مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه می توان شاد بودن را به عادت روزانه خود تبدیل کرد؟

هر روز صبح زمانی‌که چشمانم را می‌گشایم به خود می‌گویم: ” من این قدرت را دارم که روزی شاد یا غمگین را برای خود بسازم. من حق انتخاب این کار را دارم. دیروز گذشته و فردا هم هنوز نیامده است. من فقط یک روز یعنی امروز را دارم و هدفم این است که در آن شاد باشم.”

 

استاد احمد محمدی

 

 « گروچو مارکس»

این نقل‌قول از کُمِدین بزرگ یعنی گروچو مارکس، یک تکنیک مؤثر و ساده برای شاد بودن را به ما می‌آموزد که هر کسی باید آن را در زندگی خود بکار گیرد. او می‌گوید که برای اینکه بتوانید همیشه شاد و با طراوت باشید، باید تلاش کنید امروزتان را خوشحال بگذرانید. شما باید شادی را انتخاب کنید و به هیچ چیز اجازه ندهید که شادی و خوشی را از شما بگیرد. از نظر او دیروز تمام شده است و فردا هم هنوز نیامده است. همگی شما در امروز قرار دارید. این سخن کاملاً صحیح است.
گذشته‌ها گذشته و زندگی کردن در گذشته کاری بیهوده است. آینده هم که هنوز نیامده است و نیازی نیست که درباره آن نگران باشیم و سعادت و خوشی الان خود را از بین ببریم. 
زمانی‌که تصمیم می گیرید همین حالا خوش باشید، کار راحت‌تر است و تلاش کمتری می‌طلبد. فردا دوباره شما انتخاب می‌کنید که در همان روز شاد باشید. بدین ترتیب، شما برای خوشی دائمی که البته کاری دشوار است، تلاش نمی‌کنید و تنها برای امروز سعی می‌کنید. فقط باید یک روز شاد باشید آن هم امروز و اگر اینطور باشد دیگر کاری سخت نیست. فردا روزی دیگر است و شما نباید نگران باشید که فردا چطور خوشحال باشم. تمام تلاشتان برای امروزتان باشد. شما باید انتخاب کنید که امروز سرحال باشید ولی امکان دارد که امروز شرایطی برایتان رخ دهد یا به افرادی برخورد کنید که احساس شما را تحت تأثیر قرار دهند.

اگر شما به افراد و شرایط این اجازه را بدهید که احساسات شما را تحت تأثیر قرار دهند، ممکن است که غمگین و ناراحت شوید اما اگر تحت تأثیر آنها قرار نگیرید، امکان دارد شاد باقی بمانید.

محیط شاد و انگیزشی سمینار موفقیت به طور قطع احساسات مثبت و شادی را در شما خواهد انگیخت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

How can you be happy today and every day?

چگونه همین امروز مسرور باشیم؟

صبح که از خواب بیدار می‌شوید فوراً ذهن خود را درگیر نگرانی درمورد وظایف و کارهای روزمره و مشکلاتتان نکنید. در عوض جملات زیر را با صدای بلند یا آهسته بگویید:

  • ” من حق انتخاب دارم تا امروز را شاد یا غمگین باشم. من می‌توانم این اجازه را به مشکلات و حوادث بدهم که مرا از پای درآورند و احساس ناراحتی داشته باشم. من بر مشکلات تمرکز می‌کنم و سختی‌ها را می‌بینم اما کاری برای حل آن‌ها انجام نمی‌دهم.”
  • ” من شاد بودن را انتخاب می‌کنم و امروز خوشحال خواهم بود.”
  • ” حتی اگر با مشکلات و سختی‌ها مواجه شوم، بازهم می‌خواهم سرحال باشم. من تحت تأثیر شرایط و افراد قرار نمی‌گیرم.”
  • ” دیروز رفته و فردا نیامده، پس چرا باید نگران آنها باشم؟ آنچه که الان وجود دارد امروز است و من باید امروز را زندگی کنم و شاد باشم.”
چکیده کتاب موفقیت، یک آرمان ارزشمند از نگاه ارل نایتینگل(1)
بخوانید

 اگر شما هر روز این عبارات را تکرار کنید، می‌توانید خوشی و شادی را به صورت یک عادت درآورید. با گذشت زمان، شاد بودن در کل روز یا دست کم بخش اعظمی از روز برایمان راحت می‌شود. تکرار این عبارات وقت زیادی از شما نمی‌گیرد اما با این کار می‌توانید کل روز خوشحال و سرحال باشید. حتی اگر بتوانید این عبارات را قبل از خواب تکرار کنید، تأثیر این عبارات دو چندان می شود. تنها به جای کلمه “امروز” کلمه “فردا” را باید جایگزین کنید. زمانی که این عبارات را می‌گویید به معنا و مفهوم آنچه که می‌گویید، توجه داشته باشید. نقل‌قول ابتدای مقاله را همیشه به خاطر داشته باشید. اگر تنها دغدغه شما این باشد که برای یک روز خوشحال باشید، کار چندان سخت نمی‌شود. شاد بودن برای یک روز امکانپذیر است. اگر هر روز تمرکز شما بر این باشد که همان موقع خوشحال و سرحال باشید، کم کم شاد بودن برای شما یک عادت می شود. اگر دوست دارید نقل‌قول گروچو مارکس در بالای مقاله را تکرار کنید وگرنه عبارات تأییدی کوتاه‌تر از این را هم می توانید استفاده کنید. عباراتی را که تکرارش برایتان راحت است، انتخاب کنید.

به هر حال، اگر با قدرت عبارات تأکیدی آشنا باشید، می‌دانید که تکرار این عبارات بالا چه تأثیری در شاد کردن زندگی‌تان دارد. آنها را در ذهن خود مرور کنید تا اینکه رفتار و احساس شما مطابق با این عبارات شود.

بنابراین شاد بودن کار ساده ای است، اگر و تنها اگر اندیشه خود را نسبت به زندگی تغییر دهید و با انجام چند تکنیک ساده مثل تکنیک فوق یعنی تکرار عبارات تأکیدی و مداومت در انجام آن، شادی برای شما تبدیل به یک عادت همیشگی می گردد.

زیستن و اندیشیدن همچون افراد موفق، نیازمند دانستن خصوصیات و عادات افراد موفق است. خصوصیات و عادات منحصربه فردی که استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت آنان را به شما خواهند آموخت. در صورتی که این ویژگی ها را بدانید، بخشی از مسیر موفقیت را پیموده اید، بقیه مسیر با تلاش، صبر و مداومت در انجام تمارین هموار می گردد. توصیه می کنم جهت یادگیری شیوه تفکر و رفتاری افراد موفق با کلیک بر روی لینک زیر در این سمینار شرکت نمایید و با محتوای آموزشی آن آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
کتاب " مذاکره " نوشته برایان تریسی
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

توقف احساس غم و شروع شادی با 4 راهکار موثر
چگونه در محیط کار شاد و پرانرژی باشیم
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن