چکیده کتاب پیشگامان عصر جدید نوشته توماس پتزینگر (2)

پیشگامان عصر جدید
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در این مقاله آکادمی بازار به معرفی ادامه کتاب پیشگامان عصر جدید نوشته توماس پتزینگر می پردازد.

تجارت های حاکم می توانند اطلاعات مورد نیازشان را از مشتریان به دست آورند و تغییرات لازم را در کم ترین زمان ممکن صورت دهند. آری، مسابقه ای برای پاداش در جریان است. این پاداش همان مشتری است. آری، تجارت های بزرگ راه دایناسورها را می پیمایند. هم دردی یک ویژگی پیشگام در این مسیر است. آیا چیزها را به همان گونه می بینید که مشتریان انجام می دهند؟

مطالعه بیشتر: بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: اصول و فنون مذاکره با کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد»

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید.  با ما برای مطالعه ادامه کتاب پیشگامان عصر جدید همراه باشید.

می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

 

توقف برنامه ریزی و آغاز بازی در کتاب پیشگامان عصر جدید

یک ثانیه به بدترین کارمندتان بیاندیشید. تصور کنید روزی با موهای ارغوانی و حلقه ای در بینی پدیدار می گردد. ناگهان به بهترین کارمند بدل می شود و ۱۰ درصد از نزدیک ترین همکارش پیشی می گیرد. آیا چهره ی تازه اش فکرتان را مشغول می کند؟ آیا از وی می خواهید خود را تغییر دهد. امیدواریم که این گونه نباشد. صادق باشید، آیا پیگیری اطلاعات مانند افزایش بهره وری اش مهم تر است یا کنترل افرادی که شرکت را تشکیل می دهند؟ پاسخ تان آری است. ولی من برای آنچه این شرکت می بایست به نظر برسد طرحی داشتم.

برای نوع پنداره ام طرحی داشتم. مسئله تان در اینجا باور اساسی به واژه طرح می باشد که یک اشتباه و جعل است. در بهترین حالت، کاری است برای تجسم آینده و احتمالات تجارت تان. در بدترین حالت، روالی است جهت حدس بیهودگی. در کتاب پیشگامان عصر جدید بیان می شود که می گذارند کارمندان شان خودشان باشند. آنها درس هایی را از گذشته آموخته اند و در زمان هایی در برابر ایده های دیگران ایستاده اند. نگذارید کارمندان تان همان چیز هایی را تجربه کنند که شما تجربه کرده اید.

خزان قانون روم کتاب پیشگامان عصر جدید

مالکان بزرگ و دارای امتیازات به هر انبار تازه ای امکان ایجاد می دهند. این حالت داستان نظام نامه نیست. بلکه ماجرا، ماجرای نوآوری پیوسته بنا بر شرایط و بافتارهای فردی است. داستان، داستان کامیابی است. محصول بزرگ یکی از امتیازات موفقیت آمیز در تاریخ و دومین قانون صرفه جویی است. قانون روم دیگر جایی کاربرد ندارد. اگر مالک یک تجارت هستید، می توانید خود را نمایش دهید.

توماس پتزینگر
کتاب پیشگامان عصر جدید

ولی، به هنگام کار با مشتریان و محصولات، احتمالا نمی خواهید ظرافت هایی را درک کنید که تجارت تان را شکل می دهد یا در هم می شکند مگر آنکه هر روز در انبار باشید. بهتر است تلاش کنید یک هدف مشترک را در کارگران تان ایجاد کنید. اگر دغدغه انبار و بهبود شرایطش را در سر می پرورانید، می توانید شرط ببندید از بیشترین انتظارات تان پا را فراتر می نهند. البته نمی خواهید تجارت تان به یک باغ وحش بدل شود. می خواهید قواعدی را تعیین نمایید. ولی:

اگر تصمیم دارید از قواعد ساده بهره بگیرید، آزمایش و تنوع را توسعه بخشید و دیدگاه هر کسی را لحاظ کنید. خواهید دید که به گونه ای مطلوب شگفت زده می شوید.

بعد از شرکت در سمینار موفقیت، از نتایج حاصل از آن و تأثیرات آموزه های استاد احمد محمدی بر روی زندگی شخصی و شغلیتان شگفت زده خواهید گشت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

عصر تازه رهبری

در کتاب پیشگامان عصر جدید بیان میشود که این افراد در تجارت می دانند رهبران از توانایی بی همتا، همزمان در خط مقدم و پشت جبهه برخوردارند. این رهبران به دنبال هیچ جادویی نمی روند، آنها تنها شنوندگانی خوبند.

آنها زمانی را سپری می کنند تا دریابند گروه شان به کدام مسیر رهسپار می شود و چه می کند. سپس، مسیر را شعله ور می کنند. به یاد داشته باشید هدف مشترک از اتفاق نظر یا دستور بهتر است. شما نمی خواهید افراد با بی میلی دنباله روی تان باشند. از آن ها می خواهید مشتاقانه به هدف رهسپار شوند. یا خود هدف را تعیین می کنید یا اجازه می دهید خودشان هدف را انتخاب کنند.

بر انرژی های رهبری جهت واکنش به کارمندان تان تمرکز کنید. افرادتان عصای دست تان هستند. هر چه آنها بهتر باشند شما نیز بهتر خواهید بود. هر چه آنها بیشتر گوناگون باشند، موقعیت شما نیز بهتر خواهد بود. تیم های ورزشی به بازیکنان نقشی نیاز دارند. آنها به انسجام نیاز دارند. آنها در یک تبادل نظر با هم رقابت می کنند.

در تجارت، قواعد بندرت تعیین می شوند یا حتی به ندرت آشکارند. یک نشست تجاری مطلوب تابع هم اندیشی همگان نیست. برعکس، ناهم اندیشی سازنده به راه حل های شگرف هم در زمان کنونی و هم در آینده می انجامد. فرآیند گفتمان از هر تصمیم مهم دیگری مهمتر است. تا مادامی که همگان هدفی مشترک دارند، ناهم اندیشی سازنده به جریان بی پایان ایده های نوآورانه دامن می زند.

عشق در کار

در کتاب پیشگامان عصر جدید بیان می شود  که پول کار های فراوانی می تواند انجام دهد. هنگامی که افراد از پول کافی برای بقا برخوردارند، خانه می خرند، فرزندان شان را به مدرسه می فرستند و کارهای دیگر را انجام می دهند. اگر پول داشته باشند، دفترشان را اداره می کنند. اگر نه، از عرصه کنار می روند. ایده های خود کام بخشی، عشق و سپاسگزاری را اغلب در تجارت به باد مسخره می گیرند.

ولی، اثر گذاری شان در سازمان تان شما را شگفت زده می کند. چرا کارگران مان در انتهای خط مونتاژ همیشه بیشترین بهره وری را به نمایش می گذارند؟ آنها مطلوب ترین عملکرد را نمایان می کنند. آنها پیشرفت، محصول و سبب کار را می بینند. بیشتر مردم می خواهند در دوران جوانی، جهان را تغییر دهند. هر چه از سن شان می گذرد، بیشتر به این نتیجه می رسند که نمی توانند.

آنها تنها کار می کنند تا صورت حساب پرداخت کنند و سنوات بگیرند. رهبران جبهه تازه، تلاش می کنند این فرآیند کاهشی و نا امید کننده را خنثی کنند. آنها تلاش می کنند محیطی برای افراد ایجاد نمایند که لیاقتش را دارند. پول مهم است. ولی به ندرت می تواند جلوی یک رئیس سخت گیر را بگیرد. اگر این را درک کنید، آینده از آن شما می شود.

نکات طلایی در کتاب پیشگامان عصر جدید

  • کارمندان تان را ترغیب کنید خودشان باشند. اگرنه، نیروی کارتان را از دست می دهید.
  • بازخورد، یا از آن استفاده کنید یا آن را از دست دهید.
  • یک هدف مشترک را در گروه دنبال کنید نه یک روش مشترک را.
  • ارتباط دهید، ارتباط دهید و ارتباط دهید.
  • چرا به هنگام همکاری رقابت می کنید؟
  • اگر شرکت تان به برنامه های هر روزی عادت کرده است؟ از کارمندان تان بخواهید بازی کنند.
  • اگر رهبر هستید، یاد بگیرید که بشنوید.
  • یک تجارت مطلوب از ناهم اندیشی سازنده نیرو می گیرد.
  • عشق از پول تاثیرگذارترست.
  • بهره وری کارمندان به احساس سپاس گزاری ارتباط دارد.

امروزه با پیشرفت علم و فناوری و شناخت انسان ها از توانمندی های ذهن خود، موجب گشته است که بسیاری از ناممکن ها امکان پذیر شوند و از این رو نسلی جدید از انسان ها با نام «پیشگامان عصر جدید» پدید آیند.

اینان به شیوه ای نوین عمل می کنند و تنها به حل مشکلات و موانع می اندیشند و اجاز نمی دهند هیچ چیزی جلوی میل شدید آنان به پیشرفت را بگیرد. چکیده کتاب پیشگامان عصر جدید اطلاعات خوبی را در مورد نسل پیشگامان عصر جدید ارائه کرده است که دانستن نکات آن و الگو قراردادن آنان سبب می شود که دست از افکار قدیمی و پوچ خود برداریم و تنها با یادگیری و کسب دانش روز دنیا وارد عمل و موفق گردیم.

به منظور زندگی و اندیشه نمودن همچون افراد موفق و برجسته، نیازمند دانستن ویژگی ها و عادت های آنان هستیم. ویژگی ها و عادت های مثبت و سازنده ای که در مقالات مفید و کاربردی آکادمی بازار با آنها آشنا می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *