چگونه درآمد خودمان را ۱۰ برابر افزایش دهیم؟

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

چگونه می‌توانیم درآمد خودمان را بالا ببریم؟ چگونه به فردی غنی و ثروتمند تبدیل شویم؟

این روزها بسیاری به افزایش درآمد فکر می‌کنند. اما چگونه می‌توانیم درآمد خودمان را بالا ببریم؟ پیش از پاسخ دادن به این سوال اول باید به این نکته‌ی مهم توجه کنیم، که هر تغییری مستلزم تلاش و کوشش و خالی نکردن میدان است. اگر می‌خواهید درآمدتان افزایش پیدا کند، اگر می‌خواهید تغییری در رفتار و ارتباطات شما به‌وجود بیاید، قبل از هر چیز باید درنظر داشته باشید که در این مسیر میدان را خالی نکنید.

برخی با انرژی زیادی وارد تغییر دادن زندگی خود می‌شوند ولی به‌مرور به این نتیجه می‌رسند که توان حرکت کردن را ندارند. کم کم انگیزه‌های خود را از دست می‌دهند و می‌شوند همان آدم قبلی. هر سفری در کنار خستگی‌ها، لذت‌هایی هم دارد. سفر زندگی هم همین‌طور است. اول کار با خودتان قرار بگذارید که اگر آسمان هم به زمین آمد به مسیری که انتخاب کرده‌اید ادامه می‌دهید.

شما باید بتوانید از زندگی خودتان محافظت کنید. نترسید و پیش بروید. انسان‌های موفق بسیاری همین مسیر را رفته و موفق شده‌اند. پس شما هم می‌توانید در همین مسیر حرکت کنید.

پس قبل از ورود به هر تغییری ابتدا قول و قرار محکمی با خودتان بگذارید که می‌‌خواهید تا انتها پیش بروید و میدان را خالی نکنید.

مطالعه بیشتر: یک ثروتمند خودساخته شوید

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب « ۱۰ ستون ثروت » نوشته الکس بکر

ثروتمند شدن
ثروتمند شدن

چگونه درآمد خودمان را ده برابر کنیم؟ 

اما سوال اصلی این بود که چکونه درآمد خودمان را ده برابر کنیم. هر روز یک دهم درصد بهتر از روز قبل باشید. سعی کنید، میزان بهره‌وری خودتان را در هر روز یک دهم درصد از روز قبل بالاتر ببرید. در عمل وقتی چنین رویکردی را در پیش می‌گیرید در هر هفته هفت دهم درصد وضعیت بهتری خواهید داشت.

هر کس باید خودش در کار و حرفه‌ای که دارد، بهبود مستمر را در آن وارد کند. مثلا تصور کنید فردی مشغول بازاریابی است، باید بتواند هر روز یک هم درصد از روز قبل کارایی و بهره‌وری کاری خود را ارتقا بخشد. به فاصله‌ی کوتاهی همین قدم‌های کوچک تبدیل به قدمی بزرگ می‌شوند.

یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری، آموزش و یادگیری مهارت‌های لازم است. مثلا فردی که مشغول بازاریابی است شاید نداند چگونه می‌تواند بهره‌وری خودش را بالا ببرد. ولی وقتی مهارت‌های لازم را کسب کند ممکن است حتی در برخی روزها به صورت تصاعدی بهبود کار خودش را ببیند.

برای بهبود در وضعیت شغلی خود باید سوالات مهمی را پاسخ بدهید. در هر شغلی که مشغول فعالیت هستید، باید ابتدا مشخص کنید:

در چه مختصاتی مشغول فعالیت هستید؟ آیا محصول و خدمات شما برای آن فضا و مختصات قابل استفاده است؟ یا باید در محتصات دیگری فعالیت کنید؟ چه مهارت‌ها و توانمندی‌هایی دارید و چه مهارت‌هایی را باید کسب کنید؟ چه راهکارهایی می‌تواند به شما کمک کند تا در مسیر شغلی‌تان موفق‌تر عمل کنید؟ چه مشاورانی می‌توانند در مسیر شغلی به شما کمک کنند؟ رقبای شما چه کسانی هستند و چه مسیری را طی می‌کنند؟ شما برای رقابت با رقبا چه ملزوماتی نیاز دارید و چه کارهایی باید انجام دهید؟ نقاط قوت و ضعف کار شما چیست؟ چگونه می‌توانید نقا قوت خود را قوی‌تر و نقاط ضعف خودتان را کمرنگ‌تر کنید؟ برنامه‌های سه ماهه‌ و یک ساله و پنج ساله‌ی شما برای توسعه‌ی کار چیست؟

تعداد سوالاتی که باید با خودتان مطرح کرده و روی کاغذ بیاورید کم نیستند. باید بتوانید از خروجی و پاسخ این سوالات به برنامه‌ی دقیقی برای کار خود برسید.

شاید بگویید خیلی سخت شد و نمی‌توانم این همه کار انجام بدهم. هر کسی که طاووس خواهد جور هندوستان کشد. اگر مصمم و جدی هستید باید مسیر افراد مصمم و جدی را طی کنید. به اندازه‌ای که جدی هستید، بهره‌مند می‌شوید.

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب ” دانش ثروتمند شدن ” نوشته والاس واتلز

هر روز یک قدم کوچک بردارید

شاید برخی افراد با دیدن برنامه‌‌های طولانی مدت و طرح‌های جدی دچار ترس و وحشت شوند و نتوانند این حجم تغییر را راهبرد کنند. برای چنین افرادی هم راهکارهایی وجود دارد. فرمول ساده‌ای را هر روز رعایت کنید:

هر روز یک قدم کوچک بردارید. 

اگر هر روز یک قدم کوچک بردارید، بعد از هفت روز هفت قدم جلو افتاده‌اید. بعد از یک ماه سی قدم جلوتر رفته‌اید و بعد از یک سال به‌اندازه‌ی ۳۶۵ قدم حرکت کرده‌اید. برای شغل و کسب و کار خودتان هر روز کاری انجام دهید. منفعل نمانید و حرکت کنید.

اگر منفعل باشید و قدمی برندارید، اتفاق خاصی هم نمی‌افتد. ولی با همین قدم‌های کوچک می‌توانید مسیر زندگی خود را دستخوش تحولات بزرگی قرار دهید. مستمر حرکت کنید. در بین راه متوقف نشوید. وقتی قدم‌های کوچک را برمی‌دارید به خودتان نگویید من که کار خاصی نکردم. نگذارید افکار منفی مانع قدم برداشتن شما شود.

قدم به قدم جلو بروید. برخی چند قدم برمی‌دارند و بعد می‌گویند کمی استراحت کنیم بعد دوباره حرکت می‌کنیم. این کار هم درست نیست. قدم‌های شما تازه گرم شده، نگذارید مجدد پاهایتان سرد شود. حرکت کنید. آرام و پیوسته حرکت کنید. پیش بروید و از چیزی نترسید.

فرمول غنی و ثروتمند شدن

برای آنکه غنی و ثرتمند شوید، فرمول پیچیده‌ای وجود ندارد. فرمول ثروتمند شدن در همین قدم‌های کوچک و پیوسته نهفته است. جدیت، پشتکار و تداوم و مستمر حرکت کردن فرمول موفقیت شما است. دکتر احمد محمدی مدیر و موسس آکادمی بازار در ویدئوی انگیزشی در مورد این موضوع توضیحاتی ارائه می‌دهند و قانون یک دهم درصد در روز بهره‌وری بیشتر را بیشتر توضیح می‌دهند. کاغذ و قلم بردارید و نکات مهم ویدئو را یادداشت برداری و اجرا کنید.

برای شروع کردن هیچ وقت دیر نیست. از همین امروز و از همین ساعت شروع کنید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments