چگونه با استفاده از تصویر سازی می‌توانیم رؤیاهایمان را به واقعیت تبدیل کنیم

تصویر سازی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

بسیاری از افراد برای برآورده ساختن خواسته‌های درونی خود از تصویر سازی و قدرت بی‌نظیرش سخن می‌گویند. این مهم است که درک کنید که تصویر سازی مهارتی طبیعی برای شماست. به عبارتی، ذهن شما به طور طبیعی با تصاویر سر و کار دارد، پس درحقیقت این تکنیک توانمندی درونی شماست.

تصویر سازی یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای رسیدن به آرزوها از طریق طراحی کردن است. اگر این تکنیک را دائماً به کار گیرید، خواسته‌هایتان به آسانی برآورده می‌شود. در سمینار موفقیت، سایر راه های آسان برآورده کردن آرزوهایتان را خواهید آموخت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

تصویر سازی به معنای داشتن تصویری گیرا و واضح در ذهنتان درمورد چیزهای دلخواهتان است. تصاویری که در ذهن دارید، می‌تواند همراه با صدا، رایحه و حس لامسه باشد تا در حد امکان در واقعیت ظاهر شوند. زمانی‌که تصویر سازی می‌کنید، ذهنتان تصاویری جعلی می‌سازد. در تصویر سازی کاری با بینایی و احساس ادراک ندارید و تنها از نیروهای درونی خیالی استفاده می‌کنید یعنی در تصویر سازی از افکارتان استفاده می‌کنید. افکار شما ارتعاشات خاصِ خوب یا بد دارد. وقتی تصویر مثبتی در ذهن دارید، ارتعاشات مثبت منتشر می‌کنند و به نوبه خود باعث بازگشت چیزهای خوب به سوی شما می‌شود. اما زمانی که تصویر منفی را در ذهن دارید، ارتعاشات منفی پخش می‌کنند و در نتیجه شما چیزهای بد و منفی را به زندگی جذب می‌کنید.

با نکات  زیر می‌توانید برای واقعیت بخشیدن به رؤیاهایتان، مهارت تصویر سازی خود را بهبود دهید.

1. باید خاطر نشان کنیم که تصاویر باید روشن، واضح و رنگین باشند. می‌توان از تصاویر رنگی پر زرق و برق استفاده کرد تا آنها را شفاف‌تر سازید. اینها باعث می‌شود که زودتر به خواسته‌هایتان برسید. مهم است که بتوانید از وجود تصاویر تیره و مبهم به ذهن خودداری کنید.

2. زمان تصویر سازی شما باید اداراکات حسی خود را به کار گیرید تا ماهیت کلی را شکل دهید. اگر از صداها در تصویر سازی استفاده می‌کنید باید آنها واضح باشند یعنی حسی که شما تصور می‌کنید باید شبیه چیز واقعی باشند.

3. شرط مهم برای شما این است که تنها خواسته‌هایتان را تصور کنید. هرگز آنچه را که نمی‌خواهید، تصور نکنید، چرا که اگر این کار را انجام دهید همان چیزهای ناخوشایند شما جذب می‌شوند. ذهنتان جذب کننده است و هیچ چیز را پس نمی‌زند.

4. هنگام تصویر سازی باید خود را به طور یکپارچه و کامل در تصویر قرار دهید و یکی از آنها شوید. هنگام تصور خواسته‌هایتان باید خودتان را درون جسمتان ببینید. یکپارچگی به این معناست که خود را در شرایط دلخواه و مطلوب خود ببینید.

5. شما باید خود را به عنوان شریک اصلی در تصاویری که مجسم می‌سازید، تلقی کنید.  اصلی‌ترین قهرمان در صحنه تصویر‌سازی، خودِ شما هستید. نباید همچون یک مشاهده‌گر بیرونی از خارج به خود نگاه کنید.

6. به منظور ایجاد بینش واقعی‌تر، می‎‌توانید تصور کنید که گفتمان درونی شما مثبت است؛ گویی که به هدف خود دست یافته‌اید. به عنوان مثال اگر از خودتان این تصور را دارید که ثروتمند هستید، می‌توانید جملاتی مثل این را بگویید: من خوشبختم، آدم ثروتمندی هستم.

7. زمانی که خواسته‌های دلخواه خود را تصویر سازی می‌کنید، مهم است که با نیروهای جهان هستی  ارتباط برقرار کنید؛ به منبع بی حد و حصر جهانی که به بهترین شیوه تمام خواسته‌هایتان را برآورده می‌سازد، اعتماد کنید.

8. شما نباید تصویر سازی را به این هدف به کار گیرید که دیگران را تحت سلطه خود درآورید یا هر نیروی ذهنی را بر آنها اِعمال کنید. زمانی که تصویر سازی را برای تسلط بر دیگران به کار گیرید، کاملاً بی‌تأثیر می‌شود. هنگامی که دیگران را مجبور می‌کنید که برخلاف میل و اراده خود عمل کنند، تصویر سازی فایده‌ای ندارد. مهم این است که تصورتان را به محیط اطراف القاء نکنید. تصویر را در ذهن متمرکز شده بر خودتان نگه دارید.

9. هنگام تصویر سازی سعی نکنید با تصوراتتان خیلی منطقی باشید. شما همیشه باید فراتر از منطقه امن خود بروید. مجبور نیستید تنها آنچه را که شدنی است، تصور کنید. این تصورات باید بی‌حد و حصر، بزرگ و مشخص باشند. سعی کنید که خود را با چیزهایی تصور کنید که دوست دارید، داشته باشید اما الان آنها را ندارید. اهمیتی ندارد رسیدن به آنچه را که تصور می‌کنید، غیرممکن به نظر برسد. به این روند اعتماد کنید و به خود ایمان داشته باشید، در نهایت به خواسته‌هایتان می‌رسید.

10. برای بهتر شدن در تصویر سازی، می‌توانید به یک جسم مثل میز ناهارخوری نگاه کنید. چند ثانیه به آن خیره شوید و تمام جزئیاتش را در نظر داشته باشید. پس از آن، سعی کنید که با چشمانی بسته تصویرش را در ذهنتان ایجاد کنید. آنگاه چشم‌هایتان را باز کنید و تصورتان را با جسم واقعی مقایسه کنید.

11. باید از تصورسازی یا ظرفیت ایجاد تصاویر به طور فعالانه استفاده کنید و با جدیت مشغول تصویر سازی رؤیاهایتان شوید. باید احساس کنید که کاملاً درگیر فرآیند تصویر سازی هستید. در طی این کار شما باید کاملاً حواستان جمع باشد و توجه نباید درهم شکسته شود. تمرکزتان باید واضح، ثابت، شدید و آرام باشد. این کارآمدترین روش برای نقش بستن تصویر در ذهن ناخودآگاه و درنتیجه دست یافتن به رؤیاهایتان است.

12. به منظور تصویر سازی مفید باید بادقت بر تصاویری که خلق می‌کنید، تمرکز داشته باشید. این به این معناست که با هر فکری نباید حواستان پرت شود. تمرکز و آرامش مهمترین شروط رسیدن به خواسته‌هایتان هستند. شما نباید تکنیک تصویر سازی را با نگرانی یا به اجبار انجام دهید.

به عقیده کارشناسان تصویر سازی همانند عکس گرفتن با دوربین است؛ شما این کار را بدون هیچ زحمتی انجام می‌دهید. به این معنا که شما باید بر تصاویر در ذهنتان با تداوم و در عین حال آرام تمرکز کنید. هرگز نباید حواستان از طریق عکس‌های مختلف دیگر پرت شود. برای جلوگیری از حواس‌پرتی، فقط بر موضوع دلخواه خود تمرکز کنید.

13. می‌توانید شرایط بد و منفی را به عنوان نقطه شروعی برای مؤثرتر بودن فرایند تصویر سازی در نظر بگیرید. به بیان ساده‌تر، هنگام تصویر سازی، شما می‌توانید از شرایط منفی(مثلاً نداشتن پول) به عنوان ابزاری برای رسیدن به شرایطی بهتر استفاده کنید. در این مثال شما شرایط منفی فعلی(نداشتن پول) را در نظر می‌گیرید و خلافِ آن (داشتن پول فراوان)  را تجسم می‌کنید. شما باید در این دیدگاه جدید ثابت قدم باشید و به طور طبیعی اوضاع بد را بهتر کنید.

14. و سرانجام اینکه در هنگام تصویر سازی، تصاویر باید احساسات شما را تحت تأثیر قرار دهند. احساساتتان به بینشتان وسعت می‌بخشد . شما از طریق احساسات مثبت، هنگام تصویر سازی رؤیاهایتان به کل فرایند سرعت می‌بخشید. سعی کنید که این احساسات در نواحی از بدن -گردن تا انتهای ستون فقرات – نفوذ کند. خالص‌ترین احساسات کاربردی شادی، اشتیاق، تأیید، عشق و قدردانی هستند.

تصویر سازی ذهنی، مهارتی بسیار مفید و کاملاً اکتسابی می باشد. در صورتی که تصویر سازی ذهنی به درستی انجام گیرد، احتمال دستیابی به رویا و هدف شما بیشتر می گردد. هر چه رویایی را دست یافتنی تر تصور کنید، انگیزه شما هم بیشتر و در نتیجه تلاش بیشتری برای دستیابی به آن خواهید کرد. در مقاله ی فوق هم نکاتی برای بهبود کیفیت روش تصویر سازی ارائه شده است، که رعایت این نکات سبب بازدهی بیشتر این روش خواهد شد.

آکادمی بازار سمیناری را به نام «سمینار موفقیت» برگزار خواهد کرد، که در آن استاد احمد محمدی، مدرس و سخنران انگیزشی، ابزارها و تکنیک های مورد نیاز جهت موفقیت در زندگی، از جمله تکنیک تصویر سازی ذهنی را به شما خواهند آموخت. می توانید با کلیک بر روی لینک زیر در این سمینار انگیزشی و شاد شرکت کنید، تا با دانش و انگیزه ی بیشتری برای تحقق بخشیدن به رویاهای خود پیش بروید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاه بگذارید

avatar