مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه صبح خود را با انرژی و نشاط شروع کنیم؟

اولین کاری که بعد از برخاستن از خواب صبحگاهی انجام می‌دهید چیست؟ آیا پتو را روی سر خود می‌کشید تا صدای زنگ ساعت را نشوید و دوباره می‌خوابید؟ شاید اولین کاری که انجام می‌دهید این باشد که گوشی همراهتان را دست بگیرید و ایمیل و پیام‌هایتان را چک کنید یا اخبارها رو مرور کنید؟ اغلب افراد زمانی‌که صبح از خواب برمی‌خیزند تمرکز و هوشیاری کاملی ندارند. برخی افراد زودتر از این حالت خارج می‌شوند و بعضی کمی طول می‌کشد.

اما پس از آن چه می‌کنید؟

هرکسی کار خاصی اول صبح انجام می‌دهد. شاید روز خود را با دوش گرفتن، آماده شدن برای سر کار، با تمیز کردن خانه یا آشپزی شروع کنید. همیشه وقت سریع می‌گذرد و ما نه وقت داریم و نه صبر و حوصله و وقتی به محل کار می‌رسیم خسته‌ایم. برخی اول صبح را زمان خوبی برای رفع نیازهای اساسی‌شان می‌دانند. برخی هم اول صبح به حالت ذهنی‌شان توجه می‌کنند یا برای شروع یک روز به طرز متفاوتی فکر می‌کنند.

نحوۀ تفکر و احساس شما در اول صبح بر کل روزتان تأثیر می‌گذارد. آیا شما به کارهای سخت و مشکلاتی که امروز با آن روبرو هستید، فکر می‌کنید یا راجع به کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، فکر می‌کنید؟ چرا روز خود را با شیوۀ متفاوت و مثبت شروع نمی‌کنید؟ تنها با انجام چند کار فقط برای مدت کمی می‌توانید روز متفاوتی داشته باشید.

۱. روز فوق‌العاده‌ای را برای خود پیش‌بینی کنید

ممکن است که بگویید این کار غیرممکن است و من مشکلات زیادی دارم. بله! این درست است. اما اینکه پیش‌بینی خوبی درمورد روزتان داشته باشید، هزینه‌بر نیست و با این طرز فکر چیزی را از دست نمی‌دهید. برای چند دقیقه فکر کنید که امروز روز خاص و فوق‌العاده‌ای برای شماست. حتی اگر شده وانمود کنید که اینگونه است و به خود امید دهید که امروز روز شگفت‌انگیزی برای شماست. سعی کنید که جلوی افکار منفی خود را بگیرید و انتظارات مثبت را در خود بیدار کنید.

بازاریابی چریکی ،روشی خلاقانه برای تبلیغات کسب و کار شما
بخوانید

۲. اندکی زودتر از خواب برخیزید

صبح کمی زودتر از خواب برخیزید تا حداقل ۱۰ دقیقه وقت داشته باشید تا کارهای زیر را انجام دهید:

  • بنشینید و مدتی آرام باشید.
  • سعی کنید به هیچ چیزی فکر نکنید. اگر ذهنتان مشغول است سعی نکنید که دنبال افکارتان را بگیرید.
  • یک یا دو صفحه از یک کتاب انگیزشی را بخوانید.

این کارها ذهن و جسمتان را آرام می‌کند و شما را آماده می‌کند تا با آرامش و به طور کارآمد از عهدۀ کارهای روزانه بربیایید.

how to have a better day?

۳. حتما صبحانه بخورید

صبحانه سوخت بدن و مغزتان را بعد از خواب شبانه فراهم می‌کند. صبحانه به معنای شکستن سریع پس از خوابیدن است. تغذیه‌شناسان توصیه می‌کنند که باید بعد از دو ساعت از بیدار شدن از خواب صبحانه خورده شود. آیا شما به خاطر کمبود وقت یا اشتها نداشتن صبحانه نمی‌خورید؟ با صبحانه خوردن احساس آرامش بیشتری می‌کنید، ذهنتان سریع‌تر پردازش می کند و در کل روز پرانرژی و با اعتماد به نفس‌تر خواهید بود.

۴. شکرگزار باشید وارزش داشته هایتان را بدانید

با برشمردن نعمت‌هایتان در آغاز روز، احساس رضایت می‌کنید. اهمیتی ندارد که زندگی‌تان چقدر به سختی پیش می‌رود اگر اندکی فکر کنید می‌توانید نعمت‌های خود را ببینید. برای چند دقیقه به نعمت‌هایتان از جمله خانواده، فرزندان و دوستان صمیمی‌تان فکر کنید. صرف نظر از اینکه شغلتان چیست به مزیت‌های آن از جمله فراهم ساختن غذا و لباس‌ و تأمین کردن خانواده‌تان فکر کنید. به هوش و استعداد خود یا هرچیزی که برایتان مفید و خوشایند است، فکر کنید. تمرکز کردن بر چنین افکاری باعث می‌شود شما احساس سبکی، آرامش و شادی بیشتری داشته باشید.

۵. نقل‌قول‌های الهام‌بخش بخوانید

 من با توجه به تجربۀ شخصی می‌گویم که نقل‌قول‌های الهام‌بخش بسیار مفید هستند. زمانی‌که من به سر کار می‌‌رفتم عادت داشتم که قبل از رفتن به محل کار چند نقل‌قول انگیزشی بخوانم و این کار را الان هم انجام می‌دهم. این کار احساس خوب و انگیزه‌بخشی را به من می‌دهد و به مدت طولانی این حالت ادامه دارد.

با انگیزه ها و 6 استراتژی که باعث تفاوت آنها با دیگران می‌شود
بخوانید

۶. راهی پیدا کنید تا بتوانید امروزتان را از دیروز بهتر کنید

چند دقیقه وقت بگذارید و فکر کنید که چطور می‌توان اشتباهات گذشته را تکرار نکرد و چه کارهایی می‌توان انجام داد که امروز را بهتر از دیروز کنید. اگر فکرهایتان را بنویسید کار خوبی است و بهتر این است که آنچه را که می‌نویسید، انجام دهید.

حال بگذارید من این سئوال را از شما بپرسم: روزتان را چگونه شروع می‌کنید؟ مثبت یا منفی؟ برای مثبت شدن روزتان چه کارهایی انجام می‌دهید؟ لیستی از آنها را فراهم کنید و درمورد آنها فکر کنید.

اینکه شما هنگامی که صبح چشم هایتان را باز می کنید چه احساسی دارید نقش بسیار بسزایی در نحوه عملکرد شما در طول روز دارد. بی دلیل نیست که ضرب المثل “از دنده چپ بیدار شده” وجود دارد. انسان های موفق، برای تمام زندگی خود برنامه دارند و از همان صبح که بر می خیزند با انرژی مثبت و با انگیزه هستند و به قول معروف از دنده راست بلند می شوند. افراد موفق دیگر چه ویژگی هایی دارند که سبب تمایز آنان از سایر افراد گردیده است؟ استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت، تمام ویژگی های منحصر به فرد افراد موفق، ابزارهای موفقیت و روش های دست یافتن به اهداف را به شما خواهند آموخت. می توانید با کلیک بر روی لینک زیر در این سمینار شاد و انگیزشی شرکت نمایید و با محتوای آموزشی آن آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

5 عامل بازدارنده از ثروتمند شدن – قسمت دوم
آیا میدانید برای رسیدن به موفقیت، نظم از انگیزه مهمتر است
چرا برخی از افراد اغلب بی قرار و کم‌ حوصله‌ اند؟
با انگیزه ها و 6 استراتژی که باعث تفاوت آنها با دیگران می‌شود
چرا با وجود انگیزه کافی برای انجام کار نتایج بدست آمده رضایت بخش نیست؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن