کارآفرینی / کسب و کارمقالات

کاریزمای موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار به نوع شخصیت شما بستگی دارد؛ یک شخصیت کاریزماتیک و موثر می تواند از طریق روابط اجتماعی و اعتماد سازی مناسب، بستر موفقیت را بیشتر از سایر افراد آماده کند.

در ادامه با آکادمی بازار برای آشنایی بیشتر با تاثیر کاریزمای موفقیت در کسب و کار همراه باشید.


استاد احمد محمدی

کلید موفقیت در کسب و کار

درواقع شخصیت کاریزماتیک می تواند کلید موفقیت در کسب و کار شما باشد. تنها در این صورت است که شما می توانید با نشان دادن استانداردهای شخصیت موفق خود، رهبری نهاد و سازمان ها را به عهده بگیرید و در حرفه و شغلتان تان موفق باشید.

پس نوع رفتار و شخصیت شما به عنوان یک فرد موفق و تاثیرگذار اهمیت دارد؛ بنابراین، سخت کار کنید تا به یک رهبر موفق و کاریزماتیک تبدیل شوید .  شخصیت شما بزرگ‌ترین مولد موفقیت و خوشبختی است؛ هر چقدر که درون خود، فرد بهتر و موفق تری شوید، شرایط موفقیت شما در کسب و کارتان بهتر خواهد شد.

مطالعه بیشتر: مشاوره راه اندازی استارتاپ چه کمکی به شما می‌کند؟

مطالعه بیشتر: قبل از برندسازی یا برندینگ این سوالات را از خودتان ب‍پرسید

شما با کسب یک شخصیت کاریزماتیک و موفق، مردم را جذب زندگی، شرایط، ایده‌ها، فرصت‌ها و منابعی خواهید کرد که با استانداردهای شخصیتی شما هماهنگ است.

کاریزماتیک
موفقیت در کسب و کار

اکنون سوال اساسی این است که شما چگونه موفقیت را تعریف می کنید؟ یا اینکه شخصیت اجتماعی شما چگونه است و چه فاکتورهای کاریزماتیکی در آن وجود دارد؟ در حقیقت، افراد وقتی از طرف کسانی که دوست دارند به رسمیت شناخته می شوند و احترام کسب می‌کنند.

احساس خوشبختی و موفقیت می‌کنند. هنگامی که ما برای خود شخصیت کاریزماتیکی می‌سازیم که دیگران دوستش دارند و به آن احترام می‌گذارند، خودمان را موفق تر می‌دانیم. اما سوال اساسی اینجاست که در حوزه کسب و کار چگونه باید عمل کرد؟؟؟ یا عناصر کلیدی شخصیت موفق کاریزماتیک چیست و چگونه به دست می آید؟؟؟ یا اینکه چطور می توانیم رفتار اجتماعی مان را تنظیم کنیم که یک شخصیت شایسته و موفق در حرفه مان داشته باشیم؟؟؟

عناصر کلیدی شخصیت موفق و کاریزماتیک

۱- تقوا داشته باشید. این به معنی اقداماتی است که به شیوه سازنده‌ای به رفاه مردم کمک می‌کنند.

8 راهکار در مورد اینکه چگونه کنترل زندگی را در دست بگیریم؟
بخوانید

۲- کمالات: این به معنای ثابت قدم بودن روی حرفی است که می‌زنید.

۳- اعتمادسازی: در حوزه موفقیت در کسب و کار، بحث اعتماد سازی بین طرفین یک ویژگی و فاکتور موفقیت مهم است. یعنی توانایی اعتماد کردن به دیگران را داشته باشیم و در عین حال خودمان هم فرد امین و قابل اعتمادی باشیم.

۴- صداقت: یک شخصیت موفق و کاریزماتیک که اصولا رهبریت یک گروه را بر عهده دارد، هرگز دروغ نمی گوید. حتی اگر منافع شخصی و شغلی اش به خطر بیفتد؛ این یعنی اجتناب از خود فریبی و دروغگویی در کسب و کار.

۵- انضباط شخصی: شما برای موفقیت در کسب و کار باید نظم را در حرفه و شغلتان همواره رعایت کنید و به نوعی الگوی سایر افراد قرار بگیرید؛ یعنی توانایی آنچه باید انجام شود حتی زمانی که لزوما دوست نداشته باشید آن کار را انجام دهید.

۶- مسئولیت‌پذیری : در کسب و کارتان مسئولیت پذیر باشید. احساس مسئولیت در قبال اعمال خود و اعمال کسانی که تحت کنترل مستقیم شما هستند، می تواند موفقیت در کسب و کار شما را دوچندان کند.

۷- دلسوزی: رفتار محترمانه با همه مردم و درک این که این افراد از کجا می‌آیند، یک اصل شخصیتی کاریزماتیک است.

۸- اصل مهربانی: محبت کردن به صورت روزانه باعث بالا رفتن روحیه  تیمی کسانی می شود که با آنها در ارتباط هستید.

۹- اصل دوستی: شما باید به عنوان یک شخصیت کاریزماتیک، دوست اجتماعی مناسبی باشید؛ این مسئله یعنی تمرکز بر نیازهای دیگران به جای متمرکز بودن تمام ذهن بر نیازهای شخصی خودتان.

۱۰- اصل نرمش: ملایمت و رفتارهای خوب در حوزه کسب و کار، می تواند از شما یک شخصیت موفق اجتماعی بسازد؛ به ویژه رعایت این اصل  با نزدیک‌ترین همکارانتان.

سخنرانی لس براون - من پیروز خواهم شد
بخوانید

پس همانطور که می بینید خودسازی گام اول موفقیت است. هر چه بیشتر شخصیت خود را کاریزماتیک بسازید، فرصت‌های بیشتری در زندگی‌تان پیش خواهد آمد و از نظر اجتماعی هم موفق تر خواهید بود. به طور کلی شخصیت، بزرگ‌ترین ضامن خوشبختی‌ِ در دسترس شماست؛ پس برای ایجاد کسب و کار یا حرفه‌ای موفق تر، روی ساختن یک شخصیت قوی‌تر و پر جنب و جوش‌تر از خودتان کار کنید تا بر همین مبنا حرفه‌تان موفق تر شکل بگیرد.

بنابراین، اگر بخواهید دنیای بیرونتان را تغییر دهید، باید با تغییر تفکر و برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاهتان شروع کنید. شما باید در وجودتان ساختاری از ارزش‌ها، باورها و اعتقادات درونی ایجاد کنید که با نوع زندگی مطلوبتان هماهنگ باشند و شخصیت شما را توسعه دهد.

شما برای فراگیری مهارت های بیشتر جهت موفقیت در این زمینه می توانید به صفحه کارآفرینی و کسب و کار مراجعه کنید.

این ورای هرچیزی ا‌ست که با خود صادق باشید، همان گونه که شب با روز، تو هرگز نمی‌توانی برای هیچ انسانی دروغ باشی.

                                                                                                  ویلیام شکسپیر

منبع: آینده خودتو بساز؛ برایان تریسی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

ده ترفند کلیدی برای افزایش فروش اینترنتی
انتخاب کار آفرینی به عنوان شغل و عوامل موثر بر موفقیت و شکست آن
برچسب ها

نرگس نظیف

من نرگس نظیف هستم ، متولد 1366 ، کارشناس ارشد زبان ادبیات فارسی و علاقه مند به موسیقی، شعر، ادبیات و هنر، شاعرکی ناقابل، نویسنده کتاب سکانس های عاشقانه - عاشق پیشرفت، یادگیری و موفقیت هستم و دوست دارم این موضوعات رو با بقیه انسانها به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن