مقالاتموفقیت / انگیزشی

کاربرد عبارات تاکیدی برای احساس بهتر نسبت به خود و زندگی

عبارات تاکیدی انگیزه‌بخش، کاربردی و انرژی‌دهنده هستند. شما می‌توانید این ها را به کار برید تا به ذهنیتی مثبت برسید، عاداتی جدید به دست آورید و به انسانی شادتر تبدیل شوید.

گاهی احساس بدی نسبت به خود و زندگی‌مان داریم و هیچ چیزی مطابق با برنامه پیش نمی‌رود. ما حس می‌کنیم  در جایی گیر افتادیم و هیچ راه برون رفت از آن را نداریم. اینکه گاهی این حالت برای انسان پیش بیاید و مدت زمان کوتاهی هم طول بکشد، طبیعی است. اما اگر این حالت اغلب اوقات پیش بیاید باید کاری برای آن انجام دهیم. اگر کاری نکنیم و اجازه دهیم که این حالت ادامه پیدا کند، آن رشد می‌کند، قوی‌تر خواهد شد و زندگی‌مان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این امر چیزی است که نباید اجازه دهیم اتفاق بیفتد.

اگر به مدت طولانی نسبت به خود و زندگی‌تان احساس بدی دارید، امکان دارد که انگیزه و انرژی برای توقف این احساسات را از دست بدهید و برای اصلاح زندگی‌تان دست به کاری نزنید. هرچه احساس بد بیشتری داشته باشید و بیشتر خود را متقاعد کنید که هیچ اتفاق خوبی برای شما رخ نمی‌دهد،‌ شما عمیق‌تر به این دورِ باطلِ تفکر می‌پردازید. باید این دورِ باطل را از بین ببرید و در پی یافتن انگیزه، انرژی و میل به تلاش دوباره باشید و شروع به اصلاح زندگی خود کنید.

چگونه نسبت به خود احساس بهتری پیدا کنید؟

شما باید راهی را بیابید تا احساس بهتری به شما بدهد. یکی از این راه‌ها تکرار عبارات تاکیدی است. این یک تکنیک مؤثر است که می‌تواند پیشرفت سریع و فوری را باعث شود. احتمالاً درمورد عبارات تاکیدی شنیده و خوانده‌اید و اگر نه، در زیر تعریفی از آن ارائه می‌کنیم:

کتاب " 10 قانون موفقیت" نوشته پائولو کوئیلو
بخوانید

“عبارات تاکیدی جملات مثبتی هستند که هدف یا وضعیت مطلوب را توصیف می‌کنند و اغلب تکرار می‌شوند تا اینکه ذهن ناخودآگاه را تحت تأثیر قرار دهند. این روند موجب می‌شود ذهن ناخودآگاه بر خودتان تأثیر بگذارد و بالاخره این عبارت مثبت به حقیقت تبدیل شود.”

Affirmation sentenceچند نمونه مثال:

  • ذهنم اندیشه‌های سازنده، مثبت و شاد را جذب می‌کند.
  • با اعتماد به نفس و قدرت نفس می‌کشم.
  • درمورد خود و زندگی‌ام احساس خوبی دارم و همه چیز در حال بهتر شدن است.

تکرار عبارات تاکیدی ذهن ناخودآگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به تدریج دیدگاه و رفتارمان مطابق با این عبارات تغییر می‌کند. این عبارات شبیه چکش‌کاری پی ‌در‌ پی قطعه‌ای از سنگ مرمر و تبدیل آن به یک مجسمه است.

این تکنیک امکان تشخیص موقعیت‌ها را می‌دهد و انرژی و اعتماد به نفسی به شما می‌دهد تا آنها را به نفع خود به کار برید. عبارات تاکیدی را می‌توان برای بهتر کردن حال خود، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس و تبدیل شدن به فردی مثبت‌اندیش‌تر به کار برد. آن شبیه برنامه دادن به ذهن برای متفاوت اندیشیدن است. وقتی به خودتان می‌گویید که احساس خوبی نسبت به خود دارید و موفق می‌شوید و این عبارات را تکرار می‌کنید،‌ به آنها ایمان پیدا می‌کنید و تردیدی نخواهید داشت که چیزی اتفاق خواهد افتاد.

استفاده از این تکنیک ساده و راحت است اما برای تأثیر این عبارات باید از قوانین معینی پیروی کنید. اگر تلاش می‌کنید و موفق نمی‌شوید،‌ احتمالاً از این قوانین پیروی نمی‌کنید. تنها تکرار این عبارات تاکیدی کافی نیست. باید ذهن ناخودآگاه خود را غرق در این عبارات کنید و نتایج مثبت آن را در زندگی‌تان خلق کنید.

عبارات تاکیدی کلمات سحرآمیز ذهن ما هستند
بخوانید

 

بر طبق گفته جیمز آلن نویسنده انگلیسی “اساس هر عملی باور و اعتقاد است. به این ترتیب باور و اعتقادی که بر قلب و ذهن ما حاکم است در زندگی ظاهر می‌شود.” اما چگونه این امر ممکن می شود پاسخ این است که تنها زمانی به دست می یابید که ابتدا خودتان و توانائیهایتان را باور کنید. بله شما ابتدا باید به خودتان ایمان بیاورید. شما تنها قهرمان زندگی خود هستید. اما چگونه باید این کار انجام دهید. راهکارهای زیادی وجود دارد که از جمله موثرترین آنها استفاده از تکنیک عبارات تاکیدی مثبت است. چنانچه راه استفاده از این تکنیک را بیاموزید کم کم افکار مثبت ملکه ذهنتان شده و در ناخودآگاه شما نقش می بندند. به طور کلی قرار گرفتن در محیط و اتمسفر مثبت منجر به شکوفایی ذهن و تلقین افکار مثبت می گردد. به همین دلیل ما نیز در آکادمی بازار سعی می کنیم تا با برگزاری سمینارهای موفقیت محیط مثبتی را برای افرادی که مشتاق موفقیت هستند اما راه آن را نمی دانند فرآهم آوریم. برای شرکت در سمینار بزرگ استاد احمد محمدی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

۲۰ عبارت تاکیدی قانون جذب که شادی و نشاط  را به شما می بخشد
بهره مندی از قانون جذب با استفاده از جملات تاکیدی
4 برهان علمی که وجود قانون جذب را اثبات می کند
عبارات تاکیدی کلمات سحرآمیز ذهن ما هستند
۱۹ عبارت تاکیدی مثبت برای یافتن شغل دلخواهتان
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن