معرفی کتاب

موثرترین کتاب‌ها در زمینه شادی و خوشبختی در سال ۲۰۱۹

کتاب‌هایی که باید چندین بار خواند

احساس شادی و خوشبختی برای هر انسانی قطعا آرزو و رویایی بزرگ است. با برترین کتاب‌های سال ۲۰۱۹ در این زمینه آشنا شوید.

برای اینکه بتوانیم به حس رضایت از زندگی داشته باشیم و وجودمان سرشار از شادی و خوشبختی باشد قطعا نیاز به تلاش بسیاری است. خوشبختی برای هر کس شاید معنای متفاوتی داشته باشد، اما وجود زندگی پرآرامش، خالی از دغدغه، سرشار از سلامتی و داشتن رفاه مالی از جمله معیارهای مهم یک زندگی ایده‌آل است.

اگر به دنبال مطالعه کتاب‌های برتر سال ۲۰۱۹ در زمینه خوشبختی و شادی هستید این مقاله را دنبال کنید.

مطالعه بیشتر: با جدیدترین کتاب‌های کار گروهی در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید

مطالعه بیشتر: معرفی پرطرفدارترین کتاب‌های مدیریت استرس در سال ۲۰۱۹

مطالعه بیشتر: معرفی پرفروش‌ترین کتاب‌های پیشرفت شخصی و موفقیت ۲۰۱۹

مطالعه بیشتر معرفی پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت زمان در سال ۲۰۱۹

شادی و خوشبختی را در میان ورق‌های کتاب‌های ارزشمند بیابید

نویسندگان مطرح دنیا پیوسته در حال کنکاش و جستجوی منابع معتبر و تحقیق و بررسی دنیای پیرامونشان هستند تا کتاب‌های شایسته به خوانندگان خود ارائه دهند. این نویسندگان در زمینه شادی و خوشبختی در سال ۲۰۱۹ کتاب‌های بی‌نظیری را ارائه کرده‌اند.

۱. مزیت خوشبختی: چطور فکر مثبت باعث موفقیت در کار و زندگی می‌شود

کتاب The Happiness Advantage نوشته شاون ایچر می‌خواهد به شما نشان دهد که چگونه داشتن فکر مثبت باعث موفقیت در کار و زندگی می‌شود.

رایج ترین فرمول ما برای موفقیت شکسته است.

دانش متعارف معتقد است که اگر سخت کار کنیم موفق‌تر خواهیم بود و اگر موفق‌تر باشیم، خوشحال خواهیم شد. اگر ما فقط بتوانیم آن کار عالی را پیدا کنیم، در تبلیغات بعدی پیروز شویم، آن پنج پوند را از دست بدهیم، خوشبختی محقق خواهد شد. اما اکتشافات اخیر در زمینه روانشناسی مثبت نشان داده‌اند که این فرمول در واقع منقضی شده است: خوشبختی باعث موفقیت می‌شود، نه راه دیگر.

هنگامی که ما مثبت هستیم، مغز ما درگیر کار، خلاقیت، انگیزه، پرانرژی، انعطاف پذیر و پربار می‌شود. این فقط یک ایده خالی نیست. این کشف بارها و بارها توسط تحقیقات دقیق در روانشناسی و علوم اعصاب، مطالعات مدیریتی و سازمانهای دیگر در سراسر جهان حاصل شده است.

در کتاب Happiness Advantage، شاون ایچر که بیش از یک دهه زندگی و تحقیق و سخنرانی در دانشگاه هاروارد را گذراند، تحقیقات خود را انجام داده است. از جمله یکی از بزرگترین مطالعات شادی و پتانسیل در دانشگاه هاروارد و دیگر  شرکتها. برای رفع این فرمول منقضی شده با استفاده از داستان‌ها و مطالعات موردی از کار او با هزاران مدیر در 42 کشور، ایچر توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانیم برای دستیابی به یک مزیت رقابتی در محل کار، دوباره برنامه ریزی کنیم تا فکرمان مثبت‌تر شود.

شادی و خوشبختی
کتاب مزیت خوشبختی

با جداسازی هفت اصل عملی، عملی که در همه جا از کلاسهای درس گرفته تا اتاقها، از آرژانتین تا زیمبابوه امتحان و آزمایش شده است ، وی به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم از مزیت خوشبختی سرمایه گذاری کنیم تا عملکرد خود را بهبود بخشیم و از پتانسیل‌های خود حداکثر استفاده را داشته باشیم. در میان اصولی که وی تشریح می کند:

  • اثر تتریس: چگونه مغز خود را مجدداً مورد استفاده قرار دهیم تا الگوهای امکان را دریابیم، تا هر کجا که نگاه کنیم بتوانیم فرصتهایی را ببینیم و از آنها استفاده کنیم.
  • دایره Zorro: چگونه می‌توانیم تلاش‌های خود را بر روی اهداف کوچک و قابل کنترل هدایت کنیم، برای به دست آوردن اهرم برای رسیدن تدریجی به اهداف بزرگتر و بزرگتر.
  • سرمایه گذاری اجتماعی: چگونه می توان سود سهام سرمایه گذاری در یکی از بزرگترین پیش بینی کننده‌های موفقیت و خوشبختی را استخراج کرد.
نام کتاب نام نویسنده تاریخ انتشار تعداد صفحه انتشارات
Happiness Advantage  Shawn Achor June 5, 2018 256 Currency; Reprint edition

۲. کتاب شادی: خوشبختی پایدار در دنیای متغیر

کتاب The Book Of Joy اثری است از نویسندگان مطرحی چون دالایی لاما، دزموند توتو، داگلاس کارلتون آبرامز.

پرفروش کتاب نیویورک تایمز

دو غول روحانی. پنج روز. یک سوال بی موقع…

دالای لاما و اسقف اعظم دزموند توتو بیش از پنجاه سال تبعید و خشونت نفس گیرانه ظلم و ستم برنده جایزه صلح نوبل می‌شوند. علی‌رغم سختی‌هایشان به قول خودشان، آنها دو نفر از خوشحال‌ترین مردم کره زمین هستند.

در آوریل 2015، اسقف اعظم توتو به منزل دالایی لاما در دارامسلا هند سفر کرد تا هشتادمین سالگرد ولادت وی را جشن بگیرد و آنچه را که امیدوار بودند ایجاد شود هدیه ای برای دیگران باشد. آنها به زندگی طولانی خود نگاه کردند تا به یک سؤال سوزناک پاسخ دهند: چگونه می‌توانیم در مواجهه با رنج‌های اجتناب ناپذیر زندگی، شادی بیابیم؟

آنها داستان‌های صمیمی را معامله می‌کردند، دائماً به یکدیگر طعنه می‌زدند و اعمال معنوی خود را با هم در میان می‌ذاشتند. با پایان یک هفته پر از خنده و با اشک ریختن، این دو قهرمان جهانی به ورطه و ناامیدی زمان ما خیره شده بودند و فاش کردند که چگونه می‌توان یک زندگی را با خوشحالی پشت سر گذاشت.

کتاب "بیندیشید و ثروتمند شوید" نوشته ناپلئون هیل
بخوانید
شادی و خوشبختی
کتاب شادی

این کتاب فرصتی نادر برای ما فراهم می‌کند تا یک هفته حیرت انگیز و بی‌سابقه خود را با هم تجربه کنیم، از اولین آغوش گرفته تا خداحافظی نهایی.

ما باید هنگام گوش دادن به طبیعت لذت واقعی را ببریم و با هر یک از موانع شادی – از ترس، استرس و عصبانیت گرفته تا غم و اندوه، بیماری و مرگ – با آنها روبرو شویم. آنها سپس هشت ستون شادی را به ما پیشنهاد می‌دهند که پایه و اساس خوشبختی پایدار را فراهم می‌کند. در کل، آنها شامل داستان، خرد و علم هستند. سرانجام، آنها تمرینات روزمره خود را در شادی به اشتراک می‌گذارند که زندگی عاطفی و معنوی خود را بر آن پایه می‌نهانند.

اسقف اعظم هرگز ادعای سنن نکرده است و دالایی لاما خود را راهب ساده‌ای می‌داند. در این همکاری بی‌نظیر ، آنها بازتاب زندگی واقعی پر از درد و آشفتگی را در بین ما ارائه می‌دهند که در این میان آنها توانسته‌اند سطح صلح، شجاعت و شادی را کشف کنند که همه ما می‌توانیم در زندگی خود آرزو کنیم.

نام کتاب نویسندگان تاریخ انتشار تعداد صفحه انتشارات
The Book of Joy Dalai Lama , Desmond Tutu, Douglas Carlton Abrams September 20, 2016 384 Avery; Later prt. edition

۳. شاید شما باید با کسی صحبت کنید

کتاب Maybe You Should Talk to Someone نوشته لری گوتلیب است.

کتاب جدید پرفروش نیویورک تایم
اکنون به عنوان یک مجموعه تلویزیونی با اوا لونگوریا و ABC در حال توسعه است
* بهترین کتاب غیرانتفاعی مجله Oprah سال ۲۰۱۹
* کتاب هفته مجله مردم
* بهترین کتاب‌های اپل انتخاب شده برای آوریل
* انتخاب ماه آوریل IndieNext
* کتاب انتخاب باشگاه ماهانه
* کتاب Buzz Marketplace Publishers
* یک خبر روز، iBooks اپل، رشد جهانی، پالایشگاه29 و کتاب Riot پیش بینی شده‌ترین کتاب سال 2019

صحبت افراد بزرگ در مورد این کتاب:

«کتابی مانند یک تور تفریحی که خواندنش اعتیادآور است»

«به ندرت کتابی خوانده‌ام که مرا به چالش بکشد تا خودم را با یک دید کاملا متفاوت ببینم، و در عین حال با صدای خنده بلند می‌خواندم و کاملاً جذاب بود.»

«این یک کتاب جسورانه، لذت بخش و تحول آور است.»

«خردمند، گرم، هوشمند و خنده‌دار. شما باید این کتاب را بخوانید.»

«از یک نویسنده، روان‌درمانگر و پرفروش‌ترین مقاله در نیویورک تایمز، یک کتاب جدید خنده‌دار، فکورانه و شگفت آور که ما را در پشت صحنه دنیای یک درمانگر قرار می‌دهد»

شادی و خوشبختی
کتاب شاید شما باید با کسی صحبت کنید

گوتلیب با حیرت و خرد و شوخ طبعی، ما را به عنوان پزشک و بیمار دعوت می‌کند، و با بررسی حقایق و داستان‌های خود و دیگران، در حالی که در میان  عشق و میل، مرگ و میر، گناه و رستگاری، ترور و شجاعت و امید و تغییر قرار می‌گیریم، بررسی می کنیم.

کتاب «شاید شما باید با کسی صحبت کنید» انقلابی است، و به ارائه یک تور عمیقا شخصی و در عین حال جهانی از قلب و ذهن ما می‌پردازد و نادرترین هدایا این را ارائه می‌دهد: پرتره جسورانه آشکار از آنچه به معنای انسان بودن است، و یک گزارش خنده دار و خنده‌دار و روشن کننده از زندگی اسرارآمیز خودمان و قدرت ما برای تبدیل آنها.

Maybe You Should Talk to Someone  Lori Gottlieb April 2, 2019 432 Houghton Mifflin Harcourt; 1st Edition edition

۴. کوه دوم: تلاش برای یک زندگی اخلاقی

کتاب The Second Mountain اثر جدید دیوید بروکس در سال 2019 است.

کتاب شماره یک نیویورک تایمز.

پرفروش‌ترین کتاب

همه به شما می‌گویند که به دنبال یک چیز بزرگتر در وجود خود باشید، اما دقیقا چگونه آن را انجام می دهید؟ نویسنده کتاب The Road to Character، آنچه را که برای یک زندگی معنادار در دنیای خودمحور به دنبال دارید، بررسی می‌کند.

«عمیقاً متحرک، غالباً فصیح و فوق العاده مبهم.»

هرچند وقت یکبار، با افرادی برخورد می‌کنید که شادی می‌کنند – که به نظر می‌رسد می‌دانند چرا آنها را بر روی این زمین قرار گرفته‌اند، که با نوعی از نور درونی می‌درخشند. زندگی، برای این افراد، اغلب از آنچه که ما ممکن است به عنوان شکل دو کوه فکر کنیم، پیروی کرده است. آنها از مدرسه خارج می‌شوند، کار خود را شروع می‌کنند و شروع به کوهنوردی در کوه می‌کنند که فکر می‌کردند منظورشان از کوهنوردی است. اهداف آنها در این کوه اول مواردی است که فرهنگ ما تأیید می‌کند: موفق باشید، علامت گذاری کنید، خوشبختی شخصی را تجربه کنید. اما وقتی به بالای آن کوه می‌رسند، اتفاقی می افتد. آنها به اطراف می‌نگرند و منظره را می یابند… و با حالی ناراضی می‌فهمند: این به هیچ وجه کوه من نبود. آنجا کوه دیگری بزرگتر وجود دارد که واقعاً کوه من است.

و بنابراین آنها به یک سفر جدید می‌پردازند. در کوه دوم، زندگی از خودمحوری به سمت مرکزیت دیگر حرکت می‌کند. آنها چیزهایی را می طلبند که واقعاً ارزشش را دارند، نه چیزهایی که دیگران به آنها می‌گویند بلکه آنچه که می‌خواهند. آنها زندگی وابسته به هم وابستگی را در آغوش می‌گیرند، نه استقلال. آنها تسلیم تعهد در زندگی می‌شوند.

نقش دانش در زندگی شاد و خوشبختی انسان - امید به زندگی با متافیزیک
بخوانید
شادی و خوشبختی
کتاب کوه دوم

در کوه دوم، دیوید بروکس چهار تعهد را توضیح می‌دهد که زندگی معنا و هدف را تعریف می‌کند: به همسر و خانواده، یک حرفه، یک فلسفه یا ایمان و یک جامعه. تحقق شخصی ما به این بستگی دارد که ما چطور این تعهدات را انتخاب و اجرا کنیم. بروکس به طیف وسیعی از افرادی نگاه می‌کند که زندگی شاد داشته اند، متعهدانه زندگی کرده‌اند و ضرورت و زیبایی وابستگی را پذیرفته‌اند. او دانش خود را در مورد چگونگی انتخاب شریک زندگی، چگونگی انتخاب یک حرفه، چگونگی زندگی در یک فلسفه و چگونه می‌توانیم شروع به ادغام تعهدات خود در یک هدف مهم کنیم.

خلاصه اینکه، این کتاب به ما کمک می‌کند تا همه ما زندگی‌های معنادار‌تری داشته باشیم. اما این یک تفسیر تحریک آمیز اجتماعی است. بروکس معتقد است که ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که جشن آزادی است و این به ما می‌گوید که با خود صادق باشیم، با هزینه تسلیم شدن در برابر یک علت، خودمان را با همبستگی اجتماعی و عشق به دیگران پیوند دهیم. ما فردگرایی را به شدت سوق داده ایم و در این روند، ساختار اجتماعی را به هزار روش مختلف پاره کرده‌ایم. راه تعمیر از طریق انجام تعهدات عمیق‌تر است. در کوه دوم، بروکس نشان می‌دهد چه اتفاقی می‌تواند رخ دهد وقتی ما تعهد را در مرکز زندگی خود قرار دهیم.

نام کتاب نام نویسندن تاریخ انتشار تعداد صفحه انتشارات
The Second Mountain David Brooks April 16, 2019 384  Random House

۵. خوشبختی چگونه اتفاق می‌افتد

کتاب How Happiness Happens به دنبال یافتن شادی پایدار در دنیای مقایسه، ناامیدی و انتظارات برآورده نشده است که توسط ماکس لوکادو نوشته شده است.

در دنیایی که به دنبال شادی است، ماکس لوکادو، نویسنده پرفروش، برنامه‌ای شخصی را برای زندگی پر از شادی ماندگار و تحقق بخش، فراهم آورده است که توسط آموزش و تحقیقات مدرن پشتیبانی می‌شود.

احساس خوشبختی می کنی؟

چه مدت زمانی است که شما احساس کرده‌اید دیگر یک سطح از شادی واقعی در جودتان نبوده است؟ شاید جواب شما این باشد: «همیشه.» اگر چنین است، خداوند شما را بیامرزد! (و این کتاب را به کسی که به آن نیاز دارد پیشنهاد دهید.) برای بسیاری از ما جواب این است: «خوب، مدتی شده است. من قبلاً خوشحال بودم، اما پس از آن زندگی عواقب خود را تحمیل کرد.»

فقط یک سوم آمریکایی‌های مورد بررسی گفته‌اند که خوشحال هستند. چگونه می‌تواند این باشد؟ آموزش برای بیشتر در دسترس است. ما در همه چیز از پزشکی گرفته تا فناوری پیشرفت‌هایی داشته‌ایم، با این وجود 66 درصد از ما نمی‌توانند دلیل کافی برای بررسی کادر «بله» در پرسشنامه خوشبختی پیدا کنند.

شادی و خوشبختی
کتاب خوشبختی چگونه اتفاق می‌افتد

در سراسر جهان، مردم اعتقاد دارند که خوشبختی گرامی‌ترین هدف آنها است. بازاریاب‌ها  می‌پرسند: «می خواهید خوشحال باشید؟» در این رستوران غذا بخورید، این ماشین را برانید، این لباس را بپوشید. خوشبختی زمانی اتفاق می‌افتد که وزن خود را کاهش دهید، تاریخ را بدست آورید، همسرتان را پیدا کنید یا سرنوشت خود را کشف کنید. این روش‌ها برای خوشبختی بی‌شمارند! با این حال، به خاطر همه وعده‌های خود، شادی شکننده را به همراه می آورد. و اینطور شادی‌های برآورده نشده برای همه بی‌شمار می‌شود.

مکس می نویسد: «گزینه دیگری وجود دارد. بدون نیاز به کارت اعتباری، وام مسکن ماهانه یا ثروت. سن و قومیت دری برای شادی غیر منتظره نیستند.»

در این کتاب مکس مسیر غیرمنتظره‌ای را برای شادی پایدار به اشتراک می‌گذارد، مسیری که در هر فصلی از زندگی، شادی قابل اطمینان ایجاد می‌کند. چگونه بر اساس آموزه های عیسی مسیح و پشتوانه تحقیقات مدرن، چگونه شادکامی یک زندگی شگفت آور اما عملی را ارائه می‌دهد که شما را از درون به بیرون تغییر می دهد. این کتاب به زبان اسپانیایی نیز موجود است.

نام کتاب نام نویسنده تاریخ انتشار تعداد صفحه انتشارات
How Happiness Happens Max Lucado September 17, 2019 208 Thomas Nelson

اگر به دنبال یافتن شادی و خوشبختی پایدار هستید مطالعه کنید، کتاب‌هایی که ارزش چندین بار خواندن را دارند.

همچنین می‌توانید در قسمت معرفی کتاب آکادمی بازار، خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ و همچنین خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث به‌علاوه‌ی خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن و خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر و کتاب متفاوت و جذاب  قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی و کتاب‌های بسیار دیگری را مطالعه کنید .

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

تعریف و مراتب عشق و لزوم حفظ اصالت و ارزش آن در قانون جذب عشق
رمز موفقیت در کشف معنا برای خلق معجزه‌ی خوشبختی – تفاوت شادی و معنا
برای داشتن ذهن و زندگی شاد از تکرار بپرهیزید – خوشبختی یعنی تازگی لحظه
راز موفقیت در لذت بردن از کار هایی که دوست نداریم
داستان مردی که نشانی خوشبختی را از کائنات می‌پرسید
برچسب ها

فاطمه رضوانی پور

میخوانم تا بنویسم برایتان، اکنون بهترین موهبت برای من نوشتن است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن