کارآفرینی / کسب و کارمقالات

کاریزمای موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار به نوع شخصیت شما بستگی دارد؛ یک شخصیت کاریزماتیک و موثر می تواند از طریق روابط اجتماعی و اعتماد سازی مناسب، بستر موفقیت را بیشتر از سایر افراد آماده کند.

در ادامه با آکادمی بازار برای آشنایی بیشتر با تاثیر کاریزمای موفقیت در کسب و کار همراه باشید.


استاد احمد محمدی

کلید موفقیت در کسب و کار

درواقع شخصیت کاریزماتیک می تواند کلید موفقیت در کسب و کار شما باشد. تنها در این صورت است که شما می توانید با نشان دادن استانداردهای شخصیت موفق خود، رهبری نهاد و سازمان ها را به عهده بگیرید و در حرفه و شغلتان تان موفق باشید.

پس نوع رفتار و شخصیت شما به عنوان یک فرد موفق و تاثیرگذار اهمیت دارد؛ بنابراین، سخت کار کنید تا به یک رهبر موفق و کاریزماتیک تبدیل شوید .  شخصیت شما بزرگ‌ترین مولد موفقیت و خوشبختی است؛ هر چقدر که درون خود، فرد بهتر و موفق تری شوید، شرایط موفقیت شما در کسب و کارتان بهتر خواهد شد.

مطالعه بیشتر: مشاوره راه اندازی استارتاپ چه کمکی به شما می‌کند؟

مطالعه بیشتر: قبل از برندسازی یا برندینگ این سوالات را از خودتان ب‍پرسید

شما با کسب یک شخصیت کاریزماتیک و موفق، مردم را جذب زندگی، شرایط، ایده‌ها، فرصت‌ها و منابعی خواهید کرد که با استانداردهای شخصیتی شما هماهنگ است.

کاریزماتیک
موفقیت در کسب و کار

اکنون سوال اساسی این است که شما چگونه موفقیت را تعریف می کنید؟ یا اینکه شخصیت اجتماعی شما چگونه است و چه فاکتورهای کاریزماتیکی در آن وجود دارد؟ در حقیقت، افراد وقتی از طرف کسانی که دوست دارند به رسمیت شناخته می شوند و احترام کسب می‌کنند.

احساس خوشبختی و موفقیت می‌کنند. هنگامی که ما برای خود شخصیت کاریزماتیکی می‌سازیم که دیگران دوستش دارند و به آن احترام می‌گذارند، خودمان را موفق تر می‌دانیم. اما سوال اساسی اینجاست که در حوزه کسب و کار چگونه باید عمل کرد؟؟؟ یا عناصر کلیدی شخصیت موفق کاریزماتیک چیست و چگونه به دست می آید؟؟؟ یا اینکه چطور می توانیم رفتار اجتماعی مان را تنظیم کنیم که یک شخصیت شایسته و موفق در حرفه مان داشته باشیم؟؟؟

عناصر کلیدی شخصیت موفق و کاریزماتیک

۱- تقوا داشته باشید. این به معنی اقداماتی است که به شیوه سازنده‌ای به رفاه مردم کمک می‌کنند.

کتاب " فلسفه زندگی موفق " نوشته جیم ران
بخوانید

۲- کمالات: این به معنای ثابت قدم بودن روی حرفی است که می‌زنید.

۳- اعتمادسازی: در حوزه موفقیت در کسب و کار، بحث اعتماد سازی بین طرفین یک ویژگی و فاکتور موفقیت مهم است. یعنی توانایی اعتماد کردن به دیگران را داشته باشیم و در عین حال خودمان هم فرد امین و قابل اعتمادی باشیم.

۴- صداقت: یک شخصیت موفق و کاریزماتیک که اصولا رهبریت یک گروه را بر عهده دارد، هرگز دروغ نمی گوید. حتی اگر منافع شخصی و شغلی اش به خطر بیفتد؛ این یعنی اجتناب از خود فریبی و دروغگویی در کسب و کار.

۵- انضباط شخصی: شما برای موفقیت در کسب و کار باید نظم را در حرفه و شغلتان همواره رعایت کنید و به نوعی الگوی سایر افراد قرار بگیرید؛ یعنی توانایی آنچه باید انجام شود حتی زمانی که لزوما دوست نداشته باشید آن کار را انجام دهید.

۶- مسئولیت‌پذیری : در کسب و کارتان مسئولیت پذیر باشید. احساس مسئولیت در قبال اعمال خود و اعمال کسانی که تحت کنترل مستقیم شما هستند، می تواند موفقیت در کسب و کار شما را دوچندان کند.

۷- دلسوزی: رفتار محترمانه با همه مردم و درک این که این افراد از کجا می‌آیند، یک اصل شخصیتی کاریزماتیک است.

۸- اصل مهربانی: محبت کردن به صورت روزانه باعث بالا رفتن روحیه  تیمی کسانی می شود که با آنها در ارتباط هستید.

۹- اصل دوستی: شما باید به عنوان یک شخصیت کاریزماتیک، دوست اجتماعی مناسبی باشید؛ این مسئله یعنی تمرکز بر نیازهای دیگران به جای متمرکز بودن تمام ذهن بر نیازهای شخصی خودتان.

۱۰- اصل نرمش: ملایمت و رفتارهای خوب در حوزه کسب و کار، می تواند از شما یک شخصیت موفق اجتماعی بسازد؛ به ویژه رعایت این اصل  با نزدیک‌ترین همکارانتان.

۷ عادتی که افراد موفق از آن دوری می کنند(1)
بخوانید

پس همانطور که می بینید خودسازی گام اول موفقیت است. هر چه بیشتر شخصیت خود را کاریزماتیک بسازید، فرصت‌های بیشتری در زندگی‌تان پیش خواهد آمد و از نظر اجتماعی هم موفق تر خواهید بود. به طور کلی شخصیت، بزرگ‌ترین ضامن خوشبختی‌ِ در دسترس شماست؛ پس برای ایجاد کسب و کار یا حرفه‌ای موفق تر، روی ساختن یک شخصیت قوی‌تر و پر جنب و جوش‌تر از خودتان کار کنید تا بر همین مبنا حرفه‌تان موفق تر شکل بگیرد.

بنابراین، اگر بخواهید دنیای بیرونتان را تغییر دهید، باید با تغییر تفکر و برنامه‌ریزی ذهن ناخودآگاهتان شروع کنید. شما باید در وجودتان ساختاری از ارزش‌ها، باورها و اعتقادات درونی ایجاد کنید که با نوع زندگی مطلوبتان هماهنگ باشند و شخصیت شما را توسعه دهد.

شما برای فراگیری مهارت های بیشتر جهت موفقیت در این زمینه می توانید به صفحه کارآفرینی و کسب و کار مراجعه کنید.

این ورای هرچیزی ا‌ست که با خود صادق باشید، همان گونه که شب با روز، تو هرگز نمی‌توانی برای هیچ انسانی دروغ باشی.

                                                                                                  ویلیام شکسپیر

منبع: آینده خودتو بساز؛ برایان تریسی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

ده ترفند کلیدی برای افزایش فروش اینترنتی
انتخاب کار آفرینی به عنوان شغل و عوامل موثر بر موفقیت و شکست آن
برچسب ها

نرگس نظیف

من نرگس نظیف هستم ، متولد 1366 ، کارشناس ارشد زبان ادبیات فارسی و علاقه مند به موسیقی، شعر، ادبیات و هنر، شاعرکی ناقابل، نویسنده کتاب سکانس های عاشقانه - عاشق پیشرفت، یادگیری و موفقیت هستم و دوست دارم این موضوعات رو با بقیه انسانها به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن