خلاصه کتاب ” دانش ثروتمند شدن ” نوشته والاس واتلز

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
کتاب " دانش ثروتمند شدن "
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

کتاب “دانش ثروتمند شدن” اثر “والاس  والتز” برای افرادی است که زمان، وسیله و امکان مطالعه‌ی عمیق درباره‌ی ماوراءالطبیعه را ندارند، ولی می‌خواهند بدون پرداختن به این دانش پیچیده، از نتایج عملی آن استفاده کنند. کتاب دانش ثروتمند شدن همان کلید کامیابی و موفقیتی است که همیشه منتظرش بوده‌اید و زندگی شما را دگرگون خواهد کرد. با آکادمی بازار برای مطالعه بخش هایی از کتاب دانش ثروتمند شدن همراه باشید.

فواید ثروتمند بودن

هر چه در ستایش فقر گفته شود، حقیقتی که باز باقی میماند این است که غیرممکن است یک فرد دارای زندگی کامل و موفقی باشد مگر اینکه ثروتمند شود. هیچ کسی نمیتواند به بالاترین مرتبه ارتقای استعدادها و کمال روحی برسد مگر اینکه مقداری پول داشته باشد.

هر کسی برای کمال روحی و شکوفایی استعدادهای خود نیازمند استفاده از ابزارهایی است که بدون داشتن پول نمیتواند آنها را خریداری کند.
یک فرد وقتی از نظر ذهنی، روحی و جسمی به شکوفایی میرسد که یک سری ابزار را بکار بگیرد و جامعه به گونه ای سازمان یافته است که فرد برای بدست آوردن ابزار خود شکوفایی باید پول داشته باشد.

ثروتمند شدن
ثروتمند شدن

علم ثروتمند شدن

پایه همه پیشرفت ها برای هر فرد باید علم ثروتمند شدن باشد. هدف همه زندگی ها پیشرفت است و هر موجود زندهای حق دارد که به همه پیشرفتی که قادر است دست یابد. داشتن حق زندگی برای بشر بدین معنی است که او میتواند از همه ابزاری که برای شکوفایی ذهنی، روحی و جسمی او مورد نیاز است، به شکلی آزادانه و بدون هیچگونه محدودیتی استفاده کند و به عبارت دیگر او حق دارد که ثروتمند شود.

در کتاب دانش ثروتمند شدن نباید در مورد ثروتمند شدن به صورتی تلویحی حرف زد. ثروتمندی واقعی به معنای این نیست که انسان در حد پایینی راضی شود. هیچ کسی نباید به کم قانع باشد در صورتی که بتواند بیشتر استفاده کند و لذت ببرد. هدف طبیعت پیشرفت و ترقی زندگی است و هر انسانی باید همه آن چیزهایی را که برای قدرت، زیبایی و ثروت در زندگی لازم دارد، کسب کند. رضایت به کم گناهکاری است.

 

بنابراین یادگیری علم ثروتمند شدن، ضروری ترین دانش هاست. هیچ چیز غلطی در نیاز به ثروتمند شدن وجود ندارد. علاقه به ثروتمند شدن در واقع علاقه به زندگی با رفاه بیشتر و کامل تر است و این علاقه دارای ارزش زیادی است. کسی که به دنبال زندگی مرفه تری نیست، فردی غیر عادی است و بنابراین فردی که علاقه ای به داشتن پول کافی برای خرید آنچه در زندگی میخواهد، ندارد نیز فردی غیر عادی است.

علم به ثروتمند شدن
علم به ثروتمند شدن

فرد ثروتمند

کسی که همه چیزهایی را که برای زندگی در طول عمرش نیاز دارد داشته باشد، ثروتمند است و هیچ کسی بدون داشتن پول نمیتواند همه چیزهایی را که میخواهد داشته باشد. زندگی خیلی پیچیده است که بیشتر مردان و زنان معمولی برای به دست آوردن یک زندگی کامل به ثروت زیادی نیازمند است. هر شخصی به طور طبیعی تمایل دارد که به آنچه که توانایی اش را دارد برسد. علاقه به شکوفایی استعدادها جزئی از ذات بشر است.

موفقیت در زندگی به معنی این است که شما آنچه بشوید که دوست دارید باشید. شما فقط با استفاده از ابزار و اشیا می توانید آنچه بشوید که میخواهید و وقتی میتوانید از این ابزار به صورت آزادانه بهره ببرید که به حد کافی ثروتمند شده باشید که آنها را خریداری کنید.

سه انگیزه مهم زندگی

ما برای بدن، ذهن و روح خود زندگی میکنیم. هیچیک از این سه انگیزه از دیگری برتر و مقدس تر نیست. همه آنها به یک اندازه مهم هستند و هیچ کدام نمی تواند بدون کامل شدن دو انگیزه دیگر تکامل پیدا کند. هیچ کسی حق ندارد که فقط برای روح خود زندگی کند و ذهن و جسم را از یاد ببرد. همچنین فرد نباید فقط برای عقل خود کار کند و بدن و روح خود را از خاطر می برد.

همه ما آثار سوء ناشی از زندگی برای جسم و انکار ذهن و روح را می شناسیم و همه میدانیم که زندگی واقعی به معنای تجلی و بروز همه چیزهایی است که فرد میتواند از طریق جسم، ذهن و روح آشکار کند. هیچ فردی نمیتواند واقعاً خوشحال و راضی باشد مگر اینکه بدنش بتواند همه کارکردهایش را به خوبی عملی کند و ذهن و روح او نیز همینطور باشد. تا وقتی که برخی استعدادها شکوفا نشده و برخی کارکردها به خوبی انجام نمیشود، علایق ارضا نشده وجود دارد. این علایق به دنبال بروز پیدا کردن هستند و کارکردها نیز در جستجوی انجام اند .

انسان قادر نیست بدون غذای مناسب، لباس راحت، مسکن گرم و آزادی برای فعالیت اضافی، در طول زندگی خود جسم سالمی داشته باشد. استراحت و سرگرمی نیز برای زندگی فیزیکی بسیار واجب است. به همین دلیل انسان نمی تواند بدون کتابها و مطالعه آنها، بدون فرصتی برای مسافرت و مشاهده و بدون همنشینی دانشمندان، ذهن پرباری داشته باشد.

برای داشتن ذهن پربار، انسان باید تفریحات ذهنی داشته باشد و نیز بتواند خود را با همه زیباییها و هنرهایی که میتواند از آنها بهره ببرد مشغول کند. به منظور تکامل روح، انسان باید بتواند عشق بورزد و فقر از بروز عشق جلوگیری می کند.

بزرگترین شادی برای هر انسان زمانی شکوفا می شود که بتواند منافعی را به افرادی که به آنها عشق میورزد، برساند. انسانی که چیزی برای بخشیدن « عطا کردن » ارزانی دارد. تجلی طبیعی و خودبخودی عشق در ندارد نمی تواند جایگاه خود را به عنوان یک شوهر، پدر، شهروند یا انسان پر کند. با استفاده از اشیای مادی است که انسان میتواند جسم سالمی داشته باشد، ذهن خود را توسعه دهد و روحش را تکامل بخشد.

معرفی والاس واتلز

والاس واتلز
والاس واتلز

والاس واتلز یک نویسنده آمریکایی بود که در سال ۱۸۶۰ به دنیا آمد. واتلز دیدگاه‌ ها و افکاری جدید داشت که در آن زمان، فاکتوری ارزشمند برای او به حساب می آمد. اگرچه از نوشته‌ های او فقط مقدار کمی باقی مانده است اما نویسندگان زیادی از او نقل قول‌هایی ارزشمند ثبت کرده اند.

در سال ۱۹۱۰، یکی از مشهور‌ترین کتاب‌ های آن دوره به دست والاس واتلز منتشر شد. این کتاب که «راهی برای تفکر و عمل در جهت دستیابی به موفقیت» نام داشت، آمار فروش فوق العاده‌ای به دست آورد. این کتاب به طرز شگفت انگیزی باعث تغییر طرز فکر نسبت به زندگی و موفقیت در جهت مثبت می‌ شد؛ به صورتی که در آن زمان، مدرسان زیادی از مطالب این کتاب استفاده کرده و به دیگران آموزش می‌ دادند.

برخی از آثار این نویسنده عبارت است از: مسیح جدید، نامه ای به شوهر زن، چگونه آنچه را می خواهید به دست آورید.

با معنویت ثروتمند شو

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

بنابراین ثروتمند شدن برای هر انسان ارزش بسیار زیادی دارد. اینکه شما باید به ثروتمند شدن علاقه داشته باشید، حرف کاملاً صحیحی است. اگر شما یک مرد و یا زن نرمال باشید نمیتوانید اینگونه نباشید. بنابراین باید توجه زیادی به علم ثروتمند شدن داشته باشید زیرا این علم با اهمیت ترین و ضروری ترین دانش هاست. اگر این دانش را نادیده بگیرید، در وظیفه خود نسبت به خودتان، خدا و بشریت کوتاهی کرده اید.

کتاب دانش ثروتمند شدن راه های و اصول زیادی را در زمینه ثروتمند شدن در اختیارتان قرار می دهد. بنابراین شم می توانید با تهیه و مطالعه کتاب استفاده زیادی از آن بکنید. همچنین آکادمی بازار پیشنها می کند از محصولات بسیار مفید و کاربردی کتاب صوتی نیز در این زمینه بهره ببرید. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *