کتاب ” مذاکره ” نوشته برایان تریسی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
کتاب " مذاکره "
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا تا به حال اسمی از برایان تریسی شنیده‌اید؟ درون مایه کتاب مذاکره او درباره چیست؟ آیا با خواندن این کتاب می‌توانید به یک مشاور حرفه‌ایی در مذاکرات تبدیل شوید؟

کتاب مذاکره

کتاب «مذاکره» یکی از بهترین آثاری است که توسط «برایان تریسی» نوشته شده است. آقای برایان تریسی در این کتاب اصولی را بیان می‌کند که برای انجام مذاکره بسیار مفید و موثر بوده و با اجرای تکنیک‌هایی که در این کتاب بیان شده، می‌توان به یک فرد حرفه‌ای در این کار تبدیل شده و همواره مذاکرات را به نفع خود به اتمام رساند.

کاربرد کتاب مذاکره

این کتاب می‌تواند راهکارهای بسیار مفیدی را برای انجام مذاکرات مختلف ارائه دهد، که هرکسی به صورت روزانه به آن‌ها نیاز دارد. بدین ترتیب می‌توان هم در روابط عاطفی و خانوادگی و در روابط کاری شخصی موفق بود.

زیرا هم در زندگی روزمره و هم در محیط کار به طور روزانه نیاز است که با افراد مختلفی مذاکره کنید. اگر با مهارت‌های مختلف مذاکره آشنا نباشید، ممکن است در بسیاری از موارد مذاکرات شما با شکست مواجه شود. از این رو باید این مهارت را تقویت کنید. با آکادمی بازار همراه باشید.

درباره کتاب مذاکره

هر کسی که قصد دارد به موفقیت‌هایی دست پیدا کند، باید بتواند مذاکرات مختلف را به نفع خودش به پایان برساند. در صورتی که فردی با مهارت‌های مذاکره آشنایی نداشته باشد، نمی‌تواند به موفقیت برسد.

به همین علت معمولا اغلب افرادی که دوست دارند به پیشرفت در زندگی و کار خود دارند، بی‌صبرانه تمایل به یادگیری اصول مذاکره دارند.

کتاب فوق یکی از بهترین منابع برای یادگیری اصول مذاکره محسوب می‌شود. زیرا نویسنده آن یکی از حرفه‌ای‌ترین افراد دنیا در این زمینه می‌باشد.

بیشتر بخوانید: مذاکره – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی – قسمت اول

مهارت مذاکره

کسانی که می‌خواهند در زندگی شخصی یا کار و حرفه خود به هدفی که برای خود تعیین کرده‌اند دست پیدا کنند، باید ابتدا بتوانند توانایی مذاکره را در خودشان تقویت کنند.

با این کار می‌توان بخش زیادی از این قضیه را حل کرد، زیرا در اغلب موارد مشاهده شده که افراد به دلیل عدم توانایی در مذاکرات با شکست‌های بسیار بزرگی در زندگی شخصی و کاری خود روبه‌رو شده‌اند.

قسمتی از کتاب مذاکره

توانایی مذاکره به نفع خودتان در هر شرایطی، تعیین‌کننده موفقیت ‌شما در کسب ‌و کار و زندگی است. مذاکره مهارتی کلیدی است که بر همه اعمال و گفتارتان و تقریبا همه تعاملات‌ شخصی و کاری‌‌ تاثیر می‌گذارد.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

اگر نتوانید به نفع خودتان مذاکره کنید، خود به‌ خود قربانی کسانی می‌شوید که نسبت به شما مذاکره‌ کنندگان بهتری هستند. اگر مذاکره‌ کننده خوبی باشید، همیشه درآمد بیشتری دارید و معاملات بهتری انجام می‌دهید. شاید بتوان زندگی را به‌ شکل یک جلسه مذاکره طولانی از گهواره تا گور دید.

مذاکره هیچوقت متوقف نمی‌شود. مذاکره قسمت اساسی زندگی و ارتباط با دیگران است. این عمل موجب می‌شود افراد با ارزش‌ها و علایق مختلف روش‌هایی سودمند برای زندگی و کار در کنار یکدیگر بیابند. توانایی مذاکره برای موفقیت در همه تعاملات حیاتی است.

تاریخچه مذاکره

کتاب مذاکره برایان تریسی

مذاکره از ابتدای تمدن وجود داشته است، زیرا انسان‌‌ها همیشه به بهبود وضعیت نسبی‌ خودشان در زندگی علاقمند بوده‌اند. هرکسی خواستار کسب سهم بیشتری از چیزهای خوب مانند شادی، ثروت، مقام، عشق، امنیت، جایگاه، وجهه و موفقیت است.

مردم می‌خواهند با روش‌هایی سریع‌تر و آسان‌تر و با حداقل هزینه زمانی و پولی ممکن به اهداف‌شان دست پیدا کنند. هر یک از ما به‌نوعی با بسیاری از افراد رقابت می‌کنیم که آن‌ها نیز قصد دارند به همان اهداف، نتایج و خروجی‌‌ها برسند.

با مصالحه، مبادله و مذاکره است که می‌توانیم خواسته‌ها و نیازهای متضاد را سازگار کرده و اطمینان حاصل کنیم که به بهترین نتیجه ممکن دست خواهیم یافت.

درون مایه کتاب مذاکره

آقای برایان تریسی در این کتاب بیان می‌کند که همه افراد می‌توانند در مذاکرات موفق عمل کنند اما برای دستیابی به این هدف باید تلاش بسیار زیادی انجام داد.

در غیر این صورت رقیب شما از شما جلو می‌افتد و مذاکرات را به نفع خود به اتمام می‌رساند. برایان تریسی همچنین می‌گوید که برای هر چیزی می‌توان مذاکره کرد، به شرطی که ترس خود را کنار بگذارید.

ترس

از نظر آقای تریسی یکی از بزرگ‌ترین مانعی که بر سر راه موفقیت در مذاکره وجود داشته، ترس می‌باشد. بنابراین باید بتوان بر احساسات خود غلبه کرده، در غیر این‌صورت نمی‌توان آن طور که باید و شاید مذاکره خوبی داشت.

بدین ترتیب احتمال موفقیت در مذاکره کاهش پیدا می‌کند. طبق نظر برایان تریسی باید از ابتدا بدانید که در مذاکره به دنبال چه چیزی می‌باشید، در غیر این صورت در هنگام مذاکره سردرگم می‌شوید و نمی‌توان تمرکز خود را بر روی هدف مورد نظر قرار داد.

بهتر است از قبل از انجام مذاکره خود را از نظر روحی، روانی و همچنین از نظر شرایط بدنی آماده کرده، در غیر این صورت امکان دارد طرف مقابل با آمادگی بیشتری پا به میدان مذاکره گذاشته و بر شما غلبه کند.

درباره نویسنده

برایان تریسی را می‌توان یکی از موفق‌ترین و مشهورترین نویسندگان جهان در زمینه خودباوری دانست. او در سال ۱۹۹۴ در شارلوت تاون چشم به جهان گشود و یک شرکت بازاریابی و مشاوره بسیار بزرگ نیز تاسیس کرده است.

برایان تریسی با توجه به تحقیقات و تجربه بسیار زیادی که داشته، موفق شده است کتاب‌های بسیار مفیدی را به بازار عرضه کند.

هرکسی که کتاب‌های برایان تریسی را مطالعه کرده باشد می‌تواند حتی خودش را به عنوان فرد حرفه‌ای و با تجربه در زمینه مشاوره و بازاریابی معرفی کند. زیرا کتاب‌هایی که برایان تریسی نوشته بسیار پرمحتوا و کاربردی می‌باشند.

بیشتر بخوانید: فن بیان در مذاکره و بیزینس

قویترین و کاربردی ترین دوره فن بیان به همراه پشتیبانی مشاوران و مربیان آکادمی بازار

سخن پایانی

مذاکره یک مهارت با فن بیان است، از این رو همه افراد می‌توانند آن را یاد بگیرند. به همین علت هرکسی که بخواهد و تلاش کند می‌تواند در انجام مذاکرات فردی موفق باشد.

اما برای دستیابی به این هدف باید تلاش بسیار زیادی انجام داد. انسان‌ها باید برای فراگیری مهارت‌های مورد نیاز خود از افراد موفق الگوبرداری کنند. از این رو آکادمی بازار به شما پیشنهاد می‌کند تا با استفاده از بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» راه دستیابی به مهارت مورد نظر و همچنین موفقیت را هموار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *