کتاب ” دستیابی به اهداف ” نوشته دارن هاردی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
کتاب " دستیابی به اهداف " نوشته دارن هاردی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

کتاب دستیابی به اهداف نوشته دارن هاردی است. او در این کتاب به بیان مراحل هدف‌ گذاری و شیوه  دستیابی به آن می پردازد. بدون هدف انگیزه‌ ای برای ادامه مسیر زندگی نخواهد بود. اهداف هرچند کوچک و بزرگ باشد در ما اشتیاق و هیجان به وجود می‌آورند و حس موثر بودن به ما می‌ دهند. انسان‌ها هر چقدر هم ثروت، سلامتی، تحصیلات، رفاه داشته باشند اگر هدفی نداشته باشند خیلی زود مبتلا افسردگی و نا امیدی خواهند شد. به دلیل اینکه انسان ها بدون هدف مانند آب راکدی می‌شود. شما با مطالعه کتاب دستیابی به اهداف می توانید با اصول هدف گذاری آشنا شوید. با آکادمی بازار همراه باشید تا با محتوا و مطالب بیان شده در کتاب دستیابی به اهداف بیشتر آشنا شوید.

درباره کتاب دستیابی به اهداف

اگر بنا به هر دلیلی تمایل دارید زندگی‌ خود را به نحوی تغییر دهید یا در این فکر هستید که مسیر جدیدی را برای زندگی خود انتخاب کنید یا بعد از ملاقات با یک دوست قدیمی و مشاهدۀ موفقیت‌ های مالی و شغلی او تصمیم گرفتید تا وضع مالی و شغلی خودتان را سر و سامان ‌دهید، باید هدف دقیق خود را انتخاب کرده و از اصول بیان شده در این کتاب استفاده کنید. بیشتر مردم در طول زندگی خود بارها و بارها، تلاش می‌کنند تا تغییراتی در زندگی خود به وجود آورند حالا که شما هم تصمیم به رسیدن به موفقیت گرفته اید پس به مطالعه این کتاب ادامه دهید؛ این بدین معنی است که انگیزۀ مورد نیاز برای ایجاد تغییر در زندگی خود را دارید. بدون تردید همۀ ما در طول زندگی‌ مان فعالیت هایی را برای تعیین هدف در زندگی خود انجام داده‌ ایم. اگر تمام عوامل لازم برای انتخاب یک هدف درست را سر جای خود قرار بدهید، می‌توانید با موفقیت به اهداف خود دست پیدا کنید. اولین عامل این است که خودتان را به‌ طور کامل قبول داشته و خود و شرایطتان را همانگونه که هست قبول کنید. گاهی، بعضی از مردم به این عامل مهم توجهی ندارند و از نگاه واقع‌ گرایانه‌ نسبت به خودشان ترس دارند و از داشته‌ ها و زندگی کنونی‌ شان واهمه  دارند و از یادآوری بعضی از چیز ها و موقعیت‌ ها ناراحت می‌شوند. آن‌ها احساس می‌کنند در موقعیت کنونی خود اعتماد به نفسی ندارند و نگران این هستند که احساس‌شان نسبت به خودشان بدتر شود.

معجزه دوره اعتماد به نفس و اعتماد به نفس کودکان قویترین و کاربردی ترین محصولات برای تقویت و افزایش اعتماد

دارن هاردی

قسمتی از کتاب دستیابی به اهداف

فرآیند تعیین اهداف و چگونگی دستیابی به آن‌ ها ما به دلیل طبیعتمان موجودات هدف‌ داری هستیم. مغز ما به صورت مداوم در حال تلاش برای هماهنگ کردن جهان بیرون با آن چیزی است که در درونمان می‌ بینیم و دنبالش هستیم می‌باشد.
هنگامی که برای خودتان هدف تعیین می‌کنید به مغزتان چیزی می‌دهید که بتواند روی آن تمرکز کند و مثل این است که به ذهنتان چشم‌ هایی تازه می‌دهید تا تمام مردم و موقعیت‌ ها و صحبت‌ ها و منابع و ایده‌ ها و خلاقیتی را ببینید که در جهت هدفتان می‌باشد.
پس دنیای برونی‌ شما با چیزی که درونتان هست هماهنگ می‌شود. اهداف به شما جهت و بینش می‌دهند و با داشتن اهداف مشخص و مکتوب پیش چشمتان، کائنات به شما چیزی می‌دهد که به دنبالش هستند.

ولی تفاوتش این است که چگونه می‌ بینیم و حس می‌کنیم و ایده‌ ها و مردم و تجربیات را به سمت خودمان می‌کشیم به خاطر تعیین هدفمان و این شگفت‌ انگیز است. هدف داشتن به ما بینش می‌دهد. داستانی را قبلاً برایتان تعریف کرده‌ام و حالا دوباره آن را تکرار می‌کنم:
افسانه‌ ها می‌گویند در سال 1400 یک‌ تکه سنگ مرمر بود که آن را کنار گذاشته بودند و آن‌قدر ضخیم نبود که به درد مجسمه‌ سازی بخورد. حدود چهل سال همان‌ جا بدون استفاده مانده بود و هیچکس به آن توجهی نداشت. تا اینکه مرد جوان 20 ساله‌ای به نام میکل‌ آنژ آن را یافت. میکل‌ آنژ توی این سنگ عظیم بی‌قواره یک مجسمه بسیار زیبا و شگفت‌ انگیز یونانی به نام دیوید را دید. میکل‌ آنژ جمله معروفی دارد که می‌گوید که من دیوید را آنجا می‌دیدم و تنها باید با چکش‌کاری سنگ مرمر ازآنجا رهایش می‌کردم و آزاد می‌ شد. اهداف از قبل آماده چنین بینشی به شما می‌دهند، به‌ علاوه اهداف به شما جهت می‌دهند. داشتن یک هدف مشخص پیش چشم به شما چیزی را می‌دهد که به دنبال آن باشید.

درباره نویسنده

دارن هاردی

دارن هاردی سخنران انگیزشی 47 ساله اهل آمریکا است. او از سن  بسیار کم به دنیای تجارت ورود پیدا کرد و توانست در این حیطه بسیار موفق عمل کند. دارن هاردی فقط یک ترم در کالج درس خواند و بعد در سن ۱۸ سالگی کسب و کار شخصی خود را شروع کرد. هاردی نویسنده نسخه‌ های پر فروش نیویورک تایمز است، او اولین تجربه کاری خود را در سن 18 سالگی با مجله موفقیت به‌عنوان ناشر آغاز کرد . او تا امروز تألیفات بسیار زیادی را در زمینه موفقیت داشته است که می‌ توان به اثر مرکب، پایانی بزرگ، بهره‌وری دیوانه‌وار، باورهایی برای یک زندگی موفق، تصمیمات سرنوشت‌ساز و… را نام برد. با توجه به شخصیت جذاب و مهارت های عمومی صحبت های فوق العاده، به عنوان یک سخنران انگیزشی و مربی اوج عملکرد محبوب شد.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
هدفگذاری و تعیین هدف در زندگی

موفق‌ترین انسان‌های جامعه افرادی هستند که همواره اهداف مشخصی دارند و برای دستیابی به آن‌ ها تلاش می کنند. خواستن و تلاش کردن امر بسیار مهمی در رسیدن به هدف هستند، بنابراین اجازه دهید دلایل واهی شما را از رسیدن به هدفتان منصرف و پشیمان کنند. اراده و توانایی خود را به کار بگیرید و خودتان را با برنامه‌ ریزی دقیق موظف به انجام کار کنید. با اصول دستیابی به اهداف و موفقیت آشنا شوید. بدون شک یکی از این اصول مطالعه کتاب افرادی است که تجربه و مهارت کافی برای رسیدن به قله های موفقیت را دارند. پیشنهاد آکادمی بازار به شما در این راستا استفاده از محصولات کتاب صوتی است. در صورت تمایل به استفاده از این محصولات بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

کتاب صوتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *