مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه معمار و قهرمان زندگی خود باشیم(2)

(قسمت دوم)

 در مقاله قبلی مان، در مسیر تبدیل شدنمان به معمار زندگی خود، به نقش مهم رویابینی و داشتن قدرت و شجاعت کافی برای وسیع تر ساختن افق دیدمان و فراتر رفتن از شرایط و توانایی های فعلیمان پرداختیم. در این مقاله، به دو قدم دیگر اشاره خواهیم کرد.

2. معماران ساختارسازی می کنند

یکی دیگر از جنبه های جالب کار معماران این است که آنها خالق نظم هستند. یک معمار متبحر را در اوضاع آشفته بهتر و بیشتر می توان شناخت. معماران با ایجاد نظم و ترتیب، کارایی و راندمان را بالا برده و از میزان استرس و فشار می کاهند. آنها می دانند که عدم وجود نظم و ترتیب هزینه های زیادی در بر خواهد شد. مواردی را به خاطر بیاورید که به خاطر گم کردن موبایلتان یا مهم تر از آن، فلشی که حاوی اطلاعات مهم و حیاتی است، چقدر تحت استرس و فشار بوده اید و بازدهی تان تا چه اندازه افت کرده بود.

 همچنین، نظم نحوه و چگونگی زندگی ما را در بر می گیرد. منظور ما از زندگی منظم، زندگی است که با مهارت ها و توانایی ها، شخصیت، رویاها و شور و هیجانتان در یک راستاست. به ندرت شخص دیگری به غیر از شما می تواند این هماهنگی را برای شما خلق کند. این شما هستید که باید با شناخت خودتان و نظم بخشیدن به زندگی تان، این نظم را ایجاد کنید تا بتوانید در راستای رویاهایتان حرکت کنید.

در همین رابطه، لئوناردو داوینچی می گوید: هر گاه اعمالمان از رویاهایمان فاصله می گیرند، از خلق هنر دور و دورتر می شویم.

چگونه معمار زندگی خود باشیم

دن میلر، مربی خصوصی در حیطه پیشرفت شغلی، توصیه جالبی در رابطه با ساختاردهی کارتان دارد. وی می گوید کاری را انتخاب کنید که بتوانید با قدرت و علاقه 80٪ از زمانتان را به آن اختصاص دهید، ۱۵٪ را صرف یادگیری کنید و نقطه ضعفتان، ۵٪ از آن را در بر بگیرد. به عنوان مثال، اگر می دانید که بعد از یادگیری مورد جدیدی به سرعت خسته می شوید، کارتان را طوری انتخاب و ساختاربندی کنید که میل شما به یادگیری مطالب جدید، یک نقطه قوت و نه یک ضعف باشد. هر کدام از ما در زمینه هایی از استعداد های ویژه ای برخورداریم که باید از آن ها بهره مند شویم؛ در واقع، تحت چنین شرایطی است که می توانیم تفاوت هایمان را پاس بداریم و به آنها به دیده مثبت بنگریم. اگر فکر می کنید محیط اطرافتان شرایط لازم برای ظهور استعدادهایتان را دراختیارتان قرار نمی دهد، در جستجوی آن باشید یا اینکه خودتان، آن محیط را خلق کنید.

آیا میدانید معجزه زندگی‌تان چگونه رخ می‌دهد؟
بخوانید

۳. معماران، بر پیشرفت کار نظارت می کنند

ندای درونتان را دریابید. در واقع بعد از خلق ویژن و ایجاد ساختار و نظم، بخش اعظم و دشوار کار معمار، تکمیل می شود. برخی معتقدند که 85٪ از فرآیند، بر ابعاد خلاق و نوآورانه متکی است؛ اما هنوز مرحله اجرا باقی مانده است. بدون اجرا و پیاده سازی، حتی بهترین برنامه ها هم روی کاغذ باقی می مانند. نقش معمار، نظارت بر اجرای برنامه است و آنها می دانند که تحقق آن برنامه و رویا، به گردآوردن افراد مناسب، جلب مشارکت فعال آنها و فراهم ساختن منابع مناسب و راهنمایی صحیح تا رسیدن به سرمنزل مقصود است.

ما هم، همانند معمار باید میزان پیشرفتمان را زیر نظر بگیریم. ما باید خود قدیمی مان را به دلیل اقدامات فعلیمان در مسیر محقق ساختن رویاهایمان مسئول بدانیم؛ در غیر این صورت، آنها فقط همان رویا باقی می مانند. البته در انجام این کار شاید به کمک دیگران نیاز پیدا کنیم. می توانید از یک حسابدار در کسب و کار تان یا یک کارشناس جهت سر و سامان دادن به مسائل مالی تان استفاده کنید. همچنین، می توانید از یک مربی خصوصی برای بهبود سریع عملکردتان در حیطه کاری خودتان کمک بگیرید. ضمن اینکه می توانید از یک دوست یا شریک نیز بخواهید که اعمالتان را زیر نظر بگیرد و هرکجا که از مسیر خارج شدید، به شما اخطار دهد. مهم نیست چه می کنید؛ اما شما مسئول نهایی هستید.

خلاصه کلام

شما همچون یک معمار می توانید از دل آشفتگی، زیبایی خلق کنید یا یک ساختمان مخروبه را به شکوه و جلال سابقش برگردانید. رویا و انتظارتان از آینده، به شما امید داده و شما را به پیش می راند. شما، همانند یک معمار، از قدرت و اختیار ساخت آینده تان برخوردارید؛ و البته، می دانید که این قدرت، برایتان مسئولیت هم به همراه می آورد. دیگر عدم موفقیتتان را به بهانه های قدیمی ربط ندهید. شما مسئول خودتان هستید و منابع کافی برای ساخت آینده تان را در اختیار دارید؛ سوال اینجاست که آیا آماده اید؟

7 روش تضمینی برای دستیابی به موفقیت(1)
بخوانید

(پایان)

 تا کی باید سلبریتی ها، قهرمانان و افراد موفق دیگر را ببینیم و حسرت بخوریم؟! کافی است! بیایید خودمان قهرمان زندگی خود گردیم! بیایید همچون یک معمار، خودمان طرح زندگی خودمان را بریزیم و برای تغییر آن در جهت مثبت دست به عمل بزنیم، چرا همواره باید تسلیم شرایط گردیم؟ تعلل بس است، تصمیم بگیرید که بهترین باشید!!! حتی می توانیم بهتر از قهرمانانی باشیم که تا حالا در زندگی خود دیده ایم! چرا که نه! شما توانایی هر آنچه را که از ذهن بگذرانید را دارید، فقط نیازمند اراده، تلاش و یادگیری ابزارها و مهارت های مورد نیاز موفقیت همچون رویاپردازی، هدفگذاری، تغییر افکار و عادات و … الگوبرداری از افراد موفق می باشید، که همه این ها را می توانید در «سمینار موفقیت» از استاد احمد محمدی یاد بگیرید. ایشان به شما خواهند آموخت که چگونه معمار و قهرمان زندگی خود باشید و به رویاهایی که در ذهن خود می بافید، دست یابید. جهت شرکت در این سمینار شاد و انگیزشی کافی است به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

هر روز می تواند شروع تازه و جدیدی برای زندگی باشد
چرا در تلاش برای تغییر زندگی روزمره موفق نمی شویم؟
8 راهکار برای تقویت روحیه مسئولیت پذیری در زندگی
به چه میزان از اتفاقات دنیای پیرامون خود آگاهی دارید؟
چگونه تغییر افکار منجر به تغییر زندگی‌تان می شود؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن