مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه می توان با تجسم خلاق به خود انرژی مضاعف داد؟

به احتمال زیاد شما درمورد تجسم خلاق شنیده‌اید و شاید آن را امتحان هم کرده‌اید. این عقیده وجود دارد که با تجسم‌ِ تصویر ذهنی از یک موقعیت یا شیء دلخواه می‌توان آن را به زندگی جذب کرد. در اینصورت شما می‌توانید تغییرات مثبتی در زندگی‌تان به وجود آورید و به اهدافتان دست بیابید.

برای انجام تکنیک تجسم‌ خلاق شما باید:

1. ایده‌ی واضحی از آنچه که می‌خواهید داشته باشید.

2. به طور شفاف هدفتان را در ذهن خود مجسم کنید.

3. باور داشته باشید که شما به هدفتان می‌رسید.

برای جان بخشیدن به افکارتان باید چند عنصر دیگر را هم اضافه کنید. این عناصر اشتیاق و احساسات است. چه چیزی باعث می‌شود که شما دست به کاری بزنید؛ فکر کسل‌کننده یا فکر احساسی؟ وقتی به سخنرانی گوش می‌دهید، شما جذب کدام سخنران می‌شوید؛ سخنرانی که با بیحالی صحبت می‌کند یا سخنرانی که با شور و شوق حرف می‌زند؟ وقتی با یک غریبه برخورد می‌کنید کدام یک تأثیر عمیقی بر شما می‌گذارد؛  یک فرد کسل و خشک یا یک فرد پر شور و اشتیاق و پر انرژی.

افراد، اعمال و افکار همراه با احساسات و هیجان تأثیر عمیق‌تری برجای می‌گذارد. افکار توأم با انرژی احساسی، قدرت بیشتری دارند و شما را وادار به کار می‌کنند. افکاری که از طریق عواطف و احساسات انرژی داده می‌شوند باعث تغییر در زندگی شما می‌شوند. برای دستیابی به تجسم خلاق، باید اشتیاق، بلند همتی و پایداری محکم و قوی داشته باشید. همچنین شما نیاز دارید که به افکار و تصاویر ذهنی‌تان با انرژی احساسی نیرو بخشید.

احساسات انرژی‌بخش‌اند و به افکارتان نیرو می‌بخشند

همانطور که برق باعث می‌شود وسایل الکتریکی کار کنند، عواطف و احساسات انر‌ژی‌بخش‌اند و به افکارتان نیرو می‌بخشند. حتی بهترین وسیله برقی هم بدون برق نمی‌‌‌تواند کار کند. برای اینکه یک فکر هم عملی شود و خود را آشکار سازد، نیاز به چیزی دارد تا به آن زندگی و انرژی بخشد. آن چیز احساسات و عواطف هستند.
اگر اشتیاق شما قوی باشد، آنگاه انرژی احساسی لازم را می‌توانید به وجود آورید. اما گاهی قدرت احساسی که شما تولید می‌کنید برای رخ دادن اتفاقات کافی نیست. در این موارد شما به شیوه‌ی دیگری نیاز دارید تا انرژی احساسی خود را تقویت کنید. هنگام نیاز به انرژی احساسی شما می‌‌توانید آن را ایجاد کنید. آن شبیه ارتباط تلویزیون یا رادیو با پریز برقی است که برق در آن جریان پیدا می‌کند. شما هم با ایجاد احساس شاد و مثبت از موفقیت و رضایت و پیوستن آنها با اشتیاقتان چنین کاری انجام می‌دهید.

چگونه با تجسم خلاق به افکارتان انرژی می‌بخشید؟

1. هرکسی حداقل چند بار نوعی از موفقیت را تجربه کرده است حتی اگر آن موفقیتی کوچک باشد. وقتی شما به ایجاد انرژی احساسی مثبت نیاز دارید،‌ تلاش کنید تا به یاد آورید که وقتی موفقیت را تجربه می‌کنید چه احساسی دارید. آنگاه سعی کنید که دوباره این احساسات را باز آفرینی کنید. در ذهنتان حوادث موفقیت‌آمیز را مرور کنید. مثل نمره خوب گرفتن در مدرسه، دریافت تعریف از فردی که نظرش به شما ارزش می‌دهد، پیدا کردن یک شغل یا ارتقاء گرفتن. شاید هر رویدادی از گذشته را انتخاب کنید.

چگونه یک دفتر تصویری و ذهنی قدرتمند بسازیم؟
بخوانید

2. همانطور که حوادث را در ذهنتان مرور می‌کنید، تا حد ممکن آن را به طور شفاف تجسم کنید و به احساسات شاد و مثبتی که در آن زمان تجربه می‌کنید، اجازه احیای دوباره را بدهید.

3. وقتی این احساسات بیدار می‌شوند، وقت آن است که درمورد هدف فعلی‌تان فکر کنید. در ذهنتان این احساسات و عواطف را زندگی کنید و آنها را با هدف فعلی‌تان پیوند دهید. این کار انرژی را به افکارتان تزریق می‌کند و آنها را قدرتمند می‌سازد.

وقتی شما سرشار از افکار با قدرت احساسی هستید، افکارتان قوی می‌شود و می‌تواند بر محیط اطرافتان تأثیر بگذارد. گاهی افراد دیگر این افکار را درک می‌کنند و به دلایلی به شما کمک می‌کنند که شما آنها را به واقعیت تبدیل کنید. افکار احساسات و عواطف را بیدار می‌کنند و بالعکس. افکار همیشگی ما طرز فکرمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و احساسات و عواطف بر شیوه تفکر ما تأثیر می‌‌گذارد. همیشه تعاملی بین افکار، احساسات و عواطف وجود دارد. یادگیری استفاده از افکار و احساساتتان به همراه تجسم خلّاق می‌‌تواند مسیر طولانی را برای رسیدن به اهدافتان به شما بدهد.

 

آیا تا به حال به قدرت ذهن و افکار خود فکر کرده اید حتما شنیده اید که می گویند شما همان چیزی هستید که فکر می کنید. در واقع تمامی قدرت انسان در ذهن او گنجانده شده است. تجسم خلاق یک تکنیک فوق‌العاده برای موفقیت است. موضوع خیلی ساده است تمامی کتب و مطالب موفقیت بر اهمیت مثبت اندیشی تاکید دارند. تمامی سازوکارهایی از قبیل قوانین جذب، داشتن افکار قوی، تقویت تمرکز و … بدون داشتن ذهنی مثبت اندیش که دائما به دنبال مسائل منفی است، پوچ و بیهوده خواهد بود. افراد موفق، صرف نظر از کسب و کاری که دارند، اعتراف می کنند که تجسم خلاق و داشتن ذهن مثبت تا چه حد در موفقیت آنها تاثیرگذار بوده است. اگر بدانید و یاد بگیرید چگونه از این قدرت به طریق صحیحی استفاده کنید، می‌توانید تاثیر شگرفی بر  کیفیت زندگی و دستیابی به اهداف خود بگذارید. در سمینار بزرگ موفقیت که در آکادمی بازار برگزار می شود به شما یاد می دهیم که چگونه با داشتن ذهنی مثبت در مسیر موفقیت گام بردارید. برای شرکت در سمینار بر روی لینک زیر کلیک کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
نکاتی که در طراحی چک لیست راه اندازی فروشگاه باید در نظر بگیرید
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن