کتاب ” برنامه پرواز ” نوشته برایان تریسی

کتاب " برنامه پرواز " نوشته برایان تریسی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

کتاب «برنامه پرواز» توسط نویسنده انگلیسی؛ «برایان تریسی» نوشته شده است برایان تریسی از جمله نویسنده‌ های پر فروش در زمینه ‌ی موفقیت و روانشناسی کاربردی محسوب می شود. برایان تریسی تلاش می کند تا در کتاب برنامه پرواز مخاطبان خود را برای دستیابی به موفقیت ‌های دراز مدت هدایت کند. در واقع او در کتاب برنامه پرواز در پی این است تا به مخاطبان خود یاد بدهد که چگونه با سرعت بیشتر از آنچه که تصور می‌کنند به اهداف خود در زندگی دست پیدا کنند. برایان تریسی در کتاب برنامه پرواز معتقد است که دستیابی به اهداف مثل سفر با هواپیما است. سفری که از آغاز تا انتهای آن با برنامه جلو می ‌رود و تنها در شرایطی می توان از سفر لذت برد که برنامه‌ ها در زمان اجرا شود. رسیدن به اهداف نیز به همین شکل است. تنها درصورتی‌ که اقدامات مورد نیاز در جهت رسیدن به اهداف زندگی در زمان مناسب خود شکل گیرند، می‌توان به آن‌ ها دست پیدا کرد.

درباره کتاب برنامه پرواز

به طور کلی محتوای اصلی کتاب برنامه پرواز را می توان به شرح زیر دسته ‌بندی کرد:
اول اینکه پیش از شروع به انجام هر کاری هدف خود را تعیین کنید و آن را روی کاغذ نوشته و برای دستیابی به آن برنامه‌ ریزی کنید. سپس قدم به قدم و با توجه به برنامه ‌ریزی برای رسیدن به اهدافتان قدم بردارید. در نهایت فراموش نکنید که در مسیر رسیدن به اهدافتان در صورت نیاز قسمت هایی از برنامه ‌ریزی و راهکارهای مورد استفاده خود را اصلاح کنید.

کتاب برنامه پرواز از 12 فصل مجزا به شرح زیر تشکیل شده است:

فصل 1: مقصد خود را انتخاب کنید

فصل 2: گزینه‌ های پرواز خود را مرور کنید

فصل 3: برنامه پرواز خود را بنویسید

فصل 4: مواظب بدترین اتفاق ممکن باشید

فصل 5: شجاعت حرف اول را می‌ زند

فصل 6: پاسخ‌ ها و واکنش‌ های خود را کنترل کنید

فصل 7 : توانایی ‌های رهبری

فصل 8: دارایی‌ های نا ملموس شما

فصل 9: ذهن برتر؛ بزرگ ترین قدرت شما

فصل10: چیزی در ازای هیچ

فصل 11: خصلت شجاعت را در خود ایجاد کنید

فصل 12: مداومت نظم و ترتیب شخصی در عمل است

برایان تریسی

قسمتی از کتاب برنامه پرواز

اشخاص موفق، همواره گزینه های جدیدی پیدا می‌کنند تا اگر روشی موثر واقع نشد از گزینه‌ی دیگر استفاده کنند. آن‌ ها روش‌ها جدیدی پیدا می‌کنند تا در برابر موانع پیش ‌بینی نشده تضمین باشند. در نتیجه زمانی که مشکلی به وجود می آید که همیشه اتفاق می ‌افتد، افراد موفق آرامش خود را از دست نمی‌ دهند. آن‌ ها پیشاپیش بدترین اتفاقی را که ممکن است بیفتد را در نظر گرفته ‌اند و برنامه‌ی آماده‌ ای دارند تا با شرایط رو به رو برخورد کنند.

تنها راه دستیابی به موفقیت این است که اصولا رازی در کار نیست تنها اصول فراگیر است که آن‌ها را بارها و بارها در اعصار مختلف زندگی پیدا و از نو کشف کرده ‌ایم. سعادت، سلامتی و موفقیت تصادفی به دست نمی‌ آید. بلکه حاصل طراحی مدبرانه هستند و تابع قانون آهنین علت و معلول است.

برایان تریسی به شما نشان می‌ دهد برای دستیابی به موفقیت و دستاوردهای بزرگ ‌تر چگونه مسیر خود را روی نقشه مشخص کنید. او می ‌نویسد زندگی سفر است و شما برای این سفر به هدف‌ های شفاف، نقشه و برنامه احتیاج دارید. شما راز حقیقی موفقیت را در برنامه پرواز برایان تریسی پیدا خواهید کرد. خواندن این کتاب ساده و دنبال کردن برنامه قدم به قدم  آن، شما را در مسیر رسیدن به هدف‌ هایتان هدایت می‌ کند.

شما توانایی این را می یابید تا به موفقیت ‌های بیش از آنچه تاکنون داشته ‌اید، دست پیدا کنید. برایان خود با استفاده از همین اصول و تدابیر از فقر به ثروت رسیده است. او این اصول و تدابیر را به چهار میلیون انسان در چهل‌ و شش کشور یاد داده است.

درباره نویسنده

برایان تریسیبرایان تریسی سخنران و نویسنده آمریکایی در تاریخ 5 ژانویه 1944 در شارلوت تاون چشم به جهان گشود او نویسنده بیش از هفتاد کتاب است که به چند زبان زنده دنیا نیز ترجمه شده است. برایان تریسی 4 بار به ایران سفر کرده و در طول سفر خود به سخنرانی در مرکز همایش صدا و سیما پرداخته است. برایان تریسی بخش قابل‌ توجهی از عمر خود را در جهت کسب مهارت مدیریت زمان صرف کرده است و در سمینارهای خود درباره موضوعات مختلفی مانند فروش، رهبری و مدیریت موثر کسب ‌وکار صحبت می کند.
از دیگر آثار این نویسنده می‌ توان به قدرت جذبه: چگونه دیگران را به خود جذب کنیم، قدرت برنامه‌ریزی، مدیریت بحران، چگونه بحران‌ های زندگی ‌خود را مدیریت کنیم، فرسنگ‌ ها راهی که باید رفت،فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند، جادوی جهت‌ دار کردن زندگی، ترفند هایی برای فروش بیشتر، کسب‌وکار موفق، بیشتر حقوق بگیرید، فوق ستاره فروش شوید اشاره کرد.

 

 

از گذشته تا به امروز افراد بسیار زیادی به دنبال دستیابی به اهداف و آرزوهای خود در کوتاه ترین زمان هستند بدون اینکه برای رسیدن به اهدافشان هیچ تلاشی بکنند. از طرفی افرادی سود جو بدون استفاده از دانشی مرتبط در این زمینه با ارائه راهکارهایی جذاب به دنبال آن هستند تا این افراد را بدون هیچ تلاش به موفقیت و رضایت از زندگی ‌شان برسانند. اما باید به یاد داشته باشید که دستیابی به موفقیت بدون کسب مهارت ها و برنامه ریزی بلند مدت عملی نمی شود. یکی از راه های مفید استفاده از آثار و کتاب های افراد مشهور و موفق جهان و بهره مندی از تجربیات آنان است. بنابراین آکادمی بازار به شما پیشنهاد می کند که از محصولات بسیار کاربردی کتاب صوتی استفاده کنید. در صورت تمایل به استفاده از این محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments