کارآفرینی / کسب و کارمقالات

بهترین روش جذب سرمایه برای کسب و کار چیست ؟

افرادی زیادی هستند که ایده‌های تجاری خوبی دارند؛ اما اطلاعی از بهترین روش جذب سرمایه برای کسب و کار خود ندارند.
از بهترین راه‌های جذب سرمایه برای کسب و کار، تهیه طرح کسب ‌و کار و ارائه آن به سرمایه‌گذار است اگر به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید، ممکن است در مسیر کاری خود به سرمایه گذاری نیاز پیدا کنید که لازم باشد در جهت تحقق طرح تجاری شما سرمایه گذاری نماید.

ایده‌ تامین مالی برای یک شرکت تازه تاسیس، بسیار هیجان ‌انگیز است اما توجه داشته باشید که تامین مالی مستلزم کار بیشتری است که اکثر مردم از آن چشم پوشی می کنند. در این مقاله از آکادمی بازار، به ۴ نکته در خصوص تامین مالی می پردازیم:

برای جذب سرمایه روابطتان را گسترش دهید

جذب سرمایه برای کسب و کار تماما مربوط به روابط است و تلاش برای برقراری رابطه، دنیای متفاوتی ایجاد می‌کند. داشتن رابطه‌ مثبت قبلی با سرمایه‌ گذار، روند کلی را به طور چشمگیری آسان ‌تر می‌کند.

البته، باید برای سرمایه گذاری در کسب و کار رابطه ‌ای شغلی باشد، افراد کمی حتی حاضرند به یک دوست یک دلار قرض ‌بدهند، زیرا می‌تواند مشکلات بسیار زیادی به بار آورد.
با این حال، متوجه باشید چنین رابطه‌ای احتمالا تا مدتی زیادی ادامه می‌یابد و بر همین اساس باید با آن ها درست رفتار کنید.

کیفیت محصولتان را قبل از جذب سرمایه برای کسب و کار بسنجید

ما در عصر معیارهای متغیر، جابه‌جایی دائمی، و منابع مالی مردمی زندگی می‌کنیم که تاثیر حیرت ‌انگیزی بر تامین مالی دارند.
درحال‌حاضر، آدم‌ها به دنبال دلیل و برهان هستند که آنچه به ‌دست می‌آورند، عالی و ماندنی است و سرمایه‌‌گذاران نمی‌توانند صرفا تحت جذبه و سلطه‌ کلمات به شما پول بپردازند.

می بایست برای جذب سرمایه به منظور توسعه کسب و کار محصولی با حداکثر ماندگاری، نگرانی‌های زیادی را برطرف می‌کند، در عین حال، سوالات و شرایط زیادی را شفاف‌سازی می‌کند. اکثر افراد در این مورد سخت‌گیری زیادی دارند که پول خود را صرف چه چیزی می‌کنند، چون در این دوره و زمانه هیچ‌کسی، به‌ویژه سرمایه‌گذاران، نمی‌خواهد یک سنت را به هدر بدهند مگر این‌که چیزی مشخصی را مشاهده کنند.

همواره برای توسعه کسب و کار بر ارزش محصولتان بیفزایید

فرض کنید ایده‌ جدیدتان را به سرمایه‌گذاران توضیح می‌دهید و آنها به آن علاقه مند می شوند. در حالی که انتظار دارید ۵۰۰.۰۰۰ دلار به شما پیشنهاد دهند، ولی یک چک به مبلغ ۱.۳ میلیون دلار برایتان می نویسند. عالی است، مگر نه؟ لزوما نه.
البته که پول بیشتر عالی است، ولی توقعات را هم بالا می‌برد و می‌تواند سرمایه‌گذاران دیگر را بترساند. عموم مردم، تامین وجوه عظیم شرکت را در نظر می‌گیرند و توقعات‌شان فورا بالا می‌رود.

وقتی محصول نهایی عرضه می‌شود، تطبیق آن با سطح توقعات فوق‌العاده دشوار می‌شود، چون برای آن ها دیگر مهم نیست که محصول چقدر خوب و مناسب است.

برای کسب و کار سرمایه‌گذار مناسبی بیابید

یافتن سرمایه ‌گذار خوب یک چالش است؛ هر کسی نمی‌تواند آن را به خوبی انجام دهد و قطعا باید تناسب درستی برقرار باشد. اشتباهی متداول این است که فکر کنیم سرمایه‌گذار نامناسب ذاتا سرمایه‌گذار بدی است، این درست نیست.
یک سرمایه‌گذار ماهر می‌تواند به شرکت‌های زیادی کمک کند، ولی اگر انتخاب درستی نباشد، آنگاه فقط بهترین سرمایه‌گذار دنیا می‌تواند از پس این کار به خوبی بر آید. ولی دسترسی به چنین سرمایه گذاری امکان پذیر نیست.
در عوض، وقت بیشتری بگذارید تا مطمئن شوید ایده‌تان را می‌فهمند و کاملا با آن ارتباط برقرار کرده‌اند.
برندن سایرون، رییس اسکات ونچرز، صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر واقع در نیویورک می‌گوید: “با ازدیاد تامین مالی مردمی، شبکه‌های سرمایه‌گذاران و صندوق سرمایه‌گذاری خرد در چند سال گذشته، ازدیاد سرمایه‌ موجود برای راه‌اندازی‌های مرحله اول را داریم.”

هرچند، مهم است که کارآفرینان به دقت به این مسئله بیندیشند که از چه کسی پول می‌گیرند و در نظر داشته باشند سرمایه‌گذاران ارزش افزوده چه چیزی را صرفا ورای نوشتن چک ارائه می‌دهند.

 

امروزه بازاریابی و فروش تبدیل به یک علم گشته است و انجام آن به شیوه های سنتی و بدون تجهیز گشتن به این علم،
سبب می گردد که از عرصه رقابت امروزی جای بمانید.

در نتیجه ضروری است که به دنبال جدیدترین و به روزترین اطلاعات در این حوزه باشید و در عمل از آن ها بهره بگیرید.

آکادمی بازار به خاطر نقش مهم علم بازاریابی و فروش در مدیریت صحیح یک کسب و کار به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید،
که در آن استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه فروش، بازاریابی و کسب و کار، مهارت ها و راه های موفقیت در اداره موفق یک کسب و کار سودآور، را به شما می آموزند.

جهت ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن، کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

مطالب مرتبط

مشاور استارتاپ چه خدماتی را به شما ارائه میدهد؟
مشاوره راه اندازی استارتاپ چه کمکی به شما می‌کند؟
در انتخاب مشاور چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم؟
چرا مشاوره برای استارتاپ ها امری ضروری است؟
اهمیت استارتاپ چیست؟ ۱۱ قدم تا راه اندازی یک استارتاپ
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن