خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

خلاصه کتاب «قدرت اعتماد به نفس» نوشته برایان تریسی را در این مقاله بخوانید. کتاب قدرت اعتماد به نفس اثری بسیار کاربردی از برایان تریسی است. برنامه توسعه‌ فردی اعتماد به نفس کودکان که برای پیشبرد اهداف‌ توسط برایان تریسی تنظیم شده، در این کتاب برای مخاطبان به صورت کامل توضیح داده شده است.

برایان تریسی به شما کمک می‌کند تا تمام استعدادهای خود را شکوفا سازید تا تصویر شفاف‌‌تری از موفقیت خود و چگونگی ساختن زندگی دلخواهتان کسب کنید. با آکادمی بازار برای مطالعه خلاصه‌ای از کتاب قدرت اعتماد به نفس همراه باشید.

کتاب قدرت اعتماد به نفس با هدف کمک به شما فراهم شده تا تصویر شفاف‌تری از موفقیت خود، شیوه دستیابی به آن و چگونگی ساختن زندگی دلخواهتان به دست آورید. به منظور دستیابی به حداکثر مزایای کتاب اعتماد‌ به‌ نفس بهتر است آن را چندین بار مطالعه نموده و اصول آن را به خوبی فرابگیرید.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

با قدرت اعتماد به نفس استعدادهای خود را شکوفا سازید

خلاصه کتاب قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی را در این مقاله بخوانید. تمام استعدادهای خود را شکوفا سازید، هر فرد مشهور و موفق به اندازه‌ای به شهرت دست می‌یابد که از توانایی‌هایش در یک مسیر مشخص بهره برداری کند شما می‌توانید کیفیت زندگی خود را بسیار سریع‌تر از آنچه تصور می‌کنید، بهبود بخشید. در حقیقت تمام آنچه که به آن نیازمندید عبارتند از:

  • میل به تغییر
  • تصمیم به عمل
  • انضباط در اعمال رفتارهای جدید که تصمیم به انجام آن می‌گیرید.
  • عزم راسخ و مقاومت تا زمانی که به نتایجی که قصد دارید، دست یابید.

اصل تفکر بر مبنای صفر در کتاب برایان تریسی

اصل تفکر بر مبنای صفر در کتاب برایان تریسی

با بکارگیری اصل تفکر بر مبنای صفر در فعالیت خاص می‌توانید از خود بپرسید با توجه به دانسته‌های فعلی اگر در حال حاضر به این کار مشغول نبودم، آیا هرگز اقدام به انجام آن می‌نمودم؟

با بکارگیری این سوال در تمام جنبه‌های زندگی خود می‌توانید تصمیم بگیرید برخی کارها را بیشتر و برخی کارها را کمتر انجام دهید یا اقدام به انجام برخی کارها کرده و به طور کلی دست از انجام برخی کارها برداریم.

برای دستیابی به موفقیت با استفاده از این راهبرد باید بتوانید عقب بایستید. زندگی خود را تجزیه و تحلیل نموده و تصمیمات خاصی بگیرید. سپس آن تصمیمات را دنبال کنید. با یافتن راهی برای انجام تعداد اندکی از کارها با ارزش و متوقف ساختن فعالیت‌های کم ارزش می‌توانید به صورت گسترده و کوتاه مدت کیفیت زندگی خود را در هر زمینه‌ای بهبود ببخشید.

اکنون بالقوه از این توانایی برخوردار هستید که درآمد و اوقات فراغت خود را دو برابر نمایید. در عصر جدید کارگران دانش به شما به دلیل دستیابی به موفقیت‌هایتان پاداش داده می‌شود نه به دلیل فعالیت‌هایتان، بر اساس نتایجی که به دست می‌آورید به شما حقوق داده می‌شود نه بر اساس ساعت کاریتان.

با توجه به مباحث دوره اعتماد به نفس در صورتی که بتوانید ارزش خود را دو برابر افزایش دهید، می‌توانید درآمدتان را نیز دو برابر افزایش دهید، با شناسایی کارهایی که بیشترین ارزش را برای شرکت و خود شما به همراه دارد.

تاکید قدرت اعتماد به نفس در بکارگیری اصل ۲۰/۸۰ 

یعنی ۲۰ درصد از فعالیت شما دلیل ۸۰ یا بیشتر ارزش کاری شماست. برایان تریسی در کتاب قدرت اعتماد به نفس خود عنوان می‌کند که شما می‌توانید تصمیم بگیرید زمان بیشتری را صرف کارهای با ارزش نمایید.

استاد احمد محمدی
میزان اعتماد دیگران به تو، به میزان اعتماد به نفست بستگی دارد.
استاد احمد محمدی

خود را متعهد سازید تا مسئولیت تمام جنبه‌های زندگی خود را بر عهده بگیرید، با این کار احساس قدرت فردی نموده. شما در افکاری قوطه ور می‌شوید که می‌توانید برای ایجاد حس تعامل و کامیابی در زندگی تغییر و تحولات لازم را بر خلاف تمام محرک‌های بیرونی انجام دهید.

قبول مسئولیت زندگی شما را در جایگاه راننده قرار می‌دهد. بنابراین قدم بعدی این است که خود را مسئول، متصدی شغل خود و رئیس شرکت خود بدانید.

افزایش سود با قدرت اعتماد به نفس

افزایش سود با قدرت اعتماد به نفس

شرکت خصوصی شما می‌تواند از این سه راه سود اصلی خود را افزایش دهد:

  • راه اول: افزایش اعتماد به نفس فروش و سود آوری
  • راه دوم: با کاهش هزینه‌ها و ثابت نگه داشتن میزان فروش و درآمد
  • راه سوم: به طور کلی با انجام کاری دیگر چنانچه انجام کارهای یک و دو غیر ممکن باشد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که زمانی که خودتان را مشغول کار می‌بینید، آگاهی بیشتری نسبت به آن کار پیدا کرده و آن را بهتر انجام می‌دهید.

در فرایند نقطه کانونی می‌آموزید چگونه مهم‌ترین و حیاتی‌ترین فعالیت‌ها و رفتارها را در هر زمینه شناسایی نموده و آگاهانه بر آن متمرکز شوید. در این صورت عملکرد بسیار بهتری خواهید داشت.

برنامه سلامت و تندرستی

برای اینکه بتوانید برنامه‌ای برای سلامت و تندرستی خود ترتیب دهید، باید ارزش‌‌های خود را در این زمینه تعیین کنید، چشم‌ انداز بلند مدتی برای سلامت خود ایجاد کنید.

اول از همه فهرستی از رویاها و آرزوهایتان در این زمینه ترتیب دهید، اهدافی جهت برخورداری از سلامت و تندرستی برای خود مشخص کنید، عوامل اصلی برخورداری از سلامت و تندرستی عالی را یاد بگیرید.

کتاب قدرت اعتماد به نفس می‌گوید عادت‌‌هایی را که برای برخورداری از سلامت و تندرستی در تمام طول عمر خود به آن‌ها نیاز دارید در خود ایجاد کنید.

معرفی برایان تریسی نویسنده قدرت اعتماد به نفس

معرفی برایان تریسی نویسنده قدرت اعتماد به نفس

برایان تریسی تاکنون با بیش از ۱۰۰۰ شرکت و کمپانی بزرگ برای رونق در کسب و کارشان مشاوره داده است. او برای بیش از ۵ میلیون نفر در بیش از ۷۰ کشور سمینارهای آموزشی برگزار کرده است که درصد بالایی از مخاطبانش موفق شده‌اند در کسب و کار و تجارتشان به موفقیت‌‌های چشم‌ گیری دست پیدا کنند.
این نویسنده بزرگ سالانه برای ۲۵۰ هزار نفر سمینار آموزشی برگزار می‌کند.

تریسی به مدت ۳۰ سال موضوعاتی مانند اقتصاد، تاریخ، کسب و کار، فلسفه و روانشناسی را تجزیه و تحلیل کرده و حاصل تحقیقات خود را در بیش از ۷۰ کتاب منتشر کرده است.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
اعتماد به نفس و عزت نفس

بیشتر کتاب‌‌های برایان تریسی به زبان‌‌های مختلف ترجمه شده‌اند و فروش بسیار بالایی را نیز داشته‌اند. همچنین تاکنون با شرکت‌‌های بزرگ و عمومی و افرادی از جمله مدیران و کارکنان بسیاری از بزرگترین شرکت‌‌های آمریکا صحبت کرده و مذاکرات او به اندازه‌ای تاثیرگذار بوده است که برای این افراد و شرکت‌‌ها موفقیت‌‌های فوری و هم بلند مدت به همراه داشته است.

کتاب قدرت اعتماد به نفس با هدف کمک به شما فراهم شده تا تصویر شفاف‌تری از موفقیت خود، شیوه دستیابی به آن و چگونگی ساختن زندگی دلخواهتان به دست آورید. به منظور دستیابی به حداکثر مزایای کتاب اعتماد‌ به‌ نفس بهتر است آن را چندین بار مطالعه نموده و اصول آن را به خوبی فرابگیرید.

پیشنهاد ما به شما این است که علاوه بر مطالعه کتاب فوق از محصولات مفید و کاربردی مقالات آکادمی بازار استفاده نموده و آگاهی خود را درباره اصول مهم برای رسیدن به موفقیت افزایش دهید.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *