مقالاتموفقیت / انگیزشی

چند راهکار ساده برای افزایش اعتماد به نفس-قسمت دوم

همانطور که در مقاله قبلی به آن اشاره شد، راهکار های متفاوتی برای افزایش اعتماد به نفس افراد وجود دارد. مواردی که در مقاله قبل به آن اشاره شد قسمتی از معضل اعتماد به نفس را حل می کند اما برای درک بهتر روش ها و راهکار های مختلف در این مقاله نیز به تعدادی دیگر از راه های افزایش اعتماد به نفس صحبت می کنیم. برای درک بهتر موضوع حتما توصیه می شود مقاله ابتدایی چند راهکار ساده برای افزایش اعتماد به نفس را مطالعه کنید.

تاثیر عملگرا بودن در افزایش اعتماد به نفس

در ادامه بحث های مربوط به افزایش اعتماد به نفس، در کنار مواردی که در این مورد در مقاله قبلی گفته شد، باید عملگرا بودن را هم در کنار این راهکار ها قرار داد. شما علاوه بر مسائلی که در مورد ظاهر و شرایط فکری گفته شد، باید نسبت به اعمال خود نیز آگاهی کافی داشته باشید. برای عملگرا بودن باید به خوبی کار هایی که به شما محول می شود را انجام دهید. برای رسیدن به این میزان از عملگرا بودن، باید تمرین کنید. از جمله راه های موثر و کاربردی افزایش اعتماد به نفس همین عملگرا بودن است.

 بسیاری از افرادی که دارای اعتماد به نفس پایینی هستند، ترس از انجام کار ها و اعمال خود در اجتماع دارند. این در حالی است که شما می توانید با تعداد تمرین مناسب و انجام این موضوع مطمئن باشید که کار محول شده را به درستی انجام می دهید. نکته مهمتر در این زمینه میزان تلاش شما است. مطمئن باشید که با تنبلی و کسالت نه تنها در میزان اعتماد به نفس و عزت نفس شما تغییری ایجاد نمی شود بلکه ممکن است به مرور زمان از آن کاسته شود. همواره تلاش کنید با انرژی مثبت کار های روزمره خود را انجام دهید تا به میزان اعتماد به نفس بالا در انجام امور برسید.

تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
بخوانید

تاثیر ارزیابی شخصی در افزایش اعتماد به نفس

بسیاری از افرادی که دارای اعتماد به نفس پایینی هستند، خود را به بدترین شکل ممکن ارزیابی می کنند. این افراد همواره واقعیت های شخصیتی خود را زیر سوال برده و بر این باورند که افراد اطرافشان دارای شخصیت های بالاتری نسبت به آن ها می باشد. مطمئن باشید که در شخصیت همه انسان های موجود در کره زمین نقاط ضعف و قوتی وجود دارد. در واقع این نقاط ضعف و قوت انسان ها است که در کنار یکدیگر شخصیت افراد را تشکیل می دهد. معمولا افراد موفق در زندگی این نقاط ضعف و قوت خود را به خوبی شناخته اند و توانسته اند اعتماد به نفس خود را بالا نگه دارند.

داشتن درک درست از این دو مورد و عدم قضاوت شخصی به صورت یک طرفه به افراد کمک می کند تا استعداد های خود را شکوفا کنند.

قدرت نه گفتن در افزایش اعتماد به نفس

یکی دیگر از نشانه های داشتن اعتماد به نفس بالا، توانایی نه گفتن در زمینه های مختلف است. در بسیاری از موارد افراد براساس رابطه های شخصی که با یکدیگر دارند نمی توانند جواب منفی به یکدیگر بدهند. در یکی از تحقیقات گسترده در این زمینه، نتایج نشان می دهد که هر چه توانایی در نه گفتن در افراد پایین تر باشد، عزت نفس و اعتماد به نفس آن ها نیز پایین تر می باشد. ارتباط نزدیکی بین اعتماد به نفس و توانایی گفتن نه در مواقعی که اتفاقات متناسب با شخصیت فرد نمی باشد، وجود دارد.

نه گفتن به معنای بی احترامی نیست بلکه به معنای استفاده از حق خود برای انتخاب مسیر زندگی می باشد.

آشنایی با 21 تکنیک فروش علمی برای تبدیل شدن به فروشنده حرفه ای
بخوانید

افزایش اعتماد به نفس با ارتباط اجتماعی مناسب

از جمله موارد مهم دیگر در زمینه افزایش اعتماد به نفس، ارتباط اجتماعی مناسب و هدف دار است. یکی از تجربه های نا مناسب و آزار دهنده برای افراد عدم یافت موضوعات مناسب و جذاب برای شروع گفتگو است. افراد با اعتماد به نفس پایین معمولا از گفتگو ها به این دلایل فرار می کنند. اما راه حل این موضوع بسیار ساده است. شما قبل از شروع گفتگو با افراد سعی کنید مسائل مشترک و مواردی که امکان مباحثه دو طرفه وجود دارد را مطرح کنید. این موضوع باعث گسترده شدن بحث شده و می تواند در بلند مدت به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

برای افزایش اعتماد به نفس، به خود جایزه بدهید

از جمله مواردی که در قسمت های قبلی به آن اشاره شد، ارزیابی شخصی منصفانه بود. افراد دارای اعتماد به نفس پایین زمانی که موفقیت هایی بدست می آورند، سعی می کنند آن را اتفاقی و تصادفی فرض کنند. این در حالیست که افراد دارای اعتماد به نفس بالا، از این موقعیت استفاده کرده و به خود جایزه می دهند. برای افزایش اعتماد به نفس سعی کنید هر اتفاق مثبت زندگی خود را به عنوان یک موفقیت بزرگ ارزیابی کنید و به دنبال گسترش دادن آن و حتی جشن گرفتن آن باشید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه می‌توانیم اعتماد به نفس خودمان را بالا برده و تقویت کنیم؟
معجزه اعتماد به نفس را در فیلم «اگه میتونی منو بگیر» درک خواهید کرد
انیمیشن «توربو» هر ناممکنی را ممکن می‌کند
«شبکه» (The Network) فیلمی که از شما می‌خواهد خودتان باشید
ترس درونت را مهار کن- برگزیده‌ای از فیلم «سخنرانی پادشاه»
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن