مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه مانند افراد موفق عادات صبحگاهی مفیدی داشته باشیم؟

افراد موفق در صبح چه می‌کنند؟ اغلب افراد موفق صبح زود از خواب بیدار می‌شوند تا کارهای مهم را انجام دهند. امکان دارد که یک یا تعدادی از کارهای زیر را انجام دهند:

 • صبح زود از خواب برمی‌خیزند
 • روز خود را با نگرش مثبت شروع می‌کنند
 • بدنشان را نرمش می‌دهند
 • به پیاده‌روی می‌روند
 • چند صفحه از کتاب انگیزه‌بخش را می‌خوانند
 • برای کل روز برنامه‌ریزی می‌کنند
 • مدیتیشن می‌کنند
 • می‌نویسند
 • صبحانه می‌خورند

استاد احمد محمدی

همانند افراد موفق عمل کنید

مفیدترین ساعات کاری شما چه موقع است؟ صبح‌ها یا شب‌ها.  بعضی‌ها می‌گویند که شب‌ها برایشان مفیدتر است. در اینجا در مورد آن نمی‌خواهم صحبتی بکنم. می‌خواهم در مورد افرادی حرف بزنم که صبح‌ها برایشان مفیدتر است. من ساعات اولیه صبح را دوست دارم و آنها را مفیدتر و دلپذیرتر می‌دانم. این زمان از روز معمولاً آرام‌تر است و تقریباً هیچ مزاحمت و سر و صدایی وجود ندارد. اینکه شما بتوانید قبل از شروع مشغله و فعالیت روزانه کار مهمی را انجام دهید، احساس خوبی به شما می‌دهد.

The habits of efficient peopleصبح برای هر کسی و به ویژه برای افراد پرمشغله‌ای که واقعاً وقت آزادی ندارند که به کارهایی که دلشان می‌خواهد، بپردازند، مهمترین زمان است. خیلی راحت می‌توان اول صبح را با چک کردن ایمیل، صحبت کردن و انجام تمام کارهای بیهوده و کوچک گذراند. مشغول شدن با چیزهای بی‌اهمیت در اول صبح هیچ انرژی و انگیزه‌ای را برای انجام کارهای بزرگتر باقی نمی‌گذارد. اینکه روزتان را چگونه شروع کنید، روحیه، انگیزه و نگرشتان را نسبت به تمام روز تعیین می‌کند. پس بهتر است که اول روز را با اهداف و کارهای مهم‌تری شروع کنید و وقتی که سایر افراد به دشواری فعالیت می‌کنند، شما از قبل کارهای بیشتری را انجام داده‌اید.

 • می‌توانید یک کتاب الهام‌بخش بخوانید، پیاده‌روی کنید، به باشگاه بروید، بنویسید، لغاتی از زبان دیگر را یاد بگیرید یا مدیتیشن کنید.
 • امکان دارد مجبور به انجام کارهایی باشید که دوست ندارید. مثلاً برای امتحان مطالعه داشته باشید، شام بپزید یا برای رسیدن به اهدافتان کارهایی انجام دهید.
 • کارهایی انجام دهید که پس از آن احساس رضایت داشته باشید. آنگاه شما نسبت به باقی روز هم احساس رضایت و خوشحالی دارید.

روزتان را با کاری شروع کنید که زندگی‌تان را رو به جلو ببرد

به خاطر داشته باشید برای آنکه مانند افراد موفق به موفقیت دست یابید، باید رو به جلو بروید نه اینکه دور خود بچرخید. پرمشغله بودن و صرف انرژی زیاد لزوماً شما را رو به جلو نمی‌برد و به جایی نمی‌رساند. این بیشتر شبیه نشستن در چرخ و فلکی است که شما را می‌چرخاند. موفقیت مستلزم این است که از چرخ و فلک پیاده شوید و به جای حرکت چرخشی شروع به حرکت رو به جلو کنید.

کتاب " 10 قانون موفقیت" نوشته جیم ران
بخوانید

اگر صبح کاری را انجام می‌دهید که احساس خوب و غرورآفرینی به شما می‌دهد، همان احساس تا آخر روز با شما خواهد بود. این احساس به شما انگیزه می‌دهد تا چیزهای بیشتر و بهتری را در کل روز تجربه کنید. انجام کارهایی که به نظم نیاز دارد در صبح راحت‌تر است چرا که اوقات دیگر در روز خستگی و تنبلی بیشتر است. این بدان معناست که کارهایی را که به نظم، اراده و توجه بیشتر نیاز دارد، اگر در صبح انجام گیرد بهتر است. وقتی که صبح از خواب برمی‌خیزید شروع به چک کردن ایمیل و پاسخ به آنها و چت کردن در رسانه‌های اجتماعی می‌کنید مطمئناً تمرکز شما کم می‌شود و نیروی شما را می‌گیرد. بهتر است که کارهای ارزشمندی که اول صبح انجام می‌دهید، آرامش‌بخش باشند تا انرژی مثبت را در کل روز به شما منتقل کنند.

 افراد موفق  در صبح چه کارهایی انجام می‌دهند که شما هم می‌توانید انجام دهید؟

کارهایی که افراد موفق صبح انجام می‌دهند کارهای ساده‌ای هستند که هرکسی از پسِ انجام آنها برمی‌آید و شما هم همین کارها را می‌توانید انجام دهید. در واقع مهم نیست که افراد موفق چه کارهایی انجام می‌دهند. شما نباید به آنها محدود شوید. باید بفهمید که چه کاری برای شما مهم است و قبل از انجام هر کار دیگری شروع به انجام آن کنید. کارهایی که صبح انجام می‌دهید لزوماً نباید کارهای بزرگی باشند؛ می‌تواند آن کاری کوچک باشد که به شما احساس سرخوشی بدهد.

در آغاز کار شاید به مقداری خود-انضباطی، انگیزه و اراده نیاز داشته باشید اما به دست آوردن آنها چندان سخت نیست. شیوه‌هایی وجود دارد که این مهارت‌ها را آموزش می‌دهد شما می‌توانید آنها را یاد بگیرید. این ایده‌ی خوبی است که برای انجام کارهایتان در صبح این مهارت‌ها را بیاموزید. به مرور زمان قدرت درونی‌ و اراده‌تان زیاد می‌شود و شما می‌تواند بهتر و مؤثرتر درمورد با کارها و اهدافتان تصمیم‌گیری کنید.

چرا در ایجاد عادت های جدید در خودمان اغلب با شکست مواجه می شویم؟(1)
بخوانید

” برخی افراد فقط رؤیاپردازی می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر از جای خود برمی‌خیزند و این اتفاق را می‌سازند.”  « وین هویزنگا»

” پنجاه سال است که خورشید در رختخواب به من نرسیده است.”   «توماس جفرسون»

در دنیای امروز موفقیت تنها به معنای  دستیابی به پول نیست بلکه مفهوم گسترده تری پیدا کرده و تمامی جنبه های زندگی یک فرد را در بر می گیرد. از موفقیت در تحصیل گرفته تا سبک زندگی، برخورد اجتماعی، روابط خانوادگی و … . چه بسا تلاش برای ارتقا این بخش ها خود به خود منجر به دستیابی به ثروت نیز می گردد. بنابراین باید برای دستیابی به موفقیت به برخی جزئیات مهم نیز توجه شود. یکی از این موارد مهم نحوه آغاز روزتان است. صبحگاه مهمترین بخش از یک روز است و چنانچه به بهترین نحو شروع شود می تواند به نتایج مثبت تری در پایان روز منجر شود. اما چگونه؟ چطور باید برنامه ریزی کنیم؟ ابتدا باید بدانید که هر کدام از ما دارای عادت بعضا خوب یا بد در زندگی خود هستیم که نقش چشمگیری در موفقیت ما دارند به همین دلیل ابتدا باید به ارزیابی و شناخت عادت های خود بپردازید و عادات خوب را سرلوحه خود قرار دهید. برای اطلاع از روش هایی که شما را در این راه کمک می کند می توانید در سمینار بزرگ استاد احمد محمدی شرکت کرده و از جزئیات آنها مطلع گردید. برای اطلاع از سر فصل های این سمینار بر روی لینک زیر  کلیک کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

۷ عادت مهم افراد موفق که باید بدانید
ویژگی های افراد موفق که شما نیز باید داشته باشید
10 عادت صبحگاهی که باعث موفقیت‌ های بزرگ می‌ شوند
4 عادت سازنده که زندگی تان را متحول می کنند
12 کاری که باید در پایان روز و پیش از خواب انجام دهید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن