معرفی کتابمقالات

کتاب “پول_ 7 قدم تا رسیدن به آزادی مالی” نوشته آنتونی رابینز(Anthony Robbins)

پول – ۷ قدم تا رسیدن به آزادی مالی نام جدیدترین کتاب آنتونی رابینز  است که در زمینه موفقیت  منتشر شده است. رابینز در سالهای زیادی نوشتن کتاب را متوقف کرده بود تا اینکه این کتاب را به همگان تقدیم نمود. در کتاب پول – ۷ قدم تا رسیدن به آزادی مالی نویسنده به این مسئله می پردازد که چطور می توان به موفقیت وآزادی مالی رسید. او در این کتاب از احساسات آدم ها در مورد پول گرفته تا انگیزه ها و اهداف برای رسیدن به آزادی مالی را توضیح می دهد. و همانگونه که می گوید: در این کتاب به شما نشان می دهم چطور جریان درآمدی تضمینی و مادام العمر به وجود آورید. در ادامه توضیحات بیشتری درباره کتاب پول – ۷ قدم تا رسیدن به آزادی مالی ارائه می دهیم.

درباره کتاب پول – ۷ قدم تا رسیدن به آزادی مالی

وقتی کتاب را مطالعه می کنید در آغاز از تشریح موضوعات پیرامون پول توسط تونی متعجب می شوید و متوجه می شوید که نویسنده کل انرژی و تمرکز خود را روی این کتاب گذاشته است. اما به تدریج که جلو می روید مطالب جذابیت خود را از دست می دهند و ممکن است دیگر متوجه نشوید که نویسنده می خواهد چه چیزی به شما بگوید.

میشود این کتاب را به کتاب رابرکت کیوساکی یعنی پدر پولدار پدر بی پول شبیه دانست. در کتاب رابرت کیوساکی، نویسنده ذهنیت های خوبی به خواننده ارائه می دهد ولی راهکارهایی که پدر پولدار به او می دهد ممکن است برای ما که در ایران زندگی می کنیم جذابیت زیادی نداشته باشد و یا کارآمد نباشند. این کتاب یعنی کتاب پول – ۷ قدم تا رسیدن به آزادی مالی تقریبا چیزی شبیه به همین مورد است. آنتونی رابینز در این کتاب دائما درباره ی بازار سرمایه، سبد خرید، بیمه بازنشستگی، خرید و فروش سهام و… حرف می زند و مصاحبه های زیادی با سرمایه گذاران و صاحبان صندوق های پول انجام داده است. توصیه های موجود در کتاب به نظر بسیار کاربردی می آید ولی برای کسی که در ایران زندگی می کند ماجرای سرمایه گذاری و یا بازار بورس ممکن است یک چیز کاملا متفاوت باشد.

قسمت های خوبی در کتاب یافت می شود که برای علاقه مندان به کتاب های این نویسنده می تواند خوشحال کننده باشد.

در ادامه قسمت های خواندنی کتاب که مطالب عمومی دارند را می توانید بخوانید.

استاد احمد محمدی

قسمت هایی از کتاب

پول در معنای اصلی اش به معنی قدرت است. همه ما دیده ایم که پول چطور می تواند چیزی را ایجاد یا نابود کند. قدرت اش را دارد که رویایی را برآورده سازد یا جنگی را آغاز کند. می تواند به عنوان هدیه استفاده اش کنید و یا به شکل اسلحه به کار ببرید.

چیزی که ما درحقیقت می خواهیم احساسات و عواطف و چیزهایی است که فکر می کنیم پول می تواند برای مان به وجود آورد. احساس قدرت، آزادی، امنیت و کمک به کسانی است که دوست شان داریم و افرادی که نیازمند هستند. داشتن حق انتخاب و احساس زنده بودن است.

چیزی که از همان ابتدا می دانستم این بود که موفقیت سرنخ هایی به جا میگذارد. افرادی که در بالاترین سطوح به موفقیت رسیده اند، خوش شانس نبوده اند بلکه کار متفاوتی نسبت به اکثریت مردم کرده اند. به این آدم ها علاقه دارم. همان افرادی که عطش پایان ناپذیری دارند با یادگیری و رشد و به دست آوردن.

مهربانی در گفتار، اعتماد به نفس ایجاد می کند. مهربانی در افکار، بصیرت ایجاد می کند. مهربانی در بخشش، عشق می آفریند.

اگر از محدودیت هایتان باخبر باشید می توانید خودتان را ارتقا دهید و موفق شوید اما اگر آن ها را نشناسید می خورندتان!!

مردم می گویند آن چه ما دنبال اش هستیم یافتن معنایی برای زندگی است. بعید می دانم این همان چیزی باشد که واقعا دنبال اش هستیم. به نظرم ما دنبال تجربه ای از زنده بودن می گردیم.

تا زمانی که مهم ترین تصمیم زندگی تان را نگرفته اید، روشن نمی شوید. چه تصمیمی؟ چه نسبتی از حقوق تان را قبل از آنکه  یک قران برای هزینه های روزمره زندگی خرج کنید، می خواهید پس انداز کنید و به خودتان اختصاص دهید؟

درباره نویسنده

آنتونی رابینز در سال ۱۹۶۱ درشمال هالیوود  در  خانواده فقیری چشم به جهان گشود. بعد از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای مختلفی روی آورد، ولی توفیقی برایش نداشت. آنتونی رابینز در ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری، زندگی مجردی بسیار فقیرانه ای داشت و بنابر گفته های خودش، مجبور بود ظرفهای غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از مشکلات مالیش، بر اثر پرخوری و بد خوراکی، بیش از 120 کیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی، گرفتار تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی شده بود.

ولی او در عین فقر و فلاکت، برای خود رؤیا پردازی میکرد و آرزوهای جاه طلبانه ای داشت، و در عالم رویا، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگلی سرسبز مجسم می ساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران قیمت و امکاناتی رویایی متصور می شد. اکنون تونی رابینز موفق‌ترین، مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در دنیا است. هر چند که خود اصرار دارد به جای سخنران انگیزشی، مربی منتهای کارایی نامیده‌شود. ازدیگر آثار معروف او موفقیت نا محدود در 20 روز و اهرم های خوشبختی است.

مطالب مرتبط

برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن