کتاب ” موفقیت نامحدود در 20 روز ” نوشته آنتونی رابینز(Anthony Robbins)

کتاب " موفقیت نامحدود در 20 روز " نوشته آنتونی رابینز(Anthony Robbins)
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز  نوشته آنتونی رابینز، مدرس، سخنران و مربی موفقیت است که میشود این کتاب را معروف ترین و بهترین کتاب رابینز در ایران معرفی کرد. از آنتونی رابینز علاوه بر کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز  کتاب های دیگری نیز در ایران منتشر شده. کتاب هایی مانند پول ،۷ قدم تا رسیدن به آزادی مالی و اهرم های خوشبختی از این جمله هستند. به جرات می توان گفت که کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز بهترین کتابی است که این نویسنده منتشر کرده است. در رابطه با علم موفقیت این کتاب به بررسی تمام موارد پرداخته و به تمامی نکات اشاره کرده است.


درباره کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

این کتاب، یک کتاب جامع است. در حقیقت اگر این کتاب را با دقت مطالعه کنید و تمرینات آن را به خوبی انجام دهید دیگر مطالب کمی پیدا خواهد شد که برای شما نو باشد. هر چیزی یک فرد عادی در زمینه موفقیت نیاز داشته باشد در این کتاب پیدا می شود. البته ممکن است عمق مطالب در بعضی از فصل ها کم باشد ولی در همین حد هم کفایت می کند. با خواندن این کتاب بسیار راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که کدام مطلب در زمینه روانشناسی موفقیت اعتبار زیادی دارد و کدام مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد.

شیوه مطالعه کتاب

این کتاب به شیوه ای نوشته شده است که شما باید آن را در طول ۴ هفته و هر هفته ۵ فصل مطالعه کنید. در واقع هر فصل در یک روز. این روشی است که نویسنده آن را برای خواندن کتاب پیشنهاد کرده است. تونی رابینز در این کتاب به هرآنچه که شما نیاز دارید تا به موفقیت دست یابید اشاره کرده و اعتقاد دارد اگر این موارد را رعایت کنید، برنامه ریزی کنید و تمرینات را به درستی انجام دهید نتیجه نگرفتن شما تقریبا غیرممکن می شود.

موفقیت نا محدود در 20 روز

موضوعات فصل ها

سر فصل های این کتاب موارد مختلفی را از nlp گرفته تا موفقیت مالی و موفقیت در روابط را در بر می گیرد. در هر فصل هم موضوعات متفاوت بررسی می شود و در نهایت تمرین هایی ارائه شده است.

قسمت هایی از کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

بیشتر مردم نمی دانند واقعا از زندگی چه می خواهند، اما بدتر از آن ها افرادی هستند که می دانند چه می خواهند اما هیچ کاری در جهت به دست آوردن آن نمی کنند.

هدف این است: یاد بگیرید قدرت درونی خود را به کار گیرید. مهم ترین ابزار موفقیت توانایی شناخت هدفی است که می خواهید بدان دست پیدا کند.

فکرتان را بر روی هر چیزی متمرکز کنید، همان حقیقت خواهد یافت. پس آنچه انجام کاری را لذت بخش و دلپذیر و یا برعکس ملالت بار و رنج آور می سازد، شکل تفکر شما نسبت به آن است.

نباید برای تغییر دادن خودتان در انتظار روز مناسب باشید بلکه با تغییر دادن خود روزهای مناسب را به چنگ خواهید آورد. بیش از این متحمل ضرر نشوید، همین امروز برای تغییر روحیات خود اقدام کنید.

بسیاری از مشکلاتی که حل شدنشان به نظر ما غیرممکن یا سخت است، تنها به این علت دور از دسترس به نظر می رسند که شیوه تفکر ما درباره آن ها این گونه است. فکر شما کاملا بر آنچه دشوار است متمرکز شده، بنابراین راهی برای حل آن نمی بینید. پس چرا این معادله را معکوس نمی کنید و درمورد روش های ممکن برای رسیدن به هدف فکر نمی کنید؟ خود من برای رسیدن به اهداف ام بجای تفکر درباره اینکه ” خدایا چرا نمی توانم کاری انجام دهم؟ چقدر وحشتناک است و…” تمام فکرم را به این مساله معطوف می کردم که چون قبل از من کسان دیگری توانسته اند موفق باشند بنابراین من هم قادرم از پس آن برآیم و به همین علت توانستم به موفقیت هایی دست یابم که از نظر دیگران اعجاب انگیز بود.

درباره نویسنده

آنتونی رابینز در سال ۱۹۶۱ درشمال هالیوود  در  خانواده فقیری متولد شد. بعد از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای مختلفی روی آورد، اما توفیقی برایش نداشت. آنتونی رابینز در ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری، زندگی مجردی بسیار فقیرانه ای داشت و بنابر گفته های خودش، مجبور بود ظرفهای غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از مشکلات مالیش، بر اثر پرخوری و بد خوراکی، بیش از 120 کیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی، گرفتار تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی شده بود.

ولی او در عین فقر و فلاکت، برای خود رؤیا پردازی میکرد و آرزوهای جاه طلبانه ای داشت، و در عالم رویا، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگلی سرسبز مجسم می ساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران قیمت و امکاناتی رویایی متصور می شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *