مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه محدودیت ها می توانند تمرکز شما را بهبود ببخشند؟

آیا شما با تیتر این مقاله موافقید؟ آیا محدودیت ها می توانند تمرکز ما را افزایش دهند؟ اکثر ما انسان ها نگرش مثبتی در قبال فشار و اجبار نداریم چرا که آنها ما را مجبور به رعایت قواعدی خاص می سازند و محدودیت هایمان را به ما یادآوری می کنند. اما واقعیت این است که محدودیت ها به ما کمک می کنند تا قدر و ارزش آنچه که در اختیار داریم را بیشتر درک کنیم و به نحوا احسن از آن استفاده کنیم؛ در واقع، در چنین شرایطی ما به دنبال مهم ترین ها می باشیم و می خواهیم از آنچه که در اختیار داریم، بهترین نتیجه را حاصل کنیم. این مساله در مورد ابعاد مختلف زندگی صادق است که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

زمان

اگر شما فهرستی طولانی از کارهایی که باید انجام دهید و یک هفته کامل برای تکمیل آنها در اختیار داشته باشید، به احتمال قوی انجام آن کار ها در اسرع وقت در اولویت های شما نخواهد بود؛ شما احساس اضطرار نخواهید کرد و اغلب وقتتان را به کارهای پیش پا افتاده و غیر ضروری همچون پیام دادن و چت کردن با سایرین یا ای میل زدن و گشت و گذار در اینترنت اختصاص می دهید. اما اگر فقط یک ساعت در روز وقت داشتید و فقط یک پروژه بسیار مهم داشتید چطور؟ مطمئنا در این شرایط شما دقت بیشتری در استفاده از آن وقت صرف می کردید.

بی نظمی و هرج و مرج

 آیا شما هم در کمد لباستان چندین و چند دست لباس دارید که شاید حتی یک بار هم آنها را نپوشیده اید؟‌ این یک واقعیت است که وقتی به عنوان مثال، خانه کوچک و در نتیجه، کمد کوچکی دارید، در انتخاب ها و خرید هایتان دقت بیشتری به خرج خواهید داد؛ وقتی که کتابخانه کوچکتری دارید، کتاب هایی را انتخاب می کنید که برایتان ارزش بیشتری دارند و مطمئنید که حتما آنها را مطالعه خواهید کرد.

با تغییرات ساده زندگی مان را به یک ماجراجویی تبدیل کنیم
بخوانید

How limitations can improve your concentration?

پروژه های متعدد

فرض کنیم شما با پروژه های متعددی روبرو هستید؛ اگر بخواهید به همه آنها جواب مثبت بدهید و همه را با هم به انجام برسانید، شاید نتوانید آن کیفیتی را که مطلوب شماست در کارتان پیاده کنید. اما اگر خودتان را به انتخاب یک یا دو کار محدود کنید چه؟ این محدودیت چه تاثیری در کیفیت کارتان می گذارد؟

افراد حاضر در زندگی تان

برخی از ما انسان ها عادت کرده ایم که هر روز بر کثرت ارتباطات مان بیفزاییم؛ بله، قبول دارم، برقراری ارتباطات جدید بسیار عالی و هیجان انگیز است اما وقتی که بدانیم زمان محدودی برای ایجاد روابط سازنده و مفید با سایرین داریم، بهتر است لحظه ای فکر کنیم و ببینیم که می خواهیم با چه کسانی این زمان را صرف کنیم.

استاد احمد محمدی

اهداف زندگی

زندگی محدود است؛ همه ما این را می دانیم؛ اما باز هم طوری رفتار می کنیم که انگار این زندگی و شرایط فعلی مان تا ابد ادامه دارد. ما زندگی مان را با کارهای کوچک و پیش پا افتاده می گذرانیم و قدر لحظه هایی که از دست می دهیم را نمی دانیم. ضمن اینکه خیلی آسان و سریع، از هدف و کاری که در نظر داشتیم منحرف می شویم و با این عقیده که وقت برای انجام کارمان داریم، به هر کاری که در این حین برایمان پیش بیاید هم می پردازیم. این در صورتی است که آگاه بودنمان نسبت به محدودیت هایمان، به ما کمک می کند تا زندگی مان را هدر ندهیم و آن را در راهی ارزشمند صرف کنیم.

من باز هم می توانم این فهرست را ادامه دهم. امیدوارم تا بدین جای کار متوجه مقصود من شده باشید. در اینجا از شما می خواهم که کاری را انتخاب کنید و تاریخی را برای اتمام آن کار در نظر بگیرید؛ این تاریخ را به دوست یا یکی از اعضای خانواده اعلام کنید؛ ضمنا، برای ساعت پس از آن هم کاری را تعریف کنید تا دیگر نتوانید طبق برنامه پیش نروید و زمانتان را افزایش دهید.

کتاب " فلسفه زندگی موفق " نوشته جیم ران
بخوانید

شما باید بدانید که زمان محدودی در اختیار دارید و باید کارتان را به بهترین نحو در همان زمان به انجام برسانید. شما می توانید نتیجه حاصل شده را با نتایج حاصله از روش های قبلی تان مقایسه کنید. منظورم همان زمان هاییست که وقت کافی و وافی برای انجام یک کار معمولی داشتید و هیچ محدودیتی هم نداشتید. سعی کنید به مدت یک ماه کارهایی را تعیین کنید و با معین کردن ضرب الاجل، خودتان را به متعهد به انجام کامل آنها سازید.

در مقاله فوق به محدودیت هایی همچون زمان، هرج و مرج و بی نظمی، پروژه های متعدد و … اشاره شد که سبب می گردد ما شروع به اولویت بندی کارهایمان کنیم و نتیجه آن رفع عوامل حواس پرتی و در نتیجه افزایش تمرکز می باشد. هر امری هم که با تمرکز انجام گیرد، نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.افراد موفق به هیچ مانع و محدودیتی اجازه نمی دهند که مانع دستیابی آنان به اهدافشان شود، در عوض از همان محدودیت ها جهت پیمودن بهتر مسیر دلخواهشان استفاده می کنند!

استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت، مطالب مفیدی در رابطه با ویژگی های خاص افراد موفق  و ابزارهای موفقیت، به شما خواهند آموخت. جهت بهره مندی از آموزه های ایشان می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه و در محیط مثبت و پر نشاط این سمینار حضور یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

تمرین سلامتی، قدرت و آرام‌سازی جسم و ذهن از طریق ورزش
4 روشی که می توانید برای افزایش تمرکز از آن بهره ببرید
گل یا ماری جوانا و تاثیر آن در افزایش تمرکز و هوشیاری – قسمت دوم
گل یا همان ماری جوانا باعث افزایش تمرکز و هوشیاری می گردد؟! – قسمت اول
آیا دچار حواس پرتی هستید؟ این مقاله را بخوانید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن