مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه یک دفتر تصویری و ذهنی قدرتمند بسازیم؟

جک کانفیلد (Jack Canfield)، بنیانگذار و نویسنده‌ی همکار کتاب “سوپ جوجه برای روح” و یکی از رهبران پیشرو در ” Peak Performance” است. اگر شما آماده‌اید که زندگی واقعی تان را آغاز کنید، پول بیشتری به دست آورید و از تمام کارهایی که انجام می دهید لذت بیشتری ببرید، نکات موفقیتی که جک کانفیلد ارائه می‌دهد را مطالعه کنید.

مغز شما، برای به دست آوردن و تحلیل توضیحات و گزارشاتی که مدام به ضمیر ناخودآگاهتان می‌فرستید، بی‌وقفه کار می‌کند؛ و زمانی که محتوای آن عبارات، تلقین‌ها و توصیفاتی از اهدافتان باشد، برایتان اینطور مقدر می‌شود که به آنها برسید! درست کردن یک تابلو یا دفتر تصویری، یکی از ارزشمندترین ابزار تصویری و تجسمی است که در اختیار شماست. این ابزار قدرتمند، به عنوان تجسمی از آینده‌ی شما، و یک تمثال ملموس از چیزهایی است که قرار است به آنها دست پیدا کنید؛ به عبارت دیگر، آن معرف رویاها، اهداف، و ایده‌آل‌های زندگی شماست.

مغز به طور قدرتمندی به این شبیه‌سازی _که با به تصویر کشیدن اهداف به صورت عکس‌ها و تصاویر انجام می‌گیرد_ واکنش نشان می‌دهد و شما در واقع احساسات خود را تقویت و شبیه‌سازی خواهید کرد. احساسات شما، نیروی محرکه‌ای است که قانون جذب را فعال خواهد کرد. جمله‌ی “یک تصویر، نمایانگر بی‌نهایت کلمه است” در اینجا کاملا صدق می‌کند. اگر شما تا الان رویاهایتان را خوب شناخته‌اید و مشخص کرده‌اید، زمان آن فرارسیده است که آنها را به تصویر درآورید.

استاد احمد محمدی

 

چگونه یک کتاب تصویری بسازید که آینده‌ی موفقی را که برای خودتان تجسم می‌کنید، نمایش دهد:

عکس‌هایی پیدا کنید که نشان دهنده یا حاکی از تجربیات، احساسات و چیزهایی که می‌خواهید در زندگی جذب کنید باشند، و آن‌ها را در دفتر خود بچسبانید؛ و از انجام این فعالیت لذت ببرید! می‌توانید از عکس‌ها، بریده‌های روزنامه، عکس‌های اینترنتی و خلاصه هرچیزی که برایتان الهام بخش است استفاده کنید.خلاق باشید؛ صرفا از عکس استفاده نکنید، می توانید از هرچیزی که به نحوی با آن ارتباط برقرار می‌کنید، استفاده کنید. سعی کنید جایی برای قرار دادن عکس خودتان در آن دفتر یا تابلو در نظر بگیرید. اگر چنین تصمیمی داشتید، عکسی را انتخاب کنید که در لحظات خوبی گرفته شده و در آن شاد بوده‌اید.

همچنین شما می‌توانید از عبارات، افکار، کلمات الهام‌بخش و نقل قول‌ها، و هرچیزی که فکر می‌کنید حس خوبی به شما می‌دهد _چه به صورت کلمه، چه عکس_ استفاده کنید. شما می‌توانید از این دفتر تصویری، برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان در تمام زمینه‌های زندگی‌تان، یا فقط یک زمینه‌ی خاص که بر آن متمرکز هستید استفاده کنید. بهتر است آن را شسته رفته نگه دارید و چیزهایی که در آن دفتر‌ می‌چسبانید را با دقت و وسواس انتخاب کنید؛ همچنین سعی کنید از ایجاد ابهام و هرج و مرج خودداری کنید، شلوغی و هرج و مرج چیزی نیست که شما در زندگی‌تان بخواهید، پس از جذب آن جلوگیری کنید.

چرا افزایش عزت نفس اهمیت دارد؟
بخوانید

تنها از کلمات و جملاتی که اهداف و آینده‌ی ایده آل‌تان را به بهترین شکل توصیف می‌کنند، و کلماتی که احساسات مثبت را در شما بر می‌انگیزانند استفاده کنید. در سادگی و شفافیت، زیبایی خاصی نهفته است؛ و عکس‌ها و اطلاعات بیش از حد، باعث حواس‌پرتی و کم شدن تمرکز می‌شود. اگر شما برای ایجاد تغییر در زمینه‌های مختلف در زندگی‌تان  از این روش استفاده می‌کنید، بهتر است چند دفتر مختلف را برای هرکدام از آنها در نظر بگیرید؛ مثلا می‌توانید از یکی برای اهداف شخصی استفاده کنید و دیگری را در جهت امور کاری یا اقتصادی به کار ببرید. حتی ممکن است بخواهید دفتر مربوط به شغلتان را در دفتر کار یا روی میزتان نگهداری کنید تا مرتب آن را ببینید و برایتان الهام بخش باشد.

نحوه‌ی استفاده از دفتر تصویری

How to create a powerful visual image?سعی کنید دفترتان را روی میز کنار تخت‌تان نگهداری کنید؛ آن را به صورت باز و ایستاده یا به هر شکلی که با آن راحت هستید قرار دهید، و هر روز صبح و شب، زمانی را به تصور، تلقین، باور و نهادینه کردن اهدافتان بگذرانید. آن زمانی که در هنگام شب و قبل از خواب به تصور اختصاص می دهید، از همه قدرتمندتر است. افکار و تصوراتی که تا 45 دقیقه قبل از خواب به ذهن شما می‌آیند، مرتبا خود را در ضمیر ناخودآگاه و در خواب تکرار می‌کنند، و افکار و تصاویری که شما صبح‌تان را با آنها آغاز می کنید، به شما کمک می‌کنند که برای آینده‌ای که آرزویش را دارید، نیروی حرکتی ایجاد کنید.

مدتی که می‌گذرد و آرزوهایتان شروع به آشکار شدن و به حقیقت پیوستن می‌کنند، تصاویری را که دستاوردهای شما را نشان می‌دهند، تماشا کنید؛ و بابت اینکه قانون جذب در زندگی‌تان کارساز است و درست عمل می‌کند شکرگزار باشید. عکس‌ها یا تصاویر اهدافی که به آنها دست پیدا کرده‌اید را از دفتر خارج نکنید، مشاهده‌ی دستاوردها و دستیابی اهدافتان و چیزهایی که به دست آورده‌اید، قدرتمند‌ترین تصاویری هستند که به شما یادآوری می‌کند چگونه به صورت آگاهانه و تعمدی، چیزهایی که می‌خواستید را در زندگی‌تان جذب کرده‌اید.

من به شما توصیه می کنم که تاریخ زمانی که دفتر تصویری‌ تان را درست کرده اید، یادداشت کنید. جهان عاشق سرعت است؛ و شما از اینکه قانون جذب با چه سرعتی به انرژی، تعهد و خواسته‌های شما پاسخ می‌دهد شگفت‌زده خواهید شد. درست مانند یک کپسول زمان، این دفتر خاطرات شخصیتان، رویاها و دستاوردهای شما را در آن سال مورد نظر، برایتان جمع آوری و نگهداری می‌کند؛ و پیشینه‌ای از رشد، آگاهی و گستره‌هایی که شما می‌خواهید ثبت و ضبط کرده و در آینده به آنها مراجعه کنید برایتان ایجاد می‌کند.

از نظر من، اینکه هر سالی یک دفتر تصویری مخصوص به خود را داشته باشد فکر خوبی است. رویاهای شما هم مانند خودتان در طی زمان رشد می‌کنند و گسترش می‌یابند. دفتر تصویری شما باید خوب نگهداری و حفظ شود؛ آنها تاریخچه و شرح وقایعی از رویاها، پیشرفت و ترقی‌ها، و دستاوردها هستند.

قانون ارتعاش ، قسمت اول
بخوانید

ایده‌های نهایی برای استفاده از دفتر تصویری تکمیل شده:

 • اغلب اوقات به دفتر تصویری‌تان مراجعه کنید و الهاماتی که به شما می‌بخشد را احساس کنید.
 • آن را در دستان خود نگه دارید و به صورت درونی، آینده‌ای که قرار است برایتان به ارمغان بیاورد را مجسم کنید.
 • تلقینات و کلمات الهام‌بخش‌تان را با صدای بلند بخوانید.
 • خودتان را در آن زندگی که می‌خواهید به آن برسید،  ببینید و تجسم کنید
 • خودتان را در آینده‌ای که طراحی کرده اید، ببینید.
 • به اینکه مالک آن هستید، اعتقاد قلبی داشته باشید.
 • بابت چیزهای خوبی که هم اکنون در زندگی‌تان وجود دارند، سپاسگزار باشید
 • هر هدف یا دستاوردی را که تا به الان به دست آورده‌اید، بپذیرید و قدردان باشید.
 • به تغییراتی که دیده و احساس کرده اید، اقرار کنید.
 • حضور خدا را در زندگی خود تصدیق کنید.
 • اینکه قانون جاذبه در زندگی‌تان عمل می کند را بپذیرید و به آن معترف باشید.
 • سعی کنید دفتر تصویری‌تان، آخرین چیز قبل از رفتن به رختخواب، و اولین چیز بعد از بیدار شدن از خواب باشد که چشمتان به آن می‌افتد.

من امیدوارم که شما را به ایجاد یک کتاب تصویری ترغیب کرده باشم؛ توانایی شما در تجسم رویاهایتان، به عنوان یک کاتالیزور و سازمان دهنده در ساخت آنها عمل می‌کند.

شما چه رویاهایی دارید؟ اهداف اصلیتان در زندگی چیست؟ آیا به همان اندازه که اهدافتان بزرگ است، تلاشتان نیز برای آن کافی است؟ بگذارید یک قدم عقب تر برویم. آیا شما تصویر و چشم انداز واضحی از اهداف و آن چیزی که واقعا می خواهید در ذهنتان دارید؟ داشتن یک چشم انداز مشخص به شما کمک می کند که بهتر روی هدفتان تمرکز کنید و هر لحظه که از مسیر خود دور شدید، بتوانید دوباره به آن برگردید. به ثمر رساندن تلاش ها و تحقق رویاها به نظر کار سختی می رسد. شاید به نظر خیلی ها امکان ناپذیر هم باشد؛ اما نگران نباشید! با کمی کمک می توانید به آنچه که می خواهید دست یابید! آکادمی بازار می تواند  شما را در این راه کمک کند. با آکادمی بازار می توانید مهارت های مورد نیاز را بیاموزید و قدمی بزرگ در راه تحقق رویاهایتان بردارید. برای شروع کافیست بر روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ موفقیت شرکت کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چطور در یک روز کار بیشتری انجام دهید از نگاه زیگ زیگلار
هفت گام موثر برای برنامه‌ریزی شغلی و زندگی به‌صورت موثر و کاربردی
هفت تکنیک‌ ساده برای افزایش اعتماد به نفس را بیاموزید
از آخرین دفعه‌ای که در محیطی مثبت حضور داشتید، چقدر می‌گذرد؟
چرا بی‌ انگیزه هستم؟ چطور می‌توانم از بی‌ انگیزگی خلاص شوم؟
برایان تریسی درباره شرکت در سخنرانی و سمینار موفقیت چه می‌گوید؟
با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
تکنیک‌ های طلایی مدیریت زمان که می‌تواند زندگی شما را متحول کند
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
چگونه می توان بدون پشیمانی زندگی کرد؟
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن