ده نکته کلیدی برای مدیران در کار گروهی و تیم سازی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
ده نکته کلیدی برای مدیران در کار گروهی و تیم سازی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

تیم سازی و کار گروهی از جمله دلایل موفقیت افراد است. رهبر موفق باید بتواند با روش‌ها و تکنیک‌هایی مانند همدلی کردن با اعضا تیم خود ارتباط برقرار کند تا محیطی مناسب برای رسیدن به اهداف را ایجاد کند. در یک سازمان یکی از ویژگی‌های مهم داشتن افرادی با قابلیت کار تیمی است. بدن خود را تصور کنید.

هر یک از ارگان‌های بدن شما علاوه بر اینکه به تنهایی کار می‌کنند، کار تیمی نیز دارند. اگر یکی از اعضای بدن شما درست کار نکند یا از کار بیفتد ممکن است فرد دچار مشکلاتی شود که که جبران پذیر نباشد. بدن انسان نمونه کوچکی از یک سازمان است. اگر در محل کار شما تیم سازی و کار گروهی به درستی و با اصول انجام نشود به کسب و کار و افراد مشغول کار آسیب‌های جدی خواهد زد.

شاید بگوئید که من به تنهایی کافی هستم و نیاز به کار گروهی ندارم یا اینکه من در انجام کارهای گروهی عملکرد خوبی ندارم. این‌ها همه بهانه هستند و به راحتی قابل حل می‌باشند. اگر شما توانایی کار گروهی را پیدا کنید می‌توانید در بهترین شرایط کاری قرار بگیرید.

در این مقاله به بررسی راه‌های این سازی و کارهای گروهی می‌پردازیم. اگر شما از آن دسته افرادید که از کار گروهی بیزار هستید یا مدیر مجموعه‌ای هستید که نیاز به تیم سازی دارد، این مقاله مخصوص شماست.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

مدیریت کار گروهی و تیم سازی

کار تیمی یا ارتش یک نفره؟ انجام کار گروهی بسیار جذاب و البته موثرتر است. داشتن روحیه کار گروهی و تیم سازی یک مزیت برای هر فردی محسوب می‌شود.

قطعا معنی سرپرست تیم این نیست که عقب استاده و دستور بدهد بلکه رهبر و سرپرست یعنی نگهداری گروه برای متمرکز شدن روی هدف و انگیزه دادن به آن‌ها برای ادامه دادن کار گروهی، تا زمانی که آن‌ها به موفقیت برسند. به نظر شما یک رهبر و سرپرست خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد تا در رسیدن به هدف موفق عمل کرده باشد؟ راز مهمی که فقط رهبران موفق و بزرگ تاریخ می‌دانند چیست؟

بیشتر بخوانید: اشتباهاتی که حتی بهترین برنامه‌ریزی فروش را هم خراب می‌کند

وظایف یک مدیر خوب در کار گروهی

یک رهبر خوب خصوصیات بارز و برجسته‌ای دارد. البته این خصوصیات عجیب و غریب نیست. می‌توانید از کتاب صفات بایسته یک رهبر نوشته جان سی مکسول استفاده کنید. تنها به اعضای تیم خود اعتماد کنید به توانایی‌هایشان ایمان داشته باشید.

در نهایت این امکان را بدهید که بتوانند از تخصص خود استفاده کنند تا تیم بتواند در اوج قرار گیرد. اگر تنها با خودتان یک تیم یک نفره تشکیل دهید موفق نمی‌شوید.

اما به عنوان یک رهبر هر روز برای کمک به تیم و تیم سازی خود می‌توانید چه نوع اقداماتی انجام دهید؟ در اینجا ده روش برای کمک به تیم شما برای پیشرفت بهتر وجود دارد.

۱. تقویت ارتباط صریح و صادقانه

تقویت ارتباط صریح و صادقانه

محیطی ایجاد کنید که افراد در آن به صراحت و صداقت در همه ابعاد ارتباطات تشویق شوند. از افراد گروه بخواهید نظرات خود را در کار گروهی به اشتراک بگذارند و در مورد موانع موجود در راه خود صحبت کنند. بازخورد را بخواهید و به آن‌ها گوش دهید.

اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم شما در صورت نیاز، بتوانند راحت و بدون ترس با شما صحبت کنند. صداقت از تکنیک‌هایی است که در داشتن ارتباط موثر با دیگران به کمک‌تان می‌آید.

۲. ایجاد اهداف مشترک در کار گروهی

در ابتدا، اهداف باید به وضوح تنظیم و تعریف شوند. مشخص کردن آن در ابتدا ممکن است زمان زیادی ببرد اما در نهایت برایتان سودمند است.

برای رسیدن به بهترین نتایج تیم باید به اهداف خود بپردازد بنابراین آن‌ها را با هم برنامه ریزی کنید همه افراد درگیر باید روی آنچه که موفقیت به نظر می‌رسد تراز شوند و رهبران باید از آن پشتیبانی کنند. به هدف و راه‌تان شک و تردید نداشته باشید و ادامه بدهید.

۳. موفقیت آن‌ها را جشن بگیرید

به ایده‌های خودتان ایمان داشته باشید و فراموش نکنید که ایده‌های خوب یا اهداف برآورده شده را تشویق کنید. موفقیت‌های تیم خود را با شرکت به طور گسترده به اشتراک بگذارید و برایشان جشن بگیرید.

برای دستاوردهای بزرگ حتی می‌توانید یک ناهار یا شام را ترتیب دهید که در آن هر یک از اعضای تیم بتوانند در این موفقیت شرکت کنند.

۴. به اعضای تیم اجازه دهید مشکل را حل کنند

به اعضای تیم اجازه دهید مشکل را حل کنند

از آخرین دفعه‌ای که در محیطی مثبت و تیمی حضور داشتید، چقدر می‌گذرد؟ به جای تحمیل راه حل اعضای تیم را به طوفان مغزی تشویق کنید تا پیشنهادات خود را ارائه دهند.

با فراهم کردن فضای تیمی در کار گروهی برای یافتن راه حل مناسب و پیشنهاد ایده‌های خوب می‌توانید به آن‌ها قدرت دهید تا به فکر خلاقانه پرداخته و با اعتماد به نفس مشکل را حل کنند.

۵. تهیه منابع و آموزش کافی در تیم سازی

یک رهبر بزرگ فقط به اعضای تیم خود کمک نمی‌کند تا کار فعلی خود را انجام دهند بلکه به آن‌ها کمک می‌کنند تا فضای پیشرفت را شناسایی کنند.

رهبران بزرگ تیم خود را کمک می‌کنند تا بتوانند مهارت‌های خود را توسعه دهند و در شغل خود پیشرفت کنند با دادن منابع مورد نیاز برای رسیدن به سطح بعدی از تیم خود پشتیبانی کنید.

شاید تهیه محصولات آموزشی برای آن‌ها دشوار باشد. پیشنهاد محصولات آکادمی بازار ایده بسیار خوبی‌ است. قیمت محصولات آکادمی بازار بسیار مقرون به صرفه است.

۶. در کار گروهی پاسخگو باشید

در کار گروهی پاسخگو باشید

زمانی که شما رهبر گروه هستید همه چیز به طور هموار پیش نمی‌رود. حتی ممکن است چند تماس بد برقرار کنید. وقتی کارها اشتباه پیش می‌روند وقتی یک پروژه از مسیر خارج می‌شود ناگهان اوضاع تغییر می‌کند اتفاق غیر منتظره‌ای رخ می‌دهد باید با سر و صدا روبه‌رو شوید.

استاد احمد محمدی
اثرات کارهای درست مانند دانه‌های برف است، اگر تحمل کنی که ببارند و ببارند، به‌زودی بهمنی خواهند شد که هر مشکلی را از پیش روی خود بر می‌دارد.
استاد احمد محمدی

مسئولیت خود را بر عهده بگیرید و با تیم خود در کار گروهی همکاری کنید تا مشکلات را برطرف کرده و به هدف خود بازگردید. مسئولیت صددرصد مشکلات‌تان را بر عهده بگیرید و از همین امروز شروع کنید!

۷. چشم خود را روی هدف بزرگ بدوزید

چشم انداز و هدف خودتان را مشخص کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که تیم شما وظایف روزانه را انجام می‌دهد بدون اینکه چشم از اهداف اصلی که در حال کار بر روی آن‌ها هستید بردارید و چگونگی مشارکت خود را فراموش نکنید این یک عمل متعادل‌کننده است.

۸. مقداری همدلی نشان دهید

به گفته نویسنده سیمون سینک همدلی «مهم‌ترین ابزار در جعبه ابزار رهبر» است. به سادگی با پرسیدن، «آیا همه چیز خوب است؟» نشان می‌دهد که شما به اعضای تیم اهمیت می‌دهید و این موضوع به ایجاد روابط کمک می‌کند. از بکاربردن عباراتی که شما را دروغ‌گو نشان می‌دهد خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: ورکشاپ و مشاوره گروه انتخاب توسط دکتر احمد محمدی برگزار شد

۹. روابط قوی کار گروهی را یک به یک ایجاد کنید

جلسات یک به یک روشی عالی برای یک رهبر تیم برای ایجاد روابط و تیم سازی است. این‌طور به هر یک از اعضای تیم اجازه می‌دهند وضعیت خود را برای پیشرفت شخصی در کار گروهی مطرح کنند یا مواردی را مطرح کنند که مانع از انجام بهتر کارها می‌شود.

به آنچه اعضای تیم می‌گویند گوش دهید و تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از آن‌ها انجام دهید. برای داشتن روابط پایدار و موفق باید زمان صرف کنید.

۱۰. احترام، کلید موفقیت

 احترام، کلید موفقیت

رهبران بزرگ احترام به اعضای تیم را از جهات مختلف، خصوصا با درگیری با تیم و همکاری در کار گروهی با آن‌ها نشان می‌دهند. آن‌ها از خطر کردن یا پذیرش اشتباهات‌شان نمی‌ترسند.

آن‌ها درک می‌کنند که احترام به واسطه همدلی شفقت و اعتماد به دست می‌آید. ارزش قائل شدن برای خودتان را شروع کنید تا زندگی‌تان دگرگون شود.

سخن آخر

هدف ما فراهم نمودن زمینه‌های پیشرفت و توسعه فردی، شغلی و سازمانی در کشور با ارائه خدمات و محصولات مبتنی بر دانش و فناوری‌های روز است. آکادمی بازار تلاش دارد تا یادگیری عملی و کاربردی را در قالب دوره های آموزشی حضوری و غیرحضوری، خدمات مشاوره و تولید محصولات برای دانش­‌پذیران فراهم آورد.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
مدیریت زمان

آکادمی بازار مجموعه ای آموزشی – مشاوره ای است که در حوزه‌های موفقیت، انگیزشی، توسعه فردی، توسعه کسب و کار و برگزاری سمینارهای آموزشی در موضوعات مذکور فعالیت می‌نماید.

اگر به دنبال تغییر مثبت هستید لازم نیست ساعت‌ها وقت بگذارید و با هزینه زیاد به کلاس آموزشی بروید. قیمت محصولات آکادمی بازار بسیار معقول است. این محصولات تنوع بالایی داشته و از بخش “فروشگاه آکادمی بازار” در دسترس شماست.

یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، کسب مهارت و افزایش توانمندی و به ‌نوعی شرکت در دوره‌‌های آموزشی‌ است. اگر فرصت کافی ندارید از محصولات دوره‌های آموزشی غیر حضوری استفاده کنید. آکادمی بازار، می‌تواند پکیج کاملی از محصولات متنوع در حوزه‌های افزایش توانمندی‌های فردی و مهارت‌های لازم برای کسب‌ و کار در اختیارتان قرار دهد.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

در ضمن برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق و تیم سازی می‌توانید از بسته آموزشی «مدیر و رهبر موفق شویم» استفاده نمایید.

معجزه دوره اعتماد به نفس و اعتماد به نفس کودکان قویترین و کاربردی ترین محصولات برای تقویت و افزایش اعتماد

دوره برنامه ریزی فروش یک دوره فوق العاده جذاب انگیزشی و علمی

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *