خلاصه کتاب «نیروی حال» نوشته اکهارت تول

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
کتاب «نیروی حال»
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در این مقاله قصد داریم خلاصه کتاب «نیروی حال» نوشته اکهارت تول را مرور کنیم.

کتاب نیروی حال نوشته اکهارت تول است و در آن این مسئله را مطرح می کند که اگر از روز مرگی‌ های زندگی‌ خود خسته‌ شده اید و یا اینکه از چیزهایی که در زندگی دارید لذت نمی‌ برید  تنها چیزی که شما برای بهتر شدن حالتان به آن نیاز دارید، تغییر نگرش به زندگیتان است. او در کتاب نیروی حال، به شما یاد می‌دهد تا نگرشتان را نسبت به زندگی خود عوض کنید. کتاب نیروی حال، به بیش از ۳۰ زبان زنده‌ ی دنیا ترجمه شده و میلیون‌ ها نسخه از آن در سراسر جهان به‌ فروش رفته‌ است. در این معرفی کوتاه از کتاب نیروی حال، با آکادمی بازار همراه باشید.

مطالعه بیشتر: بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب قوانین زندگی نوشته ریچارد تمپلار

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. 

دوره بازاریابی و فروش

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

همچنین می‌توانید در قسمت معرفی کتاب آکادمی بازار، خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ و همچنین خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث به‌علاوه‌ی خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن و خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر و کتاب متفاوت و جذاب  قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی و کتاب‌های بسیار دیگری را مطالعه کنید .

معجزه دوره اعتماد به نفس و اعتماد به نفس کودکان قویترین و کاربردی ترین محصولات برای تقویت و افزایش اعتماد

درباره‌ی کتاب نیروی حال

اکهارت تول سعی دارد در کل کتاب این موضوع را بیان کند که در زمان حال زندگی کن. حتما بارها در زندگی برایتان پیش آمده‌ است که اسیر افکار خود شده‌ اید و موفق نشده اید از لحظاتی که بر شما گذشته‌ است، لذت ببرید و استفاده کنید. آیا تمایل داشته اید که از بار زندگی روزمره‌ خود رها شوید و شیوه نگاهتان را به جهان اطرافتان تغییر دهید؛ پس این کتاب برای شماست.

اکهارت می گوید: این کتاب عصاره‌ ی آموزه‌ های من را تشکیل می دهد. البته من سعی می کنم آموزه‌ هایم را تا جایی که امکان دارد در ظرف کلمات بریزم و با اشخاص و گروه‌ های کوچک و سالکان راه معنا درمیان بگذارم. این تلاش من در ده سال گذشته بوده است. می‌ دانم که کلمات گنجایش همه‌ چیز را ندارند. می‌خواهم با همه‌ ی وجود تشکر کنم از همه‌ ی کسانی که شجاعت داشتند و خواستند که تحول درون خود را تجربه کنند؛ آنهایی که سوال های جدی  مطرح کردند و آماده‌ ی شنیدن جواب های من بودند. اگر این آدم‌ های دوست‌ داشتنی وجود نداشتند این کتاب به زیور طبع آراسته نمی‌ شد. من اطمینان دارم که این کتاب به دست همه ی افرادی خواهد رسید که خواهان دگرگونی بنیادی در درون هستند.

زنجیره افکار منفی

اکهارت تول اعتقاد دارد این ذهن شماست که شما را در زنجیره‌ ی افکار منفی نسبت به گذشته یا آینده گرفتار کرده‌ است. قضاوت نسبت به اتفاقاتی که برایتان پیش آمده است، خیال‌ پردازی و دلهره از آینده‌ ای که در راه است، استرس و هیجانات روحی، همه‌ ی کاری است که ذهن ما انجام می‌ دهد و  این زمان حال ماست که به آن اهمیتی نمی‌ دهد. هوایی را که به درون بدن تو وارد و خارج میشود حس کن. لحظه‌ ی حال تنها واقعیتی است که باید با آن مواجه شوی، تو همواره با لحظه‌ ی حال طرف هستی، نه آینده، تو هرگز با آینده طرف نمی‌شوی.

جالب است، نه؟ تابه‌ حال به این موضوع فکر کرده‌ اید که هیچگاه آینده‌ ای در کار نخواهد بود؟ تمام آن چیزی که ما به آن آینده می گوییم، مجموع لحظه‌ هایی است که درحال ما جریان دارد.

این کتاب بینش میلیون‌ ها انسان در جهان را نسبت به زندگی تغییر داده‌ است. این کتاب مفید به شما یادآوری می‌ کند که برای لذت بردن از زندگی، باید لحظه‌ ای ذهنتان را خاموش کنید و به اطرافتان با دقت بنگرید. سعی کنید از آن‌ چیزی که در اطرفتان می‌ گذرد، لذت ببرید. از مناظر طبیعت، خورشید، آسمان شب و دریا.

اکهارت تول میگوید که خودش هم درگیر افسردگی بوده‌ است. این افسردگی که او را در اوج جوانی به انزوا کشاند، تا مدت‌ های زیادی با او بود؛ تا اینکه ناگهان، روزی دست‌ خوش تحول روحی می‌ شود. او پس از این دگرگونی، تصمیم به یاد دادن تعالیم معنوی به افراد گرفت و تبدیل به یک معلم معنوی شد. کتاب نیروی حال، اولین اثر مکتوب او در زمینه‌ی تعالیم معنوی است.

معرفی اکهارت تول

اکهارت تول
اکهارت تول

اکهارت تول زاده ۱۶ فوریه ۱۹۴۸ در آلمان است. او نویسنده و معلم معنوی و شهروند کانادا است. او بعد از انتشار دو کتاب پر فروش نیروی حال و زمین نو به شهرت رسید.

در سال ۲۰۱۱ از سوی Watkins Review به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت معنوی جهان معرفی شد. در سال ۲۰۰۸  نیویورک‌ تایمز او را محبوب‌ ترین نویسنده کتاب‌ های معنوی نامید. توله ادعا می‌کند که بیشتر سال‌های زندگی‌ اش را تا قبل از ۲۹ سالگی، که دستخوش یک دگرگونی درونی شد، در افسردگی سپری کرده است. در حالیکه او از تعالیم مختلف معنوی تأثیر گرفته‌ است اما هیچ دینی را نمایندگی نمی‌کند.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
حال خوب

بسیاری از افرادی که کتاب نیروی حال را مطالعه کرده اند، این کتاب را تأثیرگذارترین کتاب زندگی‌ خود می‌ دانند. صدالبته که با مطالعه یک کتاب، نمی‌توانیم نگرش و بینش خودمان را به دنیا تغییر دهیم، اما کتاب‌ ها بهانه‌ ای برای تغییر و آموختن راه‌ های آن می‌ شوند. پس اگر در پی ایجاد تغییر در راستای دستیابی به صلح درونی در زندگیتان هستید و یا حتی اگر تمایل دارید بدانید آنهایی که از آرامش بی‌ نظیری در زندگی خود برخوردارند، از چه فلسفه‌ ای در زندگی‌ بهره می برند، این کتاب را بخوانید.

همچنین شما می توانید از دیگر محصولات بسیار مفید و کاربردی کتاب صوتی به عنوان راهنما برای دستیابی به اهدافتان بهره ببرید. در صورت تمایل به استفاده از این محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کتاب صوتی

لینک های مفید

19 پاسخ

  1. این کتاب واقعا یکی از بهترین کتاب هاییه که توی زندگیم خوندم.توصیه میکنم حتما بخونید چون واقعا دید تازه ای در زندگیتون ایجاد میکنه:)))

    1. سلام مهدی عزیز
      توصیه میکنم که باقیمانده عمرتون به بهترین وجه استفاده کنید و همچنین شرکت در سمینارهای موفقیت و .‌ … را به شما دوست عزیز توصیه میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *