چکیده کتاب موفقیت، یک آرمان ارزشمند از نگاه ارل نایتینگل(1)

ارل نایتینگل
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

داستان های زندگی افرادی با موفقیت های غیر معمول، با وجود موانع پیش روی آن ها، همواره توجه همگان را به خود جلب کرده است. آن ها راسخ و استوار هستند. اما فراتر از آن چیزی می باشند که در بررسی دقیق تر آن ها می بینیم.

پسری که پاهایش به شدت سوخته  و به او می گویند حتی اگر بتواند راه برود خوش شانس است، ستاره ی قهرمان مسابقه دو می شود. زنی که مادرزاد کور و ناشنوا است یکی از الهام بخش ترین شخصیت های قرن می شود. و کودکان فقیر که به شهرت و ثروت می رسند نمونه هایی پیش پا افتاده و معمولی از این دسته هستند. در این دوره زمانی مهاجرت بی سابقه، ما شاهد افرادی هستیم که عملا با هیچ چیز شروع به کار کرده اند و بطور حیرت آور در مدت زمان کوتاهی موفق شده اند.

چه چیزی این افراد را از هم سوا می کند، افراد با موانع بزرگ مانند ندانستن زبان، عدم شناخت مناسب افراد و نداشتن هیچ پولی؟ انگیزه و محرک پسری با پاهای سوخته که دونده قهرمان می شود و یا هلن کلر، مادرزاد کور و ناشنوا یکی از الهام بخش ترین شخصیت های زمان ما می شود، چیست؟ پاسخ، اگر به طور کامل درک شود، درواقع هر آنچه که من و شما می خواهیم را به ارمغان خواهد آورد، و این بطور فریب آمیزی ساده است. شاید خیلی ساده باشد.

افرادی که اینجا در مورد آن ها صحبت کرده ایم و هزاران نفر هم اکنون در سراسر جهان همین گونه می باشند و خصیصه ای دارند که باقی افراد از آن بی بهره هستند. آنها هدف و آرمان هایی دارند. با وجود تمام موانع و معضلات، میل شدیدی به موفقیت دارند. دقیقا می دانند چه می خواهند؛ هر روز در زندگی خود به آن می اندیشند. هر صبح با خیال آن از خواب بیدار شده و بهترین ساعات روز خود را به اندیشیدن به آن اختصاص می دهند. و هر شب قبل از خواب آخرین چیزی است که به آن می اندیشد. از آنچه می خواهند انجام دهند تصوری دقیق دارند و با همین خیال همه موانع پیش روی خود را رد می کنند.

The essence of success

این چشم انداز، این رویا، این هدف، برای همه جهان، به جز فردی که رویای آن را دارد غیرملموس است، که موجب موفقیت و پیشرفت هرچه بیشتر بشریت می شود. این انگیزه اصلی برای تمام چیزهایی است که در مورد خود می بینیم. تمام چیزهای ارزشمند که توسط مردان و زنان به دست می آید، تحقق یک رویای ، و نیل به هدف است. گفته شده هر آنچه که ذهن می تواند تصور و باور کند، آن را به دست می آورد.

زیباسازی ساختمان متروکه و با نمای قدیمی.ساخت پل بر روی خلیج. فرود در ماه. و داشتن خواروبارفروشی کوچک در مرکز منهتن. داشتن خانه دوست داشتنی در خیابانی با درختان سایه دار و اخذ مدرک دیپلم توسط جوانی. کمتر امتیاز دادن در بازی گلف و داشتن موقعیتی در دنیای کسب و کار. داشتن درآمد مشخص یا سرمایه گذاری مقداری پول. آنچه ذهن می تواند تصور و باور کند، می تواند به دست آورد.

به هر آنچه فکر کنیم همان می شویم. و وقتی با یک هدف هیجان انگیز تسخیر شویم، به آن می رسیم. به همین دلیل گفته شده است:

“هر آنچه را که قلبتان می گوید انتخاب کنید. پس هر چیزی را اکیدا طالب آن هستید، بدست خواهید آورد. “

با شرکت در سمینار موفقیت، موفق و شاد بودن را انتخاب خواهید کرد!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

آمریکایی ها می توانند هر چیزی را که می خواهند داشته باشند. مشکل این است که نمی دانند چه می خواهند. آه، آنها چیزهای کوچک را می خواهند. ماشین جدید بخواهند می خرند. یخچال جدید بخواهند؛ آن را تهیه می کنند. آنها خانه جدید بخواهند می خرند. این سیستم هرگز برای آنها شکست نمی خورد، اما به نظر نمی رسد که این سیستم را درک کنند. اما اگر نه برای خرید یخچال و فریزر و یا نه ماشین جدید کار کنند، یقینا برای هر چیز دیگری که می خواهند، سخت تلاش می کنند.

اهداف مبنای موفقیت هستند. در حقیقت همان تعریف موفقیت است. بهترین تعریفی که تاکنون از موفقیت پیدا کردم همین است:

“موفقیت تحقق تدریجی و پیشرونده یک هدف ارزشمند است” یا در بعضی موارد پیگیری ” آرمان” ارزشمند است. این یک تعریف زیبا از موفقیت است. بدان معنی است که هر کسی در مسیر دستیابی به یک هدف باشد، موفق است.”

در حال حاضر، موفقیت دستیابی به یک هدف نیست، مگر آنکه دنیای امروز آن را موفقیت تلقی کند؛ بلکه نیل به سوی هدف است. ما زمانی موفقیم که برای رسیدن به چیزی در زندگی تلاش کنیم. و آن قرار گرفتن انسان در بهترین حالت خود است. دقیقا همان منظور سروانتس است: “جاده بهتر از مسافرخانه است.” بهترین حالت ما زمانیست که در حال صعود، تفکر، برنامه ریزی، و تلاش هستیم. هنگامی که در حال حرکت به سوی چیزی هستیم فقط می خواهیم به آن برسیم.

با این تعاریف، موفقیت تحقق تدریجی و پیشرونده یک هدف ارزشمند است، که تمام مبناهای آن را را پوشش می دهیم. جوانی که در حال اتمام تحصیل است ، همانند هر شخص دیگری بر روی سطح زمین موفق است. فردی که در راستای یک موقعیت خاص با شرکت خود کار می کند، همان قدر موفق است.

اگر هدفی داشته باشید که همانند هر فرد دیگری برایتان ارزشمند باشد، به اعتقاد من اگر تمام اوقات به ان بیندیشید به آن هدف دست خواهید یافت. اما هرچه به آن نزدیکتر شوید می ببینید که زودتر به هدف دست می بابید، پس به هدف بعدی خود خواهید اندیشید. اغلب می بینید نویسنده در نیمه کتاب بر روی ایده برای موضوع بعدی خود اشاره می کند و به ایده پردازی در رابطه با آن موضوع می پردازد حتی ممکن است موضوع پیشین را تمام کرده باشد. پس میبایست اینگونه باشد.

تخمین زده شده که حدود 5 درصد از مردم به موفقیت های غیر معمول دست می یابند. برای بقیه، به نظر می رسد متوسط ​​به اندازه کافی خوب باشد. اغلب به نظر می رسد که فقط برانگیخته شده، و با سوق به سوی آن شرایط را به دست می گیرند، و شاید امیدوار باشند همه چیز از زمانی به زمان دیگر بهتر خواهد شد. دوست دارم انسان ها را با کشتی مقایسه کنم، همانطور که کارلایل نیز همین کار را کرد.

طبق چکیده کتاب «موفقیت»، راز موفق گشتن انسان های فوق العاده موفقی همچون هلن کلر، علی رغم ناتوانی های ذاتی آن ها، هدف ها و آرمان های ارزشمند آن هاست. انسانی که هدفی ارزشمند داشته باشد و با تمام وجود آن را بخواهد، روز و شب تحقق یافتن آن رویا را در ذهن خود تجسم می کند، انگیزه و محرک اصلی جهت حرکت و تلاش به سوی دستیابی به هدف های خود را به دست می آورد. در این مسیر از توانمندی های خارق العاده ذهن خود استفاده و عادت های مثبت و سازنده را در خود ایجاد و همچنین مهارت های مورد نیاز را در خود تقویت می کند. آنان تا لحظه ی رسیدن به آن اهداف، تسلیم نمی شوند و هیچ چیزی جلودارشان نیست! بنابراین باید اهدافی را برگزینیم که این چنین آتش اشتیاق را در ما روشن نگه دارد.

از آنجا که بهترین راه جهت موفقیت الگوبرداری از افراد موفق است، آکادمی بازار با هدف معرفی افراد موفق به افراد علاقمند، علاوه بر انتشار مطالبی دربردارنده ویژگی های مشترک این افراد، همچون مقاله فوق، و برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی، در آینده ای نزدیک سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید. در این سمینار استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی شیوه تفکر، الگوهای رفتاری و عادت های مثبت و سازنده افراد موفق را به شما آموزش خواهند داد. به منظور آشنایی با افراد موفق و فوق العاده دنیا، کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *