خلاصه کتاب ” سرمایه گذار هوشمند ” نوشته بنجامین گراهام

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

کتاب سرمایه گذار هوشمند یکی از ده کتاب بسیار مهم سرمایه گذاری در بورس های جهان و الهام بخش بزرگترین سرمایه گذاران و ثروتمندان جهان مانند وارن بافت است. کتاب سرمایه گذار هوشمند همچنین یکی از ده اثر اصلی در زمینه سرمایه گذاری مبتنی بر ارزش ذاتی است که مبانی نظری سرمایه گذاری محافظه کارانه و به دور از ریسک در بازارهای سرمایه را مطرح می کند.

آکادمی بازار قصد دارد با ارائه خلاصه ای از کتاب سرمایه گذار هوشمند برخی از نکات کتاب را در اختیار شما قرار دهد تا با ذهن روشن تری در زمینه سرمایه گذاری گام بردارید.

تجزیه و تحلیل قبل از سرمایه گذاری

هر زمان که بخواهید روی چیزی سرمایه‌ گذاری کنید، باید کاملاً آن را تجزیه و تحلیل کنید و شواهد و مدارکی برای آن پیدا کنید. وارد هر کاری که شده اید، باید بتوانید قدرت بیرون آمدن از آن را هم داشته باشید.

سرمایه گذاری هوشمندانه

سال 2007 نرخ تورم ایالات متحده دو و نیم درصد بود به این معنی که اگر روی حساب بانکی یا اوراق قرضه یا هرچیز دیگری که روی دو درصد بود سرمایه گذاری می کردید پول خود را از دست داده بودید یا حداقل ارزش پول شما از دست می رفت. با پولی که می شد سال 2007 دویست قرص نان خرید الان صدو نودونه نان می توان تهیه کرد.

بر روی صندوقِ سرمایه‌ گذاری ارزیابی شده سرمایه‌ گذاری کنید. چون ارزان‌ قیمت هستند و سعی میکنند که متفاوت از بازارهای دیگر عمل کنند. علاوه بر این، اجازه ندارند بیش از حد مشتری داشته باشند و تبلیغات هم ندارند. تجارتشان اینگونه است که مشتری‌ ها، خودشان به دنبال آنها می روند. این صندوق‌ ها برای سرمایه‌ گذاری مناسب هستند.

سرمایه گذار

سرمایه گذاری ارزشی

سرمایه گذاری ارزشی، سرمایه گذاری روی چیزهایی است که ارزش ذاتی دارند. باید درک کنیم که پول وسیله است و این سرمایه ارزشی مربوط به زندگی شماست.

می توانید روی وقت و افکار خود سرمایه گذاری کنید یا اینکه بر روی بدن خود سرمایه گذاری کنید. حتی این کار را از طریق دوستان خود نیز می توانید انجام دهید. به یاد داشته باشید طی هر 5 سال شما ده هزار ساعت وقت داشته اید که در کاری استاد و بهترین باشید. حتی اگر هفته ای چهل ساعت کار کنید و هرشب هشت ساعت بخوابید، باز هم هر پنج سال برای این کار ده هزار ساعت وقت داشتید.

پس باید با خودتان فکر کنید که به جای اینکه از این فرصت استفاده کنید وقت خود را صرف چه کارهایی کردید؟

روی بدن  خود سرمایه گذاری می کنید تا طول عمرتان بیشتر شود؟

روی غذایی که می خورید، سرمایه گذاری می کنید تا سالم بمانید؟

روی دوستان خود سرمایه گذاری می کنید تا باهوش تر شوید و فرصت های برقراری ارتباط بهتری با دیگران به دست بیاورید؟

روی افکار خود سرمایه گذاری می کنید تا خوشحال تر باشید؟

وقتی می خواهید روی چیزی وقت بگذارید این نکات را باید به یاد داشته باشید.برای ایجاد حاشیه امن می توانید از منطق ریاضی و داده های آماری استفاده کنید. به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری های متنوعی انجام دهید و هیچوقت به یک منبع درآمد تکیه نکنید.

توجه کنید که هرچقدر یک شرکت بزرگتر باشد نوسانات بیشتری هم دارد. پس همه ی تخم مرغ های خود را در یک سبد نچینید.

معرفی بنجامین گراهام

 

بنجامین گراهام

بنجامین گراهام در ‌سال ۱۹۸۴ در انگلستان چشم به جهان گشود. گراهام یکی از معروف‌ ترین فعالان بورس در سال‌های دهه ۶۰ میلادی بود که علاوه بر نظریه‌ پردازی با خرید های خود توانست به عنوان یک بروکر موفق نام خود را در تاریخ بورس نیویورک ثبت کند. گراهام در یک سالگی همراه با خانواده به آمریکا مهاجرت کرد و در کودکی بعد از فوت پدرش فقر را تجربه کرد و از همان کودکی در کنار تحصیل به کار هم می‌ پرداخت. او توانست در ادامه از دانشگاه کلمبیا بورسیه گرفته و در رشته‌ های فلسفه و ریاضیات تحصیل کند اما گرایش او به بازار بورس از ۲۰ سالگی زمانی که در یکی از کارگزاری‌های وال‌استریت مشغول به کار شد مشخص شد.

او خیلی از اوقات پنهانی به مشتریان کارگزاری مشاوره می‌ داد و همین موجب حسادت‌ دیگر همکاران او‌ شد و‌ درنهایت از آنجا اخراج شد. ولی گراهام که به سرمایه‌ گذاری‌ های خود اطمینان زیادی داشت با سرمایه ای کم به خرید سهام در بورس نیویورک ادامه داد و پس از مدت کوتاهی توانست ‌میلیون‌ ها دلار از این راه به دست آورد و نام خود را به عنوان یکی از معامله‌ گران مطرح وال‌ استریت مطرح کند.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
پرسودترین سرمایه گذاری عمر

سرمایه گذاری وقتی هوشمند است که بیشتر شبیه کسب و کار باشد و اصولی که برای یک کسب و کار وجود دارد، به طور کامل در آن رعایت شود. کسب نتایج سرمایه گذاری رضایت بخش ساده تر از چیزی است که بیشتر مردم فکر می کنند، اما به دست آوردن نتایجی بالاتر از این، سخت تر از چیزی است که به نظر می رسد.

پیشنهاد آکادمی بازار به شما برای فراگیری مهارت های بیشتر در سرمایه گذاری و کسب و کار بهره مندی از محصولات کتاب صوتی است که شما با استفاده از آنها می توانید از تجربیات افراد موفق در این زمینه بهره مند شوید. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *