معرفی کتابمقالات

خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون

کتاب ثروتمندترین مرد بابل نوشته جرج ساموئل کلاسون، مجموعه ای از داستان های واقعی است که هم از نظر ادبی و هم به لحاظ راهنمائی های مالی و اقتصادی بسیار موثر و کاربردی است. در همه داستان های این کتاب، علل مشکلات مالی مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای عملی جالبی برای حل آن پیشنهاد می شود. هدف واقعی در کتاب ثروتمندترین مرد بابل، ایجاد بینشی است تا علاقمندان به موفقیت مالی به کمک آن ثروتمند شوند، و از ثروت خود نگهداری کنند و از درآمد حاصل آن مجدد ثروت بیشتر ایجاد کنند. با آکادمی بازار برای مطالعه خلاصه ای از کتاب ثروتمندترین مرد بابل همراه باشید.

دستیابی به آرزوها

آینده ی تو همچون جاده ایست کشیده شده به دور دست ها، این جاده پر است از بلند پروازی هایی که تو در آرزوی رسیدن به آنهایی، خواسته هایی مسرت بخش. برای تحقق این آرزوها و خواسته های مسرت بخش باید پول داشت. بنابراین با بکارگیری اصول مالی که در این کتاب به تفصیل توضیح داه می شود، می توان جای خالی پول را پر کرد و از زندگی شادتری بهره مند گردید.

درست مثل قانون جاذبه، این اصول جهانی و ثابت است. همانطور که به خیلی ها ثابت شده است به شما هم ثابت خواهد شد که این اصول کلید مطمئنی برای پولدار شدن، بیشتر شدن موجودی و رشد مالی شما است.

استاد احمد محمدی

مسلما کسانی ک این قوانین ساده را یاد می گیرند، پول فراوانی به دست می آورند:

1. پول درآوردن را شروع کن

2. هزینه ها را کنترل کن

3. طلای خود را چند برابر کن

4. پس انداز خود را حفظ کن

5. خرید خانه، یک سرمایه گذاری سود آور

6. تضمین کن در آینده درآمدی خواهی داشت

7. توانایی پول درآوردن خود را بیشتر کن

دستیابی به آرزوها
دستیابی به آرزوها

کلید موفقیت

رفاه یک ملت در گرو رفاه مالی هر یک از افراد آن است. موفقیت به معنای دستاورد های حاصل از توانایی ها وتلاش های ما است. آمادگی مناسب کلید موفقیت ما به شمار می آید. بی شک افکار ما توسط اعمال ما جهت دهی می شوند و همینطور افکار ما جهت خود را از فهم و درک ما می گیرند.

دانش و آگاهی مالی به عنوان راه علاج درد بی پولی در این کتاب معرفی می شود. در واقع هدف این کتاب ارائه دانشی است برای پول درآوردن، نگهداری پول و بیشتر کردن پس انداز. بی شک بلند پروازی موفقیت مالی با علم به این دانش میسر می شود.

کلید موفقیت
کلید موفقیت

بابل

بابل، مهدی که در آن اصول اولیه مالی پایه ریزی شده و هنوز در سراسر دنیا از آن استفاده می شود. بابل ثروتمند ترین شهر روزگار قدیم بوده است چون شهروندان آن ثروتمندترین مردمان زمان خود بودند. آن ها به ارزش واقعی پول پی برده بودند و برای به دست آوردن پول، نگهداری آن و اینکه با پول به پول بیشتری برسند از اصول صحیح مالی استفاده می کردند. به این ترتیب همه ی آن چیزی را که ما می خواهیم، آن ها به دست می آوردند.

صفحات تاریخ شهری زیبا تر از بابل را به یاد ندارد، نام این شهر تصویری از ثروت و عظمت را تجسم می کند. گنجینه های پر شده از طلا و جواهرات گرانبهای آن حکایتی افسانه ای است. شاید فکر  کنید این شهر ثروتمند در منطقه استوایی پوشیده از جنگل های سرسبز و انبوه و سرشار از منابع غنی معادن و فلزات قرار گرفته بود. اما این حقیقت ندارد، این شهر همجوار با رود فرات در دره ای خشک و لم یزرع واقع شده بود. نه جنگلی بود و نه معدنی و نه حتی سنگی برای ایجاد بنای ساختمانی، میزان بارش باران به حدی کم بود که کشت هیچ محصولی میسر نبود.

باید گفت که این شهر نمونه ی بارزی از توانایی بشر برای رسیدن به اهداف بزرگ، با استفاده از امکانات موجود در آن بود. تمامی منابع این شهر با تلاش انسان مهیا شده بود. در حقیقت پایه و اساس ثروت شهر بابل، بشر پیشرفته و مترقی بود.

بابل فقط دارای دو منبع ، یکی زمین حاصل خیز و دیگری رودخانه پرآب فرات بود. مهندسان بابل مسیر آب رودخانه را با سد و کانال های آبی تغییر جهت می دادند و با گذر از دره ی خشک و لم یزرع حیات را به زمین می بخشیدند. این روش اولین شاهکار مهندسی در تاریخ بشر متمدن به حساب می آید.

ثروتمند شدن
ثروتمند شدن

راز ثروتمند شدن

در دوران بابلی ها، بنسیر و کوبی نزد آرکاد که ثروتمند ترین فرد بابل بود رفتند و از او درمورد راز ثروتمند شدنش سوال کردند.
آنها گفتند با اینکه بیشتر و سخت تر از او کار میکنند اما همچنان در فقر به سر میبرند و آرکاد هر روز ثروتمندتر از دیروز است. آرکاد مدتی سکوت کرد و بعد سخن گفت. او گفت که زمانی همانند کوبی و بنسیر سخت کار میکرده تا اینکه روزی با مرد ثروتمندی معامله ای انجام داده است.
آرکاد ادامه میدهد : در مقابل افشای راز ثروتمند شدن، کتیبه های درخواستی آن مرد ثروتمند را برای او نوشتم…مرد ثروتمند پذیرفت و هم پیمان شدند تا هر روز در مقابل یک کتیبه، یک بخش از راز ثروتمند شدن را به آرکاد یاد دهد.
و آرکاد در آخر گفت :من  راه ثروتمند شدن را پیدا کردم.
و ادامه داد : اما تنها با یک شرط آن را به شما یاد میدهم تا شما نیز آنرا با هم کیش هایتان به اشتراک بگذارید تا تمام مردم بابل ثروتمند شوند… این مسیر قابلیت ثروتمند کردن هرآنکه در آن قدم بردارد را دارد.

معرفی جرج ساموئل کلاسون

جرج ساموئل کالسون
جرج ساموئل کالسون

جرج ساموئل کلاسون سال 1874 در لوزیانا چشم به جهان گشود و در سال 1957 در کالیفرنیا درگذشت. در هشتاد و دو سال عمر ، او مشغول به سرباز ارتش ، یک مرد تجارت و نویسنده ی موفق بود . او در ارتش آمریکا در جنگ میان اسپانیا و آمریکا شرکت کرده بود.

جرج کلاسون صاحب دو شرکت بزرگ بود که یکی شرکت تولید نقشه کلاسون و دیگری یک انتشارات به اسم خود او بود. شرکت تولید نقشه او اولین نقشه اطلس آمریکا را ثبت کرد. او در علم و فنون تجارت مهارت بی نظیری داشت و کتابی در همین رابطه نوشت به اسم طلا پیشگان که بعدا به ثروتمندترین مرد بابل تغییر نام داد .

 

 

 

ثروت قدرت است و بسیاری از چیزها را امکان پذیر می نماید و می تواند مایه آرامش جسم و روح باشد. شما می توانید با مطالعه و افزایش آگاهی خود در این زمینه در طول زمان به خواسته های خود برسید.

همچنین آکادمی بازار به شما استفاده از محصولات کارآمد و بسیار موثر کتاب صوتی را جهت افزایش مهارت های خود برای موفقیت در زندگی شخصی و کسب و کار پیشنهاد می کند. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

مطالب مرتبط

برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن