مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه در ۹ مرحله به موفقیت دست پیدا کنید؟

آیا می‌خواهید به موفقیت دست یابید ولی نمی‌دانید چگونه به آن برسید؟ آیا در زندگی هدف دارید؟ اغلب افراد هیچ هدفی ندارند و فقط آرزو می‌کنند. آرزوها کلمات مبهمی هستند که قدرتی ندارند. امروزه مقالات و کتاب‌های بسیاری وجود دارند که نحوۀ رسیدن به اهداف را آموزش می‌دهند. اگر شما هدفی نداشته باشید آنها کاربردی ندارند. آیا اهداف ضروری‌اند؟ برای برخی افراد آنها مهم هستند و برای بعضی دیگر اهمیتی ندارند. برخی آنقدر تنبل هستند که هدفشان را مشخص نکرده‌اند و دنبال آن را هم نمی‌گیرند و بسیار هم شاد هستند.

حقیقت این است که همۀ افراد اهدافی دارند، اما اکثر آنها کوچک هستند از قبیل سرموقع رسیدن به سر کار، تماشای یک فیلم خاص،‌ پختن یک غذای مخصوص. اهداف بزرگی مثل رسیدن به شغل جدید، دست یافتن به پول کلان یا خرید یک ماشین هم وجود دارند و اهداف بزرگتری همانند خرید یک خانۀ بزرگتر، داشتن یک بیزینس موفق یا حتی رئیس جمهور شدن هم هستند. هرچه هدف بزرگتر باشد افراد تمایل کمتری به سختکوشی و رسیدن به هدفشان دارند. موفقیت تنها رسیدن به پول یا تملکات نیست. موفقیت همچنین شامل عشق ، یادگیری مهارت جدید، پیشرفت در تزکیۀ نفس یا مدیتیشن است. برای رسیدن به هدف، باید به فراسوی آرزوها و خیالپردازی حرکت کنید، هدف معین و قطعی و اشتیاق شدید داشته باشید.

۹ مرحله برای رسیدن به موفقیت

در ادامه ۹ مرحله آمده که شما را در رسیدن به موفقیت یاری می‌کند. شاید برخی از این راهکارها مناسب شما باشند و برخی هم برای شما کارایی چندانی نداشته باشند.

1. آنچه را که می‌خواهید به طور واضح مشخص کنید

اگر ندانید که چه می‌خواهید، نمی‌توانید به چیزی دست یابید. این کار به زمان زیادی نیاز دارد. اگر هدفتان را مشخص نکنید، همه چیز مبهم خواهد بود و نمی‌دانید که چطور حرکت کنید و قادر نخواهید بود که برنامه‌ریزی کنید.

2. بفهمید که به چه مهارت‌ها و اطلاعاتی نیاز دارید

هر هدفی مستلزم این است که با نوعی از اطلاعات و مهارت‌های معین آشنا شوید. باید بفهمید که این اطلاعات و مهارت‌ها کدامند، به سراغ یادگیری آنها بروید و تلاش کنید که در آنها ماهر شوید.

نکاتی درباره بهترین و سریعترین رژیم لاغری ممکن و رازهای موفقیت در آن
بخوانید

3. تصویر ذهنی شفافی داشته باشید

  تصویر واضحی از هدفتان در ذهن خود بسازید و توجه خود را به آن معطوف سازید. فرصت‌ها و ایده‌های جدید را مشخص کنید و آنچه را که بعدها می‌خواهید انجام دهید، روشن سازید.

4. تعدادی تصویر مرتبط با کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، پیدا کنید

نگاه کردن به تصاویری که بیانگر اهدافتان هستند، برای رسیدن به هدف انگیزه‌بخش هستند. آیا شما یک خانه می‌خواهید؟ چند عکس از خانۀ مورد نظر داشته باشید. ماشین می‌خواهید؟ عکسی از ماشین دلخواهتان بگیرید. اگر می‌خواهید در کاری موفق شوید باید تصاویری از افراد موفق در آن زمینه داشته باشید. اغلب چند بار در روز به این عکس‌ها نگاه کنید. فکر کنید که اینها مال شما هستند و خودتان را مجسم کنید که در حال انجام یا رسیدن به چیزهای مشابه در عکس هستید.

ACHIEVING SUCCESS IN 9 STEPS

5. باور داشته باشید که به آنچه که می‌خواهید، می‌رسید

اهدافی را برای خود تعیین کنید که رسیدن به آنها را باور دارید. اهداف می‌توانند کوچک یا بزرگ باشند. اما مهم این است که شما خود را باور داشته باشید که بتوانید آنها را به واقعیت تبدیل کنید. اگر شک دارید و فکر می‌کنید که اهدافتان خیلی بزرگ و غیرقابل دسترس هستند، به آنها نخواهید رسید.

6. برنامه‌ریزی کنید

برنامه‌های منطقی و کاربردی بریزید که بتوانید به آنها عمل کنید. منتظر چیزی نباشید.

7. به پشتکار نیاز دارید

شاید نحوۀ رسیدن به آرزوهایتان را بدانید اما بدون پشتکار کاری از پیش نمی‌برید. در مسیر رسیدن به هدف ممکن است هر مشکل و مانعی وجود داشته باشد، اما اگر پشتکار داشته باشید، برای رسیدن به آنها دلسرد نخواهید شد. رفتن به خط شروع در دو اولین مرحله است و برای رسیدن به خط پایان به پشتکار و خود-انضباطی نیاز دارید.

8. تلاش و کوششتان را متوقف نکنید

هر روز حداقل یک کاری که می‌خواهید به آن برسید، انجام دهید. راه رسیدن به موفقیت این است که دنبال کارها را بگیرید و متوقف نشوید. با انجام هر گام شما به آنچه که می‌خواهید نزدیک‌تر می‌شود.

آیا می دانید خودباوری اولین قدم برای رسیدن به موفقیت است
بخوانید

9. آنچه را که می‌خواهید انجام دهید، بازبینی کنید

  • هفته‌ای یکبار یا دو هفته‌ یکبار آنچه را که می‌خواهید انجام دهید، بازبینی کنید و از خود بپرسید:
  • آیا برنامه‌هایم را به طور مرتب انجام می‌دهم؟
  • آیا نیازی به تغییر در برنامه‌هایم هست؟
  • آیا به انگیزه و اشتیاق بیشتری نیاز دارم؟
  • چگونه در کارم می‌توانم پیشرفت داشته باشم؟

این سئوالات را باید صادقانه پاسخ دهید تا رسیدن به اهدافتان راحت‌تر شود.

موفقیت در دنیای امروز تنها به معنای پولدار شدن یا کسب جایگاه یا مقام بالا نیست بلکه داشتن روابط اجتماعی و خانوادگی موفق، اعتماد به نفس بالا، انعطاف پذیری در برابر مشکلات و … همگی از خصوصیات افراد موفق هستند. برای هر فردی مسیر منحصر به فردی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد. اما شما نمی توانید با نشستن در اتاقتان و بدون هیچ تلاش و حرکتی به آن دست یابید. فرصت ها هیچ وقت به سمت شما نمی آیند بلکه این شما هستید که باید مانند یک شکارچی حرفه ای عمل کرده و فرصت هارا در یابید. همه چیز به خودتان بستگی دارد باید  خودتان را باور داشته باشید و برای رسیدن به بهترین ها تلاش کنید. در آکادمی بازار ما به شما کمک می کنیم که چگونه فرصت های متاسب را تشخیص داده و به چنگ خود درآورید . برای گام اول می توانید در سمینار بزرگ موفقیت استاد احمد محمدی شرکت کرده و با فاکتور های لازم برای دستیابی به موفقیت آشنا شوید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

فقط کافیست به خودتان باور داشته باشید
باور و اعتقاد به خود چه تاثیری در رسیدن به موفقیت دارد؟
5 دلیلی که ثابت می کند چرا باید اهداف غیرواقع‌بینانه داشته باشید
7 حقیقتی که باید را در مورد خودتان بدانید
آیا می دانید خودباوری اولین قدم برای رسیدن به موفقیت است
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن