کارآفرینی / کسب و کار

چکیده کتاب پیشگامان عصر جدید نوشته توماس پتزینگر (1)

در این مقاله قصد داریم چکیده کتاب پیشگامان عصر جدید نوشته توماس پتزینگر را به شما ارائه بدهیم.

توماس پتزینگر در نشریه والت استریت به مدت ۲۰ سال کار کرد. در ۴ سال گذشته، ستون هفتگی می نوشت. وی جایزه جرالد لوب بزرگ ترین جایزه مالی و تجارت را دریافت نمود و چندین کتاب باارزش را به رشته نگارش درآورد. این کتاب فرش قرمز را برای نوعی تازه از اقتصاد در آمریکا پهن می کند. یک اقتصاد مبتنی بر همکاری نه رقابت.

کارمندان در این نوع اقتصاد ترغیب می شوند غریزه نوآورانه خود را دنبال کنند. قویترین شرکت ها آنهایی هستند که با تغییرات و تقاضاهای تازه خود را سازگار می کنند. همینطور که رهبران تجارت بیشتر و بیشتر همکاری، روابط دوستانه در محیط کار و انعطاف پذیری را در آغوش می گیرند. قواعد کهنه تجارت بیهوده می شوند. پیشگامان عصر جدید قواعد تازه ای را همراه با دانش ژرف برای تاریخ دانان و اقتصاددانان آینده فراهم می سازد. با آکادمی بازار برای آنایی بیششتر با کتاب عصر جدید همراه باشید.

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب قوانین زندگی نوشته ریچارد تمپلار

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث

همچنین می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید. می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

این کتاب را به کارفرمایانی پیشنهاد می کنیم که در رهبری شرکت نقش مهمی را ایفا می کنند. دانشجویان که تمایل دارند این نقش را ایفا کنند نیز می توانند این کتاب را بخوانند. همچنین این عزیزان می توانند در سمینار موفقیت پیش رو نیز حضور یابند و از آموزه های استاد احمد محمدی بهره بگیرند.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

پیشگامان عصر جدید ، مردان و زنانی که محیط کار و مارکت را زیر و رو می کنند

بیشتر آنچه درباره تجارت در آمریکا می دانید را در چند دهه آینده به چالش می کشند. پرسش هایی که به تار و پود تجارت می پردازند آهسته و پیوسته زیر پوست آمریکا نفوذ می کنند. محصولات چند هزار دلاری رایگان از دست می روند. کارمندان تصمیم هایی می گیرند که بر دوش مدیران سنگینی می کرد.

شرکت ها با پشتیبانی مالی اندک یا با هیچ پشتیبانی مالی ناگهان پدیدار می شوند. شرکت های بزرگ بدون هیچ بودجه و طرحی به عملیات می پردازند. چه خبرست؟ صدها یا شاید هزاران نفر به بسامد تجاری جدید گوش می دهند. این پیشگامان عصر جدید دیگر به نهادهای گذشته پایبند نیستند. آنها ایده های بیشتری می خواهند.

آنها درباره سبک های فردی و شخصیت با هم رقابت می کنند. فناوری دوستشان است. آنها می خواهند فناوری را به رقابت بدل کنند. ولی این پیشگامان بی محابا کاری نمی کنند. آنها جبهه تازه ای در افق می بینند. این جبهه از انعطاف پذیری و سازگاری لبریز است. تنها می توانید تصور کنید چگونه یک شرکت بسیار ساختار یافته می تواند چنین محیطی بیافریند. هدف اشتراک یافته سرود پیشگامان عصر جدید به شمار می رود. آنها می خواهند با هر کسی از رقبا گرفته تا مشتریان همکاری کنند.

در مسیر شغلی دلخواه و مناسب خود حرکت کنید
بخوانید

قوانین ژرف

قوانین ژرف در قلب پروژه پیشگامان عصر جدید جای می گیرد. به بیان دیگر، تغییرات گریزناپذیرند و رفتار و تعهدات روزانه را شکل می دهند. نخستین قانون در قلب این تغییر این است که صرفه جویی با یادگیری پیوند می خورد و یادگیری همه جا به یک شکل روی می دهد.

بازخورد و تعدیل به بازخورد و تعدیل بیشتر می انجامد و این فرآیند ادامه می یابد. هرگز اثرگذاری این فرمول ساده را بر محیط تجارت دست کم نگیرید. قانون دوم به این نکته می پردازد که پیشگامان عصر جدید بنظر در یادگیری غرق می شوند و صرفه جویی راهش را به قله پیدا می کند. گروه ها –تا زمانیکه هدف یکسان دارند- بهترین اصول سازمانی را توسعه می دهند. باز هم تنها زمانی اعتبار این قانون را درمی یابید که آن را به جریان بیاندازید.

توماس پتزینگر
پیشگامان عصر جدید

رژه میاندار

در کتاب پیشگامان عصر جدید بیان می شود که برخلاف باور عموم، میانداران با پیشرفت فناوری ناپدید نمی شوند. فناوری تازه بسیاری از کاغذبازی ها و بنابراین شغل های بی هدف را از میان برمی دارد. با این کار، میانداران بیشتری پدیدار می گردند. ناقوس رقابت به صدا در می آید. همینطور که اقتصاد به تجزیه شدن ادامه می دهد، از منطق بدورست بخواهیم کل سیرک را زیر یک چادر نگه داریم.

همینطور که ارتباط بیشتر و بیشتر کارآمد می گردد، بیشتر و بیشتر بر اساس توان شبکه تان ارزیابی می شوید. بهترین ایده هایتان نیز از این شبکه نشات می گیرد. نوآوری های عمده در زندگی و فرای آن از ترکیب های بی همتا سر بر می آورند. اتم ها مولکول بودند که جهان را تشکیل دادند.

تاریخچه موسیقی جاز نیز همین روند زیست شناسی را نشان می دهد. این تاریخچه یک داستان جذاب را بازتاب می دهد و نمایانگر تغییری شگرف در چند دهه گذشته می باشد. زمانی بهترین جاز از بهترین رهبران گروه های موسیقی به گوش می رسید. گروهی از موسیقیدانان بااستعداد گرد هم می آمدند و چندین ماه با وفاداری کنار هم کار می کردند.

و اما نتیجه! موسیقی شگرف در سایه همکاری کسانی تولید می شد که از سبک یکدیگر بخوبی آگاهی داشتند.  امروزه تغییری را در دنیای جاز اغلب از حیث همکاری اعضا به چشم می بینیم. اگر در جایگاه یک موسیقیدان تلاش می کنید، از شما انتظار هر مهارتی می رود. تنها یک موسیقیدان بزرگ نیستید. یک ارتباط دهنده بزرگ نیز هستید. پس، چگونه این را به تجارت ترجمه می کنید؟ آسان! بی تردید وفاداری کارمند را به آسانی آب خوردن احساس می کنید. آنها در این شرایط به آسانی مهارت می بینند. همکاری را در مسیر رقابت در آغوش بگیرید.

به دست آوردن ثروت تنها به معنای رسیدن به پول نیست
بخوانید

شراکت با مشتریان

در کتاب پیشگامان عصر جدید بیان می شود که بی تردید زمانی سرمایه گذاران در زمینه تولید محصولات در آمریکا دستور می دادند. آنها بر محصولاتی تمرکز می کردند که فرض میشد بازده موفقیت آمیز را به همراه می آورند. با این همه، در جایی از مسیر، همه چیز تغییر یافت. نسل پس از جنگ جهانی دوم را مقصر بدانید اگر به یک سپر بلا نیاز دارید.

آنها به وفور افزایش یافتند. بخوبی آموزش دیدند. در نتیجه، از پول و ایده برخوردار گشتند. آنها می توانند برای محصولات پول هزینه کنند. ولی، به هر محصولی نیز نیاز ندارند. آنچه می خواهند را می خواهند. آیا قانون نخست صرفه جویی را به یاد می آورید؟ اینجا همان نقطه ای است که جبهه تازه تجارت کارش را آغاز می کند.

تجارت های حاکم اکنون و در آینده تنگ ترین حلقه بازخوردی را تشکیل می دهند. آنها می توانند اطلاعات مورد نیازشان را از مشتریان بدست آورند و تغییرات لازم را در کمترین زمان ممکن صورت دهند. آری، مسابقه ای برای پاداش در جریان است. این پاداش همان مشتری است. آری، تجارت های بزرگ راه دایناسورها را می پیمایند. همدردی یک ویژگی پیشگام در این مسیر است. آیا چیزها را به همانگونه می بینید که مشتریان انجام می دهند؟

امروزه با پیشرفت علم و فناوری و آگاهی انسان ها از توانمندی های ذهن، بسیاری از ناممکن ها امکان پذیر شده اند و از این رو نسلی جدید از انسان ها با نام «پیشگامان عصر جدید» به وجود بیایند. اینان به شیوه ای نوین عمل می کنند و تنها به حل مشکلات و موانع می اندیشند و اجازه نمی دهند هیچ چیزی جلوی میل شدید آنان به پیشرفت را بگیرد.

چکیده کتاب فوق، اطلاعات خوبی را در مورد نسل پیشگامان عصر جدید ارائه کرده است که دانستن نکات آن و الگو قراردادن آنان سبب می شود که دست از افکار قدیمی و پوچ خود برداریم و تنها با یادگیری و کسب دانش روز دنیا وارد عمل و موفق گردیم. برای زیستن و اندیشیدن همانند افراد موفق و پیشگامان عصر جدید، نیازمند دانستن ویژگی ها و عادت های آنان هستیم.

به همین منظور ما به شما پیشنهاد میکنیم از مقالات بسیار مفید و کاربردی آکادمی بازار برای موفقیت در زندگی و کسب و کارتان استفاده نمایید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

مشاوره توسعه سازمانی اقدامی حرفه‌ای جهت بهبود عملکردها
آموزش «حل مسائل کسب و کار» در فیلم آموزشی آکادمی بازار
مشاور استارتاپ چه خدماتی را به شما ارائه میدهد؟
ده نکته کلیدی برای مدیران در کارگروهی و تیم سازی
اشتباهاتی که حتی بهترین برنامه‌ریزی فروش را هم خراب می‌کند
مشاوره راه اندازی استارتاپ چه کمکی به شما می‌کند؟
قبل از برندسازی یا برندینگ این سوالات را از خودتان ب‍پرسید
چرا مشاوره برای استارتاپ ها امری ضروری است؟
با 8 ویژگی مشاور کسب و کار آشنا شوید
چگونه از طریق هوش مالی کسب درآمد کنید؟
اهمیت استارتاپ چیست؟ ۱۱ قدم تا راه اندازی یک استارتاپ
تعریف تجارت آنلاین و روش راه اندازی آن
بازاریابی چریکی یا بازاریابی پارتیزانی یا گوریلا مارکتینگ
کاریزمای موفقیت در کسب و کار

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن