کتاب “چگونه در زندگی برنده شوید” نوشته دونالد ترامپ(Donald Trump)

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

کتاب چگونه در زندگی برنده شوید نوشته دونالد ترامپ کارآفرین و میلیاردر آمریکایی می باشد که در زمینه تجارت  و کسب و کار فرد بسیار موفقی محسوب می شود.

ترجمه کتاب چگونه در زندگی برنده شوید توسط احمد افخمی و محمد حسین اسماعیل زاده صورت گرفته است. ترامپ در این کتاب دستاورد های ارزشمند خود را از دنیای تجارت در اختیار ما قرار می دهد. او در این کتاب به موضوعاتی مانند انجام چند کار به طور همزمان و فکر کردن همزمان به چند موضوع تاکید می کند و آن را یک مهارت لازم می داند. در این مقاله بیشتر با موضوعات و ابعاد مختلف کتاب چگونه در زندگی برنده شوید آشنا می شویم.

موضوع کتاب چگونه در زندگی برنده شوید

این کتاب به صورت بخش های کوتاه که هر کدام شامل چند صفحه می شوند نوشته شده است و در هر قسمت نویسنده تجربه یا توصیه هایی را بیان می کند و با مثال و خاطره آن ها را توضیح می دهد. تجربه های ترامپ در این کتاب از کسب و کار او نشات گرفته است و در این کتاب موضوعات سیاسی مطرح نشده است. علاوه بر این ها آموزش های در این کتاب برای موفق شدن در زندگی شخصی نیز آورده شده است که البته آموزش های غیر رسمی می باشد.

درباره کتاب

شیوه نگارش کتاب ساده و خواندن آن بسیار لذت بخش می باشد. نکته ها و تجربه های بیان شده در این کتاب نیز می تواند به همه افراد کمک کند. به یاد داشته باشیم که ترامپ در کسب و کار یک فرد بسیار موفق است که توانسته است از زیر یک بدهی سنگین بیرون بیاید و دوره ثروت زیادی سرهم کند. در این کتاب تجربه های او می تواند همه ی مطالعه کنندگان را تحت تاثیر قرار دهد. مطمئنا این کتاب ارزش آن را دارد که بارها و بارها آن را مطالعه کنیم. مخصوصا اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید.

استاد احمد محمدی

این کتاب به چه افرادی توصیه می شود

اگر شما کارآفرین هستید و در حال راه اندازی تجارت خودتان هستید مطالعه این کتاب می تواند دید شما را به شیوه مدیریت موضوع ها بسیار باز کند.

اگر مدیر کسب و کار هستید باید بیشتر از یک بار این کتاب را مطالعه کنید و تلاش کنید از آموزه های آن استفاده کنید.

اگر دوست دارید روابط حرفه ای تری در زندگی و محیط کاری خود داشته باشید این کتاب می تواند به شما کمک کند.

اگر هم به طور کلی تمایل دارید که دید وسیع تری نسبت به مسائل مختلف داشته باشید خواندن این کتاب را به شما توصیه می کنم.

قسمت هایی خواندنی از کتاب

_ هر روزتان را با یک صفحه سفید و از نو آغاز کنید، با باز کردن ذهن تان به خودتان فرصت شروع دوباره بدهید.

_هیچگاه فکر نکنید که کارهای تان را عالی انجام داده اید یا بیشترین تلاش تان را کرده اید. این جور طرز فکر موجب خرابی و نابودی انرژی درونی تان می شود. همیشه جایی برای بهتر شدن و بیشتر کار کردن هست.

_در کل اگر می خواید پولدار شوید، دو نکته کلید اش صبر و کارآمدی است: در کاری که انجام می دهید صبر و مداومت داشته باشید و هم زمان سعی کنید به کارآمدی برسید. ترکیب این دوتا برای من که خیلی خوب جواب داده است.

_ هیچگاه فکر نکنید علامه‌ دهر هستید. اول اینکه دانستن همه‌ چیز، امکان پذیر نیست و دوم اینکه، این دانستن همه‌ چیز نه برای شما و نه برای دیگران هیچ لذتی ندارد و سوم اینکه شما اگر همه چیز را بدانید فرصت ماجراجویی‌ های بسیار زیادی را از دست خواهید داد. پس به یاد داشته باشید که با گسترش افق‌ هایتان، فکرهای بزرگ داشته باشید و همزمان ارزش‌ تان را بالا ببرید. موفقیت‌ های چشمگیر، این‌گونه به وجود می‌آیند.

_ نگذارید ترس به هیچ‌ کدام از قسمت های زندگیتان نفوذ کند. ترس یک برخورد شکست‌ آور و یک احساس منفی است. ترس‌ هایتان را فورا شناسایی کنید و از بین ببرید. ترس را بردارید و به جای آن رفتار حل مساله، ایمان به خود و سخت‌ کوشی را بگذارید. این فرمول را به کار گیرید و آن وقت از روی قدرت با مسائل برخورد خواهید کرد نه از روی ترس و این یعنی پیروزی.

درباره نویسنده

ترامپ در بخش کویینز نیویورک  متولد و بزرگ‌ شده است. او در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغ‌التحصیل شد. او به مدت ۴۵ سال رئیس سازمان ترامپ بود، شرکت ساخت‌وساز املاک که مادربزرگ پدریش موسس آن بود. فعالیت او بر ساختن و نوسازی برج‌های تجاری، هتل‌ها و زمین‌های گلف متمرکز بود. او اقدام به چند پروژه پرریسک تجاری جنبی کرد و نام شرکت خود را به عنوان برند بر محصولات زیادی گذاشت. ترامپ از ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ میزبان ریلتی شوی محبوب کارآموز در ان‌بی‌سی بوده‌است که به همین دلیل در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود یک ستاره به او داده شده‌است. ترامپ که از طرف مجلهٔ فوربز به تاریخ سال ۲۰۱۷، با ۳٫۵ میلیارد دلار ثروت پانصد و چهل و چهارمین فرد ثروتمند جهان شناخته شده، کسب و کارهایش و نیز سه ازدواجش سالهاست که توجه گستردهٔ رسانه‌ ها را به خود جلب کرده‌است.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
اثرگذاری بر زندگی دیگران

او به سیاست علاقه پیدا کرد و به عنوان یک جمهوری خواه نامزد ریاست جمهوری شد.او  در حال حاضر رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا است.

او به سیاست علاقه پیدا کرد و به عنوان یک جمهوری خواه نامزد ریاست جمهوری شد.او  در حال حاضر رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا است.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *