مقالاتموفقیت / انگیزشی

چه چیزی باعث می شود تا سلبریتی‌ها را ستایش و تحسین کنیم؟

روزگاری مردم پرستش گاه و معابدی برای خدایان می‌ساختند و آنها را می‌پرستیدند. در واقع آنها بت‌هایشان بودند. زمان گذشت اما نیاز به پرستش و ستایش تمام نشد و تنها خدایان و بت‌ها تغییر کردند. امروزه به جای بت، سلبریتی‌ها به وجود آمده‌اند.

سلبریتی چیست؟

نیازی نیست که سلبریتی را تعریف کنیم چرا که اکثر مردم با این اصطلاح آشنا هستند. اینها افرادی هستند که اغلب بر روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شوند، درمورد آنها در روزنامه‌ها می‌خوانیم و در شبکه‌های اجتماعی آنها را دنبال می‌کنیم. آنها بت‌هایی هستند که توسط رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به وجود آمده‌اند. معمولاً تصورات و آرزوهای پنهان ما هستند که باعث می‌شوند ما را به برخی افراد مشهور جذب کنند. سلبریتی‌ها، از اول سلبریتی متولد نمی‌شوند. آنها ساخته می‌شوند. گاهی شهرت و آوازه‌شان بسیار کوتاه است و بعضی وقت‌ها اگر با‌استعداد باشند شهرتشان طولانی‌تر است. درصورتی‌که فردی در تلویزیون چند بار دیده شود یا در روزنامه درباره‌اش نوشته شود سلبریتی مردم خوانده می‌شود.

این افراد ممکن است با‌استعداد باشند یا صرفاً افراد معمولی بدون هیچ استعداد خاصی باشند که به خاطر یک دلیل یا دلایلی حداقل چند بار در تلویزیون، در صحنه دیده می‌شوند یا در برنامه رئالیتی‌ شو ظاهر می‌شوند.

استعداد تا چه حد روی موفقیت یا عدم موفقیت ما نقش دارد؟ استاد احمد محمدی پاسخ این سؤال را در سمینار موفقیت خواهند داد.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

ما به آنها اعتبار خدایگان را می‌دهیم و آنها را ارج می‌نهیم. عجیب آن است که حتی اگر آنها را دوست داشته باشیم و تحسینشان کنیم باز هم درمورد ناراحتی و بدبختی‌هایشان پشت سرشان حرف می‌زنیم.

چه افرادی را به عنوان سلبریتی می‌شناسیم؟

ظاهراً 5 گروه اصلی برای سلبریتی‌ها وجود دارد. آنها ظاهراً جایگزین خدایان قدیمی شده‌اند. اینها خدایان بشریت هستند:

1. آوازخوان‌ها

2. هنرپیشه‌ها

3. شرکت‌کنندگان در برنامه رئالیتی شو

4. تهیه‌کنندگان تلویزیون

5. قهرمانان

6. سیاستمداران

What makes us praise and admire the celebrities?

به چه علت ما سلبریتی‌ها را ستایش و تحسین می‌کنیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ما درمورد سلبریتی‌ها می‌خواهیم بیشتر بدانیم و آنها را دنبال کنیم. چند دلیل در این رابطه عبارتند از:

1. ما آنها را تحسین می‌کنیم زیرا آنها را به عنوان شخصیت‌های مشهور، مهم و قدرتمند تلقی می‌کنیم و و افراد بسیاری در مورد آنها می‌دانند. این افراد با حضور خود در رسانه‌ها به مردم اجازه سرک کشیدن به زندگی‌ شان را می‌دهند. به نظر می‌رسد که سبک زندگی آنها جالب‌تر و متفاوت‌تر باشد یا رسانه‌ها باعث می‌شوند که ما اینگونه تصور کنیم. انسان به طور ناخودآگاه تمایل دارد که هرکسی را که بهتر، بزرگتر، ثروتمندتر، مشهورتر و قدرتمندتر باشد، تحسین کند.

7 روش برای تداوم انگیزه در نوشتن پست های وبلاگی
بخوانید

2. اکثر مردم به طرز ناخودآگاهی به مشهور شدن و شهرت گرایش دارند، حتی اگر علناً آن را نپذیرند. زمانی‌که شما عاشق افرادی هستید که مشهور هستند، حس می‌کنید که آنها بخشی از زندگی‌تان هستند و احساس نزدیکی با آنها دارید.

3. همگی می‌خواهیم زندگی بهتر و متفاوتی داشته باشیم و درمورد سلبریتی‌ها بخوانیم، آنها را در تلویزیون تماشا کنیم یا آنها را در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دنبال کنیم و احساس کنیم که ما هم در افتخاراتشان شریکیم. احساس نزدیکی با آنها داریم گویی که آنها دوستان ما هستند و حس خوبی به ما می‌دهند. افرادی هستند که از بت‌های خود تقلید می‌کنند، مثل آنها لباس می‌پوشند و از همان عطری که آنها استفاده می‌کنند، می‌زنند یا تلاش می‌کنند که همانند آنها رفتار کنند. همه‌ی اینها حس نزدیکی به آنها را ایجاد می‌کند و در شهرت و شکوه و جلال آنها شریک می‌شود.

4. هرکسی از وراجی کردن و پشت سر دیگران صحبت کردن خوشش می‌آید و زمانی‌که نوبت به سلبریتی‌ها می‌‌رسد این صحبت‌ها جذاب‎‌تر می‌شوند. مردم دوست دارند که آنچه را که سایر مردم می‌گویند و عمل می‌کنند بشنوند، بخوانند یا تماشا کنند حتی اگر هیچ ارزشی هم نداشته باشد. در واقع این یکی از دلایل جذابیت برنامه رئالیتی شو هاست.

5. ما  افراد زیبا را که لباس شیکی می‌پوشند، دوست داریم. عاشق دیدن افرادی هستیم که کارهایی می‌کنند یا به جاهایی می‌روند که ما توان آن را نداریم. این ذهن ما را از مشکلات دور می‌کند و به ما اندکی حس شهرت و شکوه می‌دهد.

6. حس کنجکاوی در اینجا نقش زیادی ایفا می‎‌کند. کنجکاوی درمورد زندگی دیگران به ویژه افراد مشهور، قدرتمند یا ثروتمند امری طبیعی است. به طرز ناخودآگاهانه مایلیم که آنها را دوست داشته باشیم. دوست داریم بدانیم آنچه که انجام می‌دهند، می‌خورند و جایی که می‌روند بنابراین برخی از آنها را انجام می‌دهیم. این باعث می‌شود که ما احساس نزدیکی و با‌ارزشی را با آنها داشته باشیم.

7. زمانی‌که افراد خاصی بر صفحه تلویزیون یا گوشی همراهمان ظاهر می‌شوند، احساس خویشاوندی با آنها پیدا می‌کنیم. آنها مثل دوستان نزدیک ما می‌شوند. گویی هر روز آنها را می‌بینیم و بخشی از زندگی ما هستند. آنگاه آنها را دوست می‌داریم و تحسین می‌کنیم. به خاطر داشته باشید که سلبریتی‌ها انسان‌های معمولی مثل من و شما هستند. آنها می‌خورند، می‌نوشند، می‌خوابند و فکر می‌کنند. تنها تفاوت آنها با من و شما در این است که آنها در رسانه‌ها حاضر می‌شوند. ممکن است شما هم همانند آنها یا حتی بیشتر ثروتمند، باهوش یا موفق باشید. تنها تفاوت این است که آنها مشهورند و شما نیستید. آیا این موضوع شما را فردی پست‌تر می‌کند؟ نه اینطور نیست. شما شکوه و جلال و جذبه را در زندگی‌شان می‌بینید اما آیا در زندگی روزمره‌شان واقعاً اینگونه است؟ بیشترشان همان احساسات، امیال و افکاری را که شما دارید، دارند. احتمالاً آنها نگرانی‌ها و مشکلات خاص خود را دارند گاهی زندگی واقعی‌شان به جذابی که در تلویزیون دیده می‌شود، نیست. سلبریتی‌ها مردمی مثل سایر مردم هستند. آنها همانند مردم عادی زندگی‌شان فراز و نشیب، لحظات شاد، ترس، موفقیت و ناکامی دارد.

چگونه می توان با تجسم خلاق به خود انرژی مضاعف داد؟
بخوانید

رسانه‌ها جذابیت ایجاد می‌کنند و ما آن را با تصورات و رؤیاپردازی در ذهن خود بزرگ می‌کنیم. هرکسی به تحسین و تمجید نیاز دارد و سلبریتی‌ها هم اینگونه‌اند. البته ما همه‌ی سلبریتی‌ها را ستایش نمی‌کنیم. بعضی از آنها را اصلاً دوست نداریم و نمی‌خواهیم که درمورد آنها چیزی بشنویم. افرادی هم هستند که نیازی به تمجید کردن و دانستن درمورد سلبریتی‌ها ندارند. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد زمان‌های گذشته مردم در پرستشگاه‌ها خدایان را می‌پرستیدند و امروزه افراد مشهور را ستایش می‌کنند. در عصر مدرن سلبریتی‌ها به خدایان تبدیل شده‌اند. اغلب سلبریتی‌ها به خاطر عملکرد و رفتارهای انسان‌دوستانه‌شان تمجید نمی‌شوند، بلکه آنچه که مهم است تعداد دفعاتی است که رسانه‌ها و مطبوعات از آنها یاد کرده‌اند و همچنین تعداد لایک‌هایی که در اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی‌شان دارند.

یکی از رسالت های مهم آکادمی بازار معرفی و شناساندن انسان های موفق به افراد علاقمند است. معروف بودن یا نبودن این افراد مهم نیست، ممکن است بعضی از آن ها سلبریتی باشند و یا ممکن است تعداد کمی از افراد آنان را بشناسند، چیزی که مهم است ویژگی های منحصر به فرد و مهارت های خاصی است این افراد به خاطر آنان توانسته اند به اهداف والای خود دست یابند.

از این رو آکادمی بازار علاوه بر انتشار روزانه مطالب مفید و کاربردی در این خصوص، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی به شما عادت های مشترک، شیوه تفکر و الگوهای رفتاری انسان های موفق را تدریس خواهند نمود. برای آگاهی یافتن از ویژگی های خاص و مشترک افراد موفق جهان می توانید بر روی لینک زیر کلیک و در این سمینار شرکت نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن