باید سعی کنیم از کلمات به طور هدفمند استفاده کنیم و جملات تأکیدی را با خود تکرار کنیم. با تکرار و تمرین جملات تأکیدی و کلمات مثبت می توانیم از معجزات شگرف آنان بهره ببریم.

مطالعه بیشتر: پادکست‌ و برنامه‌ فکرانه دکتر احمد محمدی را از دست ندهید

مطالعه بیشتر: ویزیتوری – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

همچنین می‌توانید سایر  پادکست‌های برنامه فکرانه دکتر احمد محمدی را از جمله مشتری مداری ۲ – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی، اثر مرکب – برنامه فکرانه – احمد محمدی و همچنین هدف – برنامه فکرانه – احمد محمدی و مدیریت زمان – برنامه فکرانه – احمد محمدی به علاوه‌ی استعداد – فکرانه – دکتر احمد محمدی و پادکست دیگری با عنوان رژیم ذهنی – فکرانه – احمد محمدی و بسیاری دیگر از پادکست‌های برنامه فکرانه را گوش فرا دهید.

هدف - برنامه فکرانه - دکتر احمد محمدی
بخوانید

جملات تاکیدی مثبت

جملات تأکیدی مثبت:  این جملات باید ساده، مثبت و انگیزشی باشند. برای اینکه ضمیر ناخودآگاه ما بتواند برای تغییرات مثبت برنامه ریزی کند باید این کلمات مثبت را با خود تکرار کنیم که درنتیجه آن افکار منفی ما از بین می روند. تکرار جملات و کلمات مثبت با خود را تلقین به خویش می گویند. با تلقین به خود در واقع به خود می گویید که شما دارای ویژگی های مثبتی هستید یا اینکه به اهداف خاص خود دست پیدا خواهید کرد. این تلقین و کلمات مثبت، باورهای مثبتی را در وجود شما شکل خواهد داد. در حقیقت این باورهای شما است که زندگی شما را می سازند.

در این جملات تأکیدی باید سعی شود از کلمات مثبت استفاده شود،‌ جملات را با «من» آغاز کنید و همچنین افعالی که به کار می روند بهتر است حال استمراری باشند نه به زمان آینده! علاوه بر این ها، جملات باید کوتاه، ساده، دقیق و مشخص باشند که هم تکرارشان راحت باشد و هم اینکه مسیر مشخص و دقیقی را به ضمیر ناخودآگاه جهت برنامه ریزی نشان دهد. سعی کنید در تلقین های خود ساختار جملات را تغییر ندهید تا سریعتر به هدف دلخواه خود برسید.

فایل زیر یکی از قسمت های برنامه فکرانه (پخش شده از رادیو اقتصاد) می باشد که آقای احمد محمدی به همراه مجری محترم برنامه، نکات بسیار مفیدی را در رابطه با واگویه مثبت و اثرات آن شرح می دهند.

 باید حواسمان به کلماتی که به زبان می آوریم و یا حتی در ذهن خود می گوییم باشد. باید مثبت فکر کنیم و مثبت حرف بزنیم تا انرژی های مثبت را جذب خود کنیم و منتظر باشیم تا بهترین ها برای ما اتفاق بیفتد. استاد احمد محمدی، کارشناس برنامه ی رادیویی فکرانه، که سال ها مشغول به تدریس و مشاوره در رابطه با موفقیت می باشند، همواره در سخنان خود از کلمات مثبت استفاده و همه را به مثبت اندیشی و مثبت سخن گفتن دعوت می نمایند. ایشان در سمینار موفقیت، سخنرانی در مورد ابزارهای مورد نیاز موفقیت از جمله تأثیر کلمات مثبت بر موفقیت انسان ها خواهند داشت. برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن، می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

چگونه سبک زندگی مثبتی داشته باشیم؟
بخوانید

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

پادکست برند شخصی – پرسونال برندینگ – برنامه فکرانه
پادکست آکادمی بازار با موضوع «قدرت نه گفتن»
چرا نمی‌توانم روی کارهایم تمرکز لازم را داشته باشم؟
چگونه خشم خودمان را کنترل کنیم؟ (برنامه فکرانه)
چرا تنبلی می‌کنیم و کارها را به تعویق می‌اندازیم؟ – برنامه فکرانه
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − ده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن